Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Житен режим на Петър Дънов

Нещо за хрупане
Семена марихуана
Аватар
Val
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 31 Окт 2019, 09:46
Has thanked: 88 times
Been thanked: 162 times

Здравейте. Темата за житния режим я започвам, защото точно сега е времето за изчистване на натрупани шлаки, мазнини и токсини. Пролетта наближава, а с нея и раздането на новото, събуждането от зимен сън. Изчистването на старото и възраждането на новото, т. е. Перфектното време за възобновяване на силите и клетките. Бих искала да споделя този 10 дневен режим с вас. А може пък и да помогна на още хора да се престрашат и да навлязат в една друга честота на съзнание,себеконтрол, изпитание на волята, но най вече събуждането на новото, раждането . Бих искала да приветствам новите клетки, който подмладяват и осигуряват цялата жизнена енергия на тялото ми (моят храм).
" Човек трябва да се освободи от всички натрупвания, които му създават ред страдания" . Затова и смятам, че е най удачно изчистването да започне постепенно, без стрес. Да се намаля храната докато луната расте. След започване разпада на луната се започва режима.
Аз лично ще го правя с лимец, по вкусен ми е от житото. 1 кг разделен на 10 равни части по 100 гр.. 3 ябълки, 9 ореха, мед, чай и вода от извора. Реших да го правя при баба и дядо на село, така ще се свържа с живота по силно и дълбоко, без ограниченията на големия град. Енергията в градовете е сгъстена, тежка... Затова препоръчвам да се прави режима на приятно място извън града.
Днес е ден втори от намаляването на храната. Варен картоф,, варено яйце, ябълки и суров слънчоглед.
Аватар
Val
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 31 Окт 2019, 09:46
Has thanked: 88 times
Been thanked: 162 times

Житният режим през 2020г.

Тази година житният режим започва на 12 февруари (сряда), когато Слънцето вече е навлязло в знака на Водолей, а Луната малко по-рано е започнала разпада си и от своя страна е в съзвездието на чистотата – Дева. Така целият режим е по време на разпадаща се Луна, което най-добре способства за пълноценното изчистване на организма.

Житният режим трае 10 дена, като е най-благоприятно да започне в сряда и да се продължи с отпостване на десетия ден в петък.

Ако се пропусне тази дата, житен режим може да се прави през цялата година в подходящите за тази цел периоди.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Едно бързо включване от мен. Вечна благодарност и голямо Евала на Беинсá Дунó! Учителя е невероятен и Житният Режим е един дар от него за човечеството!
Съпругата ми боледуваше от нелечимо заболяване според модерната медицина. Тя направи Житният Режим, като дори продължи детокса, като след Житният Режим продължи 14 дни на водя, чай и ябълки. ( Лидия Ковачева). След повторни изследвания всичко и беше наред и се беше излекувала. Глада лекува!

Прочетете допълнителна информация за Режима, защото си има специфика.

Тази година аз също ще се включа в Житния Режим. Дори съм започнал с предварителна подготовка, като подготовката е мое си схващане и лична интерпретация, която я правя поради друга причина, но ще я комбинарам, като засилка за Житният Режим.
От вчера (05.02 2020 година ) започнах да ям по 1 на ден. Идеята ми беше да ям по 1 на ден 4-ри дни преди Пълнолунието (което е на 9-ти Февруари ). Четири дни преди Пълнолунието го правя, защото ще направя Ритуал по време на Пълнолунието и трябва да съм по-сетивен. Просто предното Пълнолуние ме вдигна и ми показа невероятни неща... от там дойде желание за този ритуал и за 4-те дни глад преди това. Като яденето ми 1 на ден е умишлено едновременно детокс, едновременно стимулира изпускането на определени хормони на растеж в тялото ми. Като няколко дни след Пълнолунието да продължа с яденето по 1 на ден до 12 .02 2020 да започна Житният Режим и да го следвам до 21.02.2020 година.

За мен лично Житният Режим е много щадяш... защото яденето на Житният Режим е много (в смисъл в момента ям по-малко количество храна от препоръчителното от Житният Режим и не изпитвам глад) , другото е че по време на Житният Режим можеш почти постоянно да ядеш, а и като дъвчеш всичко 99 пъти се засищаш изключително много...

Не ям преди Изгрев, не ям след Залез. Не ям първите няколко часа след като съм се събудил.

Аз също ще ползвам лимец, защото повече сортове жито, не са като житото по времето на Учителя.

Също така си правя пауза от пушенето на Канабис. Просто, когато се пуша огладнявам зверски и това отслабва волята ми... За това се въздържам дори от пушенето на канабис. Включително ще се въздържа от секс по време на режима. (плюса е, че след паузата ще се напуша като животно още с 1-та дръпка :D )

Детокса е нещо невероятно! Отключва съвсем други енергии във вас.

За дамите, които ще правят режима ще спомена, че Житнят Режим не трябва да се прави от бременни или кърмещи, както и от болни хора от определени заболявания. Така, че се консултирайте с вашия лекар или диетолог преди това дали е уместно да правите Житния Режим.


#БГКоноп
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Съвет: За тези които ще правят Житният Режим да си намерят хубави термоси, които не изпускат въздух, защото иначе житото/лимеца се вкисва.
Ако ползвате буркан с винт ще се вкисне. За да не се вкисне може да му се сложи 1 слой готварско фолио (това прозрачното найлоново) и отгоре капачката. Просто фолиото спира въздуха, а от там и вкисването.

Дори вкиснал лимеца/житото могат да се ядът и не е кой знае какво просто мирише странно и е леко кисело, но е много поелзно, защото всъщото време, като вкисне става Синбиотик. ( съдържа едновременно Пробиотици и Пребиотици )

#БГКоноп
Аватар
Val
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 31 Окт 2019, 09:46
Has thanked: 88 times
Been thanked: 162 times

Житният режим като чиста саттва храна

Спрямо древната концепция на Изтока за гуните – саттва, раджас и тамас – житният режим е 100% чиста саттва храна. Чрез житния режим се изхвърлят утайките от физическото тяло, натрупани през зимата, порите на тялото се отварят и то е готово да посрещне идващия прилив на прана енергия през пролетта. Но житният режим може да има далеч по-дълбок и пречистващ ефект, простиращ се и върху астралното и умственото тяло. Емоционални и ментални блокажи могат да бъдат изчистени цялостно. Житният режим е вид пост. Всеки пост е катарзис. От готовността на ученика да допусне катарзиса да се случи зависи ползата, която може да се извлече от поста. Пост и молитва е магическата формула на християнството.

Житният режим изчиства утайките (тамас) от тялото и при правилно приложение повдига съзнанието (чувствата и мислите), внася в човека лекота, вдъхновение за живот и работа, яснота на мисълта и свеж духовен импулс. Това е ефикасно средство, което повдига съзнанието ни от полето на тамас (тъмнина) и раджас (активност, страст) в царството на саттва (светлина, чисто съзнание). Възвишеното състояние, което се постига след 10 дена хранене с жито е еталон за нивото на съзнание, което би трябвало да се поддържа през цялото време на годината.

Житният режим е също така и тест, който всеки един може да си направи, за да определи къде се намира в момента – саттва, раджас или тамас състояние. Ако режима се понася тежко, това указва за тамас и раджас в тялото, чувствата и мислите. По време на житния пост всеки един може да добие ясна представа до каква степен е потопил главата си в гъстата материя през изминалата година. Обикновено първите 3 дни са най-трудните – това е периода, когато системата (физическо, етерно, астрално и умствено тела) преминава в по-висока степен на „вибрация“. Утайките в тялото, чувствата и мислите се раздвижват и излизат на повърхността. Чернилката от подсъзнанието идва в полето на съзнанието. Това се изразява в упорита сънливост, главоболие, различни нюанси на песимистични и негативни настроения (всеки според нагласите си). Но в същото време това дава възможност „утайките“ да бъдат изхвърлени навън.

Когато акцентът на съзнанието е в материалното поле, физическото тяло има голяма нужда от храна. Но с преместването на фокуса към духовното нуждата от „твърда“ храна намалява за сметка на нуждата от по-фините „храни“ – праната, чувствата, мислите. Затова, ако ученикът успее да премести фокуса на съзнанието си през първите дни на житния режим (чрез молитва, медитация и други видове духовни упражнения, например четене всеки ден по една глава от Евангелието на Йоан) от материалното към духовното, чувството за глад изчезва заедно с всички останали проблеми, с които физическото тяло напомня за себе си.

Човек има нужда от много по-малко храна, отколкото си мисли. Учителя казва: „Праведният човек яде само веднъж през деня. Обикновеният човек яде два пъти през деня, а онези хора, които мязат на животните, ядат постоянно.“
П. С Фърст, знаех си, че в твое лице ще намеря съмишленик. Радвам се, че можем да обменим опит. Това с гладуването е уникално, редовно гладувам. Първият ден е отпадналия ден, но на следващия мога един кубик дърва да нацепя. Енергията и прилива на сила си заслужават ежемесечното гладуване. Само чрез гладът се стига до истината.
Аватар
Zafor19
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 354
Регистриран на: 19 Окт 2019, 09:53
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 855 times

Тенкю, колеги. Този форум взе да придобива много приятен нюанс. Житният режим може да се комбинира и допълни със слънцегледане
Аватар
Val
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 31 Окт 2019, 09:46
Has thanked: 88 times
Been thanked: 162 times

Подготовката е здраво в действие. Ден 4 на семена, варени карстофи, ябълки и мед. Медитации и молитвите ми помагат да се справям с желанието ми за храна. За първи път ще го правя житния режим и ми е интересно да наблюдавам, психиката и волята си. Дано успея до 21. 02, засега не ми е проблем гласуването, нито психически, нито физически,но все пак, няма да е лесно... Това е интересното, да откриеш красотата и любовта в трудността. Затова и реших да съм на село, сама, без хора, без партньора ми, за да се справя сама, да подготвя тялото си и психиката си за това приключение ..... Успех на всички, които са решили да се подложат на режима на учителя. 🙏
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Zafor19 написа: 06 Фев 2020, 21:15 Тенкю, колеги. Този форум взе да придобива много приятен нюанс. Житният режим може да се комбинира и допълни със слънцегледане
Форума ще става все по-добър и осъзнат във всяко едно отношение. Радвам се, че го създаваме и градим заедно с общи усилия. :)

Много добро предложение е това за слънцегледането.

Всеки един от нас поне 1 в живота си е правил слънцегледане. Най-често това се е случвало неосъзнато, когато човек е сред Природата (на Море, на Планина, на Река, на Язовир, на Поляна и т.н. ) и гледа Изгрева или Залеза. Но никога не са се замисляли, защо толкова много ги радват Залезите и Изгревите, и защо като ги наблюдаваш ти се повишава настроението, и ги зарежда. Еми зарежда! Толкова е просто! Хаха
Всъщност е свързано с Красиви Образи, Космически Енергии, Сътворението, Епифизата, Хипоталамуса и производството на Мелатонин и много хормони.

Древните българи са имали много силна изградена връзка със Слънцето.
Що ли? Хах
Сега вече я нямаме тази връзка със Слънцето и гледайте къде е народа и държавата ни... хах Ем бая се постараха да ни смачката, но споко, ние се събуждаме и всичко ще се промени към по-добро.

Имам изградена връзка със Слънцето от дете. Когато, като дете поздравявах Слънцето със Здравей, приятелите ми се смееха. Хаха
След това, когато започнах да пътувам на автостоп и връзката със Слънцето стана още по-голяма, защото понякога не махах на колите, а обичах да си ходя по пътя и да си мисля разни неща. Ходенето ми помаагаше за това, както и Слънцето стана част от мен, като започнах да се занимавам със земеделие, нещата отново се затвърдиха. Просто като работиш под открито Небе... създаваш връзка с Природата.

Сега имам редица ритуали свързани със Слънцето. Ритуалите работят и не са извън мода!

Сутрин, като се събудя първото нещо е да се усмихна. Направо се усихвам толкова широко, че изглеждам кретенски, то при мен е станало автоматично... Усмихвам се, защото съм жив и защото съм весел. Виждам до себе си мой спящи членове на семейството и това ми дава 2-ра широка идиотска усмивка и още по-опияняващо веселие. Потърквам дланите си за няколко секунди и си ги слагам на очите за няколко секунди. Това ме буди много мощно. Просто търкам ръце и си ги слагам на очите.

След това ставам правя няколко крачки. Поглеждам на Изток вдигам ръка и поздравям Слънцето. Може да 1 сутринта, може да е 3 сутринта, може да 6 сутринта, може пред мен да има стена, това няма никакво значение защото знам къде е нонстоп! Казвам си му:
Добро утро Слънчо, Прекрасно си. Днеска беше най-прекрасния ден. Благодаря ти за Сътворението.

Тези думи и мисли автоматично ми дават нова широка усмивка. Направо на момент се чудя, надрусан ли съм .... така се ухилвам
Ами надрусан съм да, но с мойте си хормони и Божията Любов. Безкрайната радост която идва е доказателство за Неговото съществуване.
Убеден съм, че Бог съществува. Всек атом в мен усеща Неговото съществуване. Ако искате ми вярвайте, но получавам Божият съвет във всяка ситуация в живота и правилната реакция във всяка трудност. Как да го кажа по-ясно освен, че Бог ми помага и ме подкрепя, в същото време ми дава безгранина сила и увереност, че ще се справя и се справям със замах.

След това малко по-късно през деня, когато Слънцето изгрява преди да е направило ъгъл 30° вече съм навън и го гледам, може да е за 10 секунди, но му казвам: Благодаря ти за Сътворението
Това понякога ме разплаква и ми дава мега идиотска усмивка. :D

По-късно през деня, когато Слънцето е минало ъгъл от 30° отново му казвам: Благодаря ти за Съворението
Отново сълзи или идитоска усмивка, или взети заедно.

Вечерта, ококоло 40 минути след Залез поглеждам посока Слънцето и му казвам :
Благодаря ти за Съворението. (може и Благодаря ти за Съворението, Прекрасно е )

Едно такова поглеждане към Слънцето дори за миг, след като кажа тези думи, ми дава невероятен заряд и енергия. Изкачвам по 3 стъпала... само трябва да се внимава да се не се разтегне човек Хаха.

Ако човек практикува слънцегледането, то трябва да започне с малко и да увеличава всеки ден с 10 секунди. Като го прави по Изгрев и Залез.

Ако искате ми вярвайте, но това слънцегледането и рутали подобриха и начина ми на живот и зрението ми.
Също така има начин по който по всяко време може да се гледа Слънцето, не само по Изгрев и Залез, но не мисля да го казвам, защото някой ще импровизира или да не е готов и ще вземе да се изгори...

Преди да ме сметнете за луд ще кажа. Когато става дума за ритуали, имате избор. Но това, че аз правя ритуал, няма такова нещо, че и вие също трябва да го направите. Ако в много други страни по света, ако кажеш, че имаш избор да избираш, обикновено ще си мъртъв.(ще те обезгляваят, обесят или нещо друго) Ако не сте мъртви, ще бъдете тормозени по хиляди различни начина. В България можете да избирате, което е прекрасно, защото ние нямаме религиозна конституция. Тук имаме различни книги, които могат да бъдат изменяни, които могат да бъдат обсъждани и може да се направи нещо по въпроса. Как са се появили ритуалите? Българският народ е много древен, той е на хиляди години... и ритуалите винаги са били част от културата ни.
Миете ли зъбите си всеки ден сутринта? Някакъв ритуал е нали? Всъщност хората ги наричат сутрешни ритуали. За повечето хора сутрешен ритуал означава сране, къпане и бръснене хахаха. (извинявам се някой имат и цигари, кафе и коз хах)
Така че всичко, което правите редовно, не непременно по избор, но решите да го направите, защото сте решили, че е добре за вас, се превръща в ритуал в живота ви. Този ритуал на миене на зъбите стигна до вас, защото родителите ви, може би майка ви е настоявала.Нали?

Когато сте били малки, майка ви е казвала: "Трябва да си измиеш зъбите."
Вие сти и казвали: "Не мамо, искам да хапна или да си играя“, а тя казвала : „Не може, трябва да си измиеш зъбите.“.

Благодарен ли си на майка си, че тя е настоя за този ваш ритуал? Да или не? Не сте ли? Хахах
По това време сте били раздразнени и сте й казвали: " Искам да ям, искам да си играя, какъв е проблемът? Защо да си мия зъбите всеки ден? "

Но сега се радвате, че тя внесе този ритуал във вашия живот. Работи, нали? Поне за всички останали около вас работи. Хахах
Така по подобен начин ритуалите идваха по различни причини. Има множество духовни пътеки, с които да се обърнеш на вътре. Има 108 начина (пътя) за просветление. 108 е число което е заложено и в човешкото тяло и в Космическият алгоритъм.
Ако казвате духовно, трябва да се обърнете навътре. Вътре няма много, има само Един Във вас колко гласа чувате? Един или два? Във вас има само един глас, нали. Така че, когато става дума за духовен път, има само един. Трябва да се обърнете навътре. Начините са много, но всичките пътища са свързани с обръщане навътре към вас. Разберете физическите очите виждат само на вън. Но Третото Око, то е по-специално... него можеш да го завъртиш навътреи да Видиш
Що се отнася до религията, може би има избор. Когато става дума за ритуали, да, има избор.

Така че, когато хората не бяха компетентни, всеки не беше компетентен просто да седи седнал и да бъде медитативен. Тогава ви научиха на прости процеси.

Защо ви казвам всичко това? Ако можете да се справите с всичко вътрешно, няма проблем с вас. Това е най-добрият начин да го направите. Просто това е процес, които ще ви помогне да сключите Съюз с Космоса.
Ако знаете как да се справите с цялата тази машина, всички нива на тази машина, което е вашето тяло, вашата мисъл, вашата емоция, вашата енергия, жизнените ви енергии, всичко, което знаете как да се справите отвътре? Нямате нужда от ритуал. (е аз незнам, за това си правя ритуали за да се науча )
До сега повечето от вас най-вероятно на никого за нищо не сте се молили, не сте се молили на Бог. Не сте се молили нито на планина, нито на скала, нито на дърво, нито на крава, мъж, жена, дете и нито на нищо...
Ако можете да се справите с всичко в живота, просто като си затворите очите и се справяте с живота си с вътрешен и външен. То нямате нужда от ритуали.

Искам да поправя нещо външно, затварям очи. Ако искам да поправя нещо вътрешно, затварям очи.

Ако направите достатъчно Садхана, можете да станете такъв. Не е недостъпно. Това е достъпно за всяко човешко същество. Обаче Те не обръщат достатъчно внимание на всичко. Но ако не знаете това, искате да станете мирни. Не знаете как да седите неподвижно, тогава какво да правите? Ще ви науча на една мантра. Добре, казвайте това всеки ден сутрин. След което ставате мирни, това е вашият ритуал. Ако работи за вас, какъв е проблемът ви?

Ако не работи, пуснете проклетото нещо, направете нещо друго. Всеки ден сутрин си вземал душ, което се превър в твой ритуал.
Чувствахте се прекрасно след душа. Направете проклетото нещо. Някой прави Йога като ритуал. Някой прави пуджа, някой изрича мантра, някой пее песен, някой танцува, някой говори на Слънцето и т.н..

Ако работи за тях, какъв по дяволите е проблем тогава?
Няма такова нещо, че какъвто ритуал правя аз, вие също трябва да го направите. Нещо работи за мен и за това аз го правя.
Не е необходимо и не трябва да го направите. Но ако ме питате, да предположим, че съм някой, който всяки ден сутрин пее Ом Нама Шивая, Ом Нама Шивая и работи за мен.
https://www.youtube.com/watch?v=aQmA5ILqgUc
Ако дойдете и ме попитате: "Чувствам се изплашен какво да правя?"
Ей пробвайте да пееш Ом Нама Шивая, зщото работи при мен. Ако ви харесва, вие също го правите или правите нещо друго.
Правиш тупси ту тупси и джинги бинги джинги бинг или нещо друго, това няма значение, но нещото трябва да работи за теб. Това е важното нещо, да работи за теб. (не всичко проработва от първият път, това е като с гледането на коз) При някой може да стане от 1-ят път, някой може да имат няколко неуспешни опита преди да се получат нещата.

Ритуалите бяха фантастични устройства, създадени с определена мъдрост. Обаче за определен период от време те може да са се покварили като практика. За определен период от време те може да са се превърнали в инструменти за експлоатация за определени хора.

Но не хвърляйте бебето с водата за баня. Трябва да можем да видим каква е разпада в това, да премахнем гниенето и да използваме техниката. Не изхвърляйте всичко, което цивилизацията е научила за хиляди години живот, мислейки си, че ще преоткриете колелото утре. Хаха

Просто знайте това, че Всички ще се редят на опашка при психиатър... хахаха Огромен е броят на хората, които днес се редят на опашка с психични заболявания и това просто е защото нямат това, нямат дебат за това какъв е този живот? Защо съм такъв? Защо съм тук? Каква е природата на моето съществуване? Нямат нищо духовно... и това ги измъчва.

Вижте, ако майките или бащите ви не са настоявали, че трябва да имате ритуала на миене на зъбите... Какво неприятно място би била вашата уста... защото от вашата свобода, някои от вас или много от вас, които щяха да дойдат тук, решават: „Няма да си чистя боклуците. Какъв е проблемът?". (виждам го редовно при аутдор градините на някой хора, и по насраните кътчета в Природата, превърната в сметище, а за града да не говорим)
Не, може би няма проблем за вас, но всички останали страдат.

Ако отворите устата си, ако смърдите, не непременно заради това, че не си миете с четка и паста/луга/сол зъбите, а просто заради културата си, начина, по който се държите, начина по който говорите, начина по който седите, начина по който стоит...
Ако хората около вас страдат заради вашето поведение, което се случва навсякъде, не е ли така? Особено за момичетата, не е ли така? Ако влезеш в проклетия автобус в града ще усетите вонята и защото всички тези неща бяха научени като ритуални. Ето как трябва да подходите. Когато сте разстяли във семейната ви къща, вашите сестри и братовчетки са били там. Не можете дори да ги адресирате в единствено число. Винаги трябва да се обръщате към тях с определено уважение, дори когато са малки момичета. (примерно Кака) Искаме да се бием с тях, искаме да ги победим, но не, трябва да се обърнете към момичетата по определен начин. Когато пораснете с този вид ритуал, сте се научили, как да се отнасяте с уважение към всяка жена на улицата.

В противен случай погледнете как се държат хората. Най-нецивилизовано, а нецивилизовано означава какво? Животинско, а животните са неосъзнати. Това означава, че необходимите културни ритуали не са у тези хора, нали? Така че, това могат да бъдат различни видове ритуали, социални ритуали, духовни ритуали, религиозни ритуали, няма никакво значение...

Работи ли за вас или не работи за вас? Това трябва да е единственият въпрос!

Така както животоспасяващо лекарство е от първа необходимост за тези, който са тежко болни, така и Йога Садхана е необходимост за тези, който чувстват че нещо в живота им липсва, било то физическо усещане, умствено, или просто да чувстват че нещо не е наред в живота им. Йога Садхана е общото название за тези техники, който внимателно са отбрани, за да премахнат несъвършенствата в нашата личност и същество. Човек е неспокоен, защото чувства липсата на добродетели и достойнства в живота си. И още повече хората са по-осъзнати за негативните си страни и навици, който всъщност не им дават възможност да реализират силата в себе си, да осъзнят истинската си божествената същност. Да развият пълният с потенциал и по-добра версия на себе си. Йога Садхана означава практикуване на Йога и представлява дисциплина, която следваме, за да изкореним и изчистим нашите погрешни програми в тялото и ума. Йога дисциплината и упражненията имат за цел да поставят ума, интелекта, емоциите и тялото в добра форма и да ги тренират. Докторите, които са на разположение в обществото имат познания по физиология, анатомия и медицина, знаят как да се справят с тялото, но много малко има такива, който знаят причините и лековете за умствените, емоционалните и психичните проблеми, а те в един момент създават и здравословни проблеми. Западната психология, без съмнение прогресира, но все още е в своята бебешка възраст...

Val написа: 08 Фев 2020, 19:45 Подготовката е здраво в действие. Ден 4 на семена, варени карстофи, ябълки и мед. Медитации и молитвите ми помагат да се справям с желанието ми за храна. За първи път ще го правя житния режим и ми е интересно да наблюдавам, психиката и волята си. Дано успея до 21. 02, засега не ми е проблем гласуването, нито психически, нито физически,но все пак, няма да е лесно... Това е интересното, да откриеш красотата и любовта в трудността. Затова и реших да съм на село, сама, без хора, без партньора ми, за да се справя сама, да подготвя тялото си и психиката си за това приключение ..... Успех на всички, които са решили да се подложат на режима на учителя. 🙏
Факта е, че е много по-лесно, когато си извън града и си сред Природата. Ще ти хареса. Житният режим и детокса дава сила на съзнанието. После като се върнеш в града ще ринеш човешката глупост със замах :D Ще се чувстваш, като Супер човек. Всъщност това не е Супер Свръх Човек, това е напълно Човешко. Тези енергии, усещания и сили не са Супер, а са напълно човешки и достъпни за всеки човек.
Учителят е имал дълбоко разбиране за Човека, Вселената, Христовото Съзнание, за много други неща... и е знаел, колко важен е детокса, колко важен е звука, защото Вселената е Вибрация, както е знаел, че движенята са Технология. Учителя е бил невероятна Душа. Определено Христос е бил в него. Учителя не е Христос, но Христос е бил в сърцето му... ( насълзих се :)

Медитацията и молитвата помагат. На мен медитацията ми се е превърнала в много силна молитва :) Която ми дава невероятен заряд и сила. Прекрасно е когато деня ми сутрин започва с медитация, сълзи и усмивки. Усещането е невероятно и неуписуемо.

Една от любимите ми мисли на Учителя:

Ако човек разбере величието на своята Душа, ще падне на колене и ще се поклони на себе си.


🙏
Аватар
Val
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 31 Окт 2019, 09:46
Has thanked: 88 times
Been thanked: 162 times

Добро и свежо утро на всички. Благодаря на Zafor за чудесната идеа за слънцегледането :) Силно мотивиращо ми дойде. Фърст, искам също да ти благодаря за мотивацията, думите и силната подкрепа, която усетих докато четях думите ти. Това със ритуалите е уникално, както се казва, всичко е навик. Създадем ли си навика да сме щастливи... Ще бъдем, създадем ли си навик, да се смеем и да сме радостни, ще бъдем. Ритуалите да от даваме любов на вселената за мен са по чисти от физическия душ. Чувствам се толкова лека и щастлива когато се свързвам с цялото. БЛАГОДАРЯ още веднъж, че ви има ХОРА и има с кого да си ибмениш опита, да научиш нещо ново, някой да научи нещо също от теб. Това е безценно, да имаш съмишленици почти във всичките ти интереси.
Днес мисля да изкарам на глад и мантри. От утре започва същинското чистене. Водата за лимеза ще си я набавя от близък извор до, който има параклис. В ботилката ще сложа, аметист, тигрово око, бял и розов кварц,ще бъдат предварително заредени от мен, във вода на слънце. С тази вода ще накисвам лимеца. Снабдих се с чист липов мед, орехи и лимони.
Ето и изгревчвто тази сутрин. Хубава, мотивиращо, успешна седмица на всички :passj:
Прикачени файлове
IMG_20200210_065220_compress97.jpg
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Господи, приеми ме в лечебницата на Природата за десет дни
limec-min.JPG
Бях приятно изненадан с неща от Слънце и Луна.
Бях приятно изненадан с неща от Слънце и Луна.
Подготовянето ми на лимеца
Подготовянето ми на лимеца
limec3-min.JPG
limec4-min.JPG
limec5-min.JPG
Какво съдъра зърното? Най-просто казано "Искрата на Живота", плюс минерали, фибри и куп други полезни неща.
Какво съдъра зърното? Най-просто казано "Искрата на Живота", плюс минерали, фибри и куп други полезни неща.
whole-grain.jpg (159.38 KiB) Преглеждано 1549 пъти
Красива Славянска Мантра:
https://www.youtube.com/watch?v=PCJ9MiZuE_4

П.П. Другата година вече трябва отглеждам лимец. (то няма какво да му се каня вече)
Публикувай отговор