Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Диагностика за растения в почва (снимки)

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Sofia Cannabis написа: 28 Яну 2022, 16:24
Почива си растението (СПИ). Не всички растеният имам еднакви нужди от светлина.
Може би си прав за пореден път 🎯
Днес ги пресадих във финалните саксии, палатката направо ще гръмне от нямане на място, което е нещо хубаво отчасти. Вдигнах лампата и я понамалих за един ден. 5 часа след пресаждането се поободриха. Бяха още сравнително мокри от вчера, понеже ги накиснах хубаво след сушата (може и това е подпомогнало доувисването през нощта) и затова само ги пресадих с нова почва, не съм поливал. Утре ако са свежи мисля да ги топирам и да полея с Кал-Маг, К+Амино, Ризотоник и Каназим. Вегата ще я пропусна този път понеже са си зелени, особено блуберито (фактически ще я заменя с К+Амино в тая поливка)
P.jpg
Основното ми питане е мога ли да направя 4 главни връха с едно топиране по този начин като на снимката, или не е това идеята и трябва да се направят 2 топирания , за да няма нищо под тия 4 разклонения, а не да са 2 под 2 ето така:
T.jpg
Този път ще е много весело с 4 сорта и тотална липса на място, ако смогна скоро да се снабдя с още една палатка Марс-Хидро ще е добре поне да ги преместя там да цъфтят на малко по-широко, а тази малката да остане за вегетация и/или клонинги. Във всеки случай този път няма да гоня никакви излишни прецизности, просто искам да запълнят палатката максимално бързо и да ги пускам да се надуват, сега са на 7 нода и можех вече да съм топирал, но реших този път да изчакам малко да заякнат преди това, с цел по-малко стрес.
Това съм аз като пуша от бъбългъмъра:
⚗️🤪💨
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Може да направиш 4 както си показал но горните два ще са по-големи.

Имаш предостатъчно място в тази палатка.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Partizan grower
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Мар 2022, 22:33
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

Растението е на 10дни преди около 4дни започнаха да му се извиват листата надолу.
Лампите са на 5см. (2лед крушки по 1500лумена)
Прикачени файлове
IMG_20220328_112902.jpg
DeutschBuds
Градинар
Градинар
Мнения: 325
Регистриран на: 22 Ное 2021, 02:03
Has thanked: 293 times
Been thanked: 492 times

Sofia Cannabis написа: 28 Яну 2022, 18:44 Може да направиш 4 както си показал но горните два ще са по-големи.

Имаш предостатъчно място в тази палатка.
Ако ги разпънеш горните и оставиш да се изравнят с долните, няма ли да станат равни?
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

DeutschBuds написа: 28 Мар 2022, 12:28
Sofia Cannabis написа: 28 Яну 2022, 18:44 Може да направиш 4 както си показал но горните два ще са по-големи.

Имаш предостатъчно място в тази палатка.
Ако ги разпънеш горните и оставиш да се изравнят с долните, няма ли да станат равни?
Зависи от вида и условията - ще изброя няколко които аз лично съм виждал. Със согурност има и други варианти.

- Ще станат равни но горните два клона ще направят по-големи глави.
- Ще станат равни с еднакъв размер глави.
- Само едното горно ще направи много голяма глава.
- Няма да станат равни защото растениято изпраща повече хормони към горните разклонения.
- Долнище ще спрат да се развиват, защото расението не иска да се развиват.
- Само едното от двете долни ще се развие и ще стане по-голямо и от двете горни.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Partizan grower написа: 28 Мар 2022, 11:31 Растението е на 10дни преди около 4дни започнаха да му се извиват листата надолу.
Лампите са на 5см. (2лед крушки по 1500лумена)
Мен пак ми изглежда, че някъде остава влажно. Нещо тази почва не е най-добрата или често поливаш, макар и по малко? Леко се мокри преди саденето почвата и после поливането трябва да си го нагодиш. Първите няколко дни може и да не се полива, зависи при теб как са условията, може мъничко отгоре като за бебе, но пак дай време да поизсъхне. Някъде надолу може да остава. На вид е нещо такова, но нека да предположи още някой? Аз си мисля за скъпите семки да си потърсиш един пакет малък някаква друга почва, може да не е от гроу шоп, но примерно Лактофол, Компо сана, Био цвет са добри от големите вериги ако имаш възможност. Дори тази от Лидъла, която имат там за разсад може би да става, нея не съм я пробвала, но свекърва ми взе за домат и май няма проблем.... А той за проба е подобен. Лампичките може малко по високо, да не му сушат много пък листата, отдалечи ги на 15 примерно и гледай, ако нещо стъблото му се издължава ги приближи леко, но 5см май е близичко доста.
Аватар
Partizan grower
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Мар 2022, 22:33
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

Здравейте, имам следния проблем с едно растение на около 12дни. Лампите са на 13-14см от разсадите (лед 3000лумена 6500K)
Преди около 3 дни му се обезцветиха така листата по края и расте бавно. Останалите разсади в кутията се развиват доста по бързо и не избеляват така. Преди време имах пак подобен проблем на пробните растения но се оказа, че е заради лоша почва. Този път ги сложих в много мек торф с перлит и зеолит и вървят добре освен даденото.
Сорта е Durban Poison на Dutch Passion.
Първата снимка е на втория Durban Poison, който се развива една идея по-бавно и той но не е толкова фатален както първото.
Прикачени файлове
IMG_20220427_005546.jpg
IMG_20220427_005607.jpg
IMG_20220427_005518.jpg
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Почвата май жежка им идва.....тем .влажност....ок ли са?
Аватар
Partizan grower
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Мар 2022, 22:33
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

Mezzazine написа: 28 Апр 2022, 11:16 Почвата май жежка им идва.....тем .влажност....ок ли са?
Температурата в светлия период 23-25°С
В тъмния 22-24°
Влажност не съм мерил, понеже нямам с какво, но в бокса постоянно има съдове с вода, от които да се изпарява и отделно пръскам мъгла в бокса от време на време. Предполагам, че си е висока.
Почвата е смес от тъмен и светъл торф. Да изглежда все едно им е силна но другите нямат нищо общо, доста по бързо се развиват.
Eлектропроводимост на почвата 1.5Ms/cm
Предишния път като ги гореше беше още по силна
И електропроводимостта беше 3.5ms/cm
Пробвах 3 вида почви тази е най-добре за сега.
Ако им е силна защо само едното растение страда от това ? Възможно ли е да е избелено от светлината защото листата в крайчетата са почти бели до много светло зелено...
Другите се развиват нормално, но като че ли и другия Durban Poison има подобен проблем, по-светлички са му и на него листата...
Прикачени файлове
IMG_20220428_124242.jpg
IMG_20220428_124339.jpg
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Partizan grower написа: 28 Апр 2022, 12:47
Mezzazine написа: 28 Апр 2022, 11:16 Почвата май жежка им идва.....тем .влажност....ок ли са?
Температурата в светлия период 23-25°С
В тъмния 22-24°
Влажност не съм мерил, понеже нямам с какво, но в бокса постоянно има съдове с вода, от които да се изпарява и отделно пръскам мъгла в бокса от време на време. Предполагам, че си е висока.
Почвата е смес от тъмен и светъл торф. Да изглежда все едно им е силна но другите нямат нищо общо, доста по бързо се развиват.
Eлектропроводимост на почвата 1.5Ms/cm
Предишния път като ги гореше беше още по силна
И електропроводимостта беше 3.5ms/cm
Пробвах 3 вида почви тази е най-добре за сега.
Ако им е силна защо само едното растение страда от това ? Възможно ли е да е избелено от светлината защото листата в крайчетата са почти бели до много светло зелено...
Другите се развиват нормално, но като че ли и другия Durban Poison има подобен проблем, по-светлички са му и на него листата...
Започвай да мериш и влагата, температура + влага + светлина това е най - важното. Както хората не са еднакви, така не са еднакви и растенията. На едни им трябва едно, на други друго. Най - лесно е когато се ползват клонинги от една майка, тогава всичко е еднакво.
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”