Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Приготвяне на Домашни Торове (DIY)

Направи си сам проекти и домашни решения тук!
Публикувай отговор
Семена марихуана
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Crazy Train написа: 21 Ное 2020, 23:49 Четох че се слага да подпомага ферментацията, освен микроелементите дето ги има. На върха на ножа е много малко.
Мен идеята ми е да го ползвам и за листно торене, ако набухам много меласа, не мисля, че ще е много подходящо.
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Аватар
ganjalove
Градинар
Градинар
Мнения: 462
Регистриран на: 18 Ное 2019, 14:16
Has thanked: 1620 times
Been thanked: 836 times

Josep92 написа: 22 Ное 2020, 10:51
Crazy Train написа: 21 Ное 2020, 23:49 Четох че се слага да подпомага ферментацията, освен микроелементите дето ги има. На върха на ножа е много малко.
Мен идеята ми е да го ползвам и за листно торене, ако набухам много меласа, не мисля, че ще е много подходящо.
Джоузев помисли трезво, лудия влак ти е дал хубав съвет , меласата ще помогне на мокроорганизмите да преработят сместа по бързо :-) можеш равна супена лъжица на 10 литра да сложиш,колко ти е цялата течност 20-30 л??
Пс. какво да сложиш още ли :mrgreen: ..препикай го на два пъти хем да запазиш територията да не пипа друг , хем да вкараш малко органичен азот в сместа.
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

ganjalove написа: 22 Ное 2020, 12:02
Josep92 написа: 22 Ное 2020, 10:51
Crazy Train написа: 21 Ное 2020, 23:49 Четох че се слага да подпомага ферментацията, освен микроелементите дето ги има. На върха на ножа е много малко.
Мен идеята ми е да го ползвам и за листно торене, ако набухам много меласа, не мисля, че ще е много подходящо.
Джоузев помисли трезво, лудия влак ти е дал хубав съвет , меласата ще помогне на мокроорганизмите да преработят сместа по бързо :-) можеш равна супена лъжица на 10 литра да сложиш,колко ти е цялата течност 20-30 л??
Пс. какво да сложиш още ли :mrgreen: ..препикай го на два пъти хем да запазиш територията да не пипа друг , хем да вкараш малко органичен азот в сместа.
Ето да мирясате най-накрая! Ганджа, това е бидон, не мобилен клозет!
Прикачени файлове
foto_no_exif (1).jpg
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Sho написа: 24 Ное 2020, 17:53
Josep92 написа: 24 Ное 2020, 17:44
ganjalove написа: 22 Ное 2020, 12:02

Джоузев помисли трезво, лудия влак ти е дал хубав съвет , меласата ще помогне на мокроорганизмите да преработят сместа по бързо :-) можеш равна супена лъжица на 10 литра да сложиш,колко ти е цялата течност 20-30 л??
Пс. какво да сложиш още ли :mrgreen: ..препикай го на два пъти хем да запазиш територията да не пипа друг , хем да вкараш малко органичен азот в сместа.
Ето да мирясате най-накрая! Ганджа, това е бидон, не мобилен клозет!
Здравей , бих ти дал един съвет :) вместо бананови кори сложи самия полод от банана , понеже цитрусите обичат да ги оцветяват а и в самия плод се съдържа това което ти трябва . И е хубаво да се режат нещата на парчета даже ако имаш възможност да ги пасираш , така нещата се случват по-бързо .
Поздрави :bong:
За бананите не ми се вярва. И така да е , аз ги мия, забелязал съм , че плодовете внос от Турция са набухани с оцветители и поради тази причина ги избягвам.
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Днеска си бърках мед с джинджифил и ми останаха обелки, нещо става ли от тях, в смисъл да торя?
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Аватар
ganjalove
Градинар
Градинар
Мнения: 462
Регистриран на: 18 Ное 2019, 14:16
Has thanked: 1620 times
Been thanked: 836 times

Josep92 написа: 24 Ное 2020, 17:44
ganjalove написа: 22 Ное 2020, 12:02
Josep92 написа: 22 Ное 2020, 10:51

Мен идеята ми е да го ползвам и за листно торене, ако набухам много меласа, не мисля, че ще е много подходящо.
Джоузев помисли трезво, лудия влак ти е дал хубав съвет , меласата ще помогне на мокроорганизмите да преработят сместа по бързо :-) можеш равна супена лъжица на 10 литра да сложиш,колко ти е цялата течност 20-30 л??
Пс. какво да сложиш още ли :mrgreen: ..препикай го на два пъти хем да запазиш територията да не пипа друг , хем да вкараш малко органичен азот в сместа.
Ето да мирясате най-накрая! Ганджа, това е бидон, не мобилен клозет!
Ок колега мирясах :) да го припикаш на 2 пъти беше по скоро на майтап :) идеята да сложиш няколко лъжици меласа излезе,че искам да те хвана на работа да бачкаш...чак се сърдиш...извинявай,запасах си гащите и затегнах колана и за друг път ще знам :) аа да си знаеш това което наливаш в бидона не е блекстрап меласа,това твойто по скоро прилича на разтопен течен шоколад :P
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

ganjalove написа: 06 Дек 2020, 12:33
Josep92 написа: 24 Ное 2020, 17:44
ganjalove написа: 22 Ное 2020, 12:02

Джоузев помисли трезво, лудия влак ти е дал хубав съвет , меласата ще помогне на мокроорганизмите да преработят сместа по бързо :-) можеш равна супена лъжица на 10 литра да сложиш,колко ти е цялата течност 20-30 л??
Пс. какво да сложиш още ли :mrgreen: ..препикай го на два пъти хем да запазиш територията да не пипа друг , хем да вкараш малко органичен азот в сместа.
Ето да мирясате най-накрая! Ганджа, това е бидон, не мобилен клозет!
Ок колега мирясах :) да го припикаш на 2 пъти беше по скоро на майтап :) идеята да сложиш няколко лъжици меласа излезе,че искам да те хвана на работа да бачкаш...чак се сърдиш...извинявай,запасах си гащите и затегнах колана и за друг път ще знам :) аа да си знаеш това което наливаш в бидона не е блекстрап меласа,това твойто по скоро прилича на разтопен течен шоколад :P
На телефона ми има една лампичка дето като снимам се светва. :P Това , което изливам е блекстрап меласа купувана от биомагазин.......или си помисли, че съм сипал меласа от цвекло/течен шоколад в бурканче от блекстрап меласа.:)........
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Harvester
Градинар
Градинар
Мнения: 69
Регистриран на: 24 Сеп 2020, 21:24
Has thanked: 221 times
Been thanked: 223 times

Здравейте колеги!
Обмислям да използвам градински компост от дворни боклуци (всякакви био остатъци) и за целта, искам да направя обеззаразяване на компоста (яйца от насекоми, вредители и патогени). Освен, че да го пресея от едри остатъци и разстилане в тава и във фурна на 80 градуса за 20-30 мин. дали ще е ок? Приемам всякакви съвети. Благодаря предварително!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3202
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7134 times
Been thanked: 4757 times

Inna написа: 10 Ное 2020, 11:30 Тази тема много ме кефи, търся идеи с какво да наторя на следващо (или някое от следващите) поливане. Нямам определен план, гледам какво има останало в нас и нямам нищо специализирано. Та се спрях на червените водорасли, които съм събирала преди време от Черно море. Тук ще снимам какво ще ги направя и какво ще излезе накрая. Първо съм ги накиснала за кратко и ги разбърквам в много топла вода(на снимката) за да им падне добре солта!След като покиснат ще ги промия няколко пъти, ще ги извадя само тях от водата и ще ги накисна в престояла, хладка или леко топла, сладка вода, където ще ги бъркам всеки ден.
Ето как са морските водорасли няколко седмици по-късно. Вече смърдят подобаващо, сега няма да ги бъркам с тази лъжица(дървена, един колега - австралиец каза да не ги бъркам с метални прибори), а ще им пускам помпичката. Това е концентрат и в предишния гроу установих, че не трябва да се прекалява, след като полях с много гъст микс от тях. Смесва се в милилитри! 😁Та значи една такава кофичка(4,5литра)е много голямо количество при положение, че ти трябва по една спринцовка....... Мисля си да капна вътре малка доза от водораслите Гръсти за да го оживя допълнително? Чудех се и за мъничко меласка в него, но засега нищо не съм му сложила.
Хахаха и за малко да си изпусна телефона вътре докато ви ги снимах! 😆
Прикачени файлове
Преседели морски водорасли в сладка вода
Преседели морски водорасли в сладка вода
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3202
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7134 times
Been thanked: 4757 times

А ето ги едни до други водораслите Гръсти(сладководни, по-зелен цвят) и моите - видимо са доста различни, миризмата и на двете е силна,подобна, но се различава. Мен ме кефи, аз ли нещо не съм в ред?! но все едно съм на Шабла на блатата😆Ароматерапия😅
Прикачени файлове
20201231_093100.jpg
Публикувай отговор