Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Диагностика за растения в почва (снимки)

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Публикувай отговор
Семена марихуана
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 377
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 192 times
Been thanked: 349 times

Имам следния проблем, после ще кача снимки. Понеже гледам в текспотове, забелязох как по потовете , където има разстояние една отдруга има един бял мъх, бял не да синее или зеленее не мога , да разбера от кво е и опасен ли е за растенията да не къбясат нещо , че язък за труда, единственото , което ме успокоява е че съм ги пръскал с нийм. Кажете как да процедирам и има ли някаква опасност за китките?
stanislav316
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Сеп 2023, 15:56
Been thanked: 2 times

Peggy Zina написа: 19 Окт 2023, 00:19 Имам следния проблем, после ще кача снимки. Понеже гледам в текспотове, забелязох как по потовете , където има разстояние една отдруга има един бял мъх, бял не да синее или зеленее не мога , да разбера от кво е и опасен ли е за растенията да не къбясат нещо , че язък за труда, единственото , което ме успокоява е че съм ги пръскал с нийм. Кажете как да процедирам и има ли някаква опасност за китките?
Това е вид мухъл. Ако растението ти е голямо и здраво можеш да сложиш малко канела на прах. Капелата е фунгицид и помага на корените. Ако е малко и крехко, не слагай, че ще го убиеш. От личен опит казвам.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Peggy Zina написа: 19 Окт 2023, 00:19 Имам следния проблем, после ще кача снимки. Понеже гледам в текспотове, забелязох как по потовете , където има разстояние една отдруга има един бял мъх, бял не да синее или зеленее не мога , да разбера от кво е и опасен ли е за растенията да не къбясат нещо , че язък за труда, единственото , което ме успокоява е че съм ги пръскал с нийм. Кажете как да процедирам и има ли някаква опасност за китките?
Това винаги се получава долу някъде, или където е завряно. Или пък и отгоре ако вече е яко запердено и твърде се полива. И на пластмасовите го има,но по не се вижда. защото не изсъхва и е на дъното. Не е най-фаталното нещо(ама все пак нека да видим и снимките) , но значи множко остатъчна влага може би. хубаво е платнените например да са еърху някаква решетка или повдигнати леко от пода, за да минава малко повече въздух отдолу. Защото пкастмасовите имат големи дупки и са повдигнати фабрично, пък това дъното е цялото на пода, отделно сакдиите близко, ако има и чинийка... . Малко повечко вентилацийка надолу ако осигуриш няма да е лошо. Ако има накъде да раздалечиш саксиите и повдихнеш, така че отдолу да има въздух... Те още не са се разлистили толкова, че отгоре да запушат въздуха, но като станат яко гъсти и големи непременно ги чисти.
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 377
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 192 times
Been thanked: 349 times

Inna написа: 19 Окт 2023, 11:11
Peggy Zina написа: 19 Окт 2023, 00:19 Имам следния проблем, после ще кача снимки. Понеже гледам в текспотове, забелязох как по потовете , където има разстояние една отдруга има един бял мъх, бял не да синее или зеленее не мога , да разбера от кво е и опасен ли е за растенията да не къбясат нещо , че язък за труда, единственото , което ме успокоява е че съм ги пръскал с нийм. Кажете как да процедирам и има ли някаква опасност за китките?
Това винаги се получава долу някъде, или където е завряно. Или пък и отгоре ако вече е яко запердено и твърде се полива. И на пластмасовите го има,но по не се вижда. защото не изсъхва и е на дъното. Не е най-фаталното нещо(ама все пак нека да видим и снимките) , но значи множко остатъчна влага може би. хубаво е платнените например да са еърху някаква решетка или повдигнати леко от пода, за да минава малко повече въздух отдолу. Защото пкастмасовите имат големи дупки и са повдигнати фабрично, пък това дъното е цялото на пода, отделно сакдиите близко, ако има и чинийка... . Малко повечко вентилацийка надолу ако осигуриш няма да е лошо. Ако има накъде да раздалечиш саксиите и повдихнеш, така че отдолу да има въздух... Те още не са се разлистили толкова, че отгоре да запушат въздуха, но като станат яко гъсти и големи непременно ги чисти.
Вместо да се чудя и мая, изкарах китките, накиснах една гъба за съдове с кисролодна вода и почистих хубаво бокса и саксиите, даже накапах малко килородна вода и във водата за поливане с торовете. Спрях овлажнителя и го махнах, за чий ми е след няколко дена ги пущам на 12/12. В помещението скоро ще заработи и обезвлажнител.
Banderas
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 26 Окт 2023, 00:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 32 times

Здравейте банда. Нещата при мен не вървят кскто трябва. Последните два пъти съм поливал само със препарат за корени , като съм спрял grow A&B .23° , 70% влажност , хранене по таблица.
Прикачени файлове
IMG_20231025_220518.png
IMG_20231025_220507.png
IMG_20231025_220434.png
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

фосфор.и калий в повече.....
Banderas
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 26 Окт 2023, 00:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 32 times

Здравейте банда. Моя проблем се задълбочава . Спрял съм храната преди седмица. Колегата горе сподели че съм прекалил с P и К . Поправете ме ако бъркам , но имам някеи спомени , че ако прекаля с калия се заключваха магнезия калция. Ще съм благодарен на мнения
Прикачени файлове
IMG_20231027_210825.png
IMG_20231027_210814.png
IMG_20231027_210803.png
HULKKUSH
Градинар
Градинар
Мнения: 54
Регистриран на: 03 Апр 2023, 18:09
Been thanked: 36 times

С какви торове си ги поливал? Допълнително добаял ли си някой елемент? Основно в коя част на растенията се появяват кафявите петна по растенията -горнасредна,долна? Листата ,които са най-огряти от лампата ли са най-светли?Според мен имат липса на калций ,но не мога да кажа дали не си ги объркал нещо друго и оттам да са се заключили.Имс и някакъв стрес друг освен калция ,за да ти са лилави стеблата ...не е добре ,но е поправимо .Аз бих ги флъшнал с пх-6,5 вода с поне 4 пъти повече от обема литри на почвата ти и после им добави калций със 1/2 завишена дозата от препоръчителната +1/3 от количеството на торовете които слагаш и наблюдавай след ден,два дали листата ще започнат да стърчат на горе и леко да започнат да потъмняват .
Това бих направил аз
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Banderas написа: 26 Окт 2023, 00:37 Здравейте банда. Нещата при мен не вървят кскто трябва. Последните два пъти съм поливал само със препарат за корени , като съм спрял grow A&B .23° , 70% влажност , хранене по таблица.
Явно не са в цъфтеж или? Колко са им големи саксиите?Това ли ще са крайните размери саксии?В каква почва, има ли в нея сухи торове? По таблица, но с кои торове?На мен ми се струва, че не трябва да им спираш храната изцяло.... И да, нещо кал маг.... Този препарат за корени ако саксията е запълнена изцяло не върши повече работа, засега него можеш да го зарежеш. Ако имаш накъде пресади в нова, заредена почва и пострижи малко и ще се оправят, това е най-сигурен вариант като не знаеш какео да ги направиш точно. 😂🤷Но ако това са им крайните саксии..... Ако съда е запълнен от сега на растеж още, по-натам ще трябва и да избухват за цъфтеж в него и да правят глави и няма да стане добре или ще трябва яко да добавяш ти храна.Като се пуснат 12/12 също имат нужда от растежна храна и място за избухване, защото израдтват поне двойно,че и тройно, това трябва да си го смяташ. Но във всеки случай не ги пускай на цъфтеж, преди да се освежат.
Banderas
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 26 Окт 2023, 00:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 32 times

Благодаря за отговорите. Та така....
Торовете са PRO-XL. Поливам по таблица , без добавяне на друга храна. Добавил съм SUPERTHRIVE 20ML/100L ,Vita-mi 1ml/100l , Liquid Silicon 100ml/100l , пръскам с VITA RACE 5ml/L , и пръскам BAC foliar spray веднъж седмично от всичко.
От долу , и по-средата се получават тези листа.
Това са клонинги на по месец и малко , и трябваше точно днес да ги пусна 12/12 , но ше забавя поне седмица. Окастрих ги точно преди 8 дена. Саксията е 11 литра.
Мойте виждания бяха липса на калций , и че съм им дал повече храна , защото връхчетата им бяха изгорели. Само горните листа са така бледи. Днес ще ги нахраня по тоблица , със витамините по горе. Ще напръскам и с Кал-маг. Ще кача снимки и на тяхните батковци , които след няколко дни ще паднат .
Прикачени файлове
IMG_20231028_134856.png
IMG_20231028_134947.png
IMG_20231028_135059.png
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”