Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

моля за помощ

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
new vilager
Градинар
Градинар
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Мар 2019, 14:13
Has thanked: 491 times
Been thanked: 223 times

малките се показаха от почвата последователно на 14, 15, 18 януари. Растат в бокс с нормална температура 22-23, влага и вентилация в норма. Режим на светлина сега е 18\6. МОЛЯ за помощ !!! Каква е причината за това позеленяване пожълтяване в средата на растежа... Семената са класни от Сиидсман. Моля дайте съвети какви са възможните причини. Досегаса само на чиста, преседяла, топла кладенчова вода (не е от ВиК).
Прикачени файлове
IMG_20200204_162303.jpg
IMG_20200204_160304.jpg
IMG_20200204_160301.jpg
IMG_20200204_160257.jpg
"Освен сега, има и после !"
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

new vilager написа: 04 Фев 2020, 23:09 малките се показаха от почвата последователно на 14, 15, 18 януари. Растат в бокс с нормална температура 22-23, влага и вентилация в норма. Режим на светлина сега е 18\6. МОЛЯ за помощ !!! Каква е причината за това позеленяване пожълтяване в средата на растежа... Семената са класни от Сиидсман. Моля дайте съвети какви са възможните причини. Досегаса само на чиста, преседяла, топла кладенчова вода (не е от ВиК).
Понякога, когато има интензивен растеж за 1 ден, така стоят бледи и до 1 ден потъмняват.
Когато не е от интензивен растеж е от дефицит на Желязо или pH проблем, или от проблем с корените.
Според мен при теб е от интензивен растеж и им няма нищо.

Споко, дай им Желязо. (имаш ли тор от коприва? (дори да е недостиг на желязо копривата щего оправи, но дори и да не е ще им е добър бустер)

Аз обичам да давам Желязото (Fe) в комбинация с Калции и Магнезии. Просто е много добър бууст тази комбинация от 3-те.

Желязо (Fe) Желязото е от съществено значение за синтезата на хлорофила, така че дефицитът предизвиква пожълтяване между листовите вени. Рядко е за почвите да липсва желязо, но растенията може да не са в състояние да ги абсорбират в алкални почви и почви с високи нива на наличен фосфор, манган и цинк.

Хубав грол се заформя. Дай им тор от корпива и споко, няма място за притеснение.

Не винаги, но в повечето случай:
Жълтее ли върха на растението = недостиг на Желязо
Жълтее ли средата на растението = недостиг на Калции и Магнезии
Жълтее ли долната част на растението = недостиг на Азот


Леко си ги изгорил с азота, но да не ти пука. Нищо им няма. :)

viewtopic.php?f=9&t=322

viewtopic.php?f=9&t=321


#БГКоноп
new vilager
Градинар
Градинар
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Мар 2019, 14:13
Has thanked: 491 times
Been thanked: 223 times

Благодаря, first ! Нямам тор от коприва, но ще си набавя. Днес пресях половината в саксии с обем 9л. Едно от растенията очевидно е зле. Ето снимка и на него
Прикачени файлове
IMG_20200206_103617.jpg
IMG_20200206_103612.jpg
IMG_20200206_103607.jpg
IMG_20200206_103036.jpg
"Освен сега, има и после !"
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Няколко неща ми се въртят в главата
1- Високо ПХ на водата с от кладенеца и заради размера на саксията това заключва елементите
2- Прекалено поливане
3- Проблем с почвата и корените

а- Ако не можеш да провериш ПХ - спри да поливаш с тази вода
б- В толкова малки саксии не е хубаво да прекаляваш с водата
в- С каква почва си?
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Ако не си им давал храна и са само на вода, проблема е или във водата или в почвата. Каква е почвата в саксията, купена или си я правил ти.
С тази вода други растения освен конопа поливат ли се и следователно имат ли проблеми?
Аз имал подобни проблеми, след торене с минерални торове в неправилни пропорции.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3487 times
Been thanked: 4731 times

Аз ще гласувам за 2 - Прекалено поливане и ще добавя проблем с температурата в стаята.
Ако поливаш много а в стаята става хладно, се развиват много лесно гъбични заболявания както на корените така и на ниските листа на растенията които са най-близо до почвата.
В този случай са малки растенията и всичките листа са близо до почвата.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
new vilager
Градинар
Градинар
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Мар 2019, 14:13
Has thanked: 491 times
Been thanked: 223 times

WDScorpio написа: 06 Фев 2020, 17:54 Няколко неща ми се въртят в главата
1- Високо ПХ на водата с от кладенеца и заради размера на саксията това заключва елементите
2- Прекалено поливане
3- Проблем с почвата и корените

а- Ако не можеш да провериш ПХ - спри да поливаш с тази вода
б- В толкова малки саксии не е хубаво да прекаляваш с водата
в- С каква почва си?
Благодаря за отговора ! ПХ-то на водата мерих миналото лято в края, преди началото на проекта, който свърших вчера....Ако не се лъжа беше между 6 и 7, аз съм с тестери -пластинки и по цвета беше нещо такова. Ще я премеря отново, за да съм сигурен. За поливането - вероятно - да. Поливам всеки ден, по малко, но всеки ден. За всеки случай ще опитам с друга вода. Благодаря !
"Освен сега, има и после !"
new vilager
Градинар
Градинар
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Мар 2019, 14:13
Has thanked: 491 times
Been thanked: 223 times

Vetrushka написа: 06 Фев 2020, 18:00 Ако не си им давал храна и са само на вода, проблема е или във водата или в почвата. Каква е почвата в саксията, купена или си я правил ти.
С тази вода други растения освен конопа поливат ли се и следователно имат ли проблеми?
Аз имал подобни проблеми, след торене с минерални торове в неправилни пропорции.
Благодаря за отговора !
Не, още не съм ги хранил, в момента ги местя в големи саксии и смятам след преместването да започна храненето. (половината вече са в 9 л саксии), но ми свърши почвата вчера и не успях. Само на вода съм. Почвата ми е Компо сана - немска, купена, универсална, дават у за цъфтящи и досега съм доволен от нея. ПХ -то на почвата е 5,5. Всички други растения се чувстват добре в нея, смятам, че почвата е ОК.
"Освен сега, има и после !"
new vilager
Градинар
Градинар
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Мар 2019, 14:13
Has thanked: 491 times
Been thanked: 223 times

Sofia Cannabis написа: 06 Фев 2020, 20:03 Аз ще гласувам за 2 - Прекалено поливане и ще добавя проблем с температурата в стаята.
Ако поливаш много а в стаята става хладно, се развиват много лесно гъбични заболявания както на корените така и на ниските листа на растенията които са най-близо до почвата.
В този случай са малки растенията и всичките листа са близо до почвата.
Благодаря ! Мисля, че си прав...имах период от няколко дни с по-ниска температура. След преместването в по-големи саксии и по-топъл бокс, се надявам да се възстанови.
Благодаря !
"Освен сега, има и после !"
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

А може ли да те помоля когато имаш време Компо саната(почвата)да ми я снимаш отзад на пакета какво пише,че и аз се чудя каква да си взема.Предишните ти в нея бяха супер и за тия ледове!Силничка изглежда,като за по-пораснали може би......Виж я и ти и си смятай и това когато добавяш още тор.Сега щом са пресадени те са и още нахранени доста!:)Да,определено всеки ден да се киснат не е добре,нека дишат дори няколко дни колкото е необходимо при теб,а и сега в новите големи саксии.
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”