Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Здравейте, въпрос относно ph колебания.

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
WhereIsMyG
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 03 Май 2020, 06:51
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Здравейте преди месец започнах grow и започвам да се притеснявам вече, ползвам biobizz indoor trypack и ph down на general, та откакто съм започнал поливам цветята с 6.5-7.0 понеже biobizz light mix-а е малко по-нисък като ph, но след няколко седмици забелязах проблем с растението, още не бях проверявал run off-а понеже нямаше и не го преполивах беше още малко ауто в 20 литрова саксия, реших да го полея повече за run оff и се оказа, че ph-то било паднало чак до 4 почти, въпреки че проверявам преди и след като сложа всичко във водата и я разклащам добре, но не твърде силно за да не и покача ph-то и я оставям за 2 часа да престои преди да полея и пак и гледам ph-то дали е около 6.5 и чак тогава ги поливам. След 4 поливания го оправих набързо преди да е твърде късно, последните пъти беше около 6.2-6.5 като полвиам с 6.5 горе-долу за близо 2 седмици беше наред и преди няколко дена забелязах пак симптоми подобни на тези при пх колебанията проверих го и пхто беше между 7.5 и 8 този път нищо че последно си беше съвсем добре run off-а, не знам какво го причинява и си нямам представа какво да го правя, поливам го горе-долу на 4 дена и ползвам чешмяна вода като я оставям да се дехлорира за около 48 часа преди това. Също така наскоро му бях дал малко sensi xtra calmag ако това може да има нещо общо с пхто. Ако може съвет какво да правя че започва да изглежда ужасно и се притеснявам много вече. :cry:
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Tолкова заигравки с пх-то,а никъде не спомена в каква среда с е случва всичко това и какво отделно има в нея?все едно е във въздуха и ти там му сипваш някакви пх даун незнайно защо и тн,за нас не става ясно:)A е хубаво да дадеш една снимка да се види най-добре какво става.
WhereIsMyG
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 03 Май 2020, 06:51
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Inna написа: 03 Май 2020, 18:28 Tолкова заигравки с пх-то,а никъде не спомена в каква среда с е случва всичко това и какво отделно има в нея?все едно е във въздуха и ти там му сипваш някакви пх даун незнайно защо и тн,за нас не става ясно:)A е хубаво да дадеш една снимка да се види най-добре какво става.
Споменах biobizz light mix, в почва е иначе за снимка, листата изглеждаха така [media]https://www.growweedeasy.com/wp-content ... nnabis.jpg[/media],
също така имаха малко други проблеми още от преди като phто беше стигнало до 4, всякакви дефицити, но ги бях спрял след като коригирах ph-to също ги бях nute burn-нал леко, въпкреки че им давах 1/3 от препоръчанта доза само горните им крайчета имаха малко пожълтяване. Въпросът ми е какви възможни причини съществуват за това небаласнирано състояние на ph-то да няма нещо общо с начина на поливане, може би calmag-а го покачва с времето? Или ph-down разтвора с времето се неутрализира и ph-то се покачва заради това? В такъв случай трябва ли да го поливам по-често за да не се случва или да го поливам, така че да е в по-киселинна среда от нормата за да може като се покачи след 1-2 дена да е в приемливата зона? Възможно ли е растението да предпочита по основна среда? Понеже когато го полях ph-то беше 6.5 и симптомите започнаха веднага и почти да бяха спрели да се разпространяват точно преди поливането, в което му сложих 6.5ph и установих, че runoff-а е между 7.5-8. Съжалявам, че не уточних че е в почва!
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

WhereIsMyG написа: 03 Май 2020, 07:09 Здравейте преди месец започнах grow и започвам да се притеснявам вече, ползвам biobizz indoor trypack и ph down на general, та откакто съм започнал поливам цветята с 6.5-7.0 понеже biobizz light mix-а е малко по-нисък като ph,
Здравей, ще ти отговоря на някой неща, които ми направиха впечатление.
Искам да ти кажа, че Bio Bizz е марка от доста години на пазара и мога да те убедя, че са много добре запознати, какво трябва да е pH-то на почвата им.
WhereIsMyG написа: 03 Май 2020, 07:09 и се оказа, че ph-то било паднало чак до 4 почти, въпреки че проверявам преди и след като сложа всичко във водата и я разклащам добре, но не твърде силно за да не и покача ph-то и я оставям
С какво измерваш pH-то на разтвора ? В първия цитат си написал, че ползваш ph down на general, по колко слагаш на литър горе долу от него. Аз ползвам същия препарат и е изключително силно концентриран! Аз ползвам водата в София, при мен след, като преседи 24 часа, pH-то и е около 7.6-7.8 с 3 капки на литър го свалям на 6.7 и като сложа, някоя добавка пада до 6.5.
Ако наистина ти е паднало pH до 4, на изходящата вода, то за мен си прекалил с този препарат.
WhereIsMyG написа: 03 Май 2020, 07:09 Също така наскоро му бях дал малко sensi xtra calmag ако това може да има нещо общо с пхто. Ако може съвет какво да правя че започва да изглежда ужасно и се притеснявам много вече. :cry:
Този препарат е минерален, ползвай го само листно и ако имаш нужда, има много азот в него и ще ти забави цъфтежа.
WhereIsMyG
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 03 Май 2020, 06:51
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Ползвам по 1мл на точно 3 литра вода, за да го мръдна от 8-8.5 на 7 и надолу, тествам го с ph test kit на GHE точно както е инструктирано, и благодаря за съвета от сега нататък ще го ползвам само листно. Честно казано нямам си представа как стана толкова ниско първоначално сигурен съм, че не бях слагал повече от мл на 3 литра, но вече изглежда, че нямам такъв проблем повече по-скоро се повишава ph-то и то сравнително бързо след поливане.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

А да,извинявай,написал си лайт микс:)Уточнил си,аз не съм разбрала:)
Еми много сложно го правиш някак си........
WhereIsMyG
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 03 Май 2020, 06:51
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Здравейте отново, вчера го полях със 6 ph и runoff-а беше над 7, затова ги полях веднага пак със 6 и пак беше мъничко над 7 или може би почти 7, оставих го така и реших просто да го полея днес пак, и така и напавих току-що ги полях с 5 ph и runoffa беше пак над 7 почти 7, но малко над него, дайте съвет какво да го правя и как да го намаля ph-то, моля ви.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

С това което правиш, бъди сигурен че ги объркаш още повече. От 2014-та гледам растения, и до сега изтичащата вода от минимум 2 оглеждания на година никога не съм мерил или е било инцидентно. Много се заиграваш и сам си измисляш проблеми или ги правиш. Остави ги малко на мира, не може да променяш Ph по 2 пъти на седмица, това всичко е стрес за растенията. И тоя резултат от изтичащата вода изобщо не е сигурно дали е точен.
От самия живот в почвата тя се вкиселява, покажи една снимка да видим какъв проблем имат или нямат, говориш някакви неща в което съм почти 100 %, че грешиш. При органичното отглеждане, pH-то може и да не в точни граници, за първи път променям pH на Indoora в нас последното отглеждане, винаги съм поливал с 7.6-7.8 без никакви проблеми.

Тук има обяснено за pH
https://curiouscultivations.com/2019/01 ... o-science/
WhereIsMyG
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 03 Май 2020, 06:51
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Vetrushka написа: 07 Май 2020, 09:04 С това което правиш, бъди сигурен че ги объркаш още повече. От 2014-та гледам растения, и до сега изтичащата вода от минимум 2 оглеждания на година никога не съм мерил или е било инцидентно. Много се заиграваш и сам си измисляш проблеми или ги правиш. Остави ги малко на мира, не може да променяш Ph по 2 пъти на седмица, това всичко е стрес за растенията. И тоя резултат от изтичащата вода изобщо не е сигурно дали е точен.
От самия живот в почвата тя се вкиселява, покажи една снимка да видим какъв проблем имат или нямат, говориш някакви неща в което съм почти 100 %, че грешиш. При органичното отглеждане, pH-то може и да не в точни граници, за първи път променям pH на Indoora в нас последното отглеждане, винаги съм поливал с 7.6-7.8 без никакви проблеми.

Тук има обяснено за pH
https://curiouscultivations.com/2019/01 ... o-science/
Възможно е предполагам главно го правя понеже винаги съм си мислил, че не трябва да оставям пхто да отива над 7 и като го полея с 6 и излезе над 7 започвам да се притеснявам, опитвам да го преполивам още повече за да го оправя, но добре ще ги оставя на мира предполага просто да ги поливам със 6.5 и да видя как се развива така. Добре ще пратя малко снимки тези изсъханлите изглеждаха жълти петната първоначално, точно както при ph fluctuation снимките от интернет, които виждам
но сега вече са така кафяви и изсъхнали.
Прикачени файлове
IMG_20200507_114606.jpg
IMG_20200507_112738.jpg
WhereIsMyG
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 03 Май 2020, 06:51
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

И аз се чудя да не правя нещо не като хората, затова постоянно се паникьосвам от това пха, принципно откакто им оправих пхта когато бяха до 4 чак стигнали започнаха много добре и бързо да растат и всичко си им беше вред за поне 2 седмици и runoffa и това дето им слагах си бяха 6.5 и от нищото запонаха пак да им стават листата такива като на снимките, проверих ph-то и беше високо, затова се опитвам толкова много да го сваля.
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”