Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Наръчни за бутанови екстракции!

Намаляване на вредите е проактивен подход за намаляване на щетите, нанесени от алкохол, наркотици и други пристрастяващи поведения, както и справяне с по-широки здравни и социални въпроси, като предаването на ХИВ и други.
Семена марихуана
balkan
Градинар
Градинар
Мнения: 89
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 99 times
Been thanked: 192 times

В процес на изработка.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Аууу,ужас(ръката)!!!!!!!!!Не случайно така се сдухвам от такива екстракции,много трябва да се внимава!Отворени прозорци,дават там по клиповете мерките,никакви цигари, пламък...….Аз съм привърженичка на мачкането с гореща преса поради тези причини само(но не съм пробвала нито едното).
balkan
Градинар
Градинар
Мнения: 89
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 99 times
Been thanked: 192 times

Inna написа: 19 Дек 2018, 13:36 Аууу,ужас(ръката)!!!!!!!!!Не случайно така се сдухвам от такива екстракции,много трябва да се внимава!Отворени прозорци,дават там по клиповете мерките,никакви цигари, пламък...….Аз съм привърженичка на мачкането с гореща преса поради тези причини само(но не съм пробвала нито едното).
Няма ужас тук. Причинно следствена връзка. Ако ме беше ударила гръмотевица или друг независещ от мен фактор, щях да кажа: "Ужас". В случая аз сам се взривих, собственоръчно, доброволно и с ясното съзнание с двете си ръце си причних 3-та, 2-ра и първа степен изгаряния на различни части от тялото включително лицето. Взривих около 7 литра газ под тялото си.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Поуката е,че трябва да се внимава изключително с тази екстракция.Да не ужас,а просто тъпо от твоя страна.......
balkan
Градинар
Градинар
Мнения: 89
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 99 times
Been thanked: 192 times

Накратко ще напиша най-лесния начин, който открих, за бутанова екстракция. Всеки според мерака, възможности и финанси може да прави какво ли не. Полето за експерименти при извлеци от типа с бутан, пропан-бутан, CO2 и прочие е безгранично - като започнем от комбинации между газовете до различните начини на изпарение.
На първо място трябва да отбележа, че газта от бензиностанции НЕ СТАВА, не се заблуждавайте, че ще минете евтино! Тя е замърсена на първо място, има вода на второ и не на трето има някакъв миризлив агент, който НЯМА отмирисване от екстракцията. Направих си експеримент - НЕ СТАВА!!!!!!!!!!!! Най-чистата леснодостъпна газ, която открих, е тази в бутилките за газ за запалки. CO2 все още не съм правил, но след следващия grow ще направя и с CO2.

1. Съдове - Обемът на съдовете варира според големината на екстракцията!
-Тава Pyrex
-Кана - използвам я за утаяване
-Тръбичка с дупка, през която да се източи газта
-Дълбок буркан за марихуаната
-Вилица
-Филтър за кафе - има ги по 5-6 лева в Кауфланд като фуния изглеждат.
-За всеки 10 грама трева - 6 бутилки 250 мл газ за запалки. Това варира според качеството на марихуаната, но е усреднена стойност!!!!
-Тухли или нагряваща плоча. Досчупих едно котлонче, което имаше цепнатина в стъклената си плоча и с времето през дупката влезна газ и от нагревателите под стъклото последва лека експлозия, която досчупи стъклото. Не последва голяма експлозия, защото изпарявах една чинийка само. Имайте го предвид ако позлвате от тия бързонгряващите се котлони. Не оферта да има червено!!! Затова ползвам тухли.

2.Подготовка
-Марихуана се наститнява като за пушене, слага се в буркана и се слага с останалите съдове (без тавата Pyrex) и бутилките газ в камерата. Изчаква се 2 дни всичко да замръзне добре. Може да използва сух лед за още по-дълбоко замразяване, както споменах: Всеки според мерака, възможности и финанси може да прави мераклийски нещата!!!

3.Екстракция - Цялото действие се развива в камерата на хладилника, за да намалим загубите на течна газ!
- Предварително нагряваме тухлите до висока температатура във фурната, след като ги извадим се поставя над тях тавата pyrex да се нагрее и тя от тяхната топлина!
- Още в камерата започваме да източваме газта през тръбичката във ВИСОКИЯ буркан с трева, като пълним докато не започне да пръска извън буркана, малко над 3/4ти от буркана. Пръските газ са относително безопастни и от две капки нищо няма да ти стане, НО заливането на части от тялото с по-голямо количество течна газ води до ТЕЖКИ СТУДЕНИ ИЗГАРЯНИЯ, които болят ПОВЕЧЕ от това да се изгориш с възпламенена газ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-След като сме напълнили буркана започваме да бъркаме с вилицата за 2-3 минути. Оставяме за още 2-3 минути да се утаят по-финните частици и през филтъра за кафе прецеждаме в каната. Каната си стои във фризера с всичко останало!!!!!!! Това действие се повтаря докато газта стане прозрачна и няма какво повече да изсмуква от марихуаната. После оставяме каната за 10 минути в камера да се утаят всички финни частици, които иначе биха замърсили екстракцията.

4.Изпаряване - Далеч от плаъмци и моля ви се - не пушете!
-След като сме утаили газта в каната, леко започваме да я изсипваме в тавата Pyrex( рекламирам ги защото по-слабото стъкло ще спука от топлинната разлика) като внимаваме да не раздигаме утайките! Изсипваме докато не видим, че заповат да влизат утайки и спираме!
-Изчакваме до другия ден всичко ще стане на стъкло! Честито, имаш много хубава екстракция за пушене!
5. От автора:
-Внимавай, тревата не ме хваща вече. Дори след като си почивам от пушене пак не хваща. Напушва, но не е онова напушване, което става от един масур с едно малко червейче шатър в него. За connoisseur като мен - не хваща ако няма шатърче в него. И 2 седмици пауза си правих - пак не хваща. Много е яко обаче напушването със шатър, няма такова и ако не се прекалява - 1 грам шатър стига спокойно за добавка на 15 цигари. Ако започнеш да пушиш много шатър ще се преебеш!!! Аз така се преебах с 0.2-0.3г шатър в цигара и после не хваща ако има по-малко шатър. Яко е, но внимавайте с толеранса. Не е проблем ако имаш материал ама той рано или късно свършва, а теб няма да те хваща :)
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Ех, искаше ми се евтино решение за газта да има.

Иначе да не си объркал 10 грама 6 бутилки. Да не е 100 грама?
balkan
Градинар
Градинар
Мнения: 89
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 99 times
Been thanked: 192 times

kot написа: 20 Дек 2018, 18:18 Ех, искаше ми се евтино решение за газта да има.

Иначе да не си объркал 10 грама 6 бутилки. Да не е 100 грама?
Има, но всичко зависи като какво лице се представяш и до какво имаш достъп, хората с достъп ще ме разберат, ти би трябвало да си от тях! Не съм объркал нищо, голяма част от газта се губи фира и ефективно използваш може би половината половината газ. За 100 грама трева ще ти трябват 50тина бутилки, за да си сигурен, че ще изсмучеш всичко. Още работя над малка система затворена система за 2-3 литра газ. Не излиза толкова скъпо ако си внимателен.
Zenzen
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Дек 2018, 16:19
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

L33 написа: 20 Дек 2018, 12:26 Накратко ще напиша най-лесния начин, който открих, за бутанова екстракция. Всеки според мерака, възможности и финанси може да прави какво ли не. Полето за експерименти при извлеци от типа с бутан, пропан-бутан, CO2 и прочие е безгранично - като започнем от комбинации между газовете до различните начини на изпарение.
На първо място трябва да отбележа, че газта от бензиностанции НЕ СТАВА, не се заблуждавайте, че ще минете евтино! Тя е замърсена на първо място, има вода на второ и не на трето има някакъв миризлив агент, който НЯМА отмирисване от екстракцията. Направих си експеримент - НЕ СТАВА!!!!!!!!!!!! Най-чистата леснодостъпна газ, която открих, е тази в бутилките за газ за запалки. CO2 все още не съм правил, но след следващия grow ще направя и с CO2.

1. Съдове - Обемът на съдовете варира според големината на екстракцията!
-Тава Pyrex
-Кана - използвам я за утаяване
-Тръбичка с дупка, през която да се източи газта
-Дълбок буркан за марихуаната
-Вилица
-Филтър за кафе - има ги по 5-6 лева в Кауфланд като фуния изглеждат.
-За всеки 10 грама трева - 6 бутилки 250 мл газ за запалки. Това варира според качеството на марихуаната, но е усреднена стойност!!!!
-Тухли или нагряваща плоча. Досчупих едно котлонче, което имаше цепнатина в стъклената си плоча и с времето през дупката влезна газ и от нагревателите под стъклото последва лека експлозия, която досчупи стъклото. Не последва голяма експлозия, защото изпарявах една чинийка само. Имайте го предвид ако позлвате от тия бързонгряващите се котлони. Не оферта да има червено!!! Затова ползвам тухли.

2.Подготовка
-Марихуана се наститнява като за пушене, слага се в буркана и се слага с останалите съдове (без тавата Pyrex) и бутилките газ в камерата. Изчаква се 2 дни всичко да замръзне добре. Може да използва сух лед за още по-дълбоко замразяване, както споменах: Всеки според мерака, възможности и финанси може да прави мераклийски нещата!!!

3.Екстракция - Цялото действие се развива в камерата на хладилника, за да намалим загубите на течна газ!
- Предварително нагряваме тухлите до висока температатура във фурната, след като ги извадим се поставя над тях тавата pyrex да се нагрее и тя от тяхната топлина!
- Още в камерата започваме да източваме газта през тръбичката във ВИСОКИЯ буркан с трева, като пълним докато не започне да пръска извън буркана, малко над 3/4ти от буркана. Пръските газ са относително безопастни и от две капки нищо няма да ти стане, НО заливането на части от тялото с по-голямо количество течна газ води до ТЕЖКИ СТУДЕНИ ИЗГАРЯНИЯ, които болят ПОВЕЧЕ от това да се изгориш с възпламенена газ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-След като сме напълнили буркана започваме да бъркаме с вилицата за 2-3 минути. Оставяме за още 2-3 минути да се утаят по-финните частици и през филтъра за кафе прецеждаме в каната. Каната си стои във фризера с всичко останало!!!!!!! Това действие се повтаря докато газта стане прозрачна и няма какво повече да изсмуква от марихуаната. После оставяме каната за 10 минути в камера да се утаят всички финни частици, които иначе биха замърсили екстракцията.

4.Изпаряване - Далеч от плаъмци и моля ви се - не пушете!
-След като сме утаили газта в каната, леко започваме да я изсипваме в тавата Pyrex( рекламирам ги защото по-слабото стъкло ще спука от топлинната разлика) като внимаваме да не раздигаме утайките! Изсипваме докато не видим, че заповат да влизат утайки и спираме!
-Изчакваме до другия ден всичко ще стане на стъкло! Честито, имаш много хубава екстракция за пушене!
5. От автора:
-Внимавай, тревата не ме хваща вече. Дори след като си почивам от пушене пак не хваща. Напушва, но не е онова напушване, което става от един масур с едно малко червейче шатър в него. За connoisseur като мен - не хваща ако няма шатърче в него. И 2 седмици пауза си правих - пак не хваща. Много е яко обаче напушването със шатър, няма такова и ако не се прекалява - 1 грам шатър стига спокойно за добавка на 15 цигари. Ако започнеш да пушиш много шатър ще се преебеш!!! Аз така се преебах с 0.2-0.3г шатър в цигара и после не хваща ако има по-малко шатър. Яко е, но внимавайте с толеранса. Не е проблем ако имаш материал ама той рано или късно свършва, а теб няма да те хваща :)
така е и с хашиша първо по 0.3 0.4 след 10 15 дена по грам два на ден.даже накрая във плодови данончета направо по едно яко парче....пиеш и газ на работа....след час бааам направо приклякваш чак хахахахахах :shock: :shock: :shock:
Аватар
kasi684
Градинар
Градинар
Мнения: 30
Регистриран на: 10 Дек 2018, 17:27
Has thanked: 24 times
Been thanked: 83 times

L33 написа: 20 Дек 2018, 18:44
kot написа: 20 Дек 2018, 18:18 Ех, искаше ми се евтино решение за газта да има.

Иначе да не си объркал 10 грама 6 бутилки. Да не е 100 грама?
Има, но всичко зависи като какво лице се представяш и до какво имаш достъп, хората с достъп ще ме разберат, ти би трябвало да си от тях! Не съм объркал нищо, голяма част от газта се губи фира и ефективно използваш може би половината половината газ. За 100 грама трева ще ти трябват 50тина бутилки, за да си сигурен, че ще изсмучеш всичко. Още работя над малка система затворена система за 2-3 литра газ. Не излиза толкова скъпо ако си внимателен.

Каква смяташ да е затворената система, компресор ще ползваш ли и какви съдини (херметическа тенджера например става ли ). Аз също съм се замислил за това даже вече си набавих 2 компресора единия от хладилник другия от климатик , маркучи видях в един сайт на магазин да продават
KAS
balkan
Градинар
Градинар
Мнения: 89
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 99 times
Been thanked: 192 times

Много е относително за системата и не съм се заравял в детсйлите все още, защото имам други грижи.
Концепцията е много проста, но в детайли е много тегава за изпълнение. Трябва да се изчисли добре, за да е безпоасна и най-вече да не фиросаш газта. Без да се забивам в детайли - провери под какво налягане бутанът остава в течно състояние, какво налягане поддържа компресорите, подходящи съдове и т.н.т. Нещата готови са скъпи, но може да се спести от тук от там с добро проучване на заварчици, стругари и т.н.т. Всичко трябва да се сметне много добре, за да издържи на налягането в противен случай ще фиросаш газта и може да се нараниш, което е по-лошото.
Общо казано: Резервоар(бутилка), контейнер за трева, контейнер за събиране на бутана, компресор, който вакуумно изпарява бутана от контейнера за събиране на бутан и го нагнетява в резервоара. Всичко това гарнирано с качествени връзки, кранове, сглобки, уреди за налягане и т.н.т. Детайлите се изкосуряват в процес. Но CO2 изглежда е по-достъпен и следващата екстракция ще опитам с CO2. Смятане и мислене му е майката, защото проба-грешка може да струва скъпо - студеното изгаряне е по-гадно и болезнено от топлото. Дори препоръчвам една седмица пауза от всякакви вещества преди да започнеш да смяташ за да си с бистър ум, една сметка един път не е сметка. Ако има с кой да консултираш ще е супер.
Публикувай отговор

Обратно към “Harm Reduction - Намаляване на вредите от наркотиците”