Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Приготвяне на Домашни Торове (DIY)

Направи си сам проекти и домашни решения тук!
Публикувай отговор
Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Тор от цвекло☺️Ще ви преразкажа накратко оскъдната информация, която събрах от разни градинарски сайтове:богато на калий, фосфор, магнезий и калций и разни други растителни и микро елементи.....Звучи ми подходящо за цъфтеж и реших да го тествам, пине едва ли ще им навреди.......
Реже се, кисне се в престояла вода без хлор. Не се оставя да преседява, а се ползва свежо, най много 24часа видях да го дават да седи, някои направо поливат директно с водата, други го разреждат, явно не е много опасно за преторяване... Видях написано на едно място, че си варяха цвеклото за готвене, а водата от него - за цветята(но без сол и тн).
Реших да го пробвам, при мен е нарязано(2 броя едри цвекла в престояла вода стахна темп) и ще седи до довечера и ще го разделя на две туби по 5 литра вода, после ще ги досипя до горе с вода.Може и първо малко вода, после това, защото са диста изсъхнали днес и не искам да тече по земята от него...... Доста разредено ще е моето, защото го дават по едно цвекло на литър! Но изглежда много розово☺️
Прикачени файлове
Тор от червено цвекло, 1 опит
Тор от червено цвекло, 1 опит
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Inna написа: 31 Дек 2020, 09:37 А ето ги едни до други водораслите Гръсти(сладководни, по-зелен цвят) и моите - видимо са доста различни, миризмата и на двете е силна,подобна, но се различава. Мен ме кефи, аз ли нещо не съм в ред?! но все едно съм на Шабла на блатата😆Ароматерапия😅
Ето ги морските водорасли, смятам че добре са станали, това е концентрат в чашката. Не се променят вече толкова и каро че ли миришат по малко. Сега си мисля да ги прецедя вече(мина към два месеца или не знам кога ги накиснах) и да им капна лъжичка меласа в тях преди да ги ползвам. А остатъка на компоста, макар че може пак да се накисне с нова вода...... Но една кофичка 3,4 литра е много, те се ползват със спринцовка и затова няма да си праея повече засега.
Прикачени файлове
20210201_105119.jpg
20210201_104849.jpg
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

Прегоряла конска тор.Мисля да сложа две семки април месец.
Прикачени файлове
IMG_20210204_141150.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

конската тор ми харесва най-много от всички видове оборски!пробвала съм овчи(силна),козешки и най-вече кравешки.Харесва ми,че е с едри частици, има сламки ,също има повече калий от останалите,които имат основно азот,така съм чела поне.могат обаче да покълнат различни други семена,които са в нея.Ако е много стара и прегоряла опитай в чиста,ще е интересно,но принципно всеки оборски се примесва към по-голямо количество почва или торф,не се ползват чисти,затова те са "тор",а не основа на микса.Но не значи,че няма да стане добре,за всеки случай добави зеолит,перлит или едър пясък/камъчета. И опитай и други в по-разредена да видим как вървят едните и другите.
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

тук има някаква пръст-мога да добавя от нея, макар че не ми изглежда много добре,не задържа влага и посивява като изсъхне.
Това ще е партизански гроу експеримент с рандом семки
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

IMG_20210204_145735.jpg
снимка на пръстта
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Изглежда песъклива някаква. Ами чак тя да преобладава наистина не, но може да се добави малко от нея заради пясък и други неща....Има готини малко по едри камъчета в нея....... .Но да преобладава конската в такъв случай, тя има доста як вид. Бих си взела едно чувалче хаха
Та въпроса е микса да стане балансиран откъм влагозадържане, аерация и храна. Трябва ли да задържа влага или пък да се оттича повече? зависи и от мястото, което си избрал какъв ще най подходящия микс за там, ако е някакво и без това блато или обратно-сух склон...... Зависи и местната каква е........
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

Конската тор трябва да задържа влагата поради наличието на слама и стърготини в нея.Може да сложа и малко от песъчливата пръст...
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Оня ден ги мярнах на лидъла и си казах, че трябва да се опитат.... На вкус наподобяват обикновените банани, само че има лек привкус на картоф и грах. Разбира се след като ги изядох обелките ги сложих в тубата и ще ги правя на тор.
Прикачени файлове
foto_no_exif (3).jpg
foto_no_exif.jpg
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Gryster2
Градинар
Градинар
Мнения: 59
Регистриран на: 27 Май 2021, 22:44
Has thanked: 73 times
Been thanked: 48 times

Josep92 написа: 08 Юли 2021, 16:49 Оня ден ги мярнах на лидъла и си казах, че трябва да се опитат.... На вкус наподобяват обикновените банани, само че има лек привкус на картоф и грах. Разбира се след като ги изядох обелките ги сложих в тубата и ще ги правя на тор.
Аз пък сложих в едната бутилка цели банани и им дадох онзи ден... не са се оплакали :D
Публикувай отговор