Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Подаръци от Mars-Hydro

Предложения и въпроси за Grysty.com
Семена марихуана
Аватар
Piliminchi
Градинар
Градинар
Мнения: 46
Регистриран на: 21 Яну 2021, 12:16
Has thanked: 13 times
Been thanked: 50 times

WDScorpio написа: 13 Мар 2021, 13:41 Ако пазаруваш достатъчно често от чужди сайтове, ще можеш да оцениш и разбереш какво точно означава това и защо е едно огромно улеснение да не заплащаш мито и такси в България, а те да са включени в цената.

Със и без надписа ти тези "86 долара" ги плащаш.

Когато отидеш в магазина и си купиш продукт на него пише цената и "С ДДС" но това не означава, че ти не заплащаш мито и такси за този продукт.... просто не ти го казват,защото се предполага, че го знаеш.

Всеки продукт, който влиза в Европейска икономическа зона с цел продажба подлежи на данъчно и митническо облагане. В случая Марс Хидро са Китайска компания с склад в Германия и Великобритания, който се намира в безмитна зона и при изпращане на пратка към Х държава се начисляват данъци, мита и такси според местното законодателство на Х държавата и се заплащат на място (включват се в цената). Ако те решат да не плащат тези такси (въпросните "86 долара") то ти си длъжен да ги платиш в България, като си изгубиш между 1час и 2 дни. и там е работата, че няма да са само "86 долара" , а ще са още 12лв за "митническо представяне" плюс 4.50лв "такса"- еба ли го за какво (Бг пощи) още 15-20лв за Нотариално заверено пълномощно или часове чакане за ЕОРИ номер ако си пред DHL, UPS и останалите.... после банкови такси за преводите дето ще правиш и не на последно място ако закъснееш повече от 5 дни започват да ти начисляват магазинаж.

Хората са ви направили удобство, а вие го обърнахте на цирк.............
Ако вместо да си адвокат на марс хидро , помислиш за потеребителите от форума ще разбереш , че тоя банер ни обърква и създава напражение - значи нещо не е наред , поправи ме ако бъркам но не е ли по-коректно да се напише: "Безплатна доставка с включено мито и такси" ?
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

WDScorpio написа: 13 Мар 2021, 13:41 Ако пазаруваш достатъчно често от чужди сайтове, ще можеш да оцениш и разбереш какво точно означава това и защо е едно огромно улеснение да не заплащаш мито и такси в България, а те да са включени в цената.

Със и без надписа ти тези "86 долара" ги плащаш.

Когато отидеш в магазина и си купиш продукт на него пише цената и "С ДДС" но това не означава, че ти не заплащаш мито и такси за този продукт.... просто не ти го казват,защото се предполага, че го знаеш.

Всеки продукт, който влиза в Европейска икономическа зона с цел продажба подлежи на данъчно и митническо облагане. В случая Марс Хидро са Китайска компания с склад в Германия и Великобритания, който се намира в безмитна зона и при изпращане на пратка към Х държава се начисляват данъци, мита и такси според местното законодателство на Х държавата и се заплащат на място (включват се в цената). Ако те решат да не плащат тези такси (въпросните "86 долара") то ти си длъжен да ги платиш в България, като си изгубиш между 1час и 2 дни. и там е работата, че няма да са само "86 долара" , а ще са още 12лв за "митническо представяне" плюс 4.50лв "такса"- еба ли го за какво (Бг пощи) още 15-20лв за Нотариално заверено пълномощно или часове чакане за ЕОРИ номер ако си пред DHL, UPS и останалите.... после банкови такси за преводите дето ще правиш и не на последно място ако закъснееш повече от 5 дни започват да ти начисляват магазинаж.

Хората са ви направили удобство, а вие го обърнахте на цирк.............

На мен ми е пределно ясно, че се плаща мито, ддс и други такси, на сумата от $260 , след като се платят стават $346, но нашия банер твърди, че не се плаща мито и ддс ! Защо тогава ми искат $346 вместо $260? Явно все пак има включени допълнителни такси и банера е подвеждащ.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 919
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1869 times

Както казах, ще се свържа с тях да изготвят нов банер, а до тогава само ще изтрия въпросната част.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Ами аз си направих сметката и поеъчах от другаде същата цена като обявената в сайта им, но без доставка. А там имаше доставка в официалния и то не малка. Така че това не отговаря. Аз също трябва да пиша за нещо на мацката странично и също може да и спомена и за това, а и имам една идея да имат склад в БГ.. .......... Тоя сайт някак си не е най оферта, а би трябвало да е. Те ги разхвърлят по гроу шопове и онлайн магазини и от там ми дойде по евтино..... Аз се занимавам и по принцип и с това да издирвам много оферти в моята фирма. Гледам нето цената, откъде е и какво ще и се добави докато дойде до мен и накрая гледам доставката ако може да е без. Но сега доставките като цяло са много скъпи, а пък китайците имат големи затруднения и космически цени за доставка до ЕС, трябва да се има предвид.
4yk4y
Градинар
Градинар
Мнения: 186
Регистриран на: 07 Апр 2019, 18:51
Has thanked: 672 times
Been thanked: 473 times

Колеги това е нормално от тях да ви излиза по скъпо и е умишлено направено така просто на тях им излиза много по изгодно и без главоболия да имат армия от търговци които сами извършват доставка и логистика от колкото те сами да организират доставка на всеки потребител.... представятели си колко хора ще бъдат ангажирани с опаковане доставяне и тн това са много заплати осигуровки логистични бази подръжка а така просто дават отстъпка на търговците си.... и това не са само те каквото и да си купуваш в повечето случай ще излезе по ефтено от търговец от колкото от фирмата производител било телефон пералня.... така че не виждам какъв е проблема аз също пазарувам от ebay и моята лампа я купих от там излезе ми така по спомен с 20$ по малко и имаше подарък тия подвижните окачвачи.... кафеавтомата ми ми излезе с 150евро по ефтено от ebay от колкото от делонги сайта.....
Аватар
mravkatrevoman
Градинар
Градинар
Мнения: 267
Регистриран на: 12 Окт 2020, 20:45
Has thanked: 641 times
Been thanked: 371 times

Значи аз преди 3 месеца си взех палатка от тях от най главния сайт .ком който е . достаавката беше около 25 долара ако не се бъркам а може и под 20 да е била нямам точно спомен сега за същата палатка от обновения им доставката им е х3 ( ... за всичко друго разбирам обясненията на колегите ама това немога да си го обясня аз лично как изведнъж стана 74$.
:roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения, Въпроси и Проблеми свързани със сайта”