Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Диагностика за растения в почва (снимки)

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Публикувай отговор
Семена марихуана
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Купи си метео.. станция.....по 20 -30лв са......големите вериги....техномаркет.зора.......??!?!?
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3189
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7118 times
Been thanked: 4750 times

Поливките също как са, напояват ли се добре? Нещо за корени имаш ли, тор от червей, стимулатор някой?
Аватар
Partizan grower
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Мар 2022, 22:33
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

Inna написа: 29 Апр 2022, 11:50 Поливките също как са, напояват ли се добре? Нещо за корени имаш ли, тор от червей, стимулатор някой?
Поливам ги чак когато изсъхнат напълно, като поливам поливам докато не се напои добре да потече отдолу.
Чакам да ми пристигнат от better organix К+amino и Root better. Поръчах ги вчера за колко време идват от официалния сайт на Better Organix ?
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Partizan grower написа: 29 Апр 2022, 12:28
Inna написа: 29 Апр 2022, 11:50 Поливките също как са, напояват ли се добре? Нещо за корени имаш ли, тор от червей, стимулатор някой?
Поливам ги чак когато изсъхнат напълно, като поливам поливам докато не се напои добре да потече отдолу.
Чакам да ми пристигнат от better organix К+amino и Root better. Поръчах ги вчера за колко време идват от официалния сайт на Better Organix ?
Имай предвид, ако не поддържаш условията които са нужни на канабиса, каквото и да сложиш няма да има ефект или не пълен. Много хора подценяват нивата на влага във бокса, аз също го правех в началото, но това е огромна грешка. Когато растението расте в условия на по малко влага, за да ги подобри, то "изпомпва" повече вода от почвата, по този начин може да се претори, дори да се ползват много по малки дози торове. Дори може да задържа капчици на листата и тогава в комбинация от лампата, стават на петна! Прочети за Vapor Pressure Deficit (VPD) и ще ти се изяснят много неща, има и калкулатори.

Ето една примерна таблица в зависимост от етапа на развитие, каква трябва да бъде влагата, спрямо температурата.
Прикачени файлове
VPD-Bioengineering-Chart-1-scaled-960x.jpg
DeutschBuds
Градинар
Градинар
Мнения: 325
Регистриран на: 22 Ное 2021, 02:03
Has thanked: 293 times
Been thanked: 492 times

Това изглежда на изгорено от преторяване. Не от влагата, защото познат изгледа няколко броя на 20% от самото начало и не показаха да им пречи изобщо.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

DeutschBuds написа: 29 Апр 2022, 20:50 Това изглежда на изгорено от преторяване. Не от влагата, защото познат изгледа няколко броя на 20% от самото начало и не показаха да им пречи изобщо.
От сорт до сорт си има разлика, някой са по чувствителни от други! Както виждаш и тук проблема не е на всички. Това, че някой си изгледал нещо си някъде, изобщо няма да му обърна внимание. Хората са писали, писали, ама някой някъде е изгледал нещо и нямало проблем на 20% влага. Не пиши глупости, много те моля ! Никъде не съм казал, че това е специално от влагата, та той не я мери. Питах какви са условията за да се разбере какъв е проблема.
Аватар
Partizan grower
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Мар 2022, 22:33
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

Vetrushka написа: 29 Апр 2022, 14:00
Partizan grower написа: 29 Апр 2022, 12:28
Inna написа: 29 Апр 2022, 11:50 Поливките също как са, напояват ли се добре? Нещо за корени имаш ли, тор от червей, стимулатор някой?
Поливам ги чак когато изсъхнат напълно, като поливам поливам докато не се напои добре да потече отдолу.
Чакам да ми пристигнат от better organix К+amino и Root better. Поръчах ги вчера за колко време идват от официалния сайт на Better Organix ?
Имай предвид, ако не поддържаш условията които са нужни на канабиса, каквото и да сложиш няма да има ефект или не пълен. Много хора подценяват нивата на влага във бокса, аз също го правех в началото, но това е огромна грешка. Когато растението расте в условия на по малко влага, за да ги подобри, то "изпомпва" повече вода от почвата, по този начин може да се претори, дори да се ползват много по малки дози торове. Дори може да задържа капчици на листата и тогава в комбинация от лампата, стават на петна! Прочети за Vapor Pressure Deficit (VPD) и ще ти се изяснят много неща, има и калкулатори.

Ето една примерна таблица в зависимост от етапа на развитие, каква трябва да бъде влагата, спрямо температурата.
Много ти благодаря Ветрушка :idea: .
Прочетох за Vapor Pressure Deficit, доста полезна информация. Изобщо не подозирах, че е от толкова голямо значение. Таблицата също я погледнах, разбрах за какво иде реч.
Та днес си купих един аналогов влагомер и... То горките растения... Вътре си е било един вид сушилня... 25% влажност. Изобщо не знам как са оцеляли дори стигнаха до някъде. Ще гледам да я вдигна поне до 60-70%.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3189
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7118 times
Been thanked: 4750 times

По принцип вашето common sense, интуиция И тн би трябвало да ви подскажат нещо подобно на изразеното в таблицата, малките цветенца пролетно време обичат дъжд и пролетен, свеж ден, а не летен, пустинен пек. Също не мега брутално слънце, макар че не пречи и лятото да ги сложиш семките и пак да имаш успех.... Цъфтящи те по добре могат да го понесат летния пек. Това не значи, че не могат бебета на жега и по-голяма суша, но все пак гледаме доколкото може до максимално добри условия да се приближим и цветята веднага усещат и се вижда, че се освежават. Ако не, се бавят и тн, не че непременно ще са зле, но...... 🤷
DemoncheTo10
Градинар
Градинар
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Май 2022, 22:51
Has thanked: 7 times
Been thanked: 18 times

Здравейте, може ли поне да кажете защо беше изтрито запитването ми ?
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3189
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7118 times
Been thanked: 4750 times

DemoncheTo10 написа: 10 Май 2022, 23:26 Здравейте, може ли поне да кажете защо беше изтрито запитването ми ?
Не сме го трили нарочно разбира се(освен ако не си нарушил правилата) , просто тези дни нещо стана и доста нови коментари изчезнаха.... 🤷Аз не съм запозната какъв беше проблема точно, но се загубиха някои неща.....Също така и снимки са се поразместили.
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”