Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Въпрос от начинаещ

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
Niko
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Май 2020, 16:22
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Ето и снимка която направих сега 3 часа след смяна на почвата
Прикачени файлове
20200529_225922.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Почакай да чуеш мненията,хората да видят снимката.....:)
Niko
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Май 2020, 16:22
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Здрасти днес 30май май няма никаква промяна. Разстението все още седи изправено и все още е жълто. Малките листенца ми изглеждат изсъхнали(или така ми се струва). Дали има шанс да се съвземе?
Прикачени файлове
20200530_123331.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

малко поизбърза с преместването,защото и в суха почва могат да е еполуат проблеми,да не може корените да се свържатс нея,все някаква минимална влага трябва д а има,аз дори от пакета я мокря ако преценя,че е твърде пресъхнала преди употреба,но не да се накисне.а и такова малко цветенце може доста да се стресира,затова съхнененто може би беше по-удачно и лесно.но докато да напиша отговор и друг да види и да сподели ти го премести,така че почакай,полей малко след известно време и да видим,поне не е умряло,в средата ако излиза по-свежо пак добре....:)Изчаква се след всяка интервенция няколко дни за да се разбере добре,не веднага да се прави нещо друго,защото става манджа с грозде,те реагират след известно време,сега е още сдухано сигурно!:)и за всеки случай си вземи междувременно други семки,случва се да се прецакат и да имаш резервни.Виж и повече з апочвата като цяло,аерация,дренаж,поливане,съхнене,трябва да е рохква и мека и други неща за да се подготвиш за следващите по-добре.
Niko
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Май 2020, 16:22
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Да много благодаря ще изчакам. Аз за всеки случай снощи я напръсках почвата с едно шишенце с фъскало няколко пръски. А относно въпроса за семките точно сега съм в процес на търсене(по-точно избиране) на някой вид. Гледам от seedsman, обаче те са толкова много видове че направо незнам какво дс избера и да взема. Хах дайте някой съвет моля
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Aз не знам точно,но нещо бързичко на цъфтеж,да не го чакаш много,чистите сативи са много хубави,но дълго се гледат,трябва повече подготовка,есента не навсякъде стават......Някои индики.......Виж разликата между ауто и фотопериодно,аз бих ти препоръчала за старт за първи опити да не е ауто,защото то е бързо,но и при малка грешка веднага сдухва и става много мъничко.Но може и някое такова да пробваш,просто имай и фотопериодни(това са тези,които се влияят от скъсяването на деня,лошото на тях,е че трябва да им се пази режима,да не им се нарушава,докато аутото и на дълъг ден цъфти,когато то си реши и не спира и не се обърква).Може от класическите ак 47,някой Афган........Уайт уидоу не знам защо,но никога много не ме е впечатлявал........
Niko
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Май 2020, 16:22
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Благодаря за съвета. Попринцип като ги гледам и по ефекти и т.н се замислям за 2 растения . Едно за пушене през деня и едно за вечерта за релакс и хубав сън. Хах както и да е. Малко се замечтах. Пак ще прегледам темите тука за а подбера нещо интересно . И ще продължа да ъпдейтвам относно това растение.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Да,би могло един за през деня с малко сатива в него примерно и един чиста индика за сън:)Като цяло трудно ще попаднеш на скапано тези дни,но за всеки случай прегледай кои са стари,доказани банки и от тях вземи.Аз харесвам много Дъч Пешън(Dutch passion),мАлко скъповати,но има и много други реномирани в Сийдс ман,техните собствени не съм пробвала.... Така че чети и избирай смело:)колегите ако могат да препоръчат нещо конкретно,аз ги пуша едни след други и не знам вече,някой kush за лягането...:)100%сатива само мога да кажа да избягваш засега,когато имаш палатка и тн за вътре удобно и нагласено,тогава опитай и тези дългите,просто адски дълго цъфтят и не си е работа ,навън в Германия няма да станат или ще е рехаво.Недогледана сатива съм имала много пъти,много досадно:)
Niko
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Май 2020, 16:22
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Здрасти, пак съм аз. Няколко дена след проблема като че ли има някъкви признаци на живот въпреки че все още е жълтичко, листенцата като че ли се опитват да пораснат и като че ли се виждат 2 нови които напират от средата. Само че тези крайните ми изглеждат като че ли са изсъхнали малко в края. Чудя се дали да им срежа края които изглежда загнил или по-добре да не го пипам да не стане по-лошо. Поздрави
Прикачени файлове
20200601_202606.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Освежило се ,ще го бъде май:)Но сега внимавай,поливаш и оставяш добре да съхне,може да пробиеш дупчици отстрани на саксийката за въздух.
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”