Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Goshkata1997 Дневник Начинаещ

Публикувай отговор
Семена марихуана
Goshkata1997
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 26 Ное 2019, 15:35
Has thanked: 30 times
Been thanked: 139 times

Здравейте, нов съм в тази област, мел съм доста и съм гледал доста видеа. Преди почти месец посадих 6 семки Headshot. Отглеждам ги с кварцови лампи, за момента са 3 на брой по 250 вата. Преди няколко дни ги пресадих в 20 литрови саксии. Поливам ги веднъж с “Medi One” седмично миксиран с Меласа. В останалото време с вода. За Меди one четох че може да се полива от началото до края. Отглеждам ги с цел лична употреба. Дръпнал съм лампите по нагоре защото много ги пресушават иначе.. и дърпат за момента на високо без да се разлистват на страни, както и стъблата им не изглеждат дебели ( някой съвет ?). Как да ви кача снимка за да ги огледате? Като цяло много ме притеснява с миризмата. Как да процедирам с нея? Благодаря предварително! Поздрави!
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Здравей и добре дошъл във форума на Гръсти. Снимки ще можеш да качиш след като направиш 3 поста и бъдат одобрени от модератор/администратор.
Растенията цъфтят ли? Миришат ли? На какъв режим на светлината ги гледаш? Ако са във вегетация, когато навлязат в цъфтеж ще започнат да миришат много по-силно, колкото са по-големи и нацъфтели, толкова повече миришат. Някой сортове миришат повече от други. Имаш ли бокс / Палатка / Шкаф в които ги отглеждаш? Мирише и ако имаш съседи или хора, които не трябва да разбират, ползванто на силна вентилация и филтър с активен въглен е задължително, защото най-честият от признаците по които хората разбират, че се случва нещо е от миризмата.
Филтър с активен мъглен можеш да си направиш самоделка или да си купиш готов.
Ползваш ли вентилация и с каква мощност е?

За цъфтежа обмисли да си вземеш дросел и HPS крушка. Това много ще промени нещата.

https://www.urbanbotaniks.com/product/2 ... -100f.html

Преди да качиш сними можеш през този сайт compressjpeg или друг сайт да смачкаш и изтриеш метаданните от снимките, преди да ги качиш тук.
https://compressjpeg.com/

Поздрави

#БГКоноп
Goshkata1997
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 26 Ное 2019, 15:35
Has thanked: 30 times
Been thanked: 139 times

Привет, благодаря за бързият отговор! Гледам ги в апартамент има доста съседи, точно това ме притеснява. Започват да миришат леко, направил съм подобие ба бокс оградил съм ги с едни високи секции в 1/3 та от хола и съм ги налепил с фолио както и стените. Лампите светят 18 часа. След като пресадих разстения та преди няколко дни им сложих още 2 лампи и общо станаха 3 по 250 вата. Имам още една като резерва, ако ме посъветвате може да я сложа и нея, така или иначе съм я купил. Нищо други не отоплява мястото освен лампите, когато работят е 26 градуса, когато не работят е около 20. Лампите работят нощно време. За месец една лампа ми изгори 5 лв. Никъде бе успях да прочета нищо за кварцовите лампи и марихуаната :(. Притеснявам се като порастнат от миризмата, имам розетка в която мога да сложа тръбата от филтъра? Лошото е че като задуха вятър и връща в на един съсед миризмата заради розетката, затова се чудя как да действам, много ме притеснява тази мисъл. Защо да сменя лампите, може ли малко информация за кварцовите лампи и марихуаната, ако трябва като станат по големи ще сложа още кварцови лампи? Иначе не те разбрах, как така цъфтят ли? Правят нови листенца да, но са по на рядко по издълженото стъбло на върха на стъблото са най разлистени, но стъблото е издължено. Също добре ли е така като ги поливам с Medi one и меласа заедно веднъж седмично а през останалото време с минерална вода ? За този вид от мафиата Headshot четох че ражда от 800 до 1.200гр на м2, което ще рече на растение или? Като цяло целта ми е да си изкарам качествена реколта и в повече количество за да мога да си пиша на спокойствие по дълго време без да се налага да гледам скоро. Благодаря за разбирателството и бързите реакции!!
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Goshkata1997 написа: 21 Дек 2019, 23:42 Привет, благодаря за бързият отговор! Гледам ги в апартамент има доста съседи, точно това ме притеснява. Започват да миришат леко, направил съм подобие ба бокс оградил съм ги с едни високи секции в 1/3 та от хола и съм ги налепил с фолио както и стените. Лампите светят 18 часа. След като пресадих разстения та преди няколко дни им сложих още 2 лампи и общо станаха 3 по 250 вата. Имам още една като резерва, ако ме посъветвате може да я сложа и нея, така или иначе съм я купил. Нищо други не отоплява мястото освен лампите, когато работят е 26 градуса, когато не работят е около 20. Лампите работят нощно време. За месец една лампа ми изгори 5 лв. Никъде бе успях да прочета нищо за кварцовите лампи и марихуаната :(. Притеснявам се като порастнат от миризмата, имам розетка в която мога да сложа тръбата от филтъра? Лошото е че като задуха вятър и връща в на един съсед миризмата заради розетката, затова се чудя как да действам, много ме притеснява тази мисъл. Защо да сменя лампите, може ли малко информация за кварцовите лампи и марихуаната, ако трябва като станат по големи ще сложа още кварцови лампи? Иначе не те разбрах, как така цъфтят ли? Правят нови листенца да, но са по на рядко по издълженото стъбло на върха на стъблото са най разлистени, но стъблото е издължено. Също добре ли е така като ги поливам с Medi one и меласа заедно веднъж седмично а през останалото време с минерална вода ? За този вид от мафиата Headshot четох че ражда от 800 до 1.200гр на м2, което ще рече на растение или? Като цяло целта ми е да си изкарам качествена реколта и в повече количество за да мога да си пиша на спокойствие по дълго време без да се налага да гледам скоро. Благодаря за разбирателството и бързите реакции!!
Така както си го напрвавил хола ще мирише много и съседите ти ще разберат. Трябва да им направиш бокс и да го изолираш добре. Дори го оставиш както е в момента 1/3 от хола, трябва да го изолираш много добре и задължително да и сложил активен филтър. Не го изолираш добре и нямаш ли пречисване на въздуха ще мирише. Разбирам те за проблема с розетката, при мен се случва също в много ветровити дни, но ако имаш филтъра няма да излиза миризма... можеш ли да намериш друг изход от които да изкарваш миризмата?
Внимавай много и със светлината, защото и светлината издава много.

Кварцовите лампи не са най-добрите за отглеждане на Канабис... можеш ли да си намериш HPS комплект?
Добър вариант е да ползваш МХ през вегетацията и HPS през цъфтежа.

Щом лампите светят 18 часа е добре.
Когато нагласиш таймера, че лампите да светят 12 часа светло и 12 часа тъмно, фотопериодните растенията започват да цъфтят (да правят глави).
Автоцъфтящите сортове започват да цъфтят автоматично, примерно след 2-3 седмици вегетация (или колкото време им е задал брийдъра ) в гените им.
При фотопериодните растения ти трябва да стимулираш цъфтежа, като симулираш намаляването на деня. На вън след Еньовден почва да се намалява деня, ти трябва да имитираш същият процес, като настроиш лампите с по-малка светла част за да зададеш тон на растението да цъфне иначе може вечно да вегетира (да расте на листа, стебло и корен)
Кварцовите лампи не са най-добрите за отглеждане на Канабис, но ще ми е интересно да видя какъв резултат си постигнал с тях.

Seedmafiata не са най-добрият избор за семена. Не вярвай на всичко, което пишат продавачите на семена, не вярвай на всичко, което прочетеш в интернет. Да, можеш да изкараш 1.200 кг, но не със семена от Seedmafia. Хах :D С Кварцовите лампи и първи гролове и с тези семки изобщо не очаквай такъв добив. Някой хора на 100 грама добив от няколко растения викат УРА! :D Хах Ако ми схващаш мисълта на къде бия :)

За същите пари от url=https://www.seedsman.com/en/cannabis-se ... =rzg7pq75/]Seedsman[/url] ще си вземеш много по-яки семки, а и ще ти дадът бонус безплатни семена. Разликата е, че ще трябва да изчакаш 2-5 дни повече.

В Seedsman имат промоция и дават добри бонусе семена. Скоро ще пуснат и още по-добри промоции. Актуална информация за промоциите им можеш да следиш в тази тема:
viewtopic.php?f=9&p=5546#p5546


Разбира се, можеш да си вземеш семките и от друго място и от където искаш, но аз лично съм изключително доволен и от качество и от отношение от Seedsman , както и от отстъпките и от бонус семената които дават. Бонус семките от тях винаги са били страшни чукове.
Обмисли да си вземеш фотопериодни семки. (от автоматици файда няма)
Обмисли да си вземеш регулар семки. Регулара е регулар. Трябва да следиш за пола на растенията, но това е елементарно, но си заслужава да направиш тоя подбор само за женските...


Не съм ползвал Medi-One All на Dr Hornbys, но като гледам е специално направен за отглеждане на Каннабис и има натурални неща в него, като водорасли, квърнобрашно и други.

Покажи снимки за да видим, как се развиват. Направихме промяна по форума и би трябвало да можеш да качиш вече снимка. Но я мини през compressjpeg преди да я качиш.
compressjpeg.com/

Много полезни ще ти е ако прочетеш този дневник, защото ще си отговориш на много въпроси, а и ще видиш грешки, които ще можеш да избегнеш. Както и ще се замислиш за много неща. Разледай и останалите дневници, има изключително много полезна информация във форума на Гръсти. На правилното място си щом желаеш да се научиш да отглеждаш Канабис / Коноп / Гръсти / Cannabis :)
viewtopic.php?f=7&t=206

Най-добрата и качественна трева е собствено отгледаната. Оглеждането е невероятно удоволстви, а и качеството е невероятно, защото следиш целият процес.

#БГКоноп
Goshkata1997
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 26 Ное 2019, 15:35
Has thanked: 30 times
Been thanked: 139 times

Здравей, ще опитам да изолирам някак си половината стая или цялата. След като сложа филтъра с активния въглен в розетката не се пречиства изцяло миризмата като минава през самия филтър нали? Това за 100 тр грама те разбрах но моите семки не са автоматици а феминизирани. Преди си поръчах от сиудсмена и изгорях доста пари,. Не можах да си намеря семките.. а мафиата ми ги карат по Еконт без предварително плащане което е супер удобно..а за цъфтежа ако оставя кварцовите да сложа ли още някоя?благодаря за инфото :) :signw:
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Goshkata1997 написа: 22 Дек 2019, 08:15 Здравей, ще опитам да изолирам някак си половината стая или цялата. След като сложа филтъра с активния въглен в розетката не се пречиства изцяло миризмата като минава през самия филтър нали? Това за 100 тр грама те разбрах но моите семки не са автоматици а феминизирани. Преди си поръчах от сиудсмена и изгорях доста пари,. Не можах да си намеря семките.. а мафиата ми ги карат по Еконт без предварително плащане което е супер удобно..а за цъфтежа ако оставя кварцовите да сложа ли още някоя?благодаря за инфото :) :signw:


Какво стана със семената? Писа ли на някой от support на Seedsman? Seedsman са коректни и щяха да те компенсират по някакъв начин. Пиши им!
https://support.seedsman.com/hc/en-us

Бате и от фотопериодни можеш да изкараш нисък добив. Отглеждането не е толкова лесно ще видиш, че килат не се вадят толкова лесно. :D Три неща са много важни за добива и качеството. Едното е генетиката на семките, а другите са какви грижи и околна среда им даваш на растенията.

Дори не си купиш семената от Seedsman, а от друго място пак е по-добре отколкото от Сиидмафията. Сиидмафията ви лъжат с бърза доставка. За тези пари там където ги даваш от много сайтове можеш да си вземеш невероятно семена. Пак казвам, дори да не е от Seedman има от където да си вземеш по-добри семена отколкото от Сиидмафията. Ама като си те кефят Сиидмафията и Еконта си ги ползвай :)

Моляте за качването на снимки използвйа системата на форума.
За да качиш файл - отваряш Full Editor & Preview и ще намериш бутона Прикачени файове точно под червените бутони :)
up-min.png
up-min.png (10.56 KiB) Преглеждано 1520 пъти
Могат да се качват снимки до 5 мегабайта, като задължително трябва да триеш метаданните на снимите.
Удобен сайт който компресира (смачква) размера на снимите и трие автоматично метаданните.
https://compressjpeg.com/

#БГКоноп
Goshkata1997
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 26 Ное 2019, 15:35
Has thanked: 30 times
Been thanked: 139 times

Пич изгорях с 500 лв от тия сиидсман с никой не можах да се свържа, пратката ми беше пратена на някакъв адрес по морето далеч от мен, без дори да ме уведомят.. сложно с регистрацията и тва пристигане не мога да ги намеря... няма ли някой хубав сайт дето пак ти ги карат до определен офис? Или тия от сиидсмана ако не си увас ако дойде бусчето пред вас какво се случва с семките?
Аватар
SativaLover
Градинар
Градинар
Мнения: 206
Регистриран на: 14 Ное 2019, 18:15
Has thanked: 87 times
Been thanked: 91 times

Goshkata1997 написа: 22 Дек 2019, 10:44 няма ли някой хубав сайт дето пак ти ги карат до определен офис? Или тия от сиидсмана ако не си увас ако дойде бусчето пред вас какво се случва с семките?
Seedsman вече работят с една добре известна фирма, подобна на Спиди и Еконт (няма да и казвам името), но на адреса получаваш само писмо, че са пристигнали. както и имейл, а след това отиваш и си ги взимаш директно от офиса.
Аватар
Zafor19
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 356
Регистриран на: 19 Окт 2019, 09:53
Has thanked: 1241 times
Been thanked: 857 times

Goshkata1997 написа: 22 Дек 2019, 10:44 Пич изгорях с 500 лв от тия сиидсман с никой не можах да се свържа, пратката ми беше пратена на някакъв адрес по морето далеч от мен, без дори да ме уведомят.. сложно с регистрацията и тва пристигане не мога да ги намеря... няма ли някой хубав сайт дето пак ти ги карат до определен офис? Или тия от сиидсмана ако не си увас ако дойде бусчето пред вас какво се случва с семките?
Аз имах подобен проблем, не бях дал точен адрес и чаках да ми се обадят, но сийдсман не бяха написали телефона на пратката и пакета седи в офиса на фирмата. Обадих им се и се уговорихме. Ще ти пусна на лични останалото
Goshkata1997
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 26 Ное 2019, 15:35
Has thanked: 30 times
Been thanked: 139 times

И моят беше така без номер и не можах да ги намеря! Значи ако поръчам там пиша адреса където живея и ще ми пратят съобщение на адрес в кой офис в Града да ги търся?
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”