Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Житен режим на Петър Дънов

Нещо за хрупане
Семена марихуана
Аватар
lifestyle
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Фев 2019, 20:58
Has thanked: 80 times
Been thanked: 13 times

Здравейте :)

Винаги съм се канел да пробвам житния режим.
Но поради стечение на обстоятелствата преди около две години започнах да правя плодово-чаения изчистващ режим на Лидия Ковачева. Отрази ми се много добре и оттогава насам редовно го практикувам. Много съм доволен от ефекта му вурху мен лично.
Успоредно с режима започнах да се интересувам задълбочено и от лечение чрез постене (т.нар фастинг) или по-точно Сух пост или Воден пост, при който организма стига до ендогенно хранене и по този начин се самолекува. В нета като цяло има доста информация по въпроса. За хора със здравословни проблеми и хронични такива бих препоръчал, да се поинтерсуват от този древен метод на самолечение. Ако някой проявява интерес, с удоволствие разбира се бих го насочил и препоръчал съответната литература.
Много ме радва, че има такива будни колеги тук във форума. Поздравявам Ви за прекрасните теми и информация, която споделяте безвъзмездно. Благодаря, че сте :)
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

lifestyle написа: 12 Фев 2020, 11:29 Здравейте :)

Винаги съм се канел да пробвам житния режим.
Но поради стечение на обстоятелствата преди около две години започнах да правя плодово-чаения изчистващ режим на Лидия Ковачева. Отрази ми се много добре и оттогава насам редовно го практикувам. Много съм доволен от ефекта му вурху мен лично.
Успоредно с режима започнах да се интересувам задълбочено и от лечение чрез постене (т.нар фастинг) или по-точно Сух пост или Воден пост, при който организма стига до ендогенно хранене и по този начин се самолекува. В нета като цяло има доста информация по въпроса. За хора със здравословни проблеми и хронични такива бих препоръчал, да се поинтерсуват от този древен метод на самолечение. Ако някой проявява интерес, с удоволствие разбира се бих го насочил и препоръчал съответната литература.
Много ме радва, че има такива будни колеги тук във форума. Поздравявам Ви за прекрасните теми и информация, която споделяте безвъзмездно. Благодаря, че сте :)
Радваме се, че си част от нас lifestyle. Темите ще стават все по-полезни и прекрасни. :) Житният режим ще ти допадне и е лесен, щом си практуквал лечебният глад :) Глада лекува и невеоятен лечител, но хората обичат да ходят по доктори. Примерно баба ми обичат да ходят по доктори, защото си общуват с тях...
Работата е там, че създадохме това тяло отвътре. Значи производителят на това тяло е вътре. Представете си че тялото ви автомобил и ако имате повреда и имате да свършите ремонтна работа, бихте ли искали да отидете при производителя или до местния механик? Хаха Ако имате достъп, бихте искали да отидете при производителя, нали ?
Aко сте загубили достъп, ще отидете пи местния теникиджия, за да направите това или онова.

"Как можем да знаем какво е смъртта, когато не знаем още какво е животът!" - Конфуций

Ако нямаше медицинска наука такава, каквато е, бих казала, че дори половината от хората биха били мъртви досега, тук в този форум. Да, защото средната продължителност на живота на българина през 1921-1925 г. е била 44,6 години. До 1960-1962 година продължителността се е увелича с около 25 години, като е станала средно 69,6 години. През 2012-2014 година средната продължителност на живота на българина е била 74,5 години, като при мъжете е била 71 г. и при жените 78 години.
Важен фактор е медицинската наука и не можем да я омаловажим.
Обаче от 2014 на сам продължителността на живота на българина рязко се връща на зад със редно 25-30 години. Защо?
Медицината се развива, но качеството на храната пада.

Така че не се опитвам да омаловажавам или да се подигравам с медицинските науки. Медицината е много значима и постигнатото през последните 30-40 години е феноменално.

Въпросът е точно това, че ако имате достъп до източника на това, коет създава това тялото определено всеки проблем, който генерирате в тялото може да се поправи.

Днешно време има два вида заболявания, единият са инфекциозните, а другите са хроничните.

Инфекциозните заболявания ни се случват поради външна инвазия от организъм. При инфекциозните заболявания трябва да отидете на лекар, не се опитвайте да медитирате над тях! Хахах

Но 70% от неразположенията и болестите на Планетата са създадени самостоятелно. Казвам, че са създадени, защото се случи от вас. Вие ги създавате с главата си и мислите си. Така че това, което се случва отвътре, може да бъде много лесно поправено отвътре във вас. За това, което идва отвън, се нуждаете от външна помощ за това. Когато трябва да се бориш с организъм, тогава ти трябва лекарство. Така че останалите неразположения, почти 70% са създадени самостоятелно.

Защо тялото ви ще работи срещу вас? Човешкият организъм по същество е програмирано за здраве. Всяка клетка в това тяло е програмирана за здраве.

Защо вашият организъм се обърща срещу вас? (примерно авто имунни заболявания ) Защото някъде не го поддържате щастлив! За да го кажа на много прост език, защо собственото ви семейство ще се обърне срещу вас? Някъде не са доволни от теб, нали? Да или не? Те не са доволни от теб, с нещо, което правиш. ака подобно някои клетки в тялото, някои части от тялото ви не са доволни и ти си по някакъвначин причината. Трябва да обърнете малко повече внимание на тялото си и душата си. Има начин, систематичен начин да се обърне внимание на този вътре във вас, защото всичко в това тяло е създадено отвътре.
Когато е така, не може ли да се поправи отвътре? Така че това не е чудо. Искам хората да разберат, че това не е чудо.

Какво е чудо ...

Да предположим, че не знаехте какво е ток. Идвате в нас и просто натискам тази част от стената и светлините светва. Ти кой ще си помислиш мислиш, че съм? Да предположим, че преди хиляда години, ако имах мобилен телефон хаха. Мога просто да извадя мобилния телефон и да говоря с някой на другият край на Света, бихте си помислили, че съм Бог, нали?
Това е чудо, това, което не разбирате, защото това, което не се вписва във вашето логическо възприятие, изглежда чудо за вас.
Докато логиката ви се развива, толкова много неща, които преди години са чудеса то днес са нормлани неща нашето ежедневие, нали? Не е ли така?

Така че Житният Режим не е Чудо, а просто по-дълбоко разбиране на твоя собствен начина по който си построен. Така че това е нещо, на което трябва да обърнем внимание. Нали? :)

Колкото по-чист ви става тялото, толкова по-сетивни ще сте и толкова по-вкусно ще ви е всичко, което ядете (включително лимеца). Междо другото лимеца на Ecosem е много вкусен. Ял съм и други български марки лимец, но този се отличва значително във вкуса на лимеца и във вкуса на лимецовата вода.

Ще споделя нещо, което го копирах от сайта на Ecosem:
За нас ( Ecosem )

На нашата нива, в сърцето на Дунавската равнина, сами отглеждаме с много любов специално подбрани сортове пшеница, ръж, лимец, царевица, нахут, спелта, ечемик и тритикале. Получените зърна смиламе бавно на каменна мелница, за да запазим в максимална степен всички полезни витамини, ензими, минерали, фитохимикали и фибри. Не добавяме никакви избелители, консерванти и изкуствени добавки. Грижливо пакетираме на ръка всеки плик с натурално брашно.

Семейството ни се занимава със земеделие от близо 30 години, през които с много любов и усърдие отглежда зърнените култури, от които правим нашето брашно. Целта ни е да дадем на хората не само качествен продукт, но и искрица от нашата любов към земята. Колкото по-близо сме до тази земя и всичко, което ражда тя, толкова по-добре ще се чувстваме както здравословно, така и духовно.

П.П. След житният режим е супер за ритуали и психаделици, защото сте пречистени и по-сетивни :D
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Яд ме е че миналата година не отглеждах лимец, както и че тази година няма да отглеждам лимец... Чудно ми е какви животворни сили ще има лимец отглеждан от мен за семейството ми и събиран на ръка със сърп...
Публикувай отговор