Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Диагностика за растения в почва (снимки)

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Публикувай отговор
Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

DemoncheTo10 написа: 26 Май 2022, 18:43 Благодаря много... Чаках си почвата за тва едните останаха не пресадени... Утре ги слагам в 18л саксии и почвам торене... 2мл на литър слагам (руут, гроу, блоом)
Като ги пресадиш в по - големи саксии с нова почва това е също торене, да имаш предвид.
DemoncheTo10
Градинар
Градинар
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Май 2022, 22:51
Has thanked: 7 times
Been thanked: 18 times

Благодаря ви ... скоро ще кача пак снимки .....
DemoncheTo10
Градинар
Градинар
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Май 2022, 22:51
Has thanked: 7 times
Been thanked: 18 times

Здравейте тези доста дръпнаха във фаза цъфтеж са... Най-голямото е около 150см. През два дни ги поливам с 1л вода на всяко.. В 14л саксии са... Та според вас дали е добре тска или трябва повече?
Прикачени файлове
IMG_20220530_182859.jpg
IMG_20220530_183025.jpg
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

DemoncheTo10 написа: 30 Май 2022, 19:59 Здравейте тези доста дръпнаха във фаза цъфтеж са... Най-голямото е около 150см. През два дни ги поливам с 1л вода на всяко.. В 14л саксии са... Та според вас дали е добре тска или трябва повече?
Не съм се връщал назад, за да видя какви са ти лампите, но така както ги гледам първо са доста високо и растенията ги гонят на височина, което за мен лично не е ОК. Поливането ти е грешно, защото не поливаш цялата саксия, а само в средата и един литър през 2 дни е доста малко.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

DemoncheTo10 написа: 30 Май 2022, 19:59 Здравейте тези доста дръпнаха във фаза цъфтеж са... Най-голямото е около 150см. През два дни ги поливам с 1л вода на всяко.. В 14л саксии са... Та според вас дали е добре тска или трябва повече?
14 литра саксия, последният ми индор, поливах в тази фаза с около 2-3 литра на 3, макс 4 дни. Трябва да изхъхва пръста между поливките, така влиза кислород при корените. И както ти е казал Скорпи, поливай цялата саксия, не само в средата и обилно ! Където е по сухо от страни, може да изтече без да попие. Затова полей и след час отново.
Не знам как се оправяш със светлиният режим, с тези прозорци. Ако не е тайна или не е споменато, какъв е филтъра? Това за мен е доста опасно начинание, внимавай!
DemoncheTo10
Градинар
Градинар
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Май 2022, 22:51
Has thanked: 7 times
Been thanked: 18 times

Vetrushka написа: 30 Май 2022, 21:22
DemoncheTo10 написа: 30 Май 2022, 19:59 Здравейте тези доста дръпнаха във фаза цъфтеж са... Най-голямото е около 150см. През два дни ги поливам с 1л вода на всяко.. В 14л саксии са... Та според вас дали е добре тска или трябва повече?
14 литра саксия, последният ми индор, поливах в тази фаза с около 2-3 литра на 3, макс 4 дни. Трябва да изхъхва пръста между поливките, така влиза кислород при корените. И както ти е казал Скорпи, поливай цялата саксия, не само в средата и обилно ! Където е по сухо от страни, може да изтече без да попие. Затова полей и след час отново.
Не знам как се оправяш със светлиният режим, с тези прозорци. Ако не е тайна или не е споменато, какъв е филтъра? Това за мен е доста опасно начинание, внимавай!


Ще оправя тва с поливането явно е било грешно до сега. Относно прозорците, това е двойно изолационно фолио и зад него има още 2 слоя плат.. Като светлина не пропуска нищо.
DemoncheTo10
Градинар
Градинар
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Май 2022, 22:51
Has thanked: 7 times
Been thanked: 18 times

WDScorpio написа: 30 Май 2022, 21:16
DemoncheTo10 написа: 30 Май 2022, 19:59 Здравейте тези доста дръпнаха във фаза цъфтеж са... Най-голямото е около 150см. През два дни ги поливам с 1л вода на всяко.. В 14л саксии са... Та според вас дали е добре тска или трябва повече?
Не съм се връщал назад, за да видя какви са ти лампите, но така както ги гледам първо са доста високо и растенията ги гонят на височина, което за мен лично не е ОК. Поливането ти е грешно, защото не поливаш цялата саксия, а само в средата и един литър през 2 дни е доста малко.

Вдигнах лампите понеже растенията ги доближиха доста.. Мисля че вече трябва да спрат да растат на височина...
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

DemoncheTo10 написа: 31 Май 2022, 08:47
WDScorpio написа: 30 Май 2022, 21:16
DemoncheTo10 написа: 30 Май 2022, 19:59 Здравейте тези доста дръпнаха във фаза цъфтеж са... Най-голямото е около 150см. През два дни ги поливам с 1л вода на всяко.. В 14л саксии са... Та според вас дали е добре тска или трябва повече?
Не съм се връщал назад, за да видя какви са ти лампите, но така както ги гледам първо са доста високо и растенията ги гонят на височина, което за мен лично не е ОК. Поливането ти е грешно, защото не поливаш цялата саксия, а само в средата и един литър през 2 дни е доста малко.

Вдигнах лампите понеже растенията ги доближиха доста.. Мисля че вече трябва да спрат да растат на височина...
Върнах се назад и видях, че използваш 400В осветление което е доста малко за подобно пространство. 400В трябва да се държат на 30-40см от върховете на растението. Винаги дръж осветлението максимално близо, защото в противен случай растенията се издължават и стават като пръчки, както е станало при теб. Така както гледам от снимките ти си за 4 по 1000В, за да имаш оптимално развитие. Ако беше в бокс с 400В и 4 растения е приемливо, но тогава стените на бокса отразяват светлината и имаш оптимални резултати.
Свали лампите и следи температурата при върховете и следи температурата при върховете да не надвишава 30С, ако листата се накъдрят я вдигни с 5-10см.
DemoncheTo10
Градинар
Градинар
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Май 2022, 22:51
Has thanked: 7 times
Been thanked: 18 times

Благодаря за съветите... Това ми е последния гроу със такъв тип осветление... Минавам на лед. Достатъчно нацапах тая тема за следващия пост ше направя нова за новия ми гроу и ще постна тук линк към нея ако не е проблем разбира се...
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

DemoncheTo10 написа: 01 Юни 2022, 09:56 Благодаря за съветите... Това ми е последния гроу със такъв тип осветление... Минавам на лед. Достатъчно нацапах тая тема за следващия пост ше направя нова за новия ми гроу и ще постна тук линк към нея ако не е проблем разбира се...
И тези ще станат интересни! Е да, леда е за предпочитане отвсякъде. Излизат все по добри и достъпни лампи. 👍
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”