Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Wdscorpio Outdoor 2017

Семена марихуана
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Архив

Подготовката започна преди близо месец, и защото разполагам с ужасно малко свободно време я правя на етапи, но за щастие всичко е готово. Мястото е така избрано, че да има слънчева светлина от изгрев до 17:00 часа. надморската височина е приблизително 600 метра, ще използвам автоматизирана система за напояване за която съм писал вече тук. (Outdoor Система За Автоматично Напояване) има значителни промени по нея, но идеята е същата.

Дупки 5 бр. 70-80 литра и 2 бр. 20 литра,

Почва -
Тор от пилци - 20%;
Оборска (овце, крави, кози) - 10%;
Тор от ЧКЧ - 10%;
Речен наносен пясък + перлит - 20%;
Стара почва от миналогодишен гроу - 40%;
Бат гуано;
Палмова пепел;
Terrawet.

Семена -
Green Crack Fem - Сатива доминант - 1 бр.;
Afgoo Fem - Индика доминант - 1 бр.;
Original Skunk Fem - Сатива доминант - 1 бр.;
Haze 2.0 Automatic - Сатива доминант - 2 бр. (ще ги слагам да поникват средата на Април)

Клонинги -
ANESTHESIA - Индика доминант (уж, ама не се знае) - 2 бр.

Препарати -
Вениш - против охлюви.
Нуреле Д - против всякакви други гадинки.
Не ми е особено приятно да използвам такива отрови, но нищо друго не помага, особено за охлювите ни бира ни сол, а шибаните копеленца ми изяждат всичко.

Утре ще ги сложа да покълват и вегетират под CFL и ще ги изнеса края на Април. Почвата ще е JANECO LIGHT MIX на ATAMI. Клонингите вече са вкоренени и тях ще ги сложа началото или средата на Април.
Снимки очаквайте след 2 3 седмици.

Малко снимки на дупките и на единия клонинг, който засадих и му сложих една туба за да не се гътне.
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Един ъп да направя.
Не знам какъв беше този късмет, но няколко от семките ми не покълнаха.
Green Crack Fem, Afgoo Fem и един регулара Sour 7/8 вече са история. Замених ги с Shark и OG Kush и ми останаха само автоматиците. За да компенсирам ще направя още десетина клонинга от къш-а, скънка и анестезията и ще ги засадя на още няколко места за да не остана с празни ръце ако стане нещо с основната градина.
Клонинга анестезия, който вече бях засадил на вън едва ли е оцеляла, но имам някаква надежда.

На снимката са OG Kush, Skunk, Shark, клонинг анестезия и един sour 7/8 дето се бори за живота си от 10 дни.
33.jpg
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Развитието ми към днешна дата. Топирани са веднъж, а днес втори път.
Имам подозрения, че градината ми е компрометирана и за това се застраховам и ще направя още няколко по-малки градини.
По ред OG Kush, Shark, Original Skunk
2.jpg
3.jpg
33.jpg
20170522_193646.jpg
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

6 от 15 вече имат видими корени, а на останалите ще им трябват още няколко дни
Сложил съм ги под Custom 20W LED Панел само синя светлина.
2.jpg
221.jpg
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Втората ми градина вече е готова, отне ми два дни докато изкопая дупките и да донеса почва от друго място защото беше 90% пясък. За момента съм я докарал до 60:40 пясък-почва не е добре, но сили за друго няма.
Дупките са 13 броя по 40-50 литра. Ще използвам автономна система за напояване с торов инжектор. За торове ще използвам кристалон, че нямам пари за гуанокалонг или пък време да си правя отвари. Все пак ще разчитам на тази градина, като резервен план в случай, че нещо се случи с основната, която е 100% органика.
Слънцето ще ги грее приблизително сутрин от 9:00 вечер до 19:00
А сега ми остава само да изкарам 4 автоматика, които тези дни ще покълна.

Теста с буркана
Това е Преди, обаче след забравих да снимам
1.jpg
15 от 15 клонинга се прихванаха, но 2 дадох на приятел и останах с 13
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

UP
Снимките са от днес.
Наторих ги с микс пилешко ако и коприва общо 10л вода. Пръскал съм с нуреле и ръснах малко Вениш
OG Kush - Височина 150см няма признаци на дефицити

1-1.jpg
2-2.jpg

Shark - Височина 120см няма признаци на дефицити.

2-1.jpg
2-2.jpg

Origina Skunk - Височина 100см няма признаци на дефицити.

3-1.jpg
3-2.jpg
Прикачени файлове
1-2.jpg
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

9 дни след засаждането на клонингите, изненадващо за мен всички са се прихванали, 3-4 ги бях отписал.
Торил съм с син кристалон ЕС 0.8 и малко тензо и съм пръскал с Децис препоръчаха ми го за по-добро от нурелето.
Има нещо което ме притеснява и то е ЕС-то на водата в реката от която поливам, то е в рамките на ЕС 0.5-0.6 за сравнение в София е 0.15-0.18 Водата е доста мръсничка и си нямам представа как това ще влияе на развитието и крайният резултат. Също така има вероятност да се вливат отходни води. Във реката има и пъстърва, което ме успокоява до някъде.
Почвата е доста зле, близо 50% пясък, опитах се да мулчирам колкото мога, защото става доста твърда в най-горния слой.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10 (1).jpg
10.jpg
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Днес бях при дечурлигата и ги полях с по 25л. вода на корен. Няколко от тях имат интересен проблем и не съм напълно сигурен от какво е. За пример ще дам, че има две растения в една дупка, на едното му няма нищо, а другото изглежда така.
1.jpg
2.jpg
Подобен проблем съм виждал единствено при ужасни проблеми с PH или при пръскане с висока концентрация ниим или нещо много токсично, а в случая аз ги пръсках против буби точно миналата седмица преди 7 дни. И понеже се различни сортове явно на едните не им понася. Ако някой се сеща за нещо друго или му се е случвало нещо подобно, нека каже.

Другите изглеждат добре и са с видима разлика за тази една седмица.
3.jpg
4.jpg
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Основна градина

Близо 2 седмици не ги бях виждал и не знаех дали има поражение от градушката, но за щастие са сравнително малко с тези на колеги. С голямо разочарование установих, че са гладни и не са дръпнали много едва 30см разлика (OG Kush) от последния UP. Наторени са с кокоше гуано по 12л вода 3:1 тор вода.
1.jpg
3.jpg
22.jpg
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Градина "клонинги"

При клонингите положението много ме радва, развиват се много добре, а проблемите с листата от последния път вече ги няма.
Полети са с 25л вода EC 0.9 син кристалон и тензо 0.6г/л
Едно от тях е пострадало от градушката, всички други са добре.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”