Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Крем от канабис с обезболяващо и лечебно действие

Дискусия за медицинските употреби на канабис!
Правила на форума
Това е форум, което означава, че "съветите" и информацията, обсъждани тук, понякога се създават от непрофесионалисти.

Информацията в този форум е предоставена само с информационна цел и не трябва да се тълкува като медицински съвет или указание, нито да заменя съветите, предоставени от медицински специалист.
Описаните продукти/вещества в този форум не са предназначени да диагностицират, лекуват или предотвратяват болести. Нищо в този форум не е предназначено за медицинска диагноза или лечение. Винаги се консултирайте с вашия медицински специалист относно възможни усложнения, преди да използвате даден продукт/вещество. По никакъв начин информацията във форума не заменя консултация с компетентен медицински специалист. Не може да бъде дадена никаква гаранция за точността или пълнотата на информацията в този форум под каквато и да е форма – текст, снимки. Информацията може да включва технически грешки, печатни грешки, пропуски или неточности. Собствениците на форума не поемат отговорност за диагноза или лечение, направени въз основа на информацията в този форум. Читателя поема пълна отговорност за правилното използване на информацията в този форум.
Не диагностицираме, предписваме, нито лекуваме болести. Не се опитваме да даваме медицинските съвети. Не сме здравнни и/или медицински специалисти или лекари, и не се преструваме, че сме такива. Не лекуваме и не се грижим за медицински случаи.

Моля, винаги се консултирайте със съответния специалист в случай на заболяване, самолечение или промяна на лечението. Не вярвайте на всичко, което е в Интернет. За съжаление, чудодейни лекарства не съществуват.
Семена марихуана
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 920
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1870 times

Много страдащи от артрит съобщават, че прилагането локално върху артритни стави два пъти на ден помага за облекчаване на болката и намалява възпалението. Може да се лекуват също всякакви видове кожни заболявания, болка в мускулите, рани, акне и др.

Канабис крем


Пордукти:

[*]500мл висококачествен зехтин!

[*]75 грама пчелен восък

[*]50 грама трим или цели глави от канабис

[*]1 литър вода

В идеалния случай кремът трябва да се направи в Slow cooker, оризоварка, като алтернатива може да се използва тенджера, но оставете да къкри само, НЕ кипете!

Добавете олиото, тревата и водата заедно в съдът си.

Варете в продължение на 4-6 часа, като разбърквате на всеки 30 минути.

След 4-6 часа оставете да изстине.

Изсипете съдържанието през сито в чиста купа или пластмасов съд. натиснете канабиса с гърба на лъжица, за да изтласкате колкото е възможно повече масло, преди да го изхвърлете.

Поставете водно-масления разтвор в най-студената част на хладилника, след 24 до 48 часа (ако хладилникът ви е с правилната температура) зехтинът ще се втвърди, това ще ви позволи да отделите водата от маслото, изхвърлете водата.

Като алтернатива сместа масло и вода може да се постави във фризера.

Вече трябва да ви остане леко зеленикав зехтин в твърда форма.

Поставете масло в тенджера и леко загрявайте (само оставете да къкри) НЕ кипете.

Добавете пчелния восък (малки парченца восък се разтварят по-бързо от едно голямо парче), продължавайте да бъркате, докато целият восък се разтвори.

Изсипете в подходящи съдове, най-добре са бурканите с широко гърло или ваничките за маргарин и оставете да изстинат

Прилагането на крема два пъти на ден (сутрин и вечер) дава най-благоприятните резултати

Няколко капки етерично масло от лавандула могат да се добавят с пчелния восък, ако желаете по-малко аромат на „канабис“
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 920
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1870 times

Wire 2020-04-16 at 9_03 AM.jpeg
Wire 2020-04-16 at 8_53 AM.jpeg
Wire 2020-04-16 at 9_31 AM.jpeg
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Рецептата ме заинтриугува. Тази година имам CBD сортове 1:1 и 30:1 в полза на цбд-то и мисля да пробвам разни чудесии с тях. Мисълта ми е то ясно, че като е крем ще се прилага кожно :) , но за какви състояния се ползва, и примерно за разтривки преди лягане става ли? Как се съхранява и какъв му е срока на годност? Тая оризоварка не става ли леш и после как се чисти?
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 920
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1870 times

Ето някои от най-популярните масла, обичащи кожата, които можете да избирате, както и свойствата, които те предоставят:

Масло от авокадо : Не винаги се мисли, че това приказно масло е пълно с не само богати мастни киселини, но също така е пълно с витамин Е, калий, лецитин и други хранителни вещества, които подпомагат подхранването на кожата. Той помага за намаляване на възпалението, предотвратяване на пробиви и намаляване на времето за заздравяване на рани. ]

Рициново масло : Богато на мастни киселини, рициновото масло е добре известно за подпомагане на тези със суха или напукана кожа. Въпреки това, той има и противогъбични свойства поради високата концентрация на рицинолова киселина (омега-9 мастна киселина). Някои изследвания, проведени върху това масло, показват, че маслото намалява възпалението, както и облекчава болката.

Кокосово масло : Поради това, че това масло е богато на мастни киселини, то е много подхранващо за кожата, както и добър овлажнител за суха, напукана или възпалена кожа.

Масло от гроздови семена : Вероятно най-лекото масло в този списък, маслото от гроздови семена е в състояние бързо да се абсорбира в кожата за разлика от много от по-тежките масла от този списък. Поради високата си концентрация на линолова киселина, маслото може да помогне за балансиране на сухите и мазни петна по кожата, да намали възпалението и да помогне за заздравяването на рани.

Зехтин : Използван от стотици години в грижата за кожата, зехтинът е пълен с хранителни вещества, обичащи кожата. Съдържа омега-3, 6 и 9 мастни киселини, както и витамини А, К и Е и полифеноли (антиоксиданти).

Слънчогледово масло : За начало има витамин Е в него, което го прави евтина и ефективна алтернатива на закупуването на бутилка чисто масло от витамин Е. И ако това не е достатъчно, това масло е напълнено с линолова киселина, за която е доказано, че действа като противовъзпалително.

Не забравяйте, че не е нужно да се ограничавате с горните масла, тъй като има стотици растителни масла, от които да избирате. Това е само бърз списък на често срещаните, използвани в кремове.
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

:mrgreen: Ето една моя интерпретация, колко е лечебен скоро ще разбера......
Прикачени файлове
foto_no_exif (8).jpg
foto_no_exif (6).jpg
foto_no_exif (9).jpg
IMG_20201224_123016_1.jpg
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Скоро ще правя нова партида, че старата я раздадох на близки и приятели. Сега ще я използвам за по-сериозно състояние. Епизодично всяка седмица ме почнаха едни болки в поясните прешлени, аз съм спортуващ човек, отделно и на течение съм седял. Болка до такава степен да не мога да стана като съм седнал и да не мога ходя като съм изправен, засега се третира с ибупрофен.
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

FikiStoraro написа: 24 Май 2022, 21:20 Епизодично всяка седмица ме почнаха едни болки в поясните прешлени, аз съм спортуващ човек, отделно и на течение съм седял. Болка до такава степен да не мога да стана като съм седнал и да не мога ходя като съм изправен, засега се третира с ибупрофен.
"Изиграх" я почти същата ситуация, едвам ходех, подпирайки стените.. в крайна сметка се оказаха бъбреци, които са ме ударили обаче по-ниско обикновеното, и затова съм си мислел че е проблема е в прешлените. Казвам ти го, да го имаш предвид. Много тънката разлика, която забелязах е, че ако са бъбреци когато кихнеш например не боли, иначе имах усещането, че са ми набили двата последни прешлена един в друг с чук... Една от многото ползи на тия мехлеми, която аз мога да споделя е, че си мажа прецаканите колена с него преди да въртя въже или да тичам и е направо чудодейно, никакви драми, каквито съм имал многократно досега! За сякакви ставни и костни проблеми са супер тревните мехлеми, баща ми се кълне в този, които му дадох (1:1 - CBD:THC) и каза че къста му направо си се е оправил за по-малко от месец!
Публикувай отговор

Обратно към “Медицинска марихуана - Лечение с канабис”