Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Семена, сортове и банки

Дайте ни вашите честни рецензии на продуктите, които сте използвали или сортове, които сте отглеждали с документация, за да я подкрепите!
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

kingpin написа: 25 Мар 2020, 10:52 Скорпи не ми ли вярващ ? Ако искаш да ти подаря един-два пакет семена на сиидсмена, щото мен ме е страх направо вече ДА ГИ ПОСАДЯ..... пълна загубга на време, нерви и средства.
Ти си единствения който има проблеми с тях искам конкретен сорт да ми кажеш и кои са им най - стабилните, аз нямам това инфо. Това което говориш откровено мога да ти кажа че пишеш пълни глупости. За мен ако си имал проблем с тях, то ти си направил нещо да ги развалиш. Гледам 4 години на вън и всяка година имам техни семки, да не кажа, че основните са ми техни и НИКОГА не съм имал проблем.

До сега пускал ли си един сорт да речем 5 цветя винаги ще имаш разлика между тях, едно ще е по бързо, едно ще е по бавно, някой може и да имат дефект. Аз до сега от SeedsMan съм гледал, Mama Mia 2 години под ред, Gelat OG, Skunk 1 и всичко е било повече от перфектно. Искам да ми покажеш бъгнатото им цвете и недей да говориш така срещу тях, като аз от теб нищо не съм видял да направиш.

Мама Миа 2018
1.jpg
Гелат ОГ
GelatOG.jpg
GelatIOGG4.jpg
Аватар
kingpin
Градинар
Градинар
Мнения: 93
Регистриран на: 21 Яну 2020, 20:21
Has thanked: 31 times
Been thanked: 54 times

Нямам снимки да кача, сори.... шита не го снимах изобщо. Но моят съвет е да избягвате супер комерсиалните брийдъри и да се ориентирате към по-малките гроуъри , където 5 - 10 сорта, но за една партида семена се чака с месеци, че да не кажа и с години.

Скорпи, става въпрос за ЕДИН ОТ ПЪРВИТЕ ИМ СОРТОВЕ..... ако толкова държиш мога да ти кажа на лично.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

kingpin написа: 25 Мар 2020, 11:51 Нямам снимки да кача, сори.... шита не го снимах изобщо. Но моят съвет е да избягвате супер комерсиалните брийдъри и да се ориентирате към по-малките гроуъри , където 5 - 10 сорта, но за една партида семена се чака с месеци, че да не кажа и с години.

Скорпи, става въпрос за ЕДИН ОТ ПЪРВИТЕ ИМ СОРТОВЕ..... ако толкова държиш мога да ти кажа на лично.
Ти си за мен си пълен ТРОЛ, говориш глупости , нещо което не ти е ясно НЕ КОМЕНТИРАЙ! Има 2 години опит и чак съвет дава от кой да се пазарува, ти знаеш ли с какъв ресурс разполагат Seeds Man та говориш пълни простотии.
От 2003-та година са на пазара, кажи кой сорт си гледал от ПЪРВИТЕ им ? Ти тогава си бил сигурно още в предучилищна възраст.
Аватар
kingpin
Градинар
Градинар
Мнения: 93
Регистриран на: 21 Яну 2020, 20:21
Has thanked: 31 times
Been thanked: 54 times

За твое сведение, пуша и отглеждам трева от 15 години. И да ти кажа най-много съжалявам, за дето до сега не съм си направил селекция. тО ИМАШЕ ДЕ, АМА ВСИЧКО ОТИДЕ ПОДЯВОЛИТЕ И СЕГА ЩЕ ЗАПОЧВАМ ОТНАЧало пак. То е време, то е средствА..... НО ОПРЕДЕЛЕНО СИ ЗАЗСЛУЖАВА.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Нали всички ти ги видяхме растенията на стария профил дето го изтрихме (гладни и измъчени растения)

ето да си четеш
http://shu.bg/tadmin/upload/storage/1873.pdf
Аватар
kingpin
Градинар
Градинар
Мнения: 93
Регистриран на: 21 Яну 2020, 20:21
Has thanked: 31 times
Been thanked: 54 times

оК ЩОМ КАЖЕШ..... НО НЯМА КАКВО ДА КОМЕНТИРАМ ПОВЕЧЕ И ДА СИ ГУБЯ ВРЕМЕТО. КАКВОТО ИМАШЕ ДА КАЖА СЪМ ГО КАЗАЛ. УСПЕХ!
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Inna написа: 25 Мар 2020, 10:55
Sho написа: 24 Мар 2020, 20:42 Колега и аз скоро се чудих какво има сбъркано в тия Дъч , не стига че цените им са двойни в сравнение с дргугите банки а новите им сортове най-скъпи , и въобще не смятам че са чак толкова по-добри . Примерно barneys не мисля , че им отстъпват по нещо и цените им са нормални .
Ама пробвал ли си някой техен сорт поне?:)Яки са си(сега да ги степенувам кои са по по най,мен всички са ми интересни)и стабилни.Цените им не ги коментирам,може да с а високи,никой не е длъжен да ги купува.И аз не знам защо ги надуват така,да изглеждат по-важни,нито одобрявам.
Аз съм имала проблеми с Барни,едната семка ми беше пръчка от оригинална опаковка и от тогава Барни не!За по-сигурно,не че всички са им така,но ги избягвам след този случай.Защото половината ми гардероб стана абсолютен боклук,иначе сорта беше Ванила къш и много як(едната,ама)То клонирах,то раздавах да ми с е смеят хората,това ако се случи на голям гроу за пари ще ги разкъсам:)Добре,че миксовете,които правих по една случайност бяха с другата семка,иначе!!!!!!!!!!!!!!
Ина, недей тъй, мама му стара, сакън! Аз съм почти изцяло с Барни тая година, дано да нямам твоя късмет....
Последно промяна от FikiStoraro на 25 Мар 2020, 19:22, променено общо 1 път.
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Аватар
Magaria
Градинар
Градинар
Мнения: 167
Регистриран на: 31 Дек 2019, 00:55
Has thanked: 197 times
Been thanked: 457 times

Да бе верно ако не сте доволни от нещо сорт/банка качете снимки поне да се види кво точно не е якото в китките... аз от мойте където ги закупих от експреса съм си баят доволен... като включим факта че на 1-2 пъти ги пресушавах много кофти, китките си изглеждат доста добре, една семка не ми покълна ама то щото не в изчаках и тръгнах да я ръчкам с иглата и тотално я прецаках... иначе от тия 9 китки доста добре, имам едно много малко обаче пък главите му са добри, всички ми изглежда добре не знам за първи път гледам все пак не мога да направя преценка но на мен ми изглеждат добри
Аватар
kingpin
Градинар
Градинар
Мнения: 93
Регистриран на: 21 Яну 2020, 20:21
Has thanked: 31 times
Been thanked: 54 times

Последно включване да направя по темата и това е......... значи от семки когато гледаш дори и да са еднакъв сорт то най-вероятно ще имаш няколко различни фенота, т.е. няколко различни вариации. Може да селектираш само тези, които на теб ти харесват най-много, като направиш клонинги или като ги отделиш след брането за ре-вегетация (оставят се няколко от най-слабо развитите разклонения и растенията се местят от цъфтеж във вегетация) За целта трябва да разполагаш минимум с две помещения - едно за цъфтеж, и едно за вегетация. По-този начин можеш да си селектираш от няколко сорта, като оставиш само това, което на теб ти харесва най-много. Другия вариянт е да имаш само 1 растение клонинг (разбирай само 1 фено) и така ще имаш 100% идентични растения. Последния метод е много ефикасен при SoG setup-и

Иначе казано - колкото повече селектирате , толкова повече ще ви се увеличава шанса да съберете повече и по-хубави гени.

Но за целта се изискват време и средства.....

Семките като цяло са несигурна работа, защото е все едно да играеш на руска рулетка всеки път..... може и да имаш късмет, а може и да нямаш....

И още нещо...... когато селектирате от семена е най-добре да използвате Regular вместо Feminised

Това е така, защото Регулар семената са по-стабилни и устойчиви на стрес, но за сметка на това са и по-скъпи и се намират по-трудно. Отделно, ще имате и мъжки растения, които ще ви заемат допълнително място в бокса.

С няколко думи - това е скъпо и трудоемко начинание, особено за сам човек. Но всичко е възможно.... сигурен съм, че с времето ще успеете да направите доста качествена селекция. Изисква се най-вече търпение и постоянство, както и финанси да си купувате семена и да селектирате, да си плащате разходите по-самото отглеждане и т.н.

Общо взето в началото е най-скъпата и трудна част....

Защото след като веднъж сте решили, че най-накрая сте намерили това, което ви е необходимо, ще можете да си отделите само женските растения и вече спокойно да си напълните бокса само с качествена генетика от 100%. дами.

Ако пък не ви се занимава, спокойно може да си селектирате и от Feminised..... това е по-лесният вариант и също може да се направи добра селекция.

Успех!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

"И ти и колегата kingpin ми е странно как от 1 растение разбирате , че определена банка не струва . Ако от сегашните , които си пуснала на Дъч някое не стане - ще спреш ли да гледаш и да кажеш че за нищо не стават. "Не съм казала,че з а нищо не стават Барнис,казах,че след този случай ги избягвам.Може да е единичен.josep,спокойно,това е по-скоро изключение.
Ще видя сегашните им видове на ДП и ще споделя как са живот и здраве.Ако съм много разочарована,да,ще кажа че не струват разбира се,да не ми плащат да ги рекламирам?!:)
Кингпин не знам какъв е случая,може и сам да си ги сдухал.По принцип себе си първо трябва да виним и то 300 пъти преди брийдъра и генетиката.
Последно промяна от Inna на 25 Мар 2020, 22:23, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Продукти и сортове Марихуана - Ревюта”