Дневник вътрешно отглеждане - начинаещ

Семена марихуана
Аватар
kasi684
Градинар
Градинар
Мнения: 30
Регистриран на: 10 Дек 2018, 17:27
Has thanked: 24 times
Been thanked: 83 times

User написа: 11 Фев 2019, 23:03
NinjaDuck написа: 11 Фев 2019, 21:11 Кои чипове ? Дето съм написал че за х.й не стават и дето на 15тия ден ги джаснах в коша ли? Всички хубави неща с китките се случиха СЛЕД като ги махнах. Супер много пречат и мога да напиша една доста обстойна страница защо изобщо да не се обмислят. Дори и на оптимистите дето ще ме убеждават имам какво да покажа да им затворя устата просто съм учтив. Твърдо съм против да се споменават дори. Чипове.. пффф. Та ако си следил с интерес щеше да знаеш , че точно чиповете са най гадната част от целия ми първи проект.
Оо да, грешката е моя. Явно съм бил прекалено напушен. Но допълнително инфо и наблюдения за леда не пречи :)
☮️
Тези чипове са пълен майтап (то цената им казва достатъчно ) така наречената ширпотреба . Основните кристали на тези матрици са сини и са заляти с луминофорен гел който излъчва тази светлина , в зависимост каква светлина искаш рецептата на микса луминофорен е различна . Особено тези пълноспектърните имат най-големи загуби от към отдадена енергия . За осветление на помещения стават (говоря за белите) ама за растения доста ще трябва да наредиш за да има ефект . Аз също съм на LED осветление , ама съм наредил няколко вида сини и червени (3 ватови) , отделно има и добавени от други спектри . Те излъчват директно от кристала и разликата е огромна , разбира се и цената .
KAS
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Последното останало - дадох му седмица повече от другите. Най -малката реших да седи повече и по суха да я сложа на тъмно и хладно за 2 дни докато я провеся.
Първо тъмно 12 часа (начало 12/12)
20181125_180128.jpg
Сега как е
20190220_083709.jpg
Кратки размисли - ако очаквах толкова да станат големи нямаше да ги гледам в саксия 12-14 литра ами в минимум 25. Да ама аз не исках толкова големи бях се приготвил за малко стегнати китки на които просто да се пробвам, Капсулираха се в плътен слой трихоми буквално им се допират топченцата плътна стена. Има пак белокрилки не съм се занимавал с тях(появиха се тука последните 10 дни)и дефакто единствения проблем е че където са кацнали на трихоми са залепнали и ги махам с пинсетка но бройката им е нищожна. И ВСЕ ПАК МНОГО СЪМ ИМ ИЗДРАЗНЕН.
Както и да е това им е.  Едва ли ще ги видя повече.
Както и да е това им е. Едва ли ще ги видя повече.
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

:roll: Предпоследния пост ще е числа+ бла-бла + пълнеж. Следвашия и последен като имам фокус да компресирам и подбера снимките- съответно ще е снимки. 7 растения в различни условия(промени в квадратурата) с вегетация 21-22 по 18 часа по 400 вата приблизително. После под 600 вата седяха около 74-77 дни на режим 12/12 . 347 гр(няма да загуби повече от 2-3% тегло от тук нататък) перфектно приготвена за бурканизиране.280гр са главите които си оставям да пуша, за готвене : 67гр + трим (листата са изцяло в захар другите - изгоряха) значителна торбичка нея забравих да я тегля. 250гр хубави подбрани глави от 4те китки 30 гр от клонингите(провалих се явно там което не е проблем - проблема е че нямам идея защо).
Много съм доволен от вкуса и качеството на отгледаното. Сълзица. Ако ги бях хранил по интензивно и количеството щеше да е добре. Въпреки че последните 2 които оставих да се налеят и насмолят най -много определено са най -силни .. аз си харесах по ефект най- първото откъснато и определено ми се размиват критериите за готова китка спрямо аутдора. Ще добавя и още такива "размисли" като следните : не харесвам черни саксии вече били те платняни пластмасови или аеро - нагрява се с различна стойност от почвата и виждам изтъняване на корените близо до стените което е от жега. Тупирано растение с 6 върха близо до лампата даде абсолютно точно колкото непипано растение - 87 гр. Доста тъпо ми стана хахах. Пресявана 2 пъти китка даде по малко от пресявана един път китка и е със същия корен тоест като са налице толкова грешки от моя страна и корените са еднакви - нищо не мога да отсъдя за пресяването - най -добре май е един път защото е същата работа като 2 пъти ама на половина шансове за грешка. Яко съм се омотал чак ми е забавно да си го чета така непипнато нередактирано и усукано. Нямам търпение да видя след като съм отстранил възможността за същите грешки и малко по-подготвен какво ще стане. Вкус Ефект Сила 9 7 8 обоняние нямам много много ама по другите носове миризма 10. Не е моя сорт ама ме изненада като сила и определено ще го запомня заради интензивния вкус . Зелена Отрова на синьото слонче с многото ръчици е това. От регуларите ми се падна сатива. Не се накла много но смолата я докара - мирише на цех за преработка на дървесина. Буквално прясна талпа + току що отворена кутия лак за дърво и може би и борови иглички(изящен нос ги надушва не мойта прогнила муцуна) Обаче с хващането няма да се разберем.. усмивката от ухо до ухо и алл роунд ефект .. Докато седна ставам докато стана сядам а се усмихна и съм се стресирал я съм се параноясал и ме е избило на смях.. И това за 2 часа 5 пъти. Като тинейджърка остава да бях си и поплакал емоционално да е пълен кръга. Снимките и приключвам тази тема и новата праскам :roll:
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Последният пост. От 1 до 4 според кога съм ги провесвал.
Откъснато ден 67-68 съответно 1
Откъснато ден 67-68 съответно 1
1
1
2  Беше готово ден 65 откъснато ден 70
2 Беше готово ден 65 откъснато ден 70
3   74ти ден откъснато
3 74ти ден откъснато
4 77 дни  доста..
4 77 дни доста..
Трима е пълен и с малки каликси и мини пуканки
Трима е пълен и с малки каликси и мини пуканки
Трим
Трим
Трима пак забравих да го видя колко е - не за друго от любопитство като го почистя за масло ще го проверя доста шатър има там.
Друго което забравих да добавя - количеството от майката на 2та клонинга 30+ гр. Огромни пухкави рехави нищо не тежащи глави. => Като изключим плътността им нищо лошо не мога да кажа - хваща , вкусно и различно. Открих, че е страхотно комбо с едната аутдор принцеса та го отделих изрично да си го смеся 1 към 1 с него коз.
Майката
Майката
.
И още нещо забравих.. те бяха 8 . Едно малко имаше дето го взех клонинг от цъфнало вече (майката) и го вкорених. Него го забравих преди да го откъсна - исках да го сложа на тъмно и го оставих за през ноща (забравих) в обсега на котката. Не го е яла но го е огледала отупала с лапа скъсано тук там и.. тук таме козинка. Много снимки трябва да прегледам да го намеря , но ако ми се мерне ще го кача.
И накрая Хълк брауни. 18гр коз 200 гр масло. Нещо такова - минава Хълк и ти бичи една в мутрата ама едновременно с шамар зад вратът. Няма 3 часа.. 80-90 мин и вече се чудя ще става ли по-интензивно да предприема мерки. Става ....ама мерките не работят.
Прикачени файлове
20190207_160423.jpg
forumche
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Яну 2022, 17:01

Супер информация, но ако може да попитам тия лампи от къде ги вземате?..
Както и да е. Търсих по темата и намерих тази информация за екстракцията на конопа(понеже тя ме интересува) :


Може да видите и вие ако ви е интересно.

ПС: Мерси в аванс за отговора
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”