Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

моля за помощ

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Явно че съм по опитен...щом знам че бебета не се слагат в почва за цъфтеж......която е с повече фосфор;калий и тнт.
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Ти си знаеш най добре.....дай да го видим тоя твои завършен г.роу.....че ми стана интересно.и всичко което ти пиша е с цел сам да усмислиш грешките и да се научиш от тях.САМо толкова и нищо повече.......приятелю..!?!?!?.
new vilager
Градинар
Градинар
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Мар 2019, 14:13
Has thanked: 491 times
Been thanked: 223 times

Mezzazine написа: 16 Фев 2020, 18:37 Ти си знаеш най добре.....дай да го видим тоя твои завършен г.роу.....че ми стана интересно.и всичко което ти пиша е с цел сам да усмислиш грешките и да се научиш от тях.САМо толкова и нищо повече.......приятелю..!?!?!?.
виж го - има го тук в дневниците. Заглавието е "Луд умора няма - само се поти". Днес качам последните снимки с резултата от кантарчето и закривам дневника.
viewtopic.php?f=22&t=186


Не се засягай, вероятно съм прозвучал раздразнително в предишния пост - криво ми беше от провала - изкарал съм си го на теб, без да го искам. Извинявам се, ако съм те обидил. Неволно е. Разбирам позицията ти, благодаря за съветите.
"Освен сега, има и после !"
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

След като помислих исках да пиша отново преди 2 дни, но чак сега имам възможност.

Почти на 100% съм сигурен, че е от водата от кладенеца. Не е от малки саксии или от ниска температура или от почвата.

АКо ПХто на водата е добро, значи трябва да има някакъв елемент в огромни количества, който е антагонист на желязото. Примерно манган или цинк. Преди поливал ли си нещо с тази вода? Имаш ли PPM метър?
new vilager
Градинар
Градинар
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Мар 2019, 14:13
Has thanked: 491 times
Been thanked: 223 times

kot написа: 18 Фев 2020, 00:52 След като помислих исках да пиша отново преди 2 дни, но чак сега имам възможност.

Почти на 100% съм сигурен, че е от водата от кладенеца. Не е от малки саксии или от ниска температура или от почвата.

АКо ПХто на водата е добро, значи трябва да има някакъв елемент в огромни количества, който е антагонист на желязото. Примерно манган или цинк. Преди поливал ли си нещо с тази вода? Имаш ли PPM метър?
И за мен е голяма мистика....кладенеца(всъщност е сондаж на 30м дълбочина) е стар, но винаги има вода, дори в сушави години като тази. Аз го ползвам активно от поне 5 години. Преди поливах в двора - всякакви растения - цветя, зеленчуци, дръвчета, за кратко гледах охлюви, ползвам водата в производството на гъби. Преди 2 години направих подобрения - сложих нова помпа, направих отделен резервоар, за да не ползвам непрекъснато помпата за всяко поливане, а пълня в резервоара. В интерес на истината, от 1 година не съм ползвал водата за друго, освен за тези експерименти, но досега нямаше проблем. Единсвеното, което ми идва на ум е, в дамара на кладенеца самата вода да се е променила. Нямам РРМ метър, но явно ще се наложи да се снабдя. Тук порсто нямам алтернатива, нямам ВиК, разчитам само на сондажа или вода в туби от града.

този уред ще ми свърши ли работа ? Това ли е РРМ метър ? Измерва ПХ и състояние и качество на водата ?
https://www.olx.bg/ad/ph-tds-ec-metar-z ... 38468cb458
Благодаря предварително !
"Освен сега, има и после !"
Аватар
rastafaska
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 81
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:32
Has thanked: 98 times
Been thanked: 165 times

По начало съм спокоен човек,но този РН метър ме изкара от кожата ми и го изхвърлих.С две думи - не става.Всеки път трябва да го калибрираш,дори след измерване РН на разтвора,измит и поставен обратно в калибрационната течност (в рамките на пет минути) се установява отклонение,повече вяра имам на лентичките.За TDS-a не знам,но предполагам ,че е същия боклук.Ако имаш възможност си вземи нещо по-качествено (но цената може да премине 100 лв. само за РН метъра).Успех!
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Вземи си качествени батерии за тези метри. На калпавите /ефтините/ батерии им пада много бързо капацитета, а с това показанията, за това е и по-честата калибровка. По-скъпите уреди имат по-малка косумация и съответно по-рядко се калибрират. И с ефтините става, но требе им следиш батериите, иначе може ти прецакат грола. ;)
Мир :passj:
completely mad
Аватар
rastafaska
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 81
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:32
Has thanked: 98 times
Been thanked: 165 times

При мен не беше от батериите,а от прибора (дори го държах в разтвор за съхранение,но и това не помогна).Цената не е висока,но за мен това са пари хвърлени на вятъра.Но решението е твое.Успех!
Последно промяна от rastafaska на 18 Фев 2020, 19:32, променено общо 1 път.
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Еми по-скъп прибор, това е решението. Иначе това с батериите е за момента, да закърпиш положението,
Мир
completely mad
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Имам пх-метър с батерии /3бр./ и оригиналните батерии загинаха за минути. Верно им е голяма консумацията на ефтините метри, но пак стават с по-яки батерии и икономично ползване. Моя си работи, ама го ползвам рядко и тогава си го калибрирам.
Мир
completely mad
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”