Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Диагностика за растения в почва (снимки)

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

В тази тема могат да се задават въпроси и да се качват снимки на болни или проблемни растения, отглеждани в почва.
avatar
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 51
Регистриран на: 14 Апр 2019, 19:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 92 times

Какво се случва с тия растения, листата взеха да гният. След покълването ги сложих в торфен субстрат, после след 10-12 дена ги сложих в пръст, универсална и торфа 1:1. Няма слънце, това ми е сефтето, за лампи да не говорим, дълго време бяха доста влажни или по-точно почвата беше влажна, като я натисна и вода излизаше. Всеки ден става по-зле, а тръгнаха добре. Къде бъркам?

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

avatar написа: 14 Апр 2019, 20:09 Какво се случва с тия растения, листата взеха да гният. След покълването ги сложих в торфен субстрат, после след 10-12 дена ги сложих в пръст, универсална и торфа 1:1. Няма слънце, това ми е сефтето, за лампи да не говорим, дълго време бяха доста влажни или по-точно почвата беше влажна, като я натисна и вода излизаше. Всеки ден става по-зле, а тръгнаха добре. Къде бъркам?

Изображение

Изображение

Изображение
Здравей, добре дошъл в Гръсти.
Преполиваш, това е проблема! Засуши почвата, защото почвата ти е изключително влажна (подгизнал). Заради преполиването се получава това увисване на листата, както и заключване на азота, спиране на растежа. Също така липсата на светлина допълнително влошава нещата.
Недей да поливаш известно време. Опитай се да им сложиш ЦФЛ поне да получават някаква светлина. Без светлина и вода растението почти не консумира водата. Другата седмица времето ще се стабилизира и ще изгее Слънце. (или поне се надявам на това)
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

И само не ми казвай, че тия чашки нямат дупки отдолу?

Също така е много грешно да се сади в прозрачни чаши, корените се стресират.
avatar
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 51
Регистриран на: 14 Апр 2019, 19:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 92 times

Добре заварил и благодаря за бързите отговори. Снощи малко на пожар бях, понеже фермера е претъпкан с информация....., както и да е. Чашките са с дупки отдолу естествено. Не са поливани десет дена сигурно, стои на печки и все влага и вода излиза, седят на една флуорисцентна лапа, по-точно под нея, но е недостатъчна изглежда. Иначе сутрин " хващаха" три часа на източната тераса слънце, а вечерта 3-4 на западната, но много се закучи това време. Ето сега е студ и облаци пак. Еми, каквото стане. :cry: Трябва си и време, човек да захапе от тая наука,
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Аз също смятам, като колегите, че направо си го наводнил. Без топлинка, няма да може да се оправи много бързо. Това което аз те съветвам да направиш, е да му нагласиш нещо да духа към него и почвата, по този начин, влагата ще се изпари по бързо. Аз самият, съм правил много пъти тази грешка с преполиването, за напред ще внимаваш повече. Виж снимка на тези две растения, от както са се показали не са поливани. Бяха в малка саксийка за една седмица, след това 2-рата във по- голяма. Давал съм им малко вода единствено, когато ги пресаждах от едната в другата саксия, дори и аз тогава успях, да удавя две от тях, но сравнително малко и бързо се оправиха. Изчаквай да стане лека саксията и тогава поливай, от преполване страдат повече, от колкото от суша.

Виж колко са сухи от горе.
222.jpg
avatar
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 51
Регистриран на: 14 Апр 2019, 19:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 92 times

Благодаря Vetrushka! Страхотни са на снимките. Четох, че торфа задържа вода, за разсада другия път ще слагам само обикновена почва. Че може да се наложи да купувам семки. Поздрави.
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

То "преполиването" всъщност е липса на кислород в кореновата система. Торфа задържа вода, но е много по-аериран от почвата и е по-трудно да бъде "преполят". Кокоса е още по-трудно.
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

Дали е light burning или почвата е много силна?
Лампата е 270W и е на 30 см над растенията.
IMG_20190416_121350.jpg
IMG_20190416_101314.jpg
IMG_20190416_101051.jpg
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”