Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Паячета вредители

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
Аватар
rafaelo
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Апр 2020, 12:10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Здравейте на всички,

Растението от снимките по долу е един експеримент, който почнах преди половин година на шега от семки които намерих в трева. Боднах го, то взе че тръгна и растя съвсем нормално без светлини, без торове просто така на прозореца. Да обаче нещата не винаги са толкова перфектни. Появиха се вредители и вече 3 месеца не мога да се отърва от тях. Водят се паяжинообразуващи акари. Причините, поради които са се появили са ми ясни - растението расте в стая без много влага или течение на въздуха, това предразполага акарите да се размножават безпроблемно. Гадинките се хранят от листата и оставят бели точици по тях. Борих ги с какво ли не от сапунена вода до тежки химии като Инсектицид Би-58, който миришеше ужасно. С него изчезват за малко, но след 2 седмици пак се появяват. Все пак вие сте ми последната надежда, имате ли препоръка как да ги преборя?
Прикачени файлове
2.jpg
1.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Не е расло съвсем нормално на прозореца. зимата нищо нямаше да стане така,а и сигурно и от стаята свети,а те си имат периоди на тъмно и светло,които не трябва да се нарушават.Прочети за фотопериод и някпой клип най-основно как се отглежда.Тук има доста статии стъпка по стъпка,прегледай.
Аз бих почистила всичко наоколо с препарат,това растение може да го изкараш някъде да се оправи пролетта навън(или ще цъфне,зависи,но изглежда объркано,а и не го знаеш дали струва),а да си вземеш нова почва и измита саксия и да си сложиш едно свястно семе сега навреме пролетта за да си стане на дневна светлина поне ,било то и без лампи.Но всичко в стаята и там където седи трябва да се измие с препарат,саксиите също,ако има други цветя трябва да с е отстранят,пердета ако има да се изперат,на килим и такива да нес е оставя,от твоите дрехи също могат да налазват.защото тези гадини са наистина много упорити и много съсипват.
Ако искаш да се мъчиш с това конкретно цвете тогава под душа и яко на струя листата отдолу и отгоре и саксията измий след което отровите или люти чушки,но гаранция няма ,че пак няма да го налазят.Снимай го цялото.Ако беше сигурно,е яко можеше да му се вземе клонче да се вкорени,но така можеш да си пренесеш акарите пак ако не е измито добре и не знам дали си заслужава такива упражнения.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Да гледаш растение на прозореца е загуба на време!
1-во защото, ще трябва да го гледаш до октомври и вероятно нищо няма да върже.
2-ро да отгледаш семка от пушен коз е загуба на време, защото в 90% от случаите е пълен шит.

От акарите в домашни условия, не можеш да се отървеш, както каза и да пръскаш след 2 седмици пак се появяват.
Аватар
rafaelo
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Апр 2020, 12:10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Благодаря за отговорите, знаех че е загубена кауза, но от чисто любопитство реших да го оставя все пак ми е първото. Иначе за "както си трябва" имам хубави Холандски семена, които ще засадя тези дни. Благодаря на Inna, че спомена за миенето на всичко не се бях замислил. Определно не искам да си докарам тези гадини на новите посеви.
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”