Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Моят Любимият Сорт

Дайте ни вашите честни рецензии на продуктите, които сте използвали или сортове, които сте отглеждали с документация, за да я подкрепите!
Семена марихуана
Аватар
Focktor
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 366
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 15:13
Has thanked: 566 times
Been thanked: 320 times

Добре де,амбицира ме достатъчно. Ще ти кажа как е от семка ;)
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

От много време не блазнят бързоцъфтящите сативи, никога не съм гледал такива. Имате ли опит и впечатления от тях?https://www.seedsman.com/en/amnesia-fas ... ised-seeds
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Аватар
SugarLeaf
Градинар
Градинар
Мнения: 39
Регистриран на: 10 Апр 2021, 20:13
Has thanked: 5 times
Been thanked: 9 times

Josep92 написа: 04 Сеп 2021, 17:27 От много време не блазнят бързоцъфтящите сативи, никога не съм гледал такива. Имате ли опит и впечатления от тях?https://www.seedsman.com/en/amnesia-fas ... ised-seeds
Ами ако искаш бързо ти трябват към 70 дни общо, т.е. 1-2 седмици вегетация на 24/0 и след това 12/12 до края. Обикновенно 14 дни вегетация + 56 дни цъфтеж = 70дни.

Това обаче е малко относително, защото не винаги е точно така. Също има доста auto flowers за 63 дни от семка до бране.

Хубаво е да имаш отделно помещение / бокс за покълване на семената, защото ще спестиш 10-14 дни и така за по-малко от 60 дни може да вадиш реколта. Успех!
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

SugarLeaf написа: 05 Сеп 2021, 09:27
Josep92 написа: 04 Сеп 2021, 17:27 От много време не блазнят бързоцъфтящите сативи, никога не съм гледал такива. Имате ли опит и впечатления от тях?https://www.seedsman.com/en/amnesia-fas ... ised-seeds
Ами ако искаш бързо ти трябват към 70 дни общо, т.е. 1-2 седмици вегетация на 24/0 и след това 12/12 до края. Обикновенно 14 дни вегетация + 56 дни цъфтеж = 70дни.

Това обаче е малко относително, защото не винаги е точно така. Също има доста auto flowers за 63 дни от семка до бране.

Хубаво е да имаш отделно помещение / бокс за покълване на семената, защото ще спестиш 10-14 дни и така за по-малко от 60 дни може да вадиш реколта. Успех!
Имах предвид някой да го е гледал навън.....
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Аватар
SugarLeaf
Градинар
Градинар
Мнения: 39
Регистриран на: 10 Апр 2021, 20:13
Has thanked: 5 times
Been thanked: 9 times

Josep92 написа: 05 Сеп 2021, 11:36
SugarLeaf написа: 05 Сеп 2021, 09:27
Josep92 написа: 04 Сеп 2021, 17:27 От много време не блазнят бързоцъфтящите сативи, никога не съм гледал такива. Имате ли опит и впечатления от тях?https://www.seedsman.com/en/amnesia-fas ... ised-seeds
Ами ако искаш бързо ти трябват към 70 дни общо, т.е. 1-2 седмици вегетация на 24/0 и след това 12/12 до края. Обикновенно 14 дни вегетация + 56 дни цъфтеж = 70дни.

Това обаче е малко относително, защото не винаги е точно така. Също има доста auto flowers за 63 дни от семка до бране.

Хубаво е да имаш отделно помещение / бокс за покълване на семената, защото ще спестиш 10-14 дни и така за по-малко от 60 дни може да вадиш реколта. Успех!
Имах предвид някой да го е гледал навън.....
За аутдор по-важно е КОГА ще започне цъфтежа, а не КОЛКО ще продължи. Затова автоматиците са най-подходящи за аутдор, а също и ако искаш бърза реколта. УСПЕХ!
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

SugarLeaf написа: 06 Сеп 2021, 11:12
Josep92 написа: 05 Сеп 2021, 11:36
SugarLeaf написа: 05 Сеп 2021, 09:27

Ами ако искаш бързо ти трябват към 70 дни общо, т.е. 1-2 седмици вегетация на 24/0 и след това 12/12 до края. Обикновенно 14 дни вегетация + 56 дни цъфтеж = 70дни.

Това обаче е малко относително, защото не винаги е точно така. Също има доста auto flowers за 63 дни от семка до бране.

Хубаво е да имаш отделно помещение / бокс за покълване на семената, защото ще спестиш 10-14 дни и така за по-малко от 60 дни може да вадиш реколта. Успех!
Имах предвид някой да го е гледал навън.....
За аутдор по-важно е КОГА ще започне цъфтежа, а не КОЛКО ще продължи. Затова автоматиците са най-подходящи за аутдор, а също и ако искаш бърза реколта. УСПЕХ!
Глупости.
Аватар
SugarLeaf
Градинар
Градинар
Мнения: 39
Регистриран на: 10 Апр 2021, 20:13
Has thanked: 5 times
Been thanked: 9 times

firstcitizen написа: 10 Окт 2021, 20:15
SugarLeaf написа: 06 Сеп 2021, 11:12
Josep92 написа: 05 Сеп 2021, 11:36

Имах предвид някой да го е гледал навън.....
За аутдор по-важно е КОГА ще започне цъфтежа, а не КОЛКО ще продължи. Затова автоматиците са най-подходящи за аутдор, а също и ако искаш бърза реколта. УСПЕХ!
Глупости.
Без да искам да те обиждам, но вече за пореден път ми доказваш, че си адски невеж относно канабиса. Поне вземи се обоснови с кое по-точно не си съгласен?!

Има сортове, който започват да цъфтят на 13-14 часа (дневна) светлина, а други предпочитат 12 часа. В случая това може да е разлика от поне 2-3 седмици във времето, когато говорим специално за аутдор. Малко е сложно за разбиране, но позволи ми да те "светна" за нещо, ако е възможно...

Накратко ако едно растение започне да цъфти на 13 часа, т.е. началото на август и е готово за 8-9 седмици това означава, че ще е готово за бране към края на септември, НО ако започне да цъфти на 12 часа, т.е. към края на август - началото на септември и цъфтежа му е с продължителност 10-11 седмици това означава, че ще е готово за бране чак в края на октомври. А на някой стативи им трябват дори 12-13 седмици за цъфтеж и трудно се гледат навън, освен ако не са в оранжерия.

УСПЕХ!!!
Аватар
SugarLeaf
Градинар
Градинар
Мнения: 39
Регистриран на: 10 Апр 2021, 20:13
Has thanked: 5 times
Been thanked: 9 times

SugarLeaf написа: 13 Окт 2021, 21:55
firstcitizen написа: 10 Окт 2021, 20:15
SugarLeaf написа: 06 Сеп 2021, 11:12

За аутдор по-важно е КОГА ще започне цъфтежа, а не КОЛКО ще продължи. Затова автоматиците са най-подходящи за аутдор, а също и ако искаш бърза реколта. УСПЕХ!
Глупости.
Без да искам да те обиждам, но вече за пореден път ми доказваш, че си адски невеж относно канабиса. Поне вземи се обоснови с кое по-точно не си съгласен?!

Има сортове, който започват да цъфтят на 13-14 часа (дневна) светлина, а други предпочитат 12 часа. В случая това може да е разлика от поне 2-3 седмици във времето, когато говорим специално за аутдор. Малко е сложно за разбиране, но позволи ми да те "светна" за нещо, ако е възможно...

Накратко ако едно растение започне да цъфти на 13 часа, т.е. началото на август и е готово за 8-9 седмици това означава, че ще е готово за бране към края на септември, НО ако започне да цъфти на 12 часа, т.е. към края на август - началото на септември и цъфтежа му е с продължителност 10-11 седмици това означава, че ще е готово за бране чак в края на октомври. А на някой стативи им трябват дори 12-13 седмици за цъфтеж и трудно се гледат навън, освен ако не са в оранжерия.

УСПЕХ!!!
Или пък ми се обади когато в края на м. юли имаш реколта от фотопериодно?!
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

SugarLeaf написа: 13 Окт 2021, 21:55
firstcitizen написа: 10 Окт 2021, 20:15
SugarLeaf написа: 06 Сеп 2021, 11:12

За аутдор по-важно е КОГА ще започне цъфтежа, а не КОЛКО ще продължи. Затова автоматиците са най-подходящи за аутдор, а също и ако искаш бърза реколта. УСПЕХ!
Глупости.
Без да искам да те обиждам, но вече за пореден път ми доказваш, че си адски невеж относно канабиса. Поне вземи се обоснови с кое по-точно не си съгласен?!

Има сортове, който започват да цъфтят на 13-14 часа (дневна) светлина, а други предпочитат 12 часа. В случая това може да е разлика от поне 2-3 седмици във времето, когато говорим специално за аутдор. Малко е сложно за разбиране, но позволи ми да те "светна" за нещо, ако е възможно...

Накратко ако едно растение започне да цъфти на 13 часа, т.е. началото на август и е готово за 8-9 седмици това означава, че ще е готово за бране към края на септември, НО ако започне да цъфти на 12 часа, т.е. към края на август - началото на септември и цъфтежа му е с продължителност 10-11 седмици това означава, че ще е готово за бране чак в края на октомври. А на някой стативи им трябват дори 12-13 седмици за цъфтеж и трудно се гледат навън, освен ако не са в оранжерия.

УСПЕХ!!!
Аз съм невеж относно канабиса и относно много други работи, но знам, че колкото и да уча, че ще си умра невеж. :D
SugarLeaf или Сативаловър да те наричам или по друг начин? Ти дори не си градинар..., но щом трябва ще се обоснова.

Как да не е важно, колко ще продължи цъфтежа? Как ще имаш шанс да отгледаш нещо аутдор ако то цъфти например 12 седмици? :D И двете са важни, и кога ще цъфте и колко е дълъг цъфтежа .
Отглеждал съм цяла стая с автоматици, отглеждал съм и аутдор автоматици. Ако точно тоя сорт автоматици ти е любим, ок, или ако ти трябва нещо бързо за пушене е ок, или ако знаеш, че няма да можеш да дочакаш нормалният край на сезона е ок да гледаш автоматици, но при всички други случай това е загуба. Загуба и на пари (за семена), и на ресурси и на сила, и на добив. Автоматика има ген руделарис, дори да е мага селектирания руделарис си е руделарис.
Диларите масово се лъжат да гледат автоматици, защото стават бързо :D
Но истината е че автоматика е по-капризен, по-кекъв на стрес, по-слаб на сила и дава по-малко добив, и трябва да му купуваш семената (освен ако не си ги правил ти). Защо да гледам автоматици, като имам възможност да гледам нещо по-добро? По-слабото и по-малкото ли би избрал или по-силното и повече?
Истинските гролъри с голям канабис толеранс, като пушат автоматици не се напушват, както трябва. (трябва да е мега сорта и пак ако пушиш хубава фотопериодна ще ти отнесе главата много повече ) Пък за регулари да не говорим...

Знам. че тоя автомат дето го обереш Юни няма да има нищо ама нищо общо и по сила, и по смоли и по добив с някое фотопериодно което ще обереш Октомври. Все едно да сравняваш джудже с великан .

Фотопериодните растения цъфтват нормално около Еньовден, но последните години заради климатичните изменения започват по-ранно цъфтежа поне в моят район и то не само Канабиса, а и много други билки, като Еньовчето. Миналата година започна 1 седмица по-рано, а тази още по-рано.

Също така за старта на цъфтежа има значение дали гледаш автоматик, фотопериодно от семка или фотопериодно от клонинг.

Ще забележеш, че професионалистите по Света не отглеждат автоматици, а отглеждат или мега чукове от семки или само клонинги. Когато гледаш клонинги ти знаеш, какво точно ще отгледаш. Да не коментираме, че клонингите навлизат в цъфтежа по-рано, защото имат памет и "помнят" цъфтежа. Особено, ако майката е ревегната.

С 1 майка и една 18 ватова CFL-ка можеш да изкараш бая клонинги и да спестиш много пари от семена. Докато производителите на автоматици те "задълават" да си купуваш нонстоп нови семена автоматици. Автоматиците са голям бизнес за банките за канабис семена... масово новите и неопитни градинари им се подлъгват.
Примерно тая 1 фотопериодна майка и 18 ватова CFL-ка могат да ти спестят и 100 и 200 евро, че и повече от семена за автоматици. Просто, като вместо автоматици си изкараш хубави фотопериодни клонинги.

Имал съм отгледан автоматик и фотопериодно Юни и знам, че нито главите са им така надути, нито силата му е такава, като същият автоматик или фотопериодно отгледан в месеците с повече и по-интензивно Слънце.
По простата причина, че не отглеждаш, а само четеш и преразказваш неща за отглеждането се вижда от далеч, че имаш много пропуски и че говориш глупости.

Сативаловър продължавай да говориш глупости, а аз ще правя каквото си зная.
Godzila
Градинар
Градинар
Мнения: 47
Регистриран на: 15 Фев 2023, 23:24
Has thanked: 87 times
Been thanked: 20 times

firstcitizen написа: 10 Окт 2021, 20:15
SugarLeaf написа: 06 Сеп 2021, 11:12
Josep92 написа: 05 Сеп 2021, 11:36

Имах предвид някой да го е гледал навън.....


Може ли съвет за някой добър сорт ,който дава добър добив на открито ,мн се обърках и нз какво да опитам вече
Публикувай отговор

Обратно към “Продукти и сортове Марихуана - Ревюта”