Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Приготвяне на Домашни Торове (DIY)

Направи си сам проекти и домашни решения тук!
Публикувай отговор
Семена марихуана
Godzila
Градинар
Градинар
Мнения: 47
Регистриран на: 15 Фев 2023, 23:24
Has thanked: 87 times
Been thanked: 20 times

Колеги здравейте :) чудя се как да ги подкарам тая година ,мисля да е с почва от гроу шопа и със някакъв стимулант за кореновата система , обаче бих бил много благодарен ако споделите някакви съвети за по голяма коренова система . Примерно с някакви домашни отвари ,вода от банан или нещо подобно :) благодаря мн ,знам че няй вероятно някъде в форума има описани домашни отвари за по добър радар ,но не успявам да го засека в момента . Ами това е общо взето пожелавам ви вс добро и без гъсеници !!!
Godzila
Градинар
Градинар
Мнения: 47
Регистриран на: 15 Фев 2023, 23:24
Has thanked: 87 times
Been thanked: 20 times

расада трябва да е на топ ниво ,а знам че това се постига с домашни средства а не с купените от магазина "перфектни" подобрители и ускорители за корен . надявам се да постигна добър резултат с домашните отвари
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3190
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7121 times
Been thanked: 4750 times

Godzila написа: 19 Мар 2024, 17:04 расада трябва да е на топ ниво ,а знам че това се постига с домашни средства а не с купените от магазина "перфектни" подобрители и ускорители за корен . надявам се да постигна добър резултат с домашните отвари
Като цяло и аз обичам домашните и смятам, че те са достатъчни за идеално развитие ако се използват правилно. И няма нужда от много различни дори. Но има хубави коренови стимулатори, живи, бактерии и тн, произведени в контролирана среда от специалисти, които не бива да се подценяват, аз в нас не мога да ги произведа. 😂
Та, за корени домашни аз се сещам тор от червей(има в Лидъла даже напоследък, може да се кусне и във вода и да се полива с нея, а може и по мъничко в почвата) на първо място, друго - поливала съм с мая отвреме навреме(едно кубче за 10 литра или суха) . Имаше и отвара от върбова кора и/ или връхчета. Също алое. А по принцип най-важно е да е лека и рохкава самата почва(да за сигурно вземи някой лайт от гроу шоп, не че не може друга, но да е сигурен старта) в първите съдове и да се полива правилно и обилно, но да съхне, за да влиза въздух. За въздух гледай и хубави дупки ако си с кофички, да има малко и настрани, а не да ги застъпват. Дори може с игла и отстрани да се направят дупчици. Премокрянето също вреди много на корените. Та ето какво лайт микс и по една лъжица тор от червей и си готов. 😂👍
Godzila
Градинар
Градинар
Мнения: 47
Регистриран на: 15 Фев 2023, 23:24
Has thanked: 87 times
Been thanked: 20 times

Inna написа: 20 Мар 2024, 10:29
Godzila написа: 19 Мар 2024, 17:04 расада трябва да е на топ ниво ,а знам че това се постига с домашни средства а не с купените от магазина "перфектни" подобрители и ускорители за корен . надявам се да постигна добър резултат с домашните отвари
Като цяло и аз обичам домашните и смятам, че те са достатъчни за идеално развитие ако се използват правилно. И няма нужда от много различни дори. Но има хубави коренови стимулатори, живи, бактерии и тн, произведени в контролирана среда от специалисти, които не бива да се подценяват, аз в нас не мога да ги произведа. 😂
Та, за корени домашни аз се сещам тор от червей(има в Лидъла даже напоследък, може да се кусне и във вода и да се полива с нея, а може и по мъничко в почвата) на първо място, друго - поливала съм с мая отвреме навреме(едно кубче за 10 литра или суха) . Имаше и отвара от върбова кора и/ или връхчета. Също алое. А по принцип най-важно е да е лека и рохкава самата почва(да за сигурно вземи някой лайт от гроу шоп, не че не може друга, но да е сигурен старта) в първите съдове и да се полива правилно и обилно, но да съхне, за да влиза въздух. За въздух гледай и хубави дупки ако си с кофички, да има малко и настрани, а не да ги застъпват. Дори може с игла и отстрани да се направят дупчици. Премокрянето също вреди много на корените. Та ето какво лайт микс и по една лъжица тор от червей и си готов. 😂👍


благодаря ти .Неш такова ми се върти и на мен сега гледах почва на -CANA TERRA SEED MIX само не ми харесва че няма прелит :( но мога да сложа допълнително . и за корените се чудя какъв стимулатор дали на CANNA RHIZOTONIC или CELLMAX ROOTBOOSTER а за дупките отстрани не съм се срещал :) винаги знаеш какво да посъветваш, адмирации :) ще го ползвам със сигурност това с иглата :) а двете лъжици тор от червеи в колко вода се слага и може ли да се пръска листно или само поливка е достатъчна и ако имаш конкретен модел за почва и коренов стимулант ще съм ти мн благодарен ,четох че на biobizz Лайт микс нещо не го харесват .спрял съм се на горепосоченото на canna terra seed mix ,но ще изчакам дами дадеш още някой съвет зада избера най хубавата почва било то и по скъпа :) защото си мн права ,началото трябва да е добро и силно ,първите стъпки са най важните :)
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3190
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7121 times
Been thanked: 4750 times

Godzila написа: 20 Мар 2024, 10:57
Inna написа: 20 Мар 2024, 10:29
Godzila написа: 19 Мар 2024, 17:04 расада трябва да е на топ ниво ,а знам че това се постига с домашни средства а не с купените от магазина "перфектни" подобрители и ускорители за корен . надявам се да постигна добър резултат с домашните отвари
Като цяло и аз обичам домашните и смятам, че те са достатъчни за идеално развитие ако се използват правилно. И няма нужда от много различни дори. Но има хубави коренови стимулатори, живи, бактерии и тн, произведени в контролирана среда от специалисти, които не бива да се подценяват, аз в нас не мога да ги произведа. 😂
Та, за корени домашни аз се сещам тор от червей(има в Лидъла даже напоследък, може да се кусне и във вода и да се полива с нея, а може и по мъничко в почвата) на първо място, друго - поливала съм с мая отвреме навреме(едно кубче за 10 литра или суха) . Имаше и отвара от върбова кора и/ или връхчета. Също алое. А по принцип най-важно е да е лека и рохкава самата почва(да за сигурно вземи някой лайт от гроу шоп, не че не може друга, но да е сигурен старта) в първите съдове и да се полива правилно и обилно, но да съхне, за да влиза въздух. За въздух гледай и хубави дупки ако си с кофички, да има малко и настрани, а не да ги застъпват. Дори може с игла и отстрани да се направят дупчици. Премокрянето също вреди много на корените. Та ето какво лайт микс и по една лъжица тор от червей и си готов. 😂👍


благодаря ти .Неш такова ми се върти и на мен сега гледах почва на -CANA TERRA SEED MIX само не ми харесва че няма прелит :( но мога да сложа допълнително . и за корените се чудя какъв стимулатор дали на CANNA RHIZOTONIC или CELLMAX ROOTBOOSTER а за дупките отстрани не съм се срещал :) винаги знаеш какво да посъветваш, адмирации :) ще го ползвам със сигурност това с иглата :) а двете лъжици тор от червеи в колко вода се слага и може ли да се пръска листно или само поливка е достатъчна и ако имаш конкретен модел за почва и коренов стимулант ще съм ти мн благодарен ,четох че на biobizz Лайт микс нещо не го харесват .спрял съм се на горепосоченото на canna terra seed mix ,но ще изчакам дами дадеш още някой съвет зада избера най хубавата почва било то и по скъпа :) защото си мн права ,началото трябва да е добро и силно ,първите стъпки са най важните :)
Благодаря и радвам се, че ти помагам. 🙂👍Тор от червей нямам точни пропорции за разваряне, но той е лек, почвица и не може да претори. Да стане така кафява водата.....Може и да се пръска принципно, аз повече за поливане го ползвам. Или една, две лъжици на кофичка просто в самия лайт микс омешани, дори май така е най-добре, направо в микса.Но да е малко. Също преди садене да те подсетя леко намокрена почвата. Ако няма перлит каната може би да си сложиш, тази не съм я пробвала и аз. Но не вярвам да е лоша. Аз съм сега на Атами лайт микс, доволна съм, но който и да хванеш, плагрон и тн и те ще стават. Не съм ги пробвала всички. Био биза и той става, но аз също предпочитам другите, защото и аз така съм чела. Макар че ол микса пък не им е лош..... Стимулаторите аз най-често си взимам Вуду джус на Адвансед, не е много евтин, ама стига за много време малката опаковка и едва го изхабявам. Той е бактерии, които заразяват. Предполагам, че и другите, които си писал са добри, на Кана аз ги харесвам като цяло нещата..
Публикувай отговор