Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Дневникът на млад земеделец! ☘️

Семена марихуана
AlCapone77
Градинар
Градинар
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Май 2020, 02:03
Been thanked: 23 times

Ето ги моите дами..!
Искам да попитам какво да направя срещу вредителите ?
Пускам моя дневник. :weed:
Прикачени файлове
F42432A9-B3BD-4802-B5B2-66F122669559.jpeg
90614138-7015-4834-81EF-BA7D9D13C17E.jpeg
4A0E0FAB-ABB1-49FF-9B48-419C00D7A75F.jpeg
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3487 times
Been thanked: 4731 times

Добре дошъл в гръсти, ще следя дневника.

Зависи от вредителите, ако имаш охлюви, може да сложиш кръг от начупени черупки (яйца) за да немогат да минат. Не им харесват острите ръбчета и немогат да минат.

Neem Oil за пръскане е органично и работи за повечето вредители
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Против охлюви можеш да използваш и яката химия Вениш или новото му име АгриМетАл
AlCapone77
Градинар
Градинар
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Май 2020, 02:03
Been thanked: 23 times

Днес ходих до мястото и видях едното растение скъсано на земята... не знам какво може да е.
Беше откъсано от стъблото и захвърлено,не беше изядено.
А и също така направих микс от коприва и вода, ще изчакам 3/4 дена да се накисне и ще полея със отварата.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

AlCapone77 написа: 19 Май 2020, 20:54 Днес ходих до мястото и видях едното растение скъсано на земята... не знам какво може да е.
Беше откъсано от стъблото и захвърлено,не беше изядено.
А и също така направих микс от коприва и вода, ще изчакам 3/4 дена да се накисне и ще полея със отварата.
На този етап растението няма нужда от торове, защото има всичко необходимо в почвата. Най-много да му дадеш коренов стимулатор за да развие мощна кореннова система. Добър коренов стимулатор е зеолита, алоето, кокосова вода и полезни почвени бактерии и микоризни гъби.

На този етап ако му даваш тор, най-много да му навредиш. Също така внимавай да не преполиваш, защото преполиването заключва усвояването на хранитлни вещества.

Тора от коприва го чакам минимум 28 дни преди да го ползвам. Или ти против вредители искаш да го ползваш?

Снимай изденето. Кое растение е изяло? Малкото или голямото?
Може да е било конощипица. ( Gryllotalpa gryllotalpa )

Тази тема може да ти е полезна:
viewtopic.php?f=6&t=5

Колко часа директна светлина получава?
Подменял ли си почвата от мястото? Колко лита е дупката?

Успех с проекта.
AlCapone77
Градинар
Градинар
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Май 2020, 02:03
Been thanked: 23 times

И голямото и малкото.. Голямото беше скъсано а малкото го нямаше даже.Посях ново на мястото на убитото.Дупката я правих 50см широка и 50 см дълбока.Купих ЧКЧ пакети и го смесих със почвата от мястото.За преполиването сигурен съм че всичко е точно,поливам през ден два зависи от слънцето и влажността.А за копривата съм чувал,че не е проблем по всяко време да се прави но щом казваш че е рано ще изчакам.
Само от тези вредители се чудя как да го опазя.
AlCapone77
Градинар
Градинар
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Май 2020, 02:03
Been thanked: 23 times

Ето ги бебетата.
Прикачени файлове
4A85FBC2-B4DA-41B8-B6B5-A37CBB358B63.jpeg
E551772B-CC76-4443-AE7E-0EDDD0F180E3.jpeg
new vilager
Градинар
Градинар
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Мар 2019, 14:13
Has thanked: 491 times
Been thanked: 223 times

Против охлюви - гарантирано - сол. Обикновена сол. Тя е отрова за тях. Проблемът е, как да я задържиш за да не се разложи в почвата от дъжд. Но това, което е скъсало растението не е охлюв. Аз бих сложил оградка около мястото (колчета и ниска мрежа, а ако има мрежа, можеш да сложиш найлон в долната част от почвата нагоре - около 10см и там да сложиш солта. Прави се като се смеси с грес. Сол и грес и мажеш сместа по найлона. Охлювите никога няма да минат по този найлон). Успех с проекта.
"Освен сега, има и после !"
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Вар и /или пепел слагам аз,но скоро не съм имала охлюви въобще.....Сол може да изпържи и цветето,иначе със сигурност я мразят.Черупки са ми казвали градинари,че не работят много,много,но не съм пробвала.Ако можеш сложи им големи туби засега над тях отрязани,това ще спести доста животни,също пишкай там около тях(не баш в тях де хаха),това помага за гризачи и тн ,не харесват човешка урина.Също може да си правиш домашни отвари с тютю'н,люта чушка,чесън и/или друго,което насекомите мразят и да ги пръскаш редовно с тях.
Ти от семка ли там ги гледаш?Или първо в кофичка?започвай ги в кофички и изчакай доста да запълнят с корени и да позаякнат и тогава навън.
AlCapone77
Градинар
Градинар
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Май 2020, 02:03
Been thanked: 23 times

Сега съм си поръчал от сеедсмафията 3 броя семки.
Lemon skunk
Lsd
Nefertiti
Някой знае ли след колко време идват семките и късно ли е да се сеят?
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”