Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

моля за помощ

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Имаш ли PPM метър? Ако нямаш си вземи и много лесно можеш да разбереш проблема от преторяване или глад и след като се знае общата картинка да се търси точния причинител.
new vilager
Градинар
Градинар
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Мар 2019, 14:13
Has thanked: 491 times
Been thanked: 223 times

Inna написа: 08 Фев 2020, 23:11 А може ли да те помоля когато имаш време Компо саната(почвата)да ми я снимаш отзад на пакета какво пише,че и аз се чудя каква да си взема.Предишните ти в нея бяха супер и за тия ледове!Силничка изглежда,като за по-пораснали може би......Виж я и ти и си смятай и това когато добавяш още тор.Сега щом са пресадени те са и още нахранени доста!:)Да,определено всеки ден да се киснат не е добре,нека дишат дори няколко дни колкото е необходимо при теб,а и сега в новите големи саксии.
Днес ще снимам пакета и ще кача тук или на лично ? Не съм много в час с ползването на всички възможности на форума.
"Освен сега, има и после !"
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Ами където ти е удобно ,не е спешно,но ги гледах в нета,че са няколко вида,пък блумен,пък за разни цветя.....Да видя какво има вътре ако пише.Ппонеже и аз най-често от някакави вериги си купувам,също от разсадници големи чували,ама тази точно защо ли никога не съм?!:)
new vilager
Градинар
Градинар
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Мар 2019, 14:13
Has thanked: 491 times
Been thanked: 223 times

Здравейте, приятели ! Почти половината от растенията са на умиране...Вчера отстраних от бокса 2 - нямаше смисъл да стоят вътре. Останаха само стебла и напълно изсушени листа. Още 2 са тръгнали сериозно по този път. От 17 останаха 14, от които 5-6 са в прилично състояние, дърпат нагоре, зелени са и нямат пожълтяване. Не мога да си събера мислите...Сложих им желязо (не намерих коприва сложих малко железен сулфит съвсем малко, дават го с действие около 4-5 дни. Сложех го в сряда). Слених водата, поливам рядко и по малко. Не виждам ефект за сега. Половината растения са бяла вдовица, другата половина ОГ. Всички са в една и съща почва, на едно и също място (под едни и същи прожектори, вентилация, влага и отопление). Прави ми впечатление, че умират и от двата сорта, съответно се развиват сравнително добре и от двата сорта (останалите здрави). Замислям се, да не би да е нещо от самите семена ? Някой просто израстиха проблема, други не успяха. Ето актуални снимки от днес....Моля се понед 5-6 здрави да останат, но каквото - такова.
МИР !
Прикачени файлове
днес
днес
днес
днес
днес
днес
днес
днес
днес
днес
днес
днес
12.02.
12.02.
12.02.
12.02.
"Освен сега, има и после !"
new vilager
Градинар
Градинар
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Мар 2019, 14:13
Has thanked: 491 times
Been thanked: 223 times

току -що прочетох в нет-а, че съм се прецакал яко като за да боря железния дефицит съм добавил желязо. Явно това вместо да оправи нещата ги е влошило...Е, какво да се прави...Това, което човек сам може да си причини и никой враг не може :-) Дайте идея как да се справя с тази грешка ? Да сменя почвата ? Да ги пресея ? Или да изчакам да се справят сами ?
"Освен сега, има и после !"
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Не мисля, че е от семките. От първите снимки си личи, че всички са проблемни. По принцип почвата трябва да е добра, но при тоя резултат не бих ползвал същата отново. Трябвало е да вземеш почва на Лактофол примерно или от grow shop. Друг вариант е ако почвата е добра и не е от нея да е водата, с която поливаш. В нея да има определени неща, да е станало преторяване с определен елелемнт и заключване на желязото.


Аз си поливам с вода от чешмата, която е с перфектни показатели, 50 PPM и нямам проблеми. Моето лично предложение е ако можеш да започнеш наново. С нова почва и с вода от чешмата.


Споко, и аз съм го ял жестоко при първото ми вътрешно отглеждане с заразен кокос.
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Да не си взел почва за цъфтеж има и такива и опаковката е същата като тази за разсади и млади растения.....изпърж.ени са яко...и ти си ги довършил направо....нищо ...газ ....и всичко отначало ако трябва прочети тва онова....!!!!!!
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Оххх ти даже си написал че е за цъфтеж .....ама кой да прочете..???!!! Няма никога млади растенията да оживеят в такава почва....братленце....виж там раз...учи....Защо !?!?!
Последно промяна от Mezzazine на 16 Фев 2020, 07:53, променено общо 1 път.
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Имам подобен проблем....ползвах стара почва наб...ухана с блуум без да я пробия и сложих още блум .!?!?!?
new vilager
Градинар
Градинар
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Мар 2019, 14:13
Has thanked: 491 times
Been thanked: 223 times

Mezzazine написа: 16 Фев 2020, 07:48 Оххх ти даже си написал че е за цъфтеж .....ама кой да прочете..???!!! Няма никога млади растенията да оживеят в такава почва....братленце....виж там раз...учи....Защо !?!?!
не знам колко си опитен, за да даваш съвети, чета доста, това не ме застрахова от грешки. Относно почвата, погледни дневника ми за завършения гроу и ако го прочетеш целия, ще видиш че в СЪЩАТА почва за цъфтящи растения гледам вече трети път, като този е определено успешен. Не вярвам проблема да е в почвата (макар, че със сигурност ще я сменя), по-скоро е комплексен, вероятно малк оот водата, малко от това че бяха по-дълго време в малки саксии за разсад, малко от това, че в бокса за бебета беше по-студено и т.н.
МИР
"Освен сега, има и после !"
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”