Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Здравейте, въпрос относно ph колебания.

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
Аватар
SirSmokaLot
Градинар
Градинар
Мнения: 49
Регистриран на: 30 Май 2019, 13:42
Has thanked: 47 times
Been thanked: 45 times

Калибрирал ли си скоро PH метъра? Може и да ти дава грешни стойности
WhereIsMyG
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 03 Май 2020, 06:51
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Не ползвам метър ползвам GHE test kit за да няма обърквания, плюс това аз не почнах да тествам runоff-а от нищото първо видях, че растенията вече имат симптоми на ph fluctuation и тогава след като го проверих се оказа, че наистина е висок runoffa нищо че 2 седмици преди това си беше под 7 докато му давах само 6.5ph поливания. Това се опитвам да ви кажа, че проблемът се появи преди да видя че ph-то е високо затова казвам че най-вероятно грешката не е в това че аз го меря неправилно или просто трябва да го оставя да си седи в високо ph, растението се прецакваше преди да почна да се опитвам да коригирам ph-та и да сипвам много ниско пх за да се опитам да го оправя, а не след това. Аз ако не бях видял растенеито, че се влошава нямаше да се опитвам да му оправям ph-то. Проблемът с листата му се появява преди това което аз правя с ph-то му в момента, за това смятам че не моя опит за коригиране е виновен за проблема! Всъщност съм наясно че рязкото коригиране на ph-то и преполиването е голям стрес, но единствената причина, поради която прибягнах до това е защото растението вече се влошаваше!
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Хайде да ти задам няколко въпроса.
-Отглеждал ли си друг път или това ти е първото отглеждане?
-Какво ти е осветлението и разстояние
-Големина на саксиите
-Светлинен режим
-Температура и Влага

Това което си мислиш, че е проблем с pH изобщо не е сигурно, че е от него. Според мен имаш проблем с корените на растението, дали от много вода, не си чакал между поливките. Дали имаш дренаж на саксиите и какъв, пробити ли са от долу. В същност след, като изтича значи имат отвори.
WhereIsMyG
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 03 Май 2020, 06:51
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Vetrushka написа: 08 Май 2020, 09:32 Хайде да ти задам няколко въпроса.
-Отглеждал ли си друг път или това ти е първото отглеждане?
-Какво ти е осветлението и разстояние
-Големина на саксиите
-Светлинен режим
-Температура и Влага

Това което си мислиш, че е проблем с pH изобщо не е сигурно, че е от него. Според мен имаш проблем с корените на растението, дали от много вода, не си чакал между поливките. Дали имаш дренаж на саксиите и какъв, пробити ли са от долу. В същност след, като изтича значи имат отвори.
Да отглеждал съм и преди пак light mix biobizz и indoor trypack-а им на 18/6 светлинен режим и тогава имах подобен проблем с ph-то, появи се много по-късно обаче някъде 4 седмици преди harvest, и разликата беше, че тогава не тествах runoffa изобщо(понеже винаги поливах 6.2-6.5 ph и бях чул, че в органиката няма толкова много грижи за ph-то и вярвах, че няма как да имам проблем с него), накрая го бях измерил и тогава се усетих, че е било високо през цялото време и затова растенията са имали дефицити.
Имам 180watta LED и 2x150wCFL, като led я държа на около 30 санта, а cfl-тата малко по-близо, но не твърде близо ползвам ги главно за да ми намалят влагата и да повишат температурата повече отколкото за допълнитленото осветление.
20 литрови пластмасови саксии
24/7 светлинен режим (правя го като експеримент знам, че най-вероятно е просто харчене на ток и не е естествен начин за отглеждане)
темепратурата от самото начало до преди 1-2 седмици беше около 23-26 постоянно и влагата между 45-55% понеже бяха във veg вече ги държа на 21-25 градуса и винаги под 47% влага.
Да разбира се че имат дренаж, самите те си имат доста на брой и също така големи и високи отвори, водата се оттича доста добре и сравнително бързо!!! Тези 2 седмици, за които толкова говоря го поливах нормално през 3-4 дена докато чаках горният слой на почвата да се усеща леко сух и по време на този начин на отглеждане една вечер от нищото се случи проблемът с листата. Тогава и проверих runoffa, който беше по висок от нормалното и чак след това започнах да се опитвам да го коригирам като слагам малко по-киселинно поливане.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Изчаквай цялата саксия да изсъхне, а не само горния слой. За мен имаш проблем с корените, от неправилно поливане. Ако някой колега е на друго мнение, нека да сподели.
WhereIsMyG
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 03 Май 2020, 06:51
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Vetrushka написа: 08 Май 2020, 11:04 Изчаквай цялата саксия да изсъхне, а не само горния слой. За мен имаш проблем с корените, от неправилно поливане. Ако някой колега е на друго мнение, нека да сподели.
Добре ще опитам да изчакам, но ако покажат негативни признаци от не достатъчно поливане, да ги полея все пак нали?
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

WhereIsMyG написа: 08 Май 2020, 11:33
Vetrushka написа: 08 Май 2020, 11:04 Изчаквай цялата саксия да изсъхне, а не само горния слой. За мен имаш проблем с корените, от неправилно поливане. Ако някой колега е на друго мнение, нека да сподели.
Добре ще опитам да изчакам, но ако покажат негативни признаци от не достатъчно поливане, да ги полея все пак нали?
Аз съм на същото мнение, като Ветрушка. Проблемите са ти при корените и най-вероятно от преполиване. Преполиването заключва усвояването на хранителните вещества, като 1-во заключва азота и растението почва да бледнее и да е кекаво. .Аз от на биобиз от трайпака им съм го духал....
На мен с биобиз ми се получиха нещата, чак като започнах да ползвам свой собствен почвен микс правен от мен, а от лайтмикса и алл микс почвите им не съм доволен като почва. След като почнах да си бъркам сам почва, едната биобизз почва 2 години ми стоя чувал в мазата ...
Биобиз са скъпи и не ефикасни, но не го осъзнавате. Хващате се на сламката с трайпака 3 тора за 20 лв (и аз на същата сламка се вързах). Ама те така са го направили, че ако ползваш само 3-те с тяхната почва задължително го издухваш, защото другите им неща са в другите продукти. Почвата на биобизз неструва, а за тия пари дето си дал за почва и торове от тях можеше да си направиш такава хубава почва, която да откара почти без торене.
Биобиз торовете реално ти продават вода, меласа, риба, гуано, чкч и някое водорасло ако им се е откъснало от сърцето.

От режим 24/7 нямаш файда. Единствено да ги топлиш зимата. При 24/7 само си товариш електромера и растенията, защото това интензивно развитие. Направи го поне 20/4 ... или 18/6. Растенията сами ще се оправят, като им дадеш почивка и засушаване. Трябва им сън. Такъв интензивен режим първо изчерпва Калция и Магнезия в почвата, а след това и други елемнти.
Тоя експеримент съм го правил и не си струва. Правил съм 24/7 и на 1 автоматик, но съм го правил 24/7 и на цяла стая с автоматици. Интензивният режим изисква допълнителни нужди. 24/7 единственно ползвай ако е много студено и искаш да топлиш с лампата. Но реално вече е топло и все 4-6 часа ще има по-топло така, че можеш да намалиш режима.

Аз лично до ден днешен поливам с вода с pH 8.5 без да го променям, но водата е жива и почвата ми е жива. Гъбите и бактериите играят ролята на буфер и оправят всичко.

Според мен най-вероятно си заключил с преполивка усвояването на някое вещество. В допълнение интензивно развитие на 24/7, което е изчероало други вещества. После с добавянето на още тор проблема не се решава, защото тор има, но просто корена не може да я усвой, защото корена е удавен. При натрупване на определени вещества било то и БИО се получава изменение на pH. Когато си започнал да коригираш pH тотално си разказал играта на растението, защото pH го изменяш, но преполиването и проблема с корените си остава.

Според мен тоя проект ще е така. Засуши, намали режима светлина примерно на 20/4 и закпрепи ги и изцъфти, но за следващият проект по-умерено и с поливките и с pH и с пипането на растенията. Понякога сами си тормозим растенията от прекалено много грижи.
Ще видиш, че масово от старите градинари торящи с органика не мерят и не промент pH просто няма нужда. Но когато се "заиграеш" го бъгваш.

Също така качи 1 снимка във форума. Сега мятаме боб.... 1 снимка може да каже повече от 1000 думи. Проблема дори може да ти е друг, а нюансите на цветовете на растението са много важни, защото това са индикатори по които можем да определим какво им има.

Тия неща ти ги казах и на лично съобщение, но не вярваш... и очакваш различен отговор...
WhereIsMyG
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 03 Май 2020, 06:51
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

firstcitizen написа: 09 Май 2020, 11:34
WhereIsMyG написа: 08 Май 2020, 11:33
Vetrushka написа: 08 Май 2020, 11:04 Изчаквай цялата саксия да изсъхне, а не само горния слой. За мен имаш проблем с корените, от неправилно поливане. Ако някой колега е на друго мнение, нека да сподели.
Добре ще опитам да изчакам, но ако покажат негативни признаци от не достатъчно поливане, да ги полея все пак нали?
Аз съм на същото мнение, като Ветрушка. Проблемите са ти при корените и най-вероятно от преполиване. Преполиването заключва усвояването на хранителните вещества, като 1-во заключва азота и растението почва да бледнее и да е кекаво. .Аз от на биобиз от трайпака им съм го духал....
На мен с биобиз ми се получиха нещата, чак като започнах да ползвам свой собствен почвен микс правен от мен, а от лайтмикса и алл микс почвите им не съм доволен като почва. След като почнах да си бъркам сам почва, едната биобизз почва 2 години ми стоя чувал в мазата ...
Биобиз са скъпи и не ефикасни, но не го осъзнавате. Хващате се на сламката с трайпака 3 тора за 20 лв (и аз на същата сламка се вързах). Ама те така са го направили, че ако ползваш само 3-те с тяхната почва задължително го издухваш, защото другите им неща са в другите продукти. Почвата на биобизз неструва, а за тия пари дето си дал за почва и торове от тях можеше да си направиш такава хубава почва, която да откара почти без торене.
Биобиз торовете реално ти продават вода, меласа, риба, гуано, чкч и някое водорасло ако им се е откъснало от сърцето.

От режим 24/7 нямаш файда. Единствено да ги топлиш зимата. При 24/7 само си товариш електромера и растенията, защото това интензивно развитие. Направи го поне 20/4 ... или 18/6. Растенията сами ще се оправят, като им дадеш почивка и засушаване. Трябва им сън. Такъв интензивен режим първо изчерпва Калция и Магнезия в почвата, а след това и други елемнти.
Тоя експеримент съм го правил и не си струва. Правил съм 24/7 и на 1 автоматик, но съм го правил 24/7 и на цяла стая с автоматици. Интензивният режим изисква допълнителни нужди. 24/7 единственно ползвай ако е много студено и искаш да топлиш с лампата. Но реално вече е топло и все 4-6 часа ще има по-топло така, че можеш да намалиш режима.

Аз лично до ден днешен поливам с вода с pH 8.5 без да го променям, но водата е жива и почвата ми е жива. Гъбите и бактериите играят ролята на буфер и оправят всичко.

Според мен най-вероятно си заключил с преполивка усвояването на някое вещество. В допълнение интензивно развитие на 24/7, което е изчероало други вещества. После с добавянето на още тор проблема не се решава, защото тор има, но просто корена не може да я усвой, защото корена е удавен. При натрупване на определени вещества било то и БИО се получава изменение на pH. Когато си започнал да коригираш pH тотално си разказал играта на растението, защото pH го изменяш, но преполиването и проблема с корените си остава.

Според мен тоя проект ще е така. Засуши, намали режима светлина примерно на 20/4 и закпрепи ги и изцъфти, но за следващият проект по-умерено и с поливките и с pH и с пипането на растенията. Понякога сами си тормозим растенията от прекалено много грижи.
Ще видиш, че масово от старите градинари торящи с органика не мерят и не промент pH просто няма нужда. Но когато се "заиграеш" го бъгваш.

Също така качи 1 снимка във форума. Сега мятаме боб.... 1 снимка може да каже повече от 1000 думи. Проблема дори може да ти е друг, а нюансите на цветовете на растението са много важни, защото това са индикатори по които можем да определим какво им има.

Тия неща ти ги казах и на лично съобщение, но не вярваш... и очакваш различен отговор...
Мерси много за отделеното време и информацията, качих няколко снимки, имаш предвид цялото растение ли да снимам? Мислих си, че листата ще са достатъчно. Малко ме е страх да качвам снимки.... Добре ще направя това, което ме посъветвахте, ако може да питам как си правите почвите тогава и просто торфена смес с перлит ли слагате, купено от някъде например като от комерсиалните маркети или взимате от някъде в природата, за бъдеще да си имам едно наум, също така, ако може да споделите какви са други добри варианти за органични торове, пак за бъдеще да си знам. Отново се извинявам ако съм бил досаден и отново благодаря за мненията и вниманието което получих! :roll:


Също искам да добавя нещо за режима, не че не ти вярвам или не искам да те послушам просто ми свърши бюджета и не успях да си взема growbox и ако ползвам тъмен режим ме е страх, че ако е през деня все ще им влиза светлина от някъде, а през нощта ме е страх, че влажността без лампите ще отиде над 50% със сигурност.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

WhereIsMyG написа: 10 Май 2020, 10:29
firstcitizen написа: 09 Май 2020, 11:34
WhereIsMyG написа: 08 Май 2020, 11:33

Добре ще опитам да изчакам, но ако покажат негативни признаци от не достатъчно поливане, да ги полея все пак нали?
Аз съм на същото мнение, като Ветрушка. Проблемите са ти при корените и най-вероятно от преполиване. Преполиването заключва усвояването на хранителните вещества, като 1-во заключва азота и растението почва да бледнее и да е кекаво. .Аз от на биобиз от трайпака им съм го духал....
На мен с биобиз ми се получиха нещата, чак като започнах да ползвам свой собствен почвен микс правен от мен, а от лайтмикса и алл микс почвите им не съм доволен като почва. След като почнах да си бъркам сам почва, едната биобизз почва 2 години ми стоя чувал в мазата ...
Биобиз са скъпи и не ефикасни, но не го осъзнавате. Хващате се на сламката с трайпака 3 тора за 20 лв (и аз на същата сламка се вързах). Ама те така са го направили, че ако ползваш само 3-те с тяхната почва задължително го издухваш, защото другите им неща са в другите продукти. Почвата на биобизз неструва, а за тия пари дето си дал за почва и торове от тях можеше да си направиш такава хубава почва, която да откара почти без торене.
Биобиз торовете реално ти продават вода, меласа, риба, гуано, чкч и някое водорасло ако им се е откъснало от сърцето.

От режим 24/7 нямаш файда. Единствено да ги топлиш зимата. При 24/7 само си товариш електромера и растенията, защото това интензивно развитие. Направи го поне 20/4 ... или 18/6. Растенията сами ще се оправят, като им дадеш почивка и засушаване. Трябва им сън. Такъв интензивен режим първо изчерпва Калция и Магнезия в почвата, а след това и други елемнти.
Тоя експеримент съм го правил и не си струва. Правил съм 24/7 и на 1 автоматик, но съм го правил 24/7 и на цяла стая с автоматици. Интензивният режим изисква допълнителни нужди. 24/7 единственно ползвай ако е много студено и искаш да топлиш с лампата. Но реално вече е топло и все 4-6 часа ще има по-топло така, че можеш да намалиш режима.

Аз лично до ден днешен поливам с вода с pH 8.5 без да го променям, но водата е жива и почвата ми е жива. Гъбите и бактериите играят ролята на буфер и оправят всичко.

Според мен най-вероятно си заключил с преполивка усвояването на някое вещество. В допълнение интензивно развитие на 24/7, което е изчероало други вещества. После с добавянето на още тор проблема не се решава, защото тор има, но просто корена не може да я усвой, защото корена е удавен. При натрупване на определени вещества било то и БИО се получава изменение на pH. Когато си започнал да коригираш pH тотално си разказал играта на растението, защото pH го изменяш, но преполиването и проблема с корените си остава.

Според мен тоя проект ще е така. Засуши, намали режима светлина примерно на 20/4 и закпрепи ги и изцъфти, но за следващият проект по-умерено и с поливките и с pH и с пипането на растенията. Понякога сами си тормозим растенията от прекалено много грижи.
Ще видиш, че масово от старите градинари торящи с органика не мерят и не промент pH просто няма нужда. Но когато се "заиграеш" го бъгваш.

Също така качи 1 снимка във форума. Сега мятаме боб.... 1 снимка може да каже повече от 1000 думи. Проблема дори може да ти е друг, а нюансите на цветовете на растението са много важни, защото това са индикатори по които можем да определим какво им има.

Тия неща ти ги казах и на лично съобщение, но не вярваш... и очакваш различен отговор...
Мерси много за отделеното време и информацията, качих няколко снимки, имаш предвид цялото растение ли да снимам? Мислих си, че листата ще са достатъчно. Малко ме е страх да качвам снимки.... Добре ще направя това, което ме посъветвахте, ако може да питам как си правите почвите тогава и просто торфена смес с перлит ли слагате, купено от някъде например като от комерсиалните маркети или взимате от някъде в природата, за бъдеще да си имам едно наум, също така, ако може да споделите какви са други добри варианти за органични торове, пак за бъдеще да си знам. Отново се извинявам ако съм бил досаден и отново благодаря за мненията и вниманието което получих! :roll:


Също искам да добавя нещо за режима, не че не ти вярвам или не искам да те послушам просто ми свърши бюджета и не успях да си взема growbox и ако ползвам тъмен режим ме е страх, че ако е през деня все ще им влиза светлина от някъде, а през нощта ме е страх, че влажността без лампите ще отиде над 50% със сигурност.
Споко, намали режима светлина, примерно на 20/4. Нищо им няма, че за 4-ри часа ще се вдигне влажността. ( Реално вечер след Залез Слъннце влагата на околония въздуха се изменя ) Дори може да им хареса.
Можеш да ползваш гуано от прилепи, тор от коприва, от чкч, водорасли, меласа и много други неща.

В тази тема съм споделил проста рецепта на почва, която си правя. Ползвал съм я не веднъж и съм доволен. Представлява черноземна почва + чкч + зеоли + кокос + вода за накисване на кокоса. Много проста, но ефективна. Много е важно от какво място вземаш почвата, защото с почвата можеш да пренес полезни микоризни гъби и азотофиксиращи бактерии, червей, но можеш и да пренесеш болести и вредители (алтернария, брашнестта мана, акари и т.н.). Ако вземаш от Природата или трябва да стерилизираш или да взимаш от чисто място. Като наблюдяваш ще видиш дали има болести и вредители по растенията в района или не.

viewtopic.php?f=6&t=414#p9205

В тази тема съм споделил, как правя някой домашни торове.



viewtopic.php?f=6&t=5


Продават се и комерсиални почви и торфове, торове и какво ли не, но става и с домашни. Има много градинари, които отглеждат с предимно домашни торове или купуват много малко добавки и неща, които не могат да си набавят сами. Всичко е въпрос на предпочитание.

Форума не за записва ИП-та и всичките сме с анонимно ИП във форума. Умишлено не изисква имейл за да не се регистрираш с личния си имейл. Изисква минимално информация. Форума е качен в държава, където е легално отглеждането и регистиран с цел намаляване на вредите от наркотици, земеделие и информираност на обществото. Трий метаданните на снимките и качвай спокойно.
Ако си много притеснен ползвай VPN. Аз лично ползвам VPN за всички сайтове, няма значение дали е форума или някой друг сайт, като ютуб,арена, новинарски, магазин за обувки, гроушоп или друго форум , защото ми крие ИП-то в другите сайтове и ми криптира трафика така, че дори и интернет доставчика ми не може да види къде влизам.
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”