Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Въпрос от начинаещ

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
Yordanov
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Юни 2020, 09:03

здравеите някои можели да ми каже след като посея семките през колко време и с колко вода да ги поливам и веднагали да започна с поливане
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

В първите 15-20 дни са нужни не повече от 3-4 поливки с 50-100мл вода, като това е относително и зависи от размера на саксията и температурата на околната среда, както и влажността на въздуха.
Почвата трябва да бъде влажна, но не и мокра! По добре е да оставите растението сухо от това да го преполеете!
Шанса да си убиете растението с често поливане през първите дни от развитието е доста голям.
Niko
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Май 2020, 16:22
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Здеавейте
Пореден ъпдейт от мен. Цветето си расте, но листенцата му все още жълтеят. Не знам как мислите, но дали да не взема да топирам листенцата с изсъхналото по тях. Как мислите?
Прикачени файлове
Screenshot_20200605-211029_Gallery.jpg
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Не го закачай и спри с поливането. Вентилатор има ли да му духа? Ако няма, слагай.
Мир
completely mad
Niko
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Май 2020, 16:22
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Добре. Имам вентилатор, но още не го пускам. Последно го полях преди 2-3 дни и най-вероятно ще му капна малко водичка утре защото 2-3дни няма да съм тук.
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

От снимката се вижда, че е мокро /не влажно/. С тая влага може да откара една седмица без поливане. Пускай вентилатора!
Мир
completely mad
Niko
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Май 2020, 16:22
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Добре благодаря. Последния път т.е първи след присаждането му капнах към 60-70мл вода и това е. Не съм го мокрил. И все пак мерси. Значи няма да му слагам вода повече и пускам вентилатор.
Мир
Niko
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Май 2020, 16:22
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Здрасти хора
Само бърз ъпдейт. В събота трябваше да оставя цветето и чак днес се прибрах. Послушах ви и не съм го поливал. Последния път беше миналия четвъртък д малко водичка. Въпроса ми е сега колко да го полея и може ли да му слагам вече нещо за растеж и подхранване?
Прикачени файлове
20200610_230417.jpg
20200610_230427.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Не бързай с подхранването още,ще сбъркаш.Само нещо з акорени.не забравяй,че в почвата има супер много неща!.Тъкмо се свести:)Може да го позатрупаш малко до по-нагоре да се крепи по-добре и така ще го и наториш с нова почва.Понамокри я съвсем малко преди да я сипеш да не е изпръхнала ,посипи отгоре без да притискаш и след това полей бавно и изчаквай хубаво д а попие и добре да се напои.И след това само д а съхне пак дълго време,само това му трябва,както и светлина,вече може да го слагаш полека на по-силна и слънце.Като го полееш обилно може да го повдигнеш на нещо така чд а минава повече въздух през дупките отдолу,това доста помага за съхненето и з а корените.
Разглеай какво е тор от червей,от него може да с е прави чай и да с еполива,а може да се сипва и той отгоре,както и да се примесва в почвата по малко и е много хубав и мек и за по-малки растения,не е пържачка да го умори:)
Niko
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Май 2020, 16:22
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Добре ще изчакам още с подхранването. Аз съм му взел и по-голяма саксия, но ще почакам с присаждането, че тази в момента е съвсем малка, но все още става. Благодаря, още утре ще изпълня препоръките ти и на колегата който каза да му пускам вентилатор вече. По колко време на ден да му държа вентилатора?
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”