Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Mitko544 outdoor Lemon Kush

Семена марихуана
Mitko544
Градинар
Градинар
Мнения: 23
Регистриран на: 03 Май 2020, 19:56
Has thanked: 12 times
Been thanked: 40 times

Здравейте.Във време на карантина и аз се реших да отгледам нещо домашно.Планът ми е outdoor в garden bags(40-70l.) да посъдя два броя Lemon Kush(ако покълнат).
За почвена смес разполагам с:
Westland Gro-Sure All Purpose Compost50l
Compressed Cocosoil
Fish, blood and bone fertiliser
Perlite 10l
Biobizz Light mix 50l
Pure worm castings 20l
Молбата ми е да чуя препоръки и мнения относно моята идея.
Благодаря.
Mitko544
Градинар
Градинар
Мнения: 23
Регистриран на: 03 Май 2020, 19:56
Has thanked: 12 times
Been thanked: 40 times

Бих искал да помоля модераторите да преместят темата в Outdoor раздела за бъдещи консултации да не се налага да отварям нова и нова.
Благодаря
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3487 times
Been thanked: 4731 times

Звучи добре, имаш план. Действай
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Mitko544 написа: 04 Май 2020, 22:39 Здравейте.Във време на карантина и аз се реших да отгледам нещо домашно.Планът ми е outdoor в garden bags(40-70l.) да посъдя два броя Lemon Kush(ако покълнат).
За почвена смес разполагам с:
Westland Gro-Sure All Purpose Compost50l
Compressed Cocosoil
Fish, blood and bone fertiliser
Perlite 10l
Biobizz Light mix 50l
Pure worm castings 20l
Молбата ми е да чуя препоръки и мнения относно моята идея.
Благодаря.
Добре дошъл в Гръсти.
Добави зеолит в сместа ( примерно 1 кг зеолит на саксия ). Можеш да заразиш почвата с полезни почвени бактерии и микоризни гъби.
Ако можеш не ползвай BioBizz почва. Единственно ако нямаш друг вариант за почва.
Перлита можеш да го пропуснеш (особено ако не е агро) и да добавиш на негово място още кокос. Но да знаеш, че с такъв лек почвен микс ще имаш нужда от по-чести поливки. Ако можеш приготви почвите предварително и ги сложи в саксията и полей или зарази с бактерии, че да се намести.
Аз съм фен на чернозема в почвените миксове.

Тоя Lemon Kush на кой брийдър е?

Можеш да качиш снимки на почвата, като я забъркаш.

Успех с проекта.
Mitko544
Градинар
Градинар
Мнения: 23
Регистриран на: 03 Май 2020, 19:56
Has thanked: 12 times
Been thanked: 40 times

След обстоен преглед и прочит на голямо количество информация реших да направя няколко промени.Намира ми се под ръка вермикулит, който притежава добри водозадържащи свойства.Отказвам се от перлитът, а за късмет може би ми отказаха поръчката.За момента съм забъркал в две торби по 20l Coco coir+20l All purpose compost+5l worm castings+fish bone n blood.Към това мисля да добавя пилешка тор на пелети.Някой може ли да сподели за нещо за Bat Guano-то.Btw семките бяха поставени за покълване на 02.05, и днес на 06.05 има резултат.Не знам на кой брийдър са, поръчани са от iceheadshop.co.uk като подарък.Все още имам колебания в какъв съд да ги поставя, smart pot или саксия.Ако всичко върви по план смятам да ги пресея последната седмица на месец май.Би ли било проблем ако ги бодна направо в голям съд или трябва постепенно да увеличаваме размера.
Благодаря
Mitko544
Градинар
Градинар
Мнения: 23
Регистриран на: 03 Май 2020, 19:56
Has thanked: 12 times
Been thanked: 40 times

Ъпдейт:
Vermiculite retains too much moisture and it will make your soil stay wet too long.
И това ще пропуснем ;)
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Ще ги опържиш с всичко това,пиле,гуано,кръв и кости:DЗапочни ги в малки съдчета да видиш какво,що,не директно в големите.По удобно е по много причини,ако сбъркаш почвата,ако се появат неприятели и болести,при поливане,ако цял сезон ще са в тези съдове........Започват се в слаба почва,но с повече дренаж.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Mitko544 изтрих ти поста със снимките, защото са препратка към друг сайт. Ще те помоля да качваш изображения, чрез системата на форума. Трий метаданните от снимките преди да ги качиш. (EXIF) Аз ползвам compressjpeg, защото едновременно компресира (смачква) снимките и едновременно трие метаданните от тях.
Също така ще те помоля да се въздържаш от външни препратки.
Mitko544
Градинар
Градинар
Мнения: 23
Регистриран на: 03 Май 2020, 19:56
Has thanked: 12 times
Been thanked: 40 times

foto_no_exif (5).jpg
Днес стават на две седмици
Mitko544
Градинар
Градинар
Мнения: 23
Регистриран на: 03 Май 2020, 19:56
Has thanked: 12 times
Been thanked: 40 times

foto_no_exif (6).jpg
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”