Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Mars Hydro LED осветление

Цялата важна информация на едно място
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Благодаря, Бластъре! Поръчах от www.mars-hydro.com който както каза Скорпи в една тема е единствения оторизиран сайт на Марс Хидро. Другият, с европейския домейн е на някакъв румънски препродавач и цените всъщност не са по-добри (или поне не винаги и не с много). Целият комплект излезе с 788лв., което като разбиеш цената на части (бокс, лампа, вент, филтър и т.н.) е много добре. Филтъра и вентилатора са 100мм., стария ми филтър също пасва точно на новия вентилатор, не би трябвало да имаш проблем да го смениш с какъвто и да е същите милиметри (или други с преходник). Прави ми впечатление, че често когато нещо (лампа, вент и т.н.) свърши в сайта и вече не е налично, след това като го пуснат пак в продажба е със значителни подобрения, както на първите ТС1000 димера беше вътре и трябваше да се върти с отвертка. Тоест вентилатора им може и да е бил без контролер в предишните комплекти. Ако в някакъв момент обмисляш втора палатка или дори само смяна на вентилаторa, стреляй смело в Марс Хидрото!

Фики, така е, и аз по тая причина правих първия грол със сглобен на части сет, с палатка втора ръка, обдухващ вентилатор, който беше ремонтиран 3 пъти докато заработи и прочее, но сега ми се отдаде възможност и реших да се поглезя. Вентилаторите отделно в момента не са налични за Европа в сайта на Марс, но в някакъв момент според мен ще ги има пак, и ако имаш възможност и не си взел нещо дотогава, определено го препоръчвам. В началото като си направих разбивка на цените, си помислих, че съм се набил с малко повечко пари за тоя вентилатор, но сега като пристигна се убедих, че е доста добра оферта спрямо цена/качество.
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

iKAR написа: 13 Фев 2022, 10:58 Благодаря, Бластъре! Поръчах от mars-hydro.com който както каза Скорпи в една тема е единствения оторизиран сайт на Марс Хидро. Другият, с европейския домейн е на някакъв румънски препродавач и цените всъщност не са по-добри (или поне не винаги и не с много). Целият комплект излезе с 788лв., което като разбиеш цената на части (бокс, лампа, вент, филтър и т.н.) е много добре. Филтъра и вентилатора са 100мм., стария ми филтър също пасва точно на новия вентилатор, не би трябвало да имаш проблем да го смениш с какъвто и да е същите милиметри (или други с преходник). Прави ми впечатление, че често когато нещо (лампа, вент и т.н.) свърши в сайта и вече не е налично, след това като го пуснат пак в продажба е със значителни подобрения, както на първите ТС1000 димера беше вътре и трябваше да се върти с отвертка. Тоест вентилатора им може и да е бил без контролер в предишните комплекти. Ако в някакъв момент обмисляш втора палатка или дори само смяна на вентилаторa, стреляй смело в Марс Хидрото!
Благодаря ти за информацията - изчерпателен както винаги! Като тегля чертата, и на мен ми излезе толкова всичко, заедно с обдухващия вентилатор. При мен обаче само палатката и лампата си взех от EU сайта, като дори стана малко по погрешка това. От България си взех 350-кубиковия на CAN , като само контролерът за минимална температура със сондата към него ми излезе 140 лева, самият вентилатор 190, а филтърът 300 кубика още 90, тоест 420 лева :hookah: само за изкарваща вентилация. При този вентилатор обаче диаметърът е 125мм, съответно и филтърът е толкова. Вероятно този вентилатор с 300-кубиковия филтър са по-мощни от от вентилатора и филтъра от кита, но има два минуса. Първо - звукът на вентилатора. На по-ниски степени определено не се чува шум от самия въздух, но се чува характерното бучене от бобина и само това е достатъчно да огласи стаята, дори ако съм си пуснал тиха музика. Колкото повече се усилва вентилатора, толкова повече шумът идва от възудха и вече не се чува толкова това бучене, но в крайна сметка няма как да е безшумен. Вторият и по-голям минус при мен е, че когато филтърът е вътре в палатката, губя много височина, защото на практика дължината на филтъра е горе-долу колкото палатката. Филтърът от кита е много по-малък и може да се монтира така, че лампата да се вдигне буквално на тавана на палатката от пословичната снимка от дневника на колегата MixedGreens. С две думи предобрих откъм параметри за сметка на практичност. Пиша всичко това, за да може евентуално да бъде ориентир за всички начинаещи, което се колебаят как да изградят сетъпа си.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

Със сигурност може да се измилсят по-евтини варианти. но в края на дена си помислете колко време ще отнеме да направите работеща схема и дали не е по-добре да отложите отглеждането докато не спестите за цял комплект. Има много дневници с доказани резултати от TS1000 и в същото време има много дневници с доста неуспешни опити с дргуги лампи.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1443 times
Been thanked: 832 times

Здравейте дружина препоръчах на мой близък комплектите на марс хидро...след което ми се оплакаха онзи ден че лампата не реагирал потециометъра смисъл...от 0 до 75% свети по един начин и на максимум...модела е sp3000 и е купуван от производитела...дали имат някъкви гаранции или дали някой се е сблъсквал с подобен проблем? Лампата е купувана края на миналата година.
DeutschBuds
Градинар
Градинар
Мнения: 325
Регистриран на: 22 Ное 2021, 02:03
Has thanked: 293 times
Been thanked: 492 times

BuTaMuH написа: 28 Фев 2022, 19:54 Здравейте дружина препоръчах на мой близък комплектите на марс хидро...след което ми се оплакаха онзи ден че лампата не реагирал потециометъра смисъл...от 0 до 75% свети по един начин и на максимум...модела е sp3000 и е купуван от производитела...дали имат някъкви гаранции или дали някой се е сблъсквал с подобен проблем? Лампата е купувана края на миналата година.
след 75% спира да свети?
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1443 times
Been thanked: 832 times

DeutschBuds написа: 28 Фев 2022, 20:02
BuTaMuH написа: 28 Фев 2022, 19:54 Здравейте дружина препоръчах на мой близък комплектите на марс хидро...след което ми се оплакаха онзи ден че лампата не реагирал потециометъра смисъл...от 0 до 75% свети по един начин и на максимум...модела е sp3000 и е купуван от производитела...дали имат някъкви гаранции или дали някой се е сблъсквал с подобен проблем? Лампата е купувана края на миналата година.
след 75% спира да свети?
То май и аз бе се изразявам правилно...като пуснеш лампата и засилваш до 75% бяма разлика в светлината и след 75% се усилвала на максимум..реално не може да се регулира иначе свети....още не съм я виждал ще отида тези дни да погледна и аз ама предположих ,че бякой може да се е сблъсквал с проблема вече
DeutschBuds
Градинар
Градинар
Мнения: 325
Регистриран на: 22 Ное 2021, 02:03
Has thanked: 293 times
Been thanked: 492 times

да не се занимава да я праща ами да намери някой, който се занимава с електроника. Мисля, че той ще я оправи и няма да чака седмици или месеци докато я изпрати и върнат обратно.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

BuTaMuH написа: 28 Фев 2022, 20:05
DeutschBuds написа: 28 Фев 2022, 20:02
BuTaMuH написа: 28 Фев 2022, 19:54 Здравейте дружина препоръчах на мой близък комплектите на марс хидро...след което ми се оплакаха онзи ден че лампата не реагирал потециометъра смисъл...от 0 до 75% свети по един начин и на максимум...модела е sp3000 и е купуван от производитела...дали имат някъкви гаранции или дали някой се е сблъсквал с подобен проблем? Лампата е купувана края на миналата година.
след 75% спира да свети?
То май и аз бе се изразявам правилно...като пуснеш лампата и засилваш до 75% бяма разлика в светлината и след 75% се усилвала на максимум..реално не може да се регулира иначе свети....още не съм я виждал ще отида тези дни да погледна и аз ама предположих ,че бякой може да се е сблъсквал с проблема вече
Пиши им на Марс, като им опишеш подробно проблема, може да им пуснеш и видео.
Възможно е да ти изпратят резервна част или да те компенсират по някакъв начин.
lumber_j0ck
Градинар
Градинар
Мнения: 43
Регистриран на: 29 Окт 2020, 00:54
Has thanked: 27 times
Been thanked: 59 times

Здравейте, извинявам се ако въпроса се повтаря.
Избирам продукт от сайта им, има падащо меню "Select Location", опциите са EU + 90$, Canada + 10$, за USA няма такса, какво е това и какво трябва да избера?
Като въведа адрес за доставка бг и пощенски код, доставката ми пише, че е безплатна.
Благодаря и поздрави!
lumber_j0ck
Градинар
Градинар
Мнения: 43
Регистриран на: 29 Окт 2020, 00:54
Has thanked: 27 times
Been thanked: 59 times

Така оправих се с по горния въпрос, като им писах на support-а. Оказа се че трябва да се избере "EU Countries" и ми казаха че за всяка държава цената е различна. Избрах си FC 3000.
Публикувай отговор

Обратно към “Индекс на Важните Теми”