Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Отглеждане На Открито 2020 / Outdoor Season 2020 (Обща тема)

Заключено
Семена марихуана
shtipc
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 9
Регистриран на: 15 Окт 2020, 21:09
Been thanked: 2 times

Според мен(и сайтовете за семена) видовете за лечебни цели са събрани в отделно меню/графа и т.н. Примерно като си го избрал дадения вид които е с завишено CBD спрямо THC но от графата която не е медицинската, няма как да са само положителни отзивите. На едни хора като цяло им харесва тревата, а на други им меришена чорапи, изпражнения и т.н. С маслото от "х" сорт които не фигурира в медицинския раздел няма да им допадне на тези дето им мерише на чорапи и изпражнения. Лично аз, освен свита цигара съм пробвал и правил само манагуа. За ефекта няма 2 мнения(а те са коренно различни) но мога да кажа че е отвратителен аромат и вкус, също от нейния аромат връщам поръчката само като усетя аромата, а от пушене досега не съм го правил
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

shtipc написа: 25 Яну 2021, 21:44 Според мен(и сайтовете за семена) видовете за лечебни цели са събрани в отделно меню/графа и т.н. Примерно като си го избрал дадения вид които е с завишено CBD спрямо THC но от графата която не е медицинската, няма как да са само положителни отзивите. На едни хора като цяло им харесва тревата, а на други им меришена чорапи, изпражнения и т.н. С маслото от "х" сорт които не фигурира в медицинския раздел няма да им допадне на тези дето им мерише на чорапи и изпражнения. Лично аз, освен свита цигара съм пробвал и правил само манагуа. За ефекта няма 2 мнения(а те са коренно различни) но мога да кажа че е отвратителен аромат и вкус, също от нейния аромат връщам поръчката само като усетя аромата, а от пушене досега не съм го правил
shtipc добре дошъл във форума на Гръсти, но ако беше отгледал повече различни видове канабис, и ако беше правил екстракции, като RSO ( Сълзите на Феникса) и кокосовоканабис масло, и ако беше експериментирал при различни заболявания шеше да знаеш, защо не си прав за това, което пишеш.
Всеки един сорт канабис е лечебен, но само от нас зависи да открием кой сорт за какво помага. Дори дивака има лечебни свойства! Другото е че на масло лекува съвсем по различен начин. Това, че си правил само манагуа и че само си пушел означачава, че имаш малък опит.
Да, търговците на семена предлагат някой сортове, като Медикъл, защото имат информация, че този сорт помага на точно определено заболяване. Другото е че го правят от маркетинг и за пари...
Има много сортове, които са доказани, че помагат при редица заболявания, но това, че при другите сортове не са отркити не означава, че не работят и че не помагат. В тази област проучванията стават много бавно и трудно, или скрити, и всичко това е заради законовите норми и ограничения.
Имал съм случай да лекувам себе си и мой роднини със сортове, които са баси плющачките и въпреки, че никъде не пишеше, че сорта е мдикъл ни помогна! Смолата е смола независимо дали е брандирана, като медикъл или не!
Много е важен антураж ефекта и за това някой хора правят масло от няколко различни сорта едновременно, или го правят от цялото растение. Когато се лекуваш с билки това е много важно нещо. Също така учените почнаха да откриват, че не само THC и CBD са лечебни, а и че има други лечебни терпени. Примерно започват да остановяват лечебни свойства на CBN, което до скоро изобщо не са го наблюдавали. Всъщност в канабисовото растение има много трепени (от сорт до сорт варират) но да речем, че са между 140-210 различни вида теерпена, а ние знаем миниютурна част от тях (2-3 и то не ги познаваме напълно). Тия терпени правят вкуса, ефекта, потентността,цвета, аромата, лечебни свойства и т.н.. Ще ви изненада, но в канабиса има терпени, които се съдържат и в маточината, и в мащерката, и в ментата, и в лимоневата трева, и в лавандулата и т.н.

Винаги съм казвал, че Канабиса е уникално растение, защото е 1 билка с хиляди лица, хиляди различни цветове, ефекти и с хиляди приложения не само в медицината. Едно растение, но много ефекти!

Самият Творец на Сътворението е вложил толкова много интелект в растението Канабис и ни го е дал да го ползваме, като медицина и като храна, и като дрехи, и като строителен материал, и като хартия, и като гориво и като за какво ли не да го ползваме.

#БГКоноп
Бъларско Канабис Общество
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3193
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7125 times
Been thanked: 4750 times

Хаха, пък аз съм съгласна за манагуата, това е отврат! По принцип вкуса на тревата ми е най търпим в нещо солено, иначе не ми харесва да го долавям, най добре ако почти не се усеща... Ама в мляко е отвратително да го пиеш така! Всъщност откакто препих с тая гадост преди 7,8 години, не съм яла нищо с трева, изживяването беше кошмарно.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Inna написа: 26 Яну 2021, 11:48 Хаха, пък аз съм съгласна за манагуата, това е отврат! По принцип вкуса на тревата ми е най търпим в нещо солено, иначе не ми харесва да го долавям, най добре ако почти не се усеща... Ама в мляко е отвратително да го пиеш така! Всъщност откакто препих с тая гадост преди 7,8 години, не съм яла нищо с трева, изживяването беше кошмарно.
Преджасала си с манагуата и ти е накъртила... в 95% от случайте в който хората пият за 1-ви път манагуа предозират, защото не подозират, колко силна става, а после от вкуса мозка си спомня и за това не иска и да помирише 2-ри път манагуа. Това е защитен механизъм на тялото.

Сетих се нещо за предният ми пост, че съшо така на различните хора им действа по различен начин. Това, че канабиса или фармакологичното лекарство помага на един, не означава, че ще помогне на друг със същото заболяване. При билките е много важен човека, които ги ползва и човека, които ги събира/приготвя. Както при фармакологичните лекраствата 1 лекарство може да помогне на определен човек да се излекува, на друг човек може да не му помогне, а на 3-ти човек може да му навреди. Примерно нали в медицинските листовки пише за странични ефекти при 1 на 1000, други по-тежки странични реакции при 1 на 10 000, при 1 на 100 000 и т.н. . Така е и с при лечението с билки.
Всеки човек е различен и уникален, и това трябва да се вземе на внимание.

Давам пример ти не обичаш люто и дори да ти кажа, че лютата чушка има лечебни ефекти не би я изял, но аз ям люто с наслада (дори когато ме гори :D еее понякога ме и боли :D ). Други пример на теб не ти понася да ядеш чесън, но на мен ми понася да ям чесъм и ми оказва добър ефект и когато съм болен или имам възпаление ям допълнително чесън като лекарство. Това са само примери, но всеки от нас има нещо, което обича да яде и нещо, което не му харесва да яде или не му понася. Така е и с някой сортове канабис.

Има сортове канабис, които ще ти се отразят много добре и емоционално и здравословно, и на настроение, и на продуктивност, но има сортове канабис, които ще те забият, ще ти стане лошо от тях, ще те хване параноя, ще ти се доспи и т.н..
Едновременно е от сорта и едновременно е от човека. Като хора въпреки, че сме сходно еднакво устроени от към органи (вътрешни и външни) ние имаме много големи разлики и в характерите, и в личностите и в рецепторите.
Точно рецепторите ни правят много големи разлики как ни влият нещата.

Точно заради разликите в рецепторите ни и заради разликите в микробиома ни, и в разлики в характера ни и мисленето ни лекарствата и билките ни действат различно. На много хора дори плацобото ги лекува. Преди над 20 години един съсед беше болен от рак, но последен стадий и докторите нямаха какво да направят и не им даваха надежди. На жена му казаа, че му остава няколко месеца живот. (не помня точно колко) Тогава жена му и децата му решиха да го излъжат, че са намерили експериментално лекарство, а всъщно му даваха тиктак (захар). Колкото и лудо да ви звучи, човека се (само)излекува и рака му се стопи и само с тиктак и плацебо ефекта. Години на ред криеха от него, че са му давали просто захар. Чвека живя над 15 години...

Плацебо ефекта е нещо реално и доказано медицинското състояние и не случайно при създавенето на нови лекарства се ползва контролна група или двойна контролна, като част от хората са с плацебо медикамент.

Ако Канабис или други билки се използват за лечение то трябва да се комбинира и с положителна промяна в начина ни на живот на болният. Промяна в яденето, в работата ни, в действията ни, в материята на облеклото ни, във възприята ни и в мисленето ни и в много други неща,

#БГКоноп
Бъларско Канабис Общество
shtipc
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 9
Регистриран на: 15 Окт 2020, 21:09
Been thanked: 2 times

firstcitizen прав си, напълно пресен съм и не съм запознат с нещата за които писа. И за млякото само първия път не ми беше толкова гадно на вкус/аромат, но следващите опити направо ми се повдигаше.
Аватар
senakmz
Градинар
Градинар
Мнения: 127
Регистриран на: 05 Мар 2020, 15:09
Has thanked: 37 times
Been thanked: 26 times

Пичове.Имам достъп до тор изхвърлена от фабрика,която се получава от извличането на метан,там го мешат с дървесина нещо такова и гледам много хора си взимат за градината,но не знам как ще повлияе на нашите домати?
🍀
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

IMG_20210416_114004.jpg
IMG_20210416_114004.jpg
IMG_20210416_113830.jpg
IMG_20210416_114219.jpg
IMG_20210416_114038.jpg
Днес тези мъници са на открито
Рандом семки
Да видим какво ще стане
Прикачени файлове
IMG_20210416_113847.jpg
IMG_20210416_114029.jpg
Goshkata1997
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 26 Ное 2019, 15:35
Has thanked: 30 times
Been thanked: 139 times

Не са ли много малки ? Няма ли да загинат щом са навън? Аз ги гледам моите в кофички от мляко. Ако ги изкарам в гората толкова малки дали ще умрат ?
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

тези са експеримвнт....каквото се случи...корените бяга излезли от саксийката,ако бях изчакал още малко щяха да се оплетат страшно....
Почвата им е конска тор и стърготини,ще видя как ще виреят,а освен тези има и още един мъник покълнал от семка директно в почвата,снощи го бях покрил с една пластмасова чашка,но тази нощ ще бъде на открито.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3193
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7125 times
Been thanked: 4750 times

Малко е студено нощно време,но иначе може да успеят.
Само че това е миналогодишната тема за аутдор,по-добре ползвайте тазгодишната....
Заключено

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”