Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Диагностика за растения в почва (снимки)

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Колеги, БлуБерито нещо "кляфна". Всички други са добре. Започвам с това, че блуберито е най-голямото растение, първа покълна и излезе над почвата.
- 23-26 градуса, 60-70% влажност се поддържат денонощно, затова ги изключвам като причина.
- Лампата TS1000 е на стандартните 50см - 50%, не излгеждат нито гладни, нито преторени, нямат петна, до вчера даже се бяха понаперили всичките.
- Всичките са поляти вчера, с кал-маг, биокана Вега и биокана Ризотоник - 650 ppm / 6.5 PH
- 3 литра почва в текстилни саксии ги поливам всеки 3-ти ден с по 450-500 мл. Тоест 2 пъти седмично като редувам веднъж вода, веднъж храна.
- Като цяло ми се стори еднаааа идейка по-олекнала саксията от останлите, които всъщност също са поолекнали повечко от вчера до днес, спрямо миналите поливки, и това ме навежда на мисълта, че най-вероятно проблема е свързан с поливането и порастването им.
- Извадих го внимателно от саксията, няма лудница от корени отстрани, но доколкото знам в текстилните саксии няма и как да има корени отстрани, виждат се тук-таме. Почвата обаче изглежда доста суха отдолу и острани и се поизрони яко, не знам това нормално ли е за текстилните саксии да пресъхват така отстрани, или аз не поливам достатъчно. Или не поливам правилно (първо пулверизирам почвата, и после много бавно на интервали през няколко минути поливам по-малко и изчаквам да влезе, докато отдолу не започне да протича умерено количество)..

Помагайте, моля! Жадна ли е (ако е така, то съвсем скоро и останалите ще започнат да увисват), или пък й е време за пресаждане, или е нещо друго?
Не ми се ще да се бавя с пролбема, за да не изпускам нещата и затова питам веднага щом го забелязах, първо тук, преди да предприема каквито и да е действия. Благодаря!
BB1.jpg
BB2.jpg
BB3.jpg
DeutschBuds
Градинар
Градинар
Мнения: 325
Регистриран на: 22 Ное 2021, 02:03
Has thanked: 293 times
Been thanked: 492 times

като са жадни така им клюмват листата. 3 дни за 500 мл сякаш е много време. И аз съм с текстилни саксии и на 2ри ден вече е сухо, на 3ти ден листата са паднали.Добре изглеждат на снимките иначе, не се вижда някакъв проблем. Просто поливай през 2 дни.
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 671
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 975 times
Been thanked: 1572 times

iKAR написа: 25 Яну 2022, 12:54 Колеги, БлуБерито нещо "кляфна". Всички други са добре. Започвам с това, че блуберито е най-голямото растение, първа покълна и излезе над почвата.
- 23-26 градуса, 60-70% влажност се поддържат денонощно, затова ги изключвам като причина.
- Лампата TS1000 е на стандартните 50см - 50%, не излгеждат нито гладни, нито преторени, нямат петна, до вчера даже се бяха понаперили всичките.
- Всичките са поляти вчера, с кал-маг, биокана Вега и биокана Ризотоник - 650 ppm / 6.5 PH
- 3 литра почва в текстилни саксии ги поливам всеки 3-ти ден с по 450-500 мл. Тоест 2 пъти седмично като редувам веднъж вода, веднъж храна.
- Като цяло ми се стори еднаааа идейка по-олекнала саксията от останлите, които всъщност също са поолекнали повечко от вчера до днес, спрямо миналите поливки, и това ме навежда на мисълта, че най-вероятно проблема е свързан с поливането и порастването им.
- Извадих го внимателно от саксията, няма лудница от корени отстрани, но доколкото знам в текстилните саксии няма и как да има корени отстрани, виждат се тук-таме. Почвата обаче изглежда доста суха отдолу и острани и се поизрони яко, не знам това нормално ли е за текстилните саксии да пресъхват така отстрани, или аз не поливам достатъчно. Или не поливам правилно (първо пулверизирам почвата, и после много бавно на интервали през няколко минути поливам по-малко и изчаквам да влезе, докато отдолу не започне да протича умерено количество)..

Помагайте, моля! Жадна ли е (ако е така, то съвсем скоро и останалите ще започнат да увисват), или пък й е време за пресаждане, или е нещо друго?
Не ми се ще да се бавя с пролбема, за да не изпускам нещата и затова питам веднага щом го забелязах, първо тук, преди да предприема каквито и да е действия. Благодаря!

BB1.jpg
BB2.jpg
BB3.jpg
Ето как аз се справих с това кога и как да поливам, тертипа ми е следния. Поливам толкова, че винаги да има много леко изтичане от дъното на саксията(доколкото прочетох и ти така правиш, само че аз не пулверизирам), след което я повдигам и запомням колко тежи, когато е баш накисната и после само чрез повдигане разбирам дали е време за поливане, преди с пръст роних горния слой, но това понякога подвежда и не е много хубаво да се прави. Температурата ти пише 23-26 ако през повечето време е 26 може и това да стимулира по-бързото съхнене, защото все пак е текстилен пот и то черен, черното привлича повече. Ако на усет е лека и видиш леко клюмване, най вероятно е за поливане, хубавото на текстила е, че е по трудно да преполееш. Ако и самия ти почвен микс е по- лек и аериран пак е нормално по-бързо да съхне. Но не винаги лекото клюмване е признак на суша или пък на преполиване, най- редовно при края на светлия период бяха леко клюмнали при мен, а най наперени са ми, когато се пуска лампата или даже още преди това, сякаш си очакват деня :lol: и избягвай така да ги вадиш от пота. :lol:
Keep on growing :stone:
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Благодаря ви! И аз съм забелязал в различните периоди че клюмват и се перчат, но берито беше клюмнало като светна лампата, което не е ок. Иначе хич не ми е комфортно да ги вадя и го направих само за да я видя и да я снимам. Лекички са доста да, явно взеха да пият повечко и аз не съм адаптирал поливките и почват да се мъчат. Сега ще го помисля дали да изчакам до утре всичките заедно да ги полея с повечко вода, или да действам директно и да го полея него, въпреки че ще му се падне в средата на деня.. Едва ли до утре ще стане фатално, листата не се усещат супер сухи все още и на места в почвата се вижда, че има влажно, засега първото нещо е да го преместя в ъгъла на палатката да взима по-малко светлина днес и да понамаля температурата в бокса малко.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Те в тези ли ще са до края? Платнените имат предимства, но да, това че съхнат някак си така мен като цяло не ми допадна и се върнах на пластмасови, след само един опит с тях. Може би не можах да им свикна просто.... 🤷Може би само последната да е такава, крайната. Иначе са си супер свежички! Ти си си отговорил и сам ми се струва, ако нагодиш поливката.... 🙂👍
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Ина, ще имат още едно пресаждане в по-големи, но пак платнени, мислех средата на седмицата да топирам, края да ги пресадя (или обратното е по-умно, първо пресаждане после топиране?). Исках да пробвам просто как ще е с тези от плат, защото пък с пластмасовите първия път преполивах заради липса на опит и недобър дренаж. И общо взето май в едните е лесно да преполееш, в другите е лесно да не полееш достатъчно или да допуснеш пресъхване, и всичко е наистина да хармонизирам поливките и ще тръгнат нещата добре, ще сипвам по-смело водица в тези. Всъщност преди малко забелязах, че по най-първите листа най-долу на берито и на уайт уидоу-а има ето такова изсъхнало и прежълтяло по крайчетата:
D.jpg
D2.jpg
Ииии май няма да ги чакам до утре да полея да не влошавам нещата 🍂
Благодаря за супер бързите реакции, колеги!
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Растението след поливката малко се ободри, но на следващата сутрин пак го заварих увиснало. Не знам какъв е проблема, дали е възможно от пресушаването да се е слегнала почвата много и корените да нямат въздух. Сутрин е увиснала и после за 6-7 часа се вдига, но не така както останалите цветя, нещо си го мъчи.. Планирам утре да дам к+амино, защото мисля че петънцата ръждивите долу може да са липса на калий. И ако съм прав за корените и слягането, и те са причината са това увисване се чудя дали да не сложа и ензими в разтвора, четох че могат да помогнат за слегнала почва. И евентуано след поливката направо ще пресадя в крайните саксии, да видим ще го бъде ли това блубери. Ако не го бъде оставам само с двата уайт уидоу-а за пушене, като единия ще е едва на 3 седмици от покълването когато ги обърна. И тоя Cream & Cheese (THC:CBD - 1:1) ще да е интересен, макар че в тази пропорция се говори за така наречения "антураж ефект" и не е това, с което класическите стоунъри си махаме главата... Сега всякакви съвети как да оправя проблема са добре дошли, надявах се да е от поливането, но явно има още нещо..
BB.jpg
MixedGreens
Градинар
Градинар
Мнения: 254
Регистриран на: 12 Дек 2020, 17:26
Has thanked: 491 times
Been thanked: 235 times

При мен бяха паднали листата защото лампата ми беше на 100% и близко до растението. Ако ти е мощтна лампата, това може да се получи, като ако го правиш продължително ще се покаже калмаг дефицит и ще почват да се извиват краищата на растението.
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Интересното е че само това растение увисва.. все пак благодаря! Прав си, ръждивите петънца може и да са кал-маг дефицит. Ще видя днес дали да не вдигна малко лампата и да засиля кал-мага за да не се влошат нещата.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

iKAR написа: 28 Яну 2022, 10:10 Растението след поливката малко се ободри, но на следващата сутрин пак го заварих увиснало. Не знам какъв е проблема, дали е възможно от пресушаването да се е слегнала почвата много и корените да нямат въздух. Сутрин е увиснала и после за 6-7 часа се вдига, но не така както останалите цветя, нещо си го мъчи.. Планирам утре да дам к+амино, защото мисля че петънцата ръждивите долу може да са липса на калий. И ако съм прав за корените и слягането, и те са причината са това увисване се чудя дали да не сложа и ензими в разтвора, четох че могат да помогнат за слегнала почва. И евентуано след поливката направо ще пресадя в крайните саксии, да видим ще го бъде ли това блубери. Ако не го бъде оставам само с двата уайт уидоу-а за пушене, като единия ще е едва на 3 седмици от покълването когато ги обърна. И тоя Cream & Cheese (THC:CBD - 1:1) ще да е интересен, макар че в тази пропорция се говори за така наречения "антураж ефект" и не е това, с което класическите стоунъри си махаме главата... Сега всякакви съвети как да оправя проблема са добре дошли, надявах се да е от поливането, но явно има още нещо..
BB.jpg
Почива си растението (СПИ). Не всички растеният имам еднакви нужди от светлина.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”