Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Диагностика за растения в почва (снимки)

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Публикувай отговор
Семена марихуана
HULKKUSH
Градинар
Градинар
Мнения: 54
Регистриран на: 03 Апр 2023, 18:09
Been thanked: 36 times

Само да ги пръскаш с кал-маг няма да помогне,не е достатъчно .Трябва да ги полееш .
на лед лампи ли са ?
Тия батковците нещо ги държиш на доста топло и са останали малко хилави 😀
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

Пръскане няма да стане. Ако използваш минерални торове , Cal-Mag е задължително.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Banderas
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 26 Окт 2023, 00:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 32 times

Здравейте банда. Да. Използвам минерални торове , и отглеждам със LED. Имам спомени , че при отглеждане с LED също се добавяше допълнително Cal-mag. Със всяко поливане ли да добавям cal-mag , или да следя при дефицит? Преди добавях 1/2 от препоръката по етикет (0,5мл/1л) със всяко поливане , и съм нямал видими проблеми.
gradinar/mitev
Градинар
Градинар
Мнения: 24
Регистриран на: 02 Апр 2021, 08:41
Has thanked: 1 time
Been thanked: 46 times

Здравейте!
От много време не съм писал,защото си мислех,че всичко знам,но ето че днес отново имам нужда от Вашата помощ!
В момента отглеждам 5-та реколта растения- два различни сорта,като единото растение боледува и не мога да разбера от какво е!
Може ли някой да ми даде съвет?Прилагам снимки!
Поздрави!
Прикачени файлове
20231101_100551.jpg
20231101_100614.jpg
20231101_100607.jpg
20231101_100614.jpg
Аватар
Bathory
Градинар
Градинар
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Ное 2022, 23:27
Has thanked: 540 times
Been thanked: 384 times

Такъв ефект получих, след като сложиш за първи път P/K13-14 в комбинация със светлинен стрес.
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 896
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

gradinar/mitev написа: 01 Ное 2023, 19:09 Здравейте!
От много време не съм писал,защото си мислех,че всичко знам,но ето че днес отново имам нужда от Вашата помощ!
В момента отглеждам 5-та реколта растения- два различни сорта,като единото растение боледува и не мога да разбера от какво е!
Може ли някой да ми даде съвет?Прилагам снимки!
Поздрави!
Заключване на елементи, нспряви си сметка как поливаш и позволяваш ли им да изсъхват толкова до колкото да могат да дишат
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 375
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 192 times
Been thanked: 349 times

Май ще го ям дебелия :) 4те ми китки имат изхермено, класическите торбички като гроздове измахах ги всичките уж, четох като генеза, силна светлина , преторяване, пх, и тн, обухващия много ги вееше . Преместих го да духа над лампата, че ги вееше, намалих лампата една идея на 80 и нещо. Това, което ми направи впечатление , е че ташаците бяха локализирани по долните сегменти на растенията, как да процедирам от тука нататък ако искам всичко да е по мед и маргарин?
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Peggy Zina написа: 13 Ное 2023, 00:24 Май ще го ям дебелия :) 4те ми китки имат изхермено, класическите торбички като гроздове измахах ги всичките уж, четох като генеза, силна светлина , преторяване, пх, и тн, обухващия много ги вееше . Преместих го да духа над лампата, че ги вееше, намалих лампата една идея на 80 и нещо. Това, което ми направи впечатление , е че ташаците бяха локализирани по долните сегменти на растенията, как да процедирам от тука нататък ако искам всичко да е по мед и маргарин?
Нали не влиза от някъде светлина през тъмния период?Това е основната причина за такива неща, но не се знае. Да, може и от някакво преторяване с нещо и те самите ако са податливи на изхермяне от най малкото... Махна ли всички топки? Наблюдавай дали ще продължи. Понякога може да покаже такива признаци веднъж, но да не продължи. Намали малко добавките, цялото торене някъде долу може да се натрупа ако е излишно и да прави проблеми в цъфтеж..... 🤷
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 375
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 192 times
Been thanked: 349 times

Inna написа: 13 Ное 2023, 10:54
Peggy Zina написа: 13 Ное 2023, 00:24 Май ще го ям дебелия :) 4те ми китки имат изхермено, класическите торбички като гроздове измахах ги всичките уж, четох като генеза, силна светлина , преторяване, пх, и тн, обухващия много ги вееше . Преместих го да духа над лампата, че ги вееше, намалих лампата една идея на 80 и нещо. Това, което ми направи впечатление , е че ташаците бяха локализирани по долните сегменти на растенията, как да процедирам от тука нататък ако искам всичко да е по мед и маргарин?
Нали не влиза от някъде светлина през тъмния период?Това е основната причина за такива неща, но не се знае. Да, може и от някакво преторяване с нещо и те самите ако са податливи на изхермяне от най малкото... Махна ли всички топки? Наблюдавай дали ще продължи. Понякога може да покаже такива признаци веднъж, но да не продължи. Намали малко добавките, цялото торене някъде долу може да се натрупа ако е излишно и да прави проблеми в цъфтеж..... 🤷
Значи по най долните разклонения, имам едни дебели междувъзлия , като подагрозни тофи, и те се появиха след като почнах с минерал меджик, как да разбера че са преторени и че имам затлачване на хранителни вещества?
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Peggy Zina написа: 13 Ное 2023, 15:10
Inna написа: 13 Ное 2023, 10:54
Peggy Zina написа: 13 Ное 2023, 00:24 Май ще го ям дебелия :) 4те ми китки имат изхермено, класическите торбички като гроздове измахах ги всичките уж, четох като генеза, силна светлина , преторяване, пх, и тн, обухващия много ги вееше . Преместих го да духа над лампата, че ги вееше, намалих лампата една идея на 80 и нещо. Това, което ми направи впечатление , е че ташаците бяха локализирани по долните сегменти на растенията, как да процедирам от тука нататък ако искам всичко да е по мед и маргарин?
Нали не влиза от някъде светлина през тъмния период?Това е основната причина за такива неща, но не се знае. Да, може и от някакво преторяване с нещо и те самите ако са податливи на изхермяне от най малкото... Махна ли всички топки? Наблюдавай дали ще продължи. Понякога може да покаже такива признаци веднъж, но да не продължи. Намали малко добавките, цялото торене някъде долу може да се натрупа ако е излишно и да прави проблеми в цъфтеж..... 🤷
Значи по най долните разклонения, имам едни дебели междувъзлия , като подагрозни тофи, и те се появиха след като почнах с минерал меджик, как да разбера че са преторени и че имам затлачване на хранителни вещества?
По принцип по цвета им(преди да имат вече изгорени връхчета и тн) , когато са много тъмно зелени, като маслено това е предобрено с азот.Нюанс на зеленото, петна, нокти... Не може да се каже много точно. На мен твоите иначе от тук ми изглеждаха добре, леко тъмни може би, но не фатално преторени... 🤔Но не знам, ако са чувствителни... А пък може да ги полееш един път с вода и да мериш отдолу какво пх и ppm изтича или пък де да знам, нещо такова. Изчакай с това, докато ти отговорят по запознатите. Има за почва разни метри, които се спускат до долу, но аз не съм имала, не съм запозната много с уредите и май са скъпи. Колегите мерят и те ще знаят по-добре, аз просто гледам да не преторявам поначало.... Като цяло може да понамалиш този минерал меджик и основните торове за няколко поливания(2,3),не мисля че ще им залипсва и навреди нещо. Тези неща се развиват във времето, така и преторяването първо не се усеща, и мерките които взимаш не действат също моментално. А всички ли видове имаха топки? Иначе щях да кажа може някой вид да си е по- кьопав, но ако пък са на всичките....
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”