Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Приготвяне на Домашни Торове (DIY)

Направи си сам проекти и домашни решения тук!
Публикувай отговор
Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3200
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Приготвям се за новото индорче през август. Ще торя само с домашни и събирани неща. В шишето-водорасли "Гръсти", белите камъчета са варовик(това ми е кал мага), събран от брега на една река, а буците са прилепово гуано, което ще ми стигне за цялата година👍💚☯️
Ще си направя коприва, имам още тор от червей и с тези неща смятам да изгледам едни мои миксове аутота в 6 литрови саксийки. Може пак да си направя и цвеклото от предишните постове, защото ми се стори, че им се понрави.
Прикачени файлове
20210725_112440.jpg
Варовик за кал маг
Варовик за кал маг
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3200
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Това е среда за вкореняване, която смятам да тествам-корени от върба, текстурата е подобна на кокос. Мисля си да си го ръся в миксовете на прах, а също и директно клонинги да опитам в него. Забелязах сред тях да избухват множество различни малки сийдлинги,мисля че е много добро за малки и коренчета. Знаете свойствата на върбите, да не се спирам сега на тях, но никъде не съм видяла да се ползват такива корени, ще е любопитно и ще ви съобщя за какво и дали могат да са полезни.
Прикачени файлове
20210810_173904.jpg
SmokeMachine
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 05 Дек 2021, 07:31
Has thanked: 583 times
Been thanked: 347 times

firstcitizen написа: 05 Дек 2018, 09:16 Тор от Кълнове.( Sprouted Seed Tea) Много хора пренебрегват тора от кълнове неосъзнавайки, колко мощна тор и храна е това, не само за техните растения, а и за тях самите. (Суперхрана). Какво по-хубаво от това да можете да си похапнете от тора за вашите растенията? Защо кълновете са суперхрана? Защото в кълна се съдържа Протеина на Живота и с него се случва "чудото на раждането". Кълновете са богата на амино киселини, ензими, фибри, манган, рибофлавин, мед, протеин, тиамин, ниацин, витамин Б6, желязо, магнезии, фосфор и други микро елементи. В същото време тора от кълнове стимулира полезните бактериалните и гъбните симбиози с висши растения, защото в самият кълн съдържа огромно количество полезни бактерии. Кълнотовете са предпочитана храна от много хора, които се стремят да се хранят полезно (вегетарианци, вегани, суровояди или просто хора, които ги е грижа какво слагат в себе си).

https://www.youtube.com/watch?v=RlJhMN3HqHY

Кой са най-добрите семена за тор от кълнове? Разбира се, вие можете да направите микс от няколко различни вида семена и така да допълните вещества, които липсват в дадени вид семе, но конопените семена са най-мощната тор от кълнове за Конопа, а и за хората и за много други растения. Можете да си купите конопени семена от всеки био магазин и да ги покълните, за да пуснат кълн и да ги пасирате, или да ползвате конопени семена от див коноп, а див коноп има почти навсякъде в България. Така реално можете да имате супер тор без да сте дали 1 стотинка за нея.

Дозиране 1 милилитър пасирани кълнове на 1 литър престояла вода (без хлор). Тори се листно, защото растенията усвояват до 9-ти повече през стоматите си (порите на листата) от колкото през ризосферата на корена.

Други мой любими семена за кълнове са семена на люцерна, ръж и ечемик, защото са много богати на хранителни вещества, а в същото време са много мощни стимулатори на симбиотични взаимоотношения. Дори да си купите ръж и ечемик от био мазин, след приготвянето на тора ви получавате срещу 1 лев над 1000 литра тор, а не просто тор, а СУПЕРТОР, която дори не можете да си купите от магазин.

Начин на приготвяне :
Накиснах зърната за няколко часа във вода. След това ги прецеждам и оставям зърната в среда с висока влага. Това се постига лесно, като съда в които са сложени семената се покрие с влажна салфетка. Прецедената вода не я изхвърлям, а я ползвам за торене.
Чакам да се разпукат кълновете. След разпукване кълновете ги пасирам, а след това пасираните кълнове ги смесвам с вода. (1 мл кълнове/ 1 литър вода без хлор)

Ляво - Ръж / Дясно - Ечемик
s.JPG

kompost.jpg

n.JPG

nnn.JPG

rr.JPG

rrrrrrrr.JPG

rrrrrrrrrr.JPG

rrrrrrrrrrrrr.JPG

s.JPG

s1.JPG

s11.JPG

s111.JPG

7.JPG

77.JPG

bbbb.JPG

b.JPG

bb.JPG

В процес на пасиране (в случая мачкане на ръка)

vbb.JPG
Благодаря за тази тема много но искам да попитам нещо защото скоро започвам отглеждане на закрито и искам да знам с тези торове от коприва, пасирани кълнове от коноп и от ечемик, и само меласа разредена с вода ( всичката вода и за кълноветв и за меласата ще е престояла най малко 24/30 часа ще мога ли да отгледам разтението от началото до края :)

Много благодаря за мнението предварително
Респект
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3200
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Много са интересни домашните торове и по принцип може и само с тях да стане чудесно, но бих те посъветвала първите пъти със сигурна почва и торове, а да използваш само едно цвете за такива експерименти, защото с тях много неща, дозиривки, пх могат да се объркат. Докато на купените си пише кое, за кога, колко и ще имаш по - сигурен резултат.....
SmokeMachine
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 05 Дек 2021, 07:31
Has thanked: 583 times
Been thanked: 347 times

Inna написа: 21 Дек 2021, 16:15 Много са интересни домашните торове и по принцип може и само с тях да стане чудесно, но бих те посъветвала първите пъти със сигурна почва и торове, а да използваш само едно цвете за такива експерименти, защото с тях много неща, дозиривки, пх могат да се объркат. Докато на купените си пише кое, за кога, колко и ще имаш по - сигурен резултат.....
Разбрах... Проблема е там че не знам какви торове ще ми трябват... Препоръчате някой хубав тор(био или някав органичен) колко може да се ползва само той от до... Или поне да е за отделна фаза(вегитация с един цъфтеж с друг)
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3200
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

SmokeMachine написа: 22 Дек 2021, 10:04
Inna написа: 21 Дек 2021, 16:15 Много са интересни домашните торове и по принцип може и само с тях да стане чудесно, но бих те посъветвала първите пъти със сигурна почва и торове, а да използваш само едно цвете за такива експерименти, защото с тях много неща, дозиривки, пх могат да се объркат. Докато на купените си пише кое, за кога, колко и ще имаш по - сигурен резултат.....
Разбрах... Проблема е там че не знам какви торове ще ми трябват... Препоръчате някой хубав тор(био или някав органичен) колко може да се ползва само той от до... Или поне да е за отделна фаза(вегитация с един цъфтеж с друг)
Ами аз не съм ги ползвала(всичките им) , но лично съм си избрала за мен едни от тези:био кана, гуанокалонг или гуанодифюжън.Те са биота и към тях тяхната или друга хубава почва.....Почвата е важна, не взимай каква да е, защото каквото и да сипваш отгоре после..... 🙂Трябва ти към почвата минимум стимулатор за корени, растежен grow тор(с повечко азот, гледай им N-P-K) , цъфтежен bloom( с повечко Р-фосфор и К-калий), може би и калций/магнезий.... Защото всички марки имат и много други продукти и тн, които също е хубаво да имаш, но без тях все пак се минава.....
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Наскоро някъде из чуждестранните гролърски форуми попаднах на коментар, в който беше писано за домашен тор от ферментирал пъпеш (по-специално сорт Cantaloupe, чекнете го в гугъл, прилича на Медена Роса, но не е, защото този е оранжев отвътре). Този тор е богат е на цинк, желязо, калций, магнезий, захари, фосфор и най-вече на калий, което го го прави много подходящ за цъфтеж. Нямам много опит с домашните торове, освен една коприва и едни кълнове дето съм правил, но го споделям, защото за някой може да е идейно и полезно.
Аватар
Zafor19
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 356
Регистриран на: 19 Окт 2019, 09:53
Has thanked: 1241 times
Been thanked: 857 times

Пускам едно видео, което ми се стори интересно. Домашно приготвен чай от обелки от краставици и после ги изгаря и друг вид тор
https://www.instagram.com/reel/CgKiFUul ... MyMTA2M2Y=
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3200
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Приятели, това са част от калциевите неща, които добавям в почвата. Последните пъти не сложих, защото пробвах готови почви от пакета, но честно казано следващи гроуове мисля да се върна към тях, понеже когато имах в почвата си известно количество "камъни" и /или пепел нямах никога подобни дефицити и не съм ползвала никакви кал маг препарати. Това са речен пясък, пещерен варовик, пепел(аз съм си избрала какво да горя) лавички, зеолит, перлит(който е за аерация, не знам да дава нещо) и тор от червей, който винаги добавям умерено през цялото време, но най вече в растеж.
Да отбележа, може да не се ползва всичко накуп или ако се ползва, то общото количество на "камъните" не трябва да е твърде голямо. Аз ще сложа от всичко по много мъничко,на око. С пепелта също трябва доста умерено, само за разнообразие.... Не мога да кажа точни количества, но като цяло тези неща макс 1/5 от целия микс, даже по-малко. А пък перлит ръся щедро, когато аз си бъркам почва, но в последните почви количеството му беше достатъчно. Обикновено ги добавях при пресаждането за цъфтеж, тъй като в други фази, например бебета, съм прекалявала и вдигат много пх-то. Освен тях също харесах вермикулита и доломита, но няма смисъл да купувам сега специално и от тях. Та това са моите решения за кал маг в почвено отглеждане....
Прикачени файлове
20221021_110132.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3200
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Решила съм да ползвам меласа от захарно цвекло, вместо тръстикова, защото я дават за по-богата на желязо и магнезий в сравнение с тръстиковата. Не знам това дали е толкова важно, но все пак. Аз слагам много рядко, през цъфтежа най-често и към финала, така че ще ми стигне за доста, иначе бурканчето е по-малко в сравнение с тръстиковата и вероятно малко по-скъпо. В случая нямаше друга и затова съм взела такава, но после попрочетох и си мисля, че може и да е по-добрия вариант от двете.... 🤷
Прикачени файлове
20231010_135151.jpg
Публикувай отговор