Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Блатной OutDoor 2020 #1

Публикувай отговор
Семена марихуана
АУЕ БЛАТНОЙ
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 531
Регистриран на: 08 Май 2019, 14:42
Has thanked: 383 times
Been thanked: 781 times

Crazy Train написа: 09 Авг 2020, 22:29 Повечето инсектициди са трансламинарни, т.е. минават през листата и трепат квот има отдолу. Нисоран е такъв. За такива големи разстения бих използвал системни препарати. Те се разнасят по цялото разстение, включително и корените. Иначе с контактни няма шанс.
Мир
Хмм интересно, би ли споменал някакво име на препарат с какъвто да пръскам? Благодаря, че се включваш.
WDScorpio написа: Понеже видях, че използваш израза "горила" и по-рано в темата "горила гроу" искам само да уточня, че това е малко сбъркан превод и реално идва от Английски и се изписва guerrilla / guerilla и се произнася [ ɡəˈrɪl.ə Гуериля, а не "Горила".], а в буквален превод означава "партизанин", а от там и партизанско отглеждане.
Партизанското отглеждане е отглеждането на тайно, скрито място на открито, което не е в собствената ви градина, обикновено някъде сред природата, където няма лесно да бъде открито.
Ами аз щото нямам предвид тва, а точно искам да значи "голямо" каго горила хаха или нещо такос.
Иначе е добре да се уточни.
Добре - mendo dope style тогава :Dd
Когато правиш повече от колкото ти плащат, след време ще ти плащат повече от колкото си направил!
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Ето един:
МОСПИЛАН 20 СП действа върху предаването на нервния импулс в нервната система на насекомите. Активното вещество се свързва със специфични рецепторни протеини на постсинаптичната мембрана. В резултат на това насекомото е в непрекъсната възбуда, което блокира неговите функции и последващите конвулсии и парализа водят до смърт. МОСПИЛАН 20 СП действа като контактна и стомашна отрова и е ефикасен срещу всички стадии от развитието на неприятелите.
Попаднал върху растението, продуктът се усвоява от листната маса и се разпространява по цялото растение като го предпазва от неприятели за срок от 14-20 дни.
МОСПИЛАН 20 СП е системен инсектицид, който осигурява дълго последействие. За постигане на пълния ефект на продукта, третирането трябва да се извърши съобразно климатичните условия и стадиите от развитието на неприятелите.

МОСПИЛАН 20 СП може да се прилага при зеленчуци, тютюн, житни, царевица, слънчоглед, картофи и горски насаждения.

КАРАНТИНЕН СРОК: 3 дни за зеленчуците, 10 дни за тютюн, 7 дни за картофи. При житни, царевица, слънчоглед карантинен срок не се налага.
completely mad
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

АУЕ БЛАТНОЙ растенията са ти много красиви и си личи, че полагаш грижи за тях, както и че им даваш доволно количество вода. Абе заприличахме на Американски форум за отглеждане хахаха :D Радвам, че споменаваш Mendo Dope, но ще забележиш, че Mendo отглеждат органично. Хубаво е когато се ползват различни думи, защото така генерираме повече и по-разнообразни думи и така търсещите машини ни лансират повече :D

АУЕ БЛАТНОЙ нали ториш с органика, защо пръскаш с химия, която ти убива и бактериите, и микоризите, а да не говори, че после тая химия ще я пушат твойте приятели? 😁
АУЕ БЛАТНОЙ , Crazy Train и всички трябва да разберете едно, че съвсем едно е един препарат да се ползва за Домати, а съвсем друго за канабис. Домата го миеш и после го ядеш и минава през съвсем други пъти (стомаха, които е много издържлив), а когато едно нещо се пуши минава през съвсем други пътища към белите дробове и мозъка... Ще забележите, че примерно 1 препарат за домати му дават 3 дни карантинен период, а за тютюн е 10 дни. Това, че са минали повече от 10 дни карантитен период не означава, че продукта е безопасен за употреба. Просто на БИГ Фарма и на Табакови бизнес не им пука за хората. Ще забележите, че третираните домати с химични препарати стават с по-твърда структура, но вкуса изчезва... тези препарати не калцират само домата, но човека, които ги консумира.

Растения пръскани с химия не бих ги пушил, бих ги изгорил в Огъня и сметнал, че съм си платил за много скъп урок, след което да се насоча към по-добро органично бъдеще.

Голяма част от тия химиите дето ги ползвате можете да ги замените с профилактично пръскане с Нийм. Профилактиката и превенцията са по-евтини от лечението! Нийма е много широкоспектърен, защото се справя с 200+ видове вредители, включително с някой нематоди, акари, вредни гъби и бактерии.

Разбира се, че и с Нийма не трябва да се прекалява, както и в цъфтежа трябва да се избягва пръскането с него. Но нийма е само 1 от много био алтернативи.

АУЕ БЛАТНОЙ забелязах една тенденция, че след като те направихме Баш Градинар започна да се заяждаш и нападаш други потребители. Един месец си траех, но не може повече така. Някой нови потребители на който си им писа повече не са писали..., най-вероятно заради добро отношение. Много е важно, като дойде нов потребител да бъде посрещнат с добри думи и да му бъде помогнато. На вас не ви ли се помагаше? АУЕ БЛАТНОЙ заради теб и заради други специално създадохме допълнителни правила, но въпреки това продължаваш да си агресивен и ароганте в коментарите си към другите потребители. Защо? Защото стана Баш Градинар, направи 20-30 големи китки във вегетация и ти порасна Егото? Даже още не си ги изцъфтил и обрал, а да не говорим за изсушаване и съхранение, защото то е другата половина от работата.
И кво от това, че на някой растенията им не са добре? Това, че имат слаби растения, не ти дава правото да си груб и арогантен с хората. Не е нужно да обиждаш или нападаш, по-добре им помогни с приятелски съвет, както ти е помагано на теб. Кога беше новобранка, кога ти почерня гъза? :D

П.П. Вземи почни да пушеш по-често, че така ще си по-спокоен и хрисим към хората, а и ще уважиш и почетеш Духа на Канабиса.
П.П.2 Ползвал престояла вода без хлор, защото разликата ще е голяма!!! (най-лесно става с 2 водосъдържателя по 1 тон всеки)
П.П.3 Пръскай с био пестициди и фунгициди.
Ако започнеш да правиш тези 3 неща, които те посъветвах разликата ще е фрапираща и в растежа, и в добива и в качеството.

Знам, че може да те жегна с думите ми, но трябваше да ти ги споделя тези неща.

Желая ти всичко най-добро!
WDScorpio написа: 06 Авг 2020, 11:03 Следните правила се явяват допълнение към настоящия правилник за използване на сайта.

1 - Заядливи коментари или имащи за цел разпалването на явен конфликт, ще бъдат изтривани на момента.

2 - Няма да се толерират Off Topic (извън темата на разговор) коментари, които са от типът на:
а) - коментари съдържащи укор, порицание, порицаване, обвинение, нападка, хула, ругатня, злословие
б) - коментари подобни на "Ако беше си направил труда да прочетеш щеше да знаеш"

- Ако не можеш да си полезен, по-добре си замълчи!


viewtopic.php?f=2&t=563

#БГКоноп
АУЕ БЛАТНОЙ
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 531
Регистриран на: 08 Май 2019, 14:42
Has thanked: 383 times
Been thanked: 781 times

firstcitizen написа: 11 Авг 2020, 07:02 АУЕ БЛАТНОЙ растенията са ти много красиви и си личи, че полагаш грижи за тях, както и че им даваш доволно количество вода. Абе заприличахме на Американски форум за отглеждане хахаха :D Радвам, че споменаваш Mendo Dope, но ще забележиш, че Mendo отглеждат органично. Хубаво е когато се ползват различни думи, защото така генерираме повече и по-разнообразни думи и така търсещите машини ни лансират повече :D

АУЕ БЛАТНОЙ нали ториш с органика, защо пръскаш с химия, която ти убива и бактериите, и микоризите, а да не говори, че после тая химия ще я пушат твойте приятели? 😁
АУЕ БЛАТНОЙ , Crazy Train и всички трябва да разберете едно, че съвсем едно е един препарат да се ползва за Домати, а съвсем друго за канабис. Домата го миеш и после го ядеш и минава през съвсем други пъти (стомаха, които е много издържлив), а когато едно нещо се пуши минава през съвсем други пътища към белите дробове и мозъка... Ще забележите, че примерно 1 препарат за домати му дават 3 дни карантинен период, а за тютюн е 10 дни. Това, че са минали повече от 10 дни карантитен период не означава, че продукта е безопасен за употреба. Просто на БИГ Фарма и на Табакови бизнес не им пука за хората. Ще забележите, че третираните домати с химични препарати стават с по-твърда структура, но вкуса изчезва... тези препарати не калцират само домата, но човека, които ги консумира.

Растения пръскани с химия не бих ги пушил, бих ги изгорил в Огъня и сметнал, че съм си платил за много скъп урок, след което да се насоча към по-добро органично бъдеще.

Голяма част от тия химиите дето ги ползвате можете да ги замените с профилактично пръскане с Нийм. Профилактиката и превенцията са по-евтини от лечението! Нийма е много широкоспектърен, защото се справя с 200+ видове вредители, включително с някой нематоди, акари, вредни гъби и бактерии.

Разбира се, че и с Нийма не трябва да се прекалява, както и в цъфтежа трябва да се избягва пръскането с него. Но нийма е само 1 от много био алтернативи.

АУЕ БЛАТНОЙ забелязах една тенденция, че след като те направихме Баш Градинар започна да се заяждаш и нападаш други потребители. Един месец си траех, но не може повече така. Някой нови потребители на който си им писа повече не са писали..., най-вероятно заради добро отношение. Много е важно, като дойде нов потребител да бъде посрещнат с добри думи и да му бъде помогнато. На вас не ви ли се помагаше? АУЕ БЛАТНОЙ заради теб и заради други специално създадохме допълнителни правила, но въпреки това продължаваш да си агресивен и ароганте в коментарите си към другите потребители. Защо? Защото стана Баш Градинар, направи 20-30 големи китки във вегетация и ти порасна Егото? Даже още не си ги изцъфтил и обрал, а да не говорим за изсушаване и съхранение, защото то е другата половина от работата.
И кво от това, че на някой растенията им не са добре? Това, че имат слаби растения, не ти дава правото да си груб и арогантен с хората. Не е нужно да обиждаш или нападаш, по-добре им помогни с приятелски съвет, както ти е помагано на теб. Кога беше новобранка, кога ти почерня гъза? :D

П.П. Вземи почни да пушеш по-често, че така ще си по-спокоен и хрисим към хората, а и ще уважиш и почетеш Духа на Канабиса.
П.П.2 Ползвал престояла вода без хлор, защото разликата ще е голяма!!! (най-лесно става с 2 водосъдържателя по 1 тон всеки)
П.П.3 Пръскай с био пестициди и фунгициди.
Ако започнеш да правиш тези 3 неща, които те посъветвах разликата ще е фрапираща и в растежа, и в добива и в качеството.

Знам, че може да те жегна с думите ми, но трябваше да ти ги споделя тези неща.

Желая ти всичко най-добро!
WDScorpio написа: 06 Авг 2020, 11:03 Следните правила се явяват допълнение към настоящия правилник за използване на сайта.

1 - Заядливи коментари или имащи за цел разпалването на явен конфликт, ще бъдат изтривани на момента.

2 - Няма да се толерират Off Topic (извън темата на разговор) коментари, които са от типът на:
а) - коментари съдържащи укор, порицание, порицаване, обвинение, нападка, хула, ругатня, злословие
б) - коментари подобни на "Ако беше си направил труда да прочетеш щеше да знаеш"

- Ако не можеш да си полезен, по-добре си замълчи!


viewtopic.php?f=2&t=563

#БГКоноп

Пръскам с химия защото искам да съм сигурен, че няма да има лоши последици от развитието на некви буби, не че е пак 100% сигурно ама имам чувството, че тия био неща няма да имат добър ефект.
Разбирам за 3те точки като съвети за грешките които правя, но нямам такива варели по 1тон за да станат нещата както трябва.

Отностно заяждането, не не ме засягаш тъй като заставаш и го казваш мъжката кое и защо не ти харесва аз уважавам тва.

Не смятам, че ми е пораснала работата въобще даже. По-скоро имам чувството, че заради дето съм направил "големи китки" хорта се дразнят с мен.
Явно почерка ми е малко такъв и изглежда агресивен..

Все едно да кажеш, че Нинджата много си е повярвал и се е надъхал, а той как ми се кара на мен ако знаеш :Дд ама си е такъв и пак казвам уважавам директните хора.

И да вметна само, че все още съм новобранец въобще не се смятам на разбирач, то ако беше така нямаше все още да ми давате съвети и нямаше вероятно да правя грешки.

Доста съм се спрял с коментарите въобще като цяло, тая тенденция не се ли забелязва.. 😳

Едит: даже се опитах да го махна тва баш градинар, но не ми се получи нещо ако можеш го махни и го направи на нормалното там
Когато правиш повече от колкото ти плащат, след време ще ти плащат повече от колкото си направил!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Аз съм ти фенка на цветята,само че да,ако съвсем сам ги беше гледал щеше да видиш много проблеми,които ти спестиха колегите:)Други хора пък не са успели да си ги спестят,не са знаели какво може да възникне(това е разликата,когато е от собствен опит,че знаеш какво може да стане,какво може да налази и тн) и не бива да им се подиграваме или пък да ги обиждаме,защото нес е връщат,а ние имаме необходимост от потребителите,както и те от нас,поне в началото на своя градинарски път.:)
Искам да ти кажа,че твъдението,че с био неща нямало да стане е съвършено невярно,заявявам го и се подписвам под това:)Аз не стига че ходя веднъж на незнам колко време и само тогава пръскам,ползвам само направени от мен неща(дори без нийм)и нямам по цветята нищо.Остави тия нисоран,особено като цъфнат нищичко подобно!!!!!!Преди цъфтеж как да е,ти си преценил и щом си е в твоето място .Все пак търси да заместиш с био неща,има купиша готови и още повече могат да се правят в туби и варели:)Пръскай с тях превантивно,както каза Фърст,но с отрови превантивно е кофти......Но колегите се подлъгват и почват в дивата природа(където гледаме повечето), използват най-тежки химикали,които прочитат от тук и там или им ги дават в агроаптеките без предпазни средства,карантини,абе честно казано без никаква мисъл.Карантина 3 дни,това е нелепо,няма такава карантина,това е най-бързото,колкото да ти го продадат продукта,иначе бих чакала месец над коя да е карантина.А и друг вредител това няма да го убие,за него ще ти трябва друго и се навлиза в този омагъосан кръг,в който хем пръскаш със сто пестицида,хем пък пак имаш проблеми,хем и тровиш излишно.Слагаш ли маска,ръкавици?В цъфтеж ако те налази стълбопробивача с какво ще пръскаш?За гъсеници не става главите да се пръскат с такива лайна!Дано не стигаш до фунгицидите,където ги изрежда човек един след друг и гъбата се кефи,че я мокриш хахаха Затова толокова давах зор за прунинга(мулча също е добре ч еимаш много,той ги спира при дъжд да хвръкнат към долните листа) и като спрат да растат и вече реално са в цъфтеж пак прегледай в някои моменти и махни завряното овреме.
Пак ще те посъветвам да си варосаш стъблата и дебелата част на клонките долу.
Понеже много ми харесват,(най-много от тазгодишните,макар че има още много хубави) и наистина искам да видя блестящ финал без ядове по възможност,но и качествен продукт без химии да излезе!:)
АУЕ БЛАТНОЙ
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 531
Регистриран на: 08 Май 2019, 14:42
Has thanked: 383 times
Been thanked: 781 times

Inna написа: 11 Авг 2020, 13:04 Аз съм ти фенка на цветята,само че да,ако съвсем сам ги беше гледал щеше да видиш много проблеми,които ти спестиха колегите:)Други хора пък не са успели да си ги спестят,не са знаели какво може да възникне(това е разликата,когато е от собствен опит,че знаеш какво може да стане,какво може да налази и тн) и не бива да им се подиграваме или пък да ги обиждаме,защото нес е връщат,а ние имаме необходимост от потребителите,както и те от нас,поне в началото на своя градинарски път.:)
Искам да ти кажа,че твъдението,че с био неща нямало да стане е съвършено невярно,заявявам го и се подписвам под това:)Аз не стига че ходя веднъж на незнам колко време и само тогава пръскам,ползвам само направени от мен неща(дори без нийм)и нямам по цветята нищо.Остави тия нисоран,особено като цъфнат нищичко подобно!!!!!!Преди цъфтеж как да е,ти си преценил и щом си е в твоето място .Все пак търси да заместиш с био неща,има купиша готови и още повече могат да се правят в туби и варели:)Пръскай с тях превантивно,както каза Фърст,но с отрови превантивно е кофти......Но колегите се подлъгват и почват в дивата природа(където гледаме повечето), използват най-тежки химикали,които прочитат от тук и там или им ги дават в агроаптеките без предпазни средства,карантини,абе честно казано без никаква мисъл.Карантина 3 дни,това е нелепо,няма такава карантина,това е най-бързото,колкото да ти го продадат продукта,иначе бих чакала месец над коя да е карантина.А и друг вредител това няма да го убие,за него ще ти трябва друго и се навлиза в този омагъосан кръг,в който хем пръскаш със сто пестицида,хем пък пак имаш проблеми,хем и тровиш излишно.Слагаш ли маска,ръкавици?В цъфтеж ако те налази стълбопробивача с какво ще пръскаш?За гъсеници не става главите да се пръскат с такива лайна!Дано не стигаш до фунгицидите,където ги изрежда човек един след друг и гъбата се кефи,че я мокриш хахаха Затова толокова давах зор за прунинга(мулча също е добре ч еимаш много,той ги спира при дъжд да хвръкнат към долните листа) и като спрат да растат и вече реално са в цъфтеж пак прегледай в някои моменти и махни завряното овреме.
Пак ще те посъветвам да си варосаш стъблата и дебелата част на клонките долу.
Понеже много ми харесват,(най-много от тазгодишните,макар че има още много хубави) и наистина искам да видя блестящ финал без ядове по възможност,но и качествен продукт без химии да излезе!:)
Ами то тва ще е с химията.

Държа да се знае, че мен също ме е яд, че всичко до тук е чиста органика и изврднъж - химия. Аз също пуша но рядко повечето ми е да вадя на авери. Миналата седмица си купувах даже.. Пълен жмел дадох 30лева за 2 грама апък е под сяква критика..

Както казах яд ме е захимията, но както споменах в предния коментар се чувствам сякаш по-спокоен за умирането на пестицидите (нз защо)
Ще се опитам да измисля нещо био така или иначе ще ми трябва при цъфтежа(дано не ми трябва де)
За тия гъсеници където са в стеблата дай боже да няма, че ми изгллеждат много гадни.
Когато правиш повече от колкото ти плащат, след време ще ти плащат повече от колкото си направил!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Бля,пари за коз не давам,ако ще няма да пуша:)Бях в едно градче-20 лева грама и то какъв ти грам,не знам с кои везни го мерят хахаха Пък знае ли се,може и мен да ме почерпиш някой ден от тия чудовища,та затова да кажа;)
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

да уточня,това последното е майтап,да не ме баннете:D
АУЕ БЛАТНОЙ
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 531
Регистриран на: 08 Май 2019, 14:42
Has thanked: 383 times
Been thanked: 781 times

Inna написа: 11 Авг 2020, 14:51 Бля,пари за коз не давам,ако ще няма да пуша:)Бях в едно градче-20 лева грама и то какъв ти грам,не знам с кои везни го мерят хахаха Пък знае ли се,може и мен да ме почерпиш някой ден от тия чудовища,та затова да кажа;)
Хаха на всеки тук му се иска да се съберем целия форум на една голяма маса с бири, мезета, чевермета и коз разбира се да се върти.
Ще дойде деня в който ще се черпим, имам усещането!

Аз също не давам пари за трева от години насам, но уви..
Беше рехаво, мокро. Въобще сигурно не е било кюрнато миришеше на слама абе зле..

Доста хора тук ми викат да съм бил пушил по-често, най вече нашия ПървиГражданин.
Бих добавил тук, че не знам дали имам повече изпушено от вас, но имам доооста кила изпушени до преди година някъде.

От година насам ми върнаха книжката, бяха ми я взели заради употребата на канабис.
От тогава насам имам собствен бизнес, доста повече отговорности имам на главата си, като например как да го развивам постоянно. Сметки, счетоводителки, заплати, срещи с хора и затова ганджата остана на заден план.
Пушенето ми доставя доста емоции като предимно смях с готини хора. Пуша когато мога и когато имам свободно време за тва.

Това е.
Когато правиш повече от колкото ти плащат, след време ще ти плащат повече от колкото си направил!
АУЕ БЛАТНОЙ
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 531
Регистриран на: 08 Май 2019, 14:42
Has thanked: 383 times
Been thanked: 781 times

Тва е общо взето.
Прикачени файлове
12.jpg
10.jpg
9.jpg
8.jpg
7.jpg
6.jpg
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Когато правиш повече от колкото ти плащат, след време ще ти плащат повече от колкото си направил!
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”