Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Въпрос от начинаещ

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
Niko
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Май 2020, 16:22
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Здравейте, извинявам се за невежеството ми, но ще започна така:
Имах една семка и реших да пробвам да я засадя. Първо я сложих в навлажнена салфетка и след като пусна коренче( след около 1-2 дена) я преместих в саксийка. На втори трети ден се показа и вече като начинаещ и невеж реших че през деня ще е добре да го слагам на прозореца на слънце, а след като се скрие слънцето му светвах една нощна лед лампа на около 1 педя от него. И така около 1 до към 6 сутинта го оставях на тъмно ( докато спя). Днес обаче забелязах че листенцата са пожълтели. Дали съм го изгорил на слънце или нещо друго.

П.С В саксия е от 24май. На 27ми се показа и на 28ми вече беше на повърхността и днес 29ти изглежда жълто от към средата . Когато ми позволи форума ще кача снимки. Благодаря
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Снимка,иначе не може да с екаже нищо конкретно.А какъв е плана,какво да го правиш в последствие?навън на дневна светлина или как?Защото з а тях е важно да не им се нарушава режима тъмно/светло.Когато деня се скъсява за тях е знак да цъфват,ако се обърква,започват и те да се объркват,като докато са бебета не е толкова фатално,но после трябва да се внимава.Затова по-добре е да го оставиш някъде на дневна светлина,да има слънце за да не се изиздължава към светлината,но ако е жега на обяд внимавай,а когато е тъмно навън да си е на тъмно и то.:)Може д а бъде жълто и ако преполиваш и тн също,затова трябва да се види на снимка ,хубаво е да се вижда и почвата му и да споделиш как поливаш,по колко,на колко време,в каква почва е?
Niko
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Май 2020, 16:22
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Здрасти благодаря за отговора
Ами като цяло нямах никакви планове. Просто ми изскочи семката и реших да пробвам дс видя какво ще стане. То пък взе че се получи и аз много се зарадвах и надъхах. След като се появи коренче от семката отидох до магазина и взех една торба със пръст (пише че някаква с вулканични камъни или нещо подобно) и за по лесно дишане на растенията със ph 6.2(cacl2) каквото ида значи. Плана ми е да го гледам на терасата. Бих искал да го гледам в апартамента в палатка с лампи и вентилация и т.н, но просто апартамента е мн малък и няма място къде да ги разположа. До сега съм го поливал 2 пъти от 24май насам със около 50-100мл вода. Може да му е дошло много наистина защото почвата в саскията беше доста влажна. Сега реших да го присадя наново без дс поливам.
Niko
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Май 2020, 16:22
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

На следващия пост ще кача снимки за инфо (заради правилото за 3 одобрени поста)
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

"(пише че някаква с вулканични камъни или нещо подобно)"O,това е интересно,ако можеш и нея снимай отзад етикета.
Като з аначало малко може да е поразрови повърхостта и да се остави да съхне ако е такъв случая и ти се струва влажна,а да видим снимките.
Аватар
Notch
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 63
Регистриран на: 24 Яну 2019, 13:13
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Тази лед лампа каква е? Някой загряват бързо и една педя ми се вижда малко разстояние.. Най-вероятно го е изгорило, остави го на слънце само, то пак ще си расте :)
Niko
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Май 2020, 16:22
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

[media][/media]
Прикачени файлове
И тука някви показатели
И тука някви показатели
Това е почвата(на немски  понеже съм в Германия)
Това е почвата(на немски понеже съм в Германия)
Това  от 29ти след обяд
Това от 29ти след обяд
Това е от 29ти сутринта
Това е от 29ти сутринта
28ми малко по-късно
28ми малко по-късно
28ми май
28ми май
Първи ден като се показа 27ми май
Първи ден като се показа 27ми май
Niko
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Май 2020, 16:22
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Аа забравих да кажа за лампата. Малко смешно но това е нощна лампа от икеа
Прикачени файлове
15907849533815989217684811808993.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Не е толкова зле,пробвай да оставиш просто да съхне малко.Могло е повечко перлит нещо д а сложат в почвата(тези беличките)или по-добре зеолит за да минава въздух и да съхне по-добре.Но не изглежда лоша иначе(не знам немски но от това,което разбрах и от вида и),няма смисъл според мен да я сменяш и да го мъчиш.Поразрови му леко отгоре около него,не много близо да мине въздух и малко да поизсъхне,като да не стане пък другата крайност-да пресъхне.Имай предвид това,което е отгоре е много по-сухо и трябва да си представиш отдолу съвсем влажно и накиснато седи.
Niko
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Май 2020, 16:22
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Ами аз вече я махнах старата почва и сложих нова директно от торбата без да слагам вода. Понеже нямам опит нито с цветя, нито с някакъв друг вид разстения си нямам идея как трябва да бъде. Даже сега след като разгледах форума, дневниците на другите потребители и някой клипове в туба на фермери и т.н много се надъхах и от 1 седмица само чета и гледам. Даже не мога да спя от вълнение. Хаха през 5мин ходя и надничам в саксийката. Даже сега съм се надъхал и да си поръчам някакви други семена понеже мн се зарибих от дневниците. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”