Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

моля за помощ

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
me4opush
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Дек 2018, 23:57
Has thanked: 137 times
Been thanked: 2 times

направих отделен резервоар

Виж в какво състояние е резервоара , може да са се развила плесен някаква.
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

new vilager написа: 18 Фев 2020, 13:31
kot написа: 18 Фев 2020, 00:52 След като помислих исках да пиша отново преди 2 дни, но чак сега имам възможност.

Почти на 100% съм сигурен, че е от водата от кладенеца. Не е от малки саксии или от ниска температура или от почвата.

АКо ПХто на водата е добро, значи трябва да има някакъв елемент в огромни количества, който е антагонист на желязото. Примерно манган или цинк. Преди поливал ли си нещо с тази вода? Имаш ли PPM метър?
И за мен е голяма мистика....кладенеца(всъщност е сондаж на 30м дълбочина) е стар, но винаги има вода, дори в сушави години като тази. Аз го ползвам активно от поне 5 години. Преди поливах в двора - всякакви растения - цветя, зеленчуци, дръвчета, за кратко гледах охлюви, ползвам водата в производството на гъби. Преди 2 години направих подобрения - сложих нова помпа, направих отделен резервоар, за да не ползвам непрекъснато помпата за всяко поливане, а пълня в резервоара. В интерес на истината, от 1 година не съм ползвал водата за друго, освен за тези експерименти, но досега нямаше проблем. Единсвеното, което ми идва на ум е, в дамара на кладенеца самата вода да се е променила. Нямам РРМ метър, но явно ще се наложи да се снабдя. Тук порсто нямам алтернатива, нямам ВиК, разчитам само на сондажа или вода в туби от града.

този уред ще ми свърши ли работа ? Това ли е РРМ метър ? Измерва ПХ и състояние и качество на водата ?
https://www.olx.bg/ad/ph-tds-ec-metar-z ... 38468cb458
Благодаря предварително !
Ползвам същия бял PPM метър, но не пише марка на него. Много е добър, издържа ми 3 години първия и нещо му стана, батерията съм я сменял само веднъж.

Този електронен PH метър е пълен боклук, вземи си същия жълт, но да не е с такъв голям дисплей, а с по-малък и показва цифрите хоризонтално, не вертикално. Работи отлично и не му трябва честа калибровка.
new vilager
Градинар
Градинар
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Мар 2019, 14:13
Has thanked: 491 times
Been thanked: 223 times

me4opush написа: 18 Фев 2020, 20:18
направих отделен резервоар

Виж в какво състояние е резервоара , може да са се развила плесен някаква.
Благодаря, сетих се, от края на лятото не ползвам водата, която е в него, а точа от сондата в туби, изчаквам да престои 2-3 дни и ползвам нея.... едно, че не съм довършил хидрофра на резервоара и точенето е трудно от него, друго, че тубите ги прибирам в помещението си и така престоявайки, са и на топло - мин.20-22 градуса. Идеята ми е да не поливам директно с прясна вода от сондажа, защото тя от 30 метра излиза на 5 градуса.
Днес мерих ПХ-то с лентички....интересно, че изкара между 6 и 7 (или лентичките са се прецакали или цветоусещането ми не е в ред)....
В началото на предния гроу беше между 5 и 6. Възможно е да се е повишил ПХ-то с 1 степен ? Пробвах тест и на минерална вода - макар на тубата да пише 7,2 ПХ, на мен ми излезе същия цвят като на моята вода - между 6 и 7. Забърках се с тези лентички, ще си купя истински РРМ...
За сега, обаче растенията не умират, някой преодоляха заболяването(или дефицита) и се развиват доста добре. Другите (половината) още се чудят дали да оздравяват или да изсъхнат. За сега ги поливам само с минерална вода и започнах да им давам по малко храна. Мисля, че им се отразява добре. Смятам, че ако израстат този проблем, ще се окаже, че не почвата, а водата е проблема !
"Освен сега, има и после !"
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Оптимист си голям...браво
me4opush
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Дек 2018, 23:57
Has thanked: 137 times
Been thanked: 2 times

Когато ги пресади, обърна ли внимание на корените, дали са бели и мъхести(здрави). Ph лентите в началото са голям филм , но свикнеш ли няма грижа. Когато мериш с тях, водата тряба да е със стайна температура, топваш лентата (до средата или почти до края) и веднага я вадиш , ако има капка я изтръскваш и чакаш минута и тогава сравняваш. След като полееш, мериш рънофа, той трябва да ти излиза, ако поливаш с Ph 6.5 , но изтича 5 например, ще полееш с Ph7,5 - 8 .Това е в случай , че Ph-то на почвата ти не е ОК.След 2,3 поливки ,ще поливаш с 6,5 и толкова ще е и рънофа. Когато не знаеш какво им е, просто промиваш с неутрално PH и ги оставяш да си почиват , но вече си ги пресадил и това не е валидно.
new vilager
Градинар
Градинар
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Мар 2019, 14:13
Has thanked: 491 times
Been thanked: 223 times

me4opush написа: 19 Фев 2020, 22:06 Когато ги пресади, обърна ли внимание на корените, дали са бели и мъхести(здрави).

Да, всичките 17 (тогава) растения бяха със здрави корени, развити, пухкави, заемаха почти целите саксии. При пресаждането добавих и микориза (за пръв път). 1 бурканче 20 г Myko Plan купих го доста солено (35лв за 20г) от гроушопа зад Кауфланд в Люлин. Това го казвам, защото много се радвах, че се снабдих с микориза и внимателно наблюдавах корените. Бях сигурен, че ще им дам отличен старт в големите саксии...Между другото половината от оцелелите (5 бр.) и то обратно на очакванията ми - 2 от вдовицата и 3 от белия ОГ, се развиват отлично. Изчезнаха им пожълтяванията в средата на върха на листата, новите листа излизат чисто зелени, без петна, без жълтини, растат чувствително по-бързо и се развиват по-добре от болните. Жалко, че са само 5. Останалите в бокса 7 болни са в различна степен....някой се съвземат бавно, други умират постепенно. Засега ги държа всички и наблюдавам...Факт е, обаче, че оцелелите вървят здраво напред и нагоре :-) След малко ще кача снимки.
"Освен сега, има и после !"
new vilager
Градинар
Градинар
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Мар 2019, 14:13
Has thanked: 491 times
Been thanked: 223 times

оздравяващи и болни, 10 дни след присаждане в големи саксии и 8 дни след разразяване на заболяването
Прикачени файлове
IMG_20200220_135833.jpg
IMG_20200220_135829.jpg
IMG_20200220_135822.jpg
оздравяла
оздравяла
оздравяла
оздравяла
"Освен сега, има и после !"
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”