Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Здравейте

Предложения и въпроси за Grysty.com
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Grifoncho написа: 07 Яну 2019, 14:59 здравейте след мн опити успях с нетарпение чакам темата за аутдорр :weed5: [media][/media] :hookah:
Здравей и добре дошъл, радвам се, че си успял да се регистрираш. Темата за аутдора е направена :

Отглеждане На Открито 2019 / Outdoor (Обща тема)
Grifoncho
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 07 Яну 2019, 14:53
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

много ми е сложно пиша и нз каде избяга писаното оффффф....
Grifoncho
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 07 Яну 2019, 14:53
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

много ми е сложно пиша и нз каде избяга писаното оффффф....
Последно промяна от Grifoncho на 07 Яну 2019, 17:29, променено общо 1 път.
Grifoncho
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 07 Яну 2019, 14:53
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

нз как да ти пиша на лично братле ептен се обарках в този сайт :Д тцтц
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Grifoncho написа: 07 Яну 2019, 17:28 нз как да ти пиша на лично братле ептен се обарках в този сайт :Д тцтц
Grifoncho написа: 07 Яну 2019, 17:16 много ми е сложно пиша и нз каде избяга писаното оффффф....
Това е от защитите на форума. На всеки нов потребител първите 3 поста се одобряват от администратор / модератор преди да могат да бъдат видими. Преди първите 3 одобрени поста на всеки нов потребител, новият потребител не можеш да ползва много от фунциите на форума.



Форума изобщо не е сложен, просто е различен и има много повече опции от фермата.

1 доза коприва : 2 дози вода, кое не му разбра? Давам пример 1 литър коприва се смесва с 2 литра престояла вода, получава се 3 литра разтвор с които се полива. (1 : 2 е съотношение ) Тези 3 литра (1 коприва+2 вода) ги слагаш на 1 растение. Искаш да полееш с повече ? Пак спазваш същото съотношени 1 : 2
Давам друг пример, ако искаш да полееш с повече.
10 литра коприва : 20 литра вода = 30 литра разтвор (пак съотношението е 1 : 2)


Бидона го пълнеш на максимум на 80%, защото при ферментация се появява "пяна", която ще прелее ако си го напълнил на 100%.
Пълниш бидона с корпива, наливаш му вода, слагаш малко меласа (и чаена лъжица стига) и слагаш един измит камък от горе върху копривата че да натиска и държи копривата на дъното под водата. Слагаш на гърлото на бидона 1 парче марля и вързваш марлята с едно парче конопено въже. Марлята се слага за да не падат боклуци вътре.

Описал съм всичко подробно и със снимки в темата Приготвяне на Домашни Торове (DIY)

През вегетацията първоначално дай ниски дози от копривата (няколко мл на 1 литър с вода), колкото растението да свикне с хранта. След това можеш да даваш 1 коприва : 2 вода, а в цъфтежа можеш да даваш 1 коприва : 1 вода.
Ако копривата е ферментирала няколко години тогава се разрежда 1 мл на 1 литър престояла вода, но това само ако е на няколко години (примерно 3). Ако не е отлежала няколко години от корпивата се дават яки количества, казах ти съотношенията.

Защо си решил само тази банка да ползваш? НЕ е въпроса само на сила, въпроса е да можеш да усееш да го обереш и растението да узрее на време. Гледай седмиците за които цъфтят сортовете и смятай, кое кога ще стане, но си добавяй +2 седмици върху времето на брийдърите, че това, което го дават като данни не винаги отговаря, защото понякога ни дават грешна информация за гените на семките, а друг път заради климатичните условия се получават забавяние.

За какво ти е тази хлебна мая? В хлебната мая има 1 щам дрожди или по-точно Saccharomyces cerevisiae. Ти растения ли ще гледаш или хляб ще правиш?

Едно шишеш 100 мл K+AMINO на BetterOrganix със 32 различни щама полезни почвени бактерии (включително симбиотични азотофиксиращи) струва 9.5 паунда (20 лева и 70 стотинки), а ако ползваш купона за отстъпка на суми над 20 паунда (BUL10) цената му пада под 20 лева. Това са бактерии специално селектирани за отглеждане на растения, които торят растенията, защитават ги, и подобряват и самата почва, като я преобразуват. Ползвам 2 капки от К+АМИНО на 50 мл вода и в тази вода потапям семената, така семената от ден 1 растенията са заразени с полезни бактерии, които дори ускоряват и подобряват покълването на семената.
Това са 100 мл, но изключително концентрирани и можеш да инокулираш (заразиш) много растения, всъщност ако направиш правилно нещата дори няма да имаш нужда да купуваш отново полезни почвени бактерии, но това е друг въпрос.
Можеш да заразиш компостера си с тези бактерии или да направиш куп други неща.
К+АМИНО съдържа мощни хормони, ензими и микроби, стимулиращи растежа.
Увеличава реакцията на растенията към стрес и патогени.
Съдържа минерализиращи бактерии и полезни коренови гъби
Незабавно полезни ефекти при прилагане.
Увеличава усвояването на хранителни вещества.

Но ти ако искаш си ползвай хлебна мая. Парите и избора са си твой.

Можеш да поливаш както върху, така и под талаша/мулча. Аз поливам отгоре, защото не ми се занимава да го махам всеки път и да го връщам. Отделно когато поливаш отгоре мулча/талаша играе ролята на броня, защото дори най-обикновенната капка пада със скорот 50 км в час и при удара "разбива" почвата и я "трамбова", а ако поливаш със струя може направо да ти отмие горният слой на почвата. Когато водата минава през мулча/талаша, водата се "разбива" в мула и след това отива в почвата, така почвата под мулча не се смачква.
Освен това мулча предпазав почвата от Слънцето и вятъра, това забавя изпаряването на вода, което означава по-малко поливане. Също така мулча предпазва корените, бактериите и гъбите от директните ефекти на Слънцето и вятъра.
Абе мулча е голяма работа.... и спестява много мъкнене на вода.
Grifoncho
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 07 Яну 2019, 14:53
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

благодаря днес ходих и си купих два бидона по 60 л един за вегетация един за цъфтеж :)
добре кажи някой сорт мощен хубав за навън
сеедс ман гледам тези който ти написах фас?т версии какво ти е мнението

така и не каза нищо за сортовете който сам взел засега а за LSD ще те послушам но се чудя с какво да го заменя какво мислиш за black dog, mango sapfir, blue deam. а мойте сега който ми донесоха от магазин на Himboldseeds са и се надявам да са страхотни Green crack . Blueberry Headbend. Master Kush
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

@Grifoncho ще те помоля да не пускаш по-едно изречение на пост.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Grifoncho написа: 07 Яну 2019, 18:29 благодаря днес ходих и си купих два бидона по 60 л един за вегетация един за цъфтеж :)
добре кажи някой сорт мощен хубав за навън
сеедс ман гледам тези който ти написах фас?т версии какво ти е мнението

така и не каза нищо за сортовете който сам взел засега а за LSD ще те послушам но се чудя с какво да го заменя какво мислиш за black dog, mango sapfir, blue deam. а мойте сега който ми донесоха от магазин на Himboldseeds са и се надявам да са страхотни Green crack . Blueberry Headbend. Master Kush
Какво да ти кажа за сортоете? Аз предпочитам други сортове, а ти тези. Всеки с предпочитанията и вкусовете си... Така като почнете "мощен хубав сорт" се чудя да се смея или да плача и къде да се скрия. Всичките за килата мислите, а докато мислите за килата, килата няма да дойдат при вас. (само казвам)

Какво да кажа за сортовете? Избрал си сортове дето на описанието им пише, че дават по 1000-3000 грама от растение. Да знаеш, че не всичко, което пишат брийдърите е реално, като информация. Да възможно е да се изкарат 2 кила+ от растения, но това са баси чудовищните растения, които са много трудни да отглеждане и подръжка. За такива чудовища в определени моменти трябват поливки с по 20-30 литра на растение на ден, допълнително привързване за да не се счупят от вятъра и куп други неща.... Големите растения се отглеждат по-трудно.
Аз лично вече предпочитам повече бройки, но по-дребни, то растението като реши пак става зверско голямо. (като му даваш то расте...) Не ме разбиай погрешно, няма нищо лошо в големите растения и големия добив, но просто работата е повече и е много по-трудно.
Загледал си се в килата, но гледа ли времето за цъфтеж? Особено тоя Blue Dream на Humboldt дето е 70% сатива трудно ще узрее тук, дано успее. Цаката не е да извадиш килата, а да ги изцъфтиш, както трябва и да са напълно узряли. (защото всеки може а има кила със шуми, листа и стебла) Защотото ако не изцъфти напълно седи "зелено", и освен, че ефекта му е по-слаб, а и последната фаза на цъфтежа в която трупа най-много грамаж не я достигаш, защото трябва да го береш "зелено" заради дъждовете/сланите. Много зависи и каква ще бъде годината (времето), както и от място ти. Дано ги изцъфтиш и сбъднеш мечтите си. Вярвам в теб, че ще успееш. Почвай подготовката от сега:
Намери си място
Изкопай си дупки
Инокулирай дупките с полезни микроорганизми
Приготви си домашни торове (примерно сега можеш да си приготвяш торове от бананови обелки)
Отвори си дневнки в които да качваш информация и снимки, която ще ти е много полезна. Дневника е много полезен, защото примерно можеш да си преглеждаш дневника на зад за да видиш кога с какво си торил и по колко. (аз така много пъти съм разбирал с какво съм преторил, като си прочета назад. Както и кога са почнали да цъфтят. Много пъти съм имал случая да забравя, кой ден са почнали да цъфтят растенията....) Също така и други градинари ще ти помагат със съвети и насоки, както и ще се радват на успехите ти. Дневника ти ще е полезен освен за теб, а и за другите градинари, защото научат нешо от теб. Проблем с които си се справил, грешка, която си поправил и т.н. .

При фаст сортовете в кроса добавят ген на сорт Афган (сорт 100% индика), защото Афгана цъфти бързо и така придават бързина на кроса или добавят в кроса малко(10% примерно) ген от руделарис с цел да ускорят цъфтежа. Имал съм фаст дето не са били много фаст, както и автомати дето почнаха да цъфтят след фотопериодните, а бяха засяти заедно през пролетта ....
Това, че аз не се кефя на фаст версиите, не означава, че са лоши. Има колеги, които са много доволни от фаст кросовете.
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Blue Dream е страхотна (няма да се задълбочавам- няма и да я забравя) но както ти каза Фърст - 70% сатива е. При мен навън без забавяния и късмет с времето и добре обгрижвана - Ноември и можеше и още.Почна да цъфти 10 август. Тя става голяма. Не на добив просто голяма. Точно нея тази година бих я направил на много малки клонинги и изкарал сравнително късно. Блу Дрийм ще го стартирам края на май и края на юни ще ги изкарам под формата на много добре Yформени (Y форма)МАЛКИ клонинги(малки ще са в сравнение с растения които ще са в земята от 20ти април). Единствената причина да имам китки по над 2(422см) метра е защото ми се налага да ги оставям сами за по месец и се справят далеч по добре от малки клонинги - голям корен по издържа на суша и глад от малки тъкмо пробиващи коренови системи. Ако имам шанс тази година да ги наглеждам няма да има растение по-високо от мен. Зеленото разпукване и черното куче са много хубави но съм ги пушил без да са гледани от мен.
Grifoncho
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 07 Яну 2019, 14:53
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

за големите разтения съм сагласен само че трудно се подпират за водата не ми е проблем вода имам проблема е че миналата година танаьа по 4 метра и неможех да ги подпра и да видя на върха какво става. тази година сам се спрял на доминант индика макар че миналата година гледах критикал 2.0 уж доминант индика аз такива разтения за парви пат отглеждах големи и брутални но този сорт не е за мене хвашта като сетива и докато е на разтението мирише многоооо ама много. затова питах дали би могал да ми препорачаш няко след като ме посаветва за LSD. незнам как се качват снимки иначе бих ти показал семената кохто ми докараха онзи ден Green crack. това ще е единствената ми сетива защото е уникален този сорт препорачвам го на всички . другите 2 са Master kush i Blueberry Headband от магазина на химболд са споделили тези сортове за наван за нашите ширини и манго сафир :) подготовката я почвам др месец сега ммного сняг минус 18 е при мене ":Д от 5 години гледам и се гледам само на динафем на един френд вземахме само химболд и да ви кажа химболд са по добри от динафем но това е мое мнение от това което сам видял и пушил и изтеглил. хубав ден на всички и успех на всички тази година. дневник не ми трябва просто параноя не обичам имах няколко вапроса кам фарс. той ми отговори за което благодаря. и така успех тигри :passg: :passg:
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения, Въпроси и Проблеми свързани със сайта”