Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Първи опит за външно отглеждане Special Queen Kush

Семена марихуана
Koko
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Май 2020, 16:48
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Здравей група нов съм в сайт и в отглеждането но реших да пробвам. От холандия си взех деца за външно отглеждане Special Queen kush . Сложих ги в памук към 15 април. На 20 април ги разсадих в кофичка от кисело мляко. Почвата взех от цветарския магази и използвам само нея
20200416_104901.jpg
В интернет прочетох че се смесват 1/3 тор с 2/3 почва но при мен вече е късно. На 10 май пресях децата в по големи кофи използвах същата тор. Всичко беше наред децата не получиха стрес от пресяването. Обаче преди 3 дни поради незнанието ми прекалих с поливането на две от тях и листата клюмнаха
20200517_164410.jpg
20200517_164431.jpg
Мислех тази седмица да ги посея вече на вънка но незнам дали няма да умрат от стрес и това времено овяхване. Спрях да ги поливам толкова често започнаха да се съживяват направих дупки в почвата за да може по бързо да изветри наводнената почва прочетох на няколко места че може да отрежа големите завехнали листа но не съм много сигорен дали е нужно в моя случей вие какво ще кажете ? Също да ви попитам с какво трябва да ги поливам/наторявам като ги посея на открито ? В сряда ще сложа здравите 3 броя на вънка някакви съвети да ми дадете
20200517_164217.jpg
20200517_164003.jpg
Прикачени файлове
20200517_164136.jpg
Последно промяна от Koko на 18 Май 2020, 22:48, променено общо 2 пъти.
АУЕ БЛАТНОЙ
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 531
Регистриран на: 08 Май 2019, 14:42
Has thanked: 383 times
Been thanked: 781 times

Здравей! Добре дошъл във форума.

Моето мнение е, че е хубаво да изчакаш още преди да ги изкараш навън. Уязвими са все още. Или ако ги изкарваш им трябва протекция направена от теб.

Щом си ги преполял, спри да поливаш докато не изсъхне нацяло почвата. Знам, че ти е "дерт", но няма нужда от поливка всеки ден индор. Моите ги изкарах на 55 дни навън, направи си сметката. Хубаво е поне 25дни.

Недей да режеш нищо и никакви листа! Ще береш ядове така.

Отностно въпроса ти с какво да ториш. Аз тази година ще го карам единствено на оборска тор +много вода за разтежа и батгуано, дървесна пепел + много вода за цъфтежа.
Ще направя и чай от коприва за желязо да има.

Когато имаш нужда от информация виж някой дневник на новобранец, там има доста изписани въпроси. Успех с проекта
Когато правиш повече от колкото ти плащат, след време ще ти плащат повече от колкото си направил!
Koko
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Май 2020, 16:48
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Добре заварили :) Децата вече са по мой сметки на месец и една седмица но ми се струва че 2 3 дена спряха всякакво развитие. За удавените 2 бр нормално да забавят разтежа но се притеснявам за другите. Гледам ги на терасата за момента обема на саксиите 5 литра мисля че е достатъчно но слънцето което ги огрява дирекно е само 3 , 4 часа на ден понеже терасата е северозападно изложение ...предполагам че това е причината за забавянето на разтежа за това искам да ги бодна вънка. Да взема някой прерарат за подсилване на корени стебло разтеж за момента докато стане време за изнасяне ? Поливането съм го намалил . Копривата я набрах преди две седмици чакам да ферментира но си нямам представа кога ще стане това и как да го разбера чета в нета по този въпрос. Разгледал съм всички теми за indoor outdoor заболяване на растения и още 3 4 други сайта. Толкова четене ме направи объркан и несигурен в тва което правя и блокирах....
АУЕ БЛАТНОЙ
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 531
Регистриран на: 08 Май 2019, 14:42
Has thanked: 383 times
Been thanked: 781 times

Koko написа: 18 Май 2020, 09:26 Добре заварили :) Децата вече са по мой сметки на месец и една седмица но ми се струва че 2 3 дена спряха всякакво развитие. За удавените 2 бр нормално да забавят разтежа но се притеснявам за другите. Гледам ги на терасата за момента обема на саксиите 5 литра мисля че е достатъчно но слънцето което ги огрява дирекно е само 3 , 4 часа на ден понеже терасата е северозападно изложение ...предполагам че това е причината за забавянето на разтежа за това искам да ги бодна вънка. Да взема някой прерарат за подсилване на корени стебло разтеж за момента докато стане време за изнасяне ? Поливането съм го намалил . Копривата я набрах преди две седмици чакам да ферментира но си нямам представа кога ще стане това и как да го разбера чета в нета по този въпрос. Разгледал съм всички теми за indoor outdoor заболяване на растения и още 3 4 други сайта. Толкова четене ме направи объркан и несигурен в тва което правя и блокирах....
Вади навън..
Стеблото става дебело когато има вятър, навън ще надебелее. Ако е тънко просто го привържи към нещо за да не се скърши.
5литра не са достатъчни. Вече им е тясно, разбира се тук има много профита дето и е кофичка от мляко ще изкарат яка реколта, но аз не съм от тях. Те може да ти дадът други съвети, мен недей ме слуша на 100%. Не би трябвало даже да си давам мнението тъй като аз самия съм все още новобранец.

Съветите които бих ти дал аз са:
1. Вади ги навън и ги подпри при нужда, ако са тънки стебла.
2. За седмица две би трябвало да е ферментирала вече.
3. Аз лично си правя изводи от всеки един който ми дава съвети и който ми се стори най-начетен и според моите разсъждения дава адекватни отговори - слушам само него/тях.
4. Има доста опитни тук които спокойно можеш да слушаш на 100% ( FirstCitizen, SofiaCannabis - тва са ми моите гурута хаха) другите най-опитни Кот, Скорпио, Ветрушка, Ина за други вмомента не се сещам да ме извиняват лъвчетата!

Успех.
Когато правиш повече от колкото ти плащат, след време ще ти плащат повече от колкото си направил!
Koko
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Май 2020, 16:48
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Колееги тази вечер рязко се промениха обстоятелства с плановете за гледането на вън. Налага ми се да заминавам извън страната до септмеври. Дъртия ще гледа реколтата до колкото може. За това прецених че outdoor ще бъде цагуба на време средства и излишен риск. Няма как да ходи до гората за да ги наглежда през ден. За това реших да ги до отгледам в къщи по добре да изкарам нещо малко домашно пред това да цагубя всичко на вънка. Та в крайна сметка трябва за една седмица да се оборудва от всичко необходимо за вътрешно отглеждане торове препарати и тнк... но въпроса е дали ще излезе някаква дори и минимална реколта понеже дирекна слъчева светлинна ще бъте около 4 до 5 часа в най добрия случай. Страшна каша се получи дъртия ще бъде мойте очи уши ръце всеки ден ще може да ги посещава на домашно и да ми праща снимки който аз ще качвам тук с надежда заедно да отгледами нещо
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3487 times
Been thanked: 4731 times

Звучи като отглеждане в саксия отвън ще е най-добрият вариан в тази ситуачия.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Koko
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Май 2020, 16:48
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

В апартамент ще се наложи да ги гледам нама време за оборудване на стая. Ще разчитам на слънце от 4 до 5 часа на ден. Наводнените разтения не са поливани от 4 дена почвата е суха и утре вечер ще ги полея. Имам останал Bachumus evolution creciminate ще помогне ли ?
20200520_023138.jpg
Гледам по другите дневници всички "топирват" тва е подрязване на върха до колкото успях да разбера прави се след петото разклонение и после още два пъти като последния път трябва да е две седмици преди цъфтежа. Не съм сигорен дали съм се информирал правилно. Също така не разбрах как точно се топирва снимки не намерих някой може ли да ми каже дали съм се заблудил яко и да плати някой снимка на топирванито
АУЕ БЛАТНОЙ
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 531
Регистриран на: 08 Май 2019, 14:42
Has thanked: 383 times
Been thanked: 781 times

Влез в ютуб като го отвориш през интернет и посредством инкогнито режим за да не остава история!
Напиши в търсачката "how to topping cannabis plant" и разгледай клипчетата. Има го обяснено бих казал доста добре - лесно е!
Успех.
Когато правиш повече от колкото ти плащат, след време ще ти плащат повече от колкото си направил!
Koko
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Май 2020, 16:48
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Ако на телевизора махала дисплей и оставя само подсветка дали ще има някаква полза понеже 3 дена няма слънце и почнаха да заспиват
IMG_20190215_142608.jpg
Koko
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Май 2020, 16:48
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

20200523_231204.jpg
Какви хранителните торове за поливане да си поръчам най необходимо да им помогна за правилният разтеж. Дали ще получа изобщо някаква реколта от indoor без лапи
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”