Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Блатной OutDoor 2020 #1

Публикувай отговор
Семена марихуана
АУЕ БЛАТНОЙ
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 531
Регистриран на: 08 Май 2019, 14:42
Has thanked: 383 times
Been thanked: 781 times

Опаа, пичуй! Здравейте на всички!

Бях решил да направя един аутдор, но не бях сигурен до последно дали мога и имам време да се занимавам, но с течение на обстоятелствата ми св появи възможност и така боднах не помня мисля, че бяха 12 семки от бонуси където ми оставаха. Отцеляха 9бр. Сортове не помня 3,4 различни вида са!

Вегетирах ги около 50дни под 600в +лед 450в
Почвата не се задълбочвах чак като вас да слагам по 5,6компонента просто нямам това време в момента. Смесих чкч +перлит +почва от мястото вероятно общите литри са към 600-700. Съответно дупките на око ми се виждат м/у 50-80л.
Преди 7-8дни ги изкарах навън. Всичко точно за сега. Краищата на листата са изгорели вероятно от чкч-то.

Напръсках днес с фунгицид листно. Имаше направо яйца по листата и некви гадни буби приличащи на калинка в началото с такива черни точки, но реално прилича на нещо като ларва.

Сложил съм около дупките гасена вар за охлюви и там всичко останало каквото отблъсква.
И разбира се се изпиках 2,3 пъти където можех 😄

Ще помоля само някой да вметне някой линк, че пиша в търсачката, но или не задавам правилни ключови думи или нз. За домашно направени торове рибна емуласия, коприви и прочее, благодаря!

Общо взето е това, ако съм пропуснал нещо ще едитна.
Снимки нямам. Ще направя другия път като отида
Успех на всички градинари и плодородна 2020!
Когато правиш повече от колкото ти плащат, след време ще ти плащат повече от колкото си направил!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

"Краищата на листата са изгорели вероятно от чкч-то."Не съм виждала 4к4 нещо да изгори.Навън никак не ми се с трува възможно. местната ти почва зависи каква е.Не е задължително да се слагат по много неща,да.Когато,както може.......
Използвам случаят да вметна:Фунгицид(фунги-гъби) е за гъбички и болести свързанис тях,пестицид(пест) е за насекоми,хербицид(херб,хърб-билка,тревичка)е за треволяци,като последното е пълна простотия да се ползва:)
АУЕ БЛАТНОЙ
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 531
Регистриран на: 08 Май 2019, 14:42
Has thanked: 383 times
Been thanked: 781 times

Inna написа: 10 Май 2020, 14:59 "Краищата на листата са изгорели вероятно от чкч-то."Не съм виждала 4к4 нещо да изгори.Навън никак не ми се с трува възможно. местната ти почва зависи каква е.Не е задължително да се слагат по много неща,да.Когато,както може.......
Използвам случаят да вметна:Фунгицид(фунги-гъби) е за гъбички и болести свързанис тях,пестицид(пест) е за насекоми,хербицид(херб,хърб-билка,тревичка)е за треволяци,като последното е пълна простотия да се ползва:)
Всъчност не съм сигурен дали е от чкч-то защото при всички г/д всички пропорции са еднакви. Като само единствено размерите на дупките не са еднаквк. Но при някой няма, при други има.. Както и да е ще се полива само с вода за сега докато не изядът квото има в почвата. До тогава се надявам някой да вметне някой линк с направата на домашни торове.

Истината с фунгицида или пестицида е, че го купувах преди доста време и не помня какво точно съм взимал. А на самата опаковка не пише нищо съществено като информация, дори и каква да е дозировката..

Отностно местната почва е много зле. Нито е чернозем нито кафявозем. Има хем чернозем я нея, хем глина по надълбоко, хем абе нз 😄
Когато правиш повече от колкото ти плащат, след време ще ти плащат повече от колкото си направил!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Аз мога да ти кажа два,три много лесни,растителни и хубави:)Единия-коприва.Един начин за да стане бързо за торене е да се залее с гореща(не съвсем вряла)вода в тенджера примерно,оставяш 24 часа и вече с това може да се полее,като зависи колко коприва към вода си наблъскал се разрежда с още вода.
Дългия начин е залива се във варел/туба нарязана коприва(листа,връхчета)и се оставя да кисне дълго време,като е хубаво тия домашните чайове да се бъбукат за кислород за да не с е завъждат и нежелани гадове,също и да не ги пече директно слънце(за слънцето така съм чувала,не знам точно защо).Така след около седмица може да с е ползва,във варел на двора просто си седи и се допълва от теб или от дъжда,може да се бърка пакс цел въздух ако няма помпичка да му се пусне..
Пропорциите на копривата няма много точни,но примерно половин туба 10 литра нарязана коприва на гъсто,а до горе с вода.1/1......След като стане след около седмица(то после може да си седи доста и става различно,но аз не обичам много да ги готвя чайовете,ами предпочитам екстракти за бърза употреба,тъй като не съм запозната с миксроскопичния живот толкова добре и не искам да развъждам нещо кофти,а самода използвам даденото растение и неговото съдържание)След като стане и позеленее водата донякъде това още веднъж едно към едно с още вода.Може да се ползва и така готово,но все пак всичко се пробва по-разредено как се отразява и после по твое усмотрение сгъстяваш другия път или си караш така....:)
Копривата става за през целия растеж и в цъфтежа пак не е елоша,тя съдържа и други неща,не само НПКто(няма смисъл постоянно,един път едно,друг път друго,чиста вода,а водата е най-важна,защото навън те все нещо намират да ядат,не като в саксия)
Тор от магданоз,като си правиш салата останките от магданоза,краставици може обелки ако не са някакви изтровени и пак така се накисва във вода и да преседи към седмица,но аз съм си правила и съм го ползвала и на другия ден и всякога и винаги ми се струва много избухващ.
Тези зеленилки могат да се месят по няколко растения,люцерната също така е много хубава и подобно се приготвя(може и да се нахвърля около стъблото нарязана като мулч).....Но аз си правя отделни да знам горе долу от какво растение е и да мога да разнообразявам.:)
Всъщност така е доста лесно и те харесват растителните неща,много трудно може да се сбърка или претори,почти никак:)Докато с пилешко и тн гуанота съм имала фалове хаха
Хубаво е че си сложил срещу охлювите вар,защото тя и хубаво тори с микроелементи,калций и тн
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3487 times
Been thanked: 4731 times

Ще следя темата.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
АУЕ БЛАТНОЙ
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 531
Регистриран на: 08 Май 2019, 14:42
Has thanked: 383 times
Been thanked: 781 times

Ъпдейт.

Полях днес с чиста вода. Общо взето откакто са навън са само на вода.
Пръскането за насекоми си каза думата. Няма никакви следи от яйца, буби и прочее.
Изглеждат в добро здраве. Само краищата на някой са опарени неам представа от какво.

Точно ден или два преди карантината бяха пресяти. Може би са на около 55-60дни (не са точни дните)

Ще се заема с набавянето на оборска тор дали прясна за чай или престояла която ще сложа по дупките ще видя какво ще открия.
Ще поръчам и батгуано
Ще направя и коприва
По-натам ще подготвя дървесна пепел и други благинки за цъфтежа.

Едит: надявам се да не ми се карат по опитните градинари хаха ще запълня празнините в дупките с още почва. И ще ги мулчна, благодаря за разбирането 😂

Снимки от днес.
Прикачени файлове
IMG_20200512_225925.jpg
IMG_20200512_230012.jpg
IMG_20200512_225947.jpg
IMG_20200512_230037.jpg
Когато правиш повече от колкото ти плащат, след време ще ти плащат повече от колкото си направил!
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

@АУЕ БЛАТНОЙ всичко изглежда много хубаво, но горещо ти препоръчвам да махнеш тази вар от дупките или поне да я отдалечиш на безопасно разстояние от дупките, защото при първият дъжд, ще се отмие и сам можеш да се досетиш, къде отива този калциев хидроксид :)

GL
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3487 times
Been thanked: 4731 times

Не ти трябват много неща.

Пилешка тор сега за растеж, бат гуано (блоом) за цъфтеж и МНОГО вода.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Братле тва се вижда ужасно по прикри..и ги тия китки малко....първият гъбар...трюфел.....търсач ако мине и си до там.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Иначе са супер,доста големи!
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”