Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Първите 30дни

Семена марихуана
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Jokera66 написа: 06 Май 2020, 00:56 12 volta sus zariqdno ot telefon
Jokera66 написа: zdrasti emi trqbva ti i ventilaciq moje ot komp da vzemesh po dobre cfl no gledai poveche lumeni da sa i kolko broiq shte sa v tozi kashon feminizirani eli avto saksii pochva torove dai info
Jokera66 моля те пиши на кирилица.


Започнах да гледам индор с цлк-ки (при това с много и различни цфлки), след това сложих първият хпс 70 в, след това по-мощни и т.н.. После след време ползвах и от големите цфл-ки. Заключението ми е че с цфл-те е мъка и не си заслужава инвестицията.
Ако тия 20 цфл-ки са ти безплатни го разбирам. В противен случай няма смисъл. Хем е по-трудно, хем по-малки глави, хем повече зор. Ако ги купуваш това са 20 цфл... а осен тях ще ти трябват и 20 фасунги и целият бокс е във фасунги крушчици и кабели.
Хубавите ЦФЛ-ки са по 7-10 лв за бройка... при 20 бройки си става цифра. Тия слабите цфл стават само за клонинги или вегетация за разсад. За хубави и плътни глави трябва светлина.

Когато почнах да ползвам 1 голяма лампа се преродих и защото нямаше вече фасунги и крушки навсякъде. Съвета ми е ползвай 1 лампа. Дали ще е ХПС или Лед, но да е 1 лампа. Моят първи бокс беше точно кашон и ползвах цфл-ки... стават нещата, през вегетацита се получавт добре нещата, но цъфтежа е мъка и главите остават по-рехави в сравнение с това, което може да направи повечето и равномерна светлина. Другото е че като са на цфл-ки по-бавно се развиват и през вегетацията и през цъфтежа заради интензитета на светлината.
МХ-то дава хубава вегетация, но MH-то грее много и колкото е по-голямо толкова повече грее, но дори и по-малките модели МХ-та пак си греят. Би било опасно да вкараш МХ в такъв малък бокс.

Сега бих стартирал по друг начин. Примерно с 1 лампа на Марс Хидро понеже почти не грее и за вегетацията показа отлични резултати.

Разсад за аутдора ли мислиш да правиш? За това ли ти трябва за първите 30 дни? Ако можеш направи малко по-висок бокс за да може да изкарам малко по-голям разсад, а и ще ти е по-удобно.
Аватар
Jokera66
Градинар
Градинар
Мнения: 43
Регистриран на: 29 Ное 2019, 20:27
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times

то и аз съм за хпс една лампа и добър бох и повече внимание ще стане добър расад но козата си изка пръч мир
Аватар
senakmz
Градинар
Градинар
Мнения: 127
Регистриран на: 05 Мар 2020, 15:09
Has thanked: 37 times
Been thanked: 26 times

Аз няма да слагам 20 броя крушки,а 2-3 броя.Взех вече биоразградими саксийки които държат до 2 седмици гд и после стават малки.Ако кажеш ще сложа само лед крушки.Как ти се струва идеята 2цфл и 1 лед крушка,понеже сплитера ми е до 3 крушки.Да,за разсад ми трябва първите 2 седмици и ги изкарвам навън.Как ти се струва идеята?Има ли как да си пиш с теб на лично съобщение някъде защото имам много въпроси постоянно ...Благодаря предварително
🍀
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

senakmz написа: 06 Май 2020, 15:42 Аз няма да слагам 20 броя крушки,а 2-3 броя.Взех вече биоразградими саксийки които държат до 2 седмици гд и после стават малки.Ако кажеш ще сложа само лед крушки.Как ти се струва идеята 2цфл и 1 лед крушка,понеже сплитера ми е до 3 крушки.Да,за разсад ми трябва първите 2 седмици и ги изкарвам навън.Как ти се струва идеята?Има ли как да си пиш с теб на лично съобщение някъде защото имам много въпроси постоянно ...Благодаря предварително
Да, така ще стане. Слагай разсада от сега. Ако ползваш цфл-ки гледай да са поне по 35 w, че и на горе. Защо не ползваш пластмасови работни саксии ( стотинки са)? Евтини и ефективни и можеш да не ги изхвърляш след, като ги ползваш, а да ги запазиш и отново да ги ползваш.
Аватар
senakmz
Градинар
Градинар
Мнения: 127
Регистриран на: 05 Мар 2020, 15:09
Has thanked: 37 times
Been thanked: 26 times

firstcitizen написа: 06 Май 2020, 16:24
senakmz написа: 06 Май 2020, 15:42 Аз няма да слагам 20 броя крушки,а 2-3 броя.Взех вече биоразградими саксийки които държат до 2 седмици гд и после стават малки.Ако кажеш ще сложа само лед крушки.Как ти се струва идеята 2цфл и 1 лед крушка,понеже сплитера ми е до 3 крушки.Да,за разсад ми трябва първите 2 седмици и ги изкарвам навън.Как ти се струва идеята?Има ли как да си пиш с теб на лично съобщение някъде защото имам много въпроси постоянно ...Благодаря предварително
Да, така ще стане. Слагай разсада от сега. Ако ползваш цфл-ки гледай да са поне по 35 w, че и на горе. Защо не ползваш пластмасови работни саксии ( стотинки са)? Евтини и ефективни и можеш да не ги изхвърляш след, като ги ползваш, а да ги запазиш и отново да ги ползваш.

Не ми отговори на последният но най-важен въпрос.Гледам тук има крипточат,там неможем ли да си пишем?
🍀
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3487 times
Been thanked: 4731 times

senakmz написа: 06 Май 2020, 17:34
firstcitizen написа: 06 Май 2020, 16:24
senakmz написа: 06 Май 2020, 15:42 Аз няма да слагам 20 броя крушки,а 2-3 броя.Взех вече биоразградими саксийки които държат до 2 седмици гд и после стават малки.Ако кажеш ще сложа само лед крушки.Как ти се струва идеята 2цфл и 1 лед крушка,понеже сплитера ми е до 3 крушки.Да,за разсад ми трябва първите 2 седмици и ги изкарвам навън.Как ти се струва идеята?Има ли как да си пиш с теб на лично съобщение някъде защото имам много въпроси постоянно ...Благодаря предварително
Да, така ще стане. Слагай разсада от сега. Ако ползваш цфл-ки гледай да са поне по 35 w, че и на горе. Защо не ползваш пластмасови работни саксии ( стотинки са)? Евтини и ефективни и можеш да не ги изхвърляш след, като ги ползваш, а да ги запазиш и отново да ги ползваш.

Не ми отговори на последният но най-важен въпрос.Гледам тук има крипточат,там неможем ли да си пишем?
Какво точно не разбираш от написаното за да ти помогнем. Слагаш осветлението и сееш семената. Ако имаш други въпроси след това винаги ще има някой да ти отговори.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
SirSmokaLot
Градинар
Градинар
Мнения: 49
Регистриран на: 30 Май 2019, 13:42
Has thanked: 47 times
Been thanked: 45 times

Не те упреквам, но най-добре ще е да си задаваш въпросите в темата си. Така ще могат да се покрият с въпросите и на други хора, които четат, но не се включват с въпроси. Също така вместо да питаш само един човек, питаш всички. Например и на мен ми е интересен въпроса ти, ако не се лъжа беше: ,,Как ти се струва идеята 2цфл и 1 лед крушки". По мое мнение няма да е лошо, но да кажат и авторитетите.
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”