Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

CBD при Пристрастяване

Правила на форума
Това е форум, което означава, че "съветите" и информацията, обсъждани тук, понякога се създават от непрофесионалисти.

Информацията в този форум е предоставена само с информационна цел и не трябва да се тълкува като медицински съвет или указание, нито да заменя съветите, предоставени от медицински специалист.
Описаните продукти/вещества в този форум не са предназначени да диагностицират, лекуват или предотвратяват болести. Нищо в този форум не е предназначено за медицинска диагноза или лечение. Винаги се консултирайте с вашия медицински специалист относно възможни усложнения, преди да използвате даден продукт/вещество. По никакъв начин информацията във форума не заменя консултация с компетентен медицински специалист. Не може да бъде дадена никаква гаранция за точността или пълнотата на информацията в този форум под каквато и да е форма – текст, снимки. Информацията може да включва технически грешки, печатни грешки, пропуски или неточности. Собствениците на форума не поемат отговорност за диагноза или лечение, направени въз основа на информацията в този форум. Читателя поема пълна отговорност за правилното използване на информацията в този форум.
Не диагностицираме, предписваме, нито лекуваме болести. Не се опитваме да даваме медицинските съвети. Не сме здравнни и/или медицински специалисти или лекари, и не се преструваме, че сме такива. Не лекуваме и не се грижим за медицински случаи.

Моля, винаги се консултирайте със съответния специалист в случай на заболяване, самолечение или промяна на лечението. Не вярвайте на всичко, което е в Интернет. За съжаление, чудодейни лекарства не съществуват.
Семена марихуана
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Пристрастяването се определя като заболяване от повечето медицински асоциации. Подобно на диабета, рака и сърдечните заболявания, пристрастяването се причинява от комбинация от поведенчески, екологични и биологични фактори. Генетичните рискови фактори представляват около половината от вероятността някой да се бори със зависимостта. Последиците от нелекуваната зависимост често включват други физически и психични заболявания, които изискват медицинска помощ. Ако не се лекува с течение на времето, пристрастяването става по-тежко, инвалидизиращо и животозастрашаващо.

Повечето хора не знаят това, но пристрастяването към Наркотици и Алкохол всъщност е болест. Това е мозъчно заболяване, характеризиращо се с физическа и психологическа зависимост от наркотици и Алкохол, въпреки вредните им ефекти. Пристрастените лица са напълно наясно със своя проблем, но го намират за изключително трудно да се справят с него. Основната причина за пристрастяване към наркотици и Алкохол се оказва продължителна злоупотреба с двете вещества. Злоупотребата с наркотици се предизвиква от различни причини като натиск от връстници (компанията и средата ни), депресия и нарастващата наличност на лекарства. Наркоманията също е описана като рецидивираща болест, тъй като много пациенти често попадат отново в ямата на пристрастяването, ако лечението не е ефективно.

В Съединените щати опиоидната зависимост е обявена за извънредно положение за общественото здраве от президента Тръмп през 2017 г. Оттогава тя е наречена Опиоидната Криза. През 2015 г. над 20,101 смъртни случая са причинени от предозиране на обезболяващи лекарства. Допълнителни 12 990 смъртни случая бяха причинени от предозиране с Хероин. През 2016 г. Министерството на Здравеопазването и Човешките Услуги на САЩ регистрира 42 000 смъртни случая, приписвани на предозиране с опиоиди. Това определено са отрезвяващи статистики.

През последните няколко години изследователите изучават канабидиол (CBD), съединение, открито в Канабиса, което според тях може да бъде много ефективно лечение на наркомании. Това е въпреки факта, че Администрацията по прилагане на наркотиците (DEA) го класифицира като лекарство от списък 1, като се предполага, че се счита, че има висок капацитет за злоупотреба. Независимо от това, 29 щата са легализирали употребата на Медицинска Марихуана.

Може би се чудите как може компонент, намерен в наркотиците, да помогне при наркомания?


Смята се, че CBD има способността да променя невронните пътища в мозъка на зависим, за да помогне за намаляване на копнежа и симптомите на отпадналост.


Защо да използвате CBD за лечение на пристрастяване?

Може да дойде като изненада, но CBD вече се оказа успешна причина за лечение на различни други заболявания. Записано е като ефективно при контролиране на епилептичните припадъци, намаляване на възпалението и подпомагане на облекчаването на хроничната болка. CBD се използва и за намаляване на ефекта от химиотерапията, като гадене за пациенти с рак.

Може би една от основните причини защо CBD работи добре като лечение на пристрастяване е, защото е непсихоактивно.
Това означава, че за разлика от THC (тетрахидроканабинол), който е компонентът, който ви "напуши/надруса", когато консумирате марихуана, CBD ви предлага своите ползи за здравето без еуфорични чувства. Интересно е, че е установено, че CBD неутрализира психоактивните ефекти на THC. Както бе посочено по-рано CBD-то работи, като променя невронните пътища в мозъка на наркомана, за да намали желанието и симптомите на отнемане. Това означава, че зависимите, поставени на лечение с CBD, не жадуват за наркотици и като такива са изложени на малък риск от рецидив.

Предимства от използването на CBD за лечение на зависимост


CBD предлага безкраен списък от предимства като лечение на зависимост. Първо CBD-то помага да се намали желанието за зависими, което го прави страхотен противодействие срещу рецидив, дори когато зависимите са изложени на тригери. Това е голямо предимство, тъй като се твърди, че 85% от възстановените наркомани и алкохолни наркомани рецидивират в рамките на година след лечението. Освен това помага за намаляване на симптомите на абстиненция за наркомани.

На второ място, CBD има способността да намалява нивата на тревожност при наркомани. Твърди се, че има терапевтични ефекти при опиоидни зависими, което намалява нивата им на тревожност, като следователно намалява вероятността зависимостите да се повторят. Учените се кредитират като способността за частично активиране на 5HT1-A серотониновия рецептор в мозъка, което обяснява ефекта му за повишаване на настроението.

И накрая, за разлика от други лекарства като OxyContin и Vicodin, CBD ( Канабидиол / Cannabidiol) не пристрастява
Странични ефекти от използването на CBD


Страничните ефекти на CBD маслото са редки и не са толкова тежки, колкото тези, причинени от конвенционалните лекарства използвани за лечение на пристрастяване, но някои хора могат да изпитат гадене, диария или сънливост. Важно е да сте информирани, затова съставихме ръководство за възможни странични ефекти от CBD:
viewtopic.php?f=24&t=254

Дозировка на CBD

Изчисляването на правилната дозировка на CBD за лечение на зависимости може да бъде сложно. Ето защо, ние винаги препоръчваме да следвате подхода разработен от Leinow и Birnbaum в книгата „CBD - Ръководство на пациента на Канабис“ , която е отличен източник за тези, които все още не са разгледали CBD и неговите лекарствени свойства.Идеята е да се подхожда към CBD с малки крачки стъпки по стъпка, като се започва с микродоза и постепенно се увеличавате дозата, докато се постигнат желаните резултати. За да разберете каква може да бъде правилната дозировка за CBD за вас, посетете нашия пост за дозата на CBD.
viewtopic.php?f=24&t=253

Как мога да използвам CBD за лечение на пристрастяване?

В момента CBD се предлага под различни форми - от масло, таблетки до варива и дори за консумация. CBD маслото е показано като предпочитан вариант за много хора. Най-добре е обаче да изберете формата, в която се чувствате най-удобно.

Истории на успешно излекувани

Че (не е истинското му име), беше поставен на Окситоцин, който съдържа опиоиди, за да помогне за намаляване на болката след изместване на диск в гръбнака. Въпреки това, лекарят му оттегли рецептата, след като разбра, че Че се е пристрастил към нея и злоупотребява с нея. Че намери други начини за достъп до веществото, което води до седемгодишна битка с опиоидната зависимост. Че опита да пуши марихуана, но желанието му за опиоид продължава. След това той опита CBD, който се оказа ефективен. Той се кълне в ефиктевността на капсули с 33 mg CBD веднъж дневно, която според него е намалила изцяло желанието му за наркотици и върна живота му в нормални условия.


Личната история на firstcitizen + THC:
Аз самият бях тежко пристрастен към много и различни видове наркотици и с ръка на сърцето заявявам, че Канабиса спаси живота ми, като ми помогна да се отказа от тези накротици. Бях пристрастен към Амфети, Пико, Бонбони, Алкохол, Тютюн и самозадоволяване. Всичките ми приятели бяха наркомани и за мен беше нормално да се друсам, защото бях в такава среда. Причините поради които го правех бяха комплексни, накратко не ми харесваше реалноста в която живия, но наркотиците не ми помагаха да променя нещо, а просто спирах да я чувствам. Наркотиците ме правеха ме по-безчувстен. Редовно когато си правех маратони и не съм спал с дни и шмърках много амфети от което ми се пиеше Алкохол и злоупотребявах с Алкохола изключително много всяка вечер, но освен тогава го комбинирах с големи количества Тютюн. Когато съм бил нашмъркан съм достигал до 5 кутии с цигари на денонощие и над 700 мл концентрат за 1 вечер. Което е вредно от всякъде! (Черният и Белият Дроб се чудя какво да ги правят тия вещества и как да ги чистят) Аз не ползвах CBD, при мен всичко го направи едно напушване с много хубава Сатива, която имаше голямо количество THC. Не бях пушил трева отдавна, но пък шмърках редовно всеки ден.... и един ден се напуших с тази Сатива, която ми позволи да погледна на живота си от Друга Гледна точка и това напушване и философските мисли, които ми дойдоха на ум ми помогнаха да осъзная, че трябва да спра, защото съм в дупка и ще умра съвсем скоро ако продължавам така. Първо спрях Амфетите, Пикото и бонбоните, а това драстично намали употребата ми на Алкохол и Тютюн. С времето продължих да пуша Каннабис, но започването на отглеждането на Канабис ми подейства, като терапия. В един момент спрях твърдият Алкохол и почнах да пия само бира. Отказах Тютюна за да имам средства за да мога да отглеждам Канабиса с които се самолекувах. Канабиса отвори за мен и любовта в отглеждането и на други растения. (човек от къде да знае, че е толкова приятно да отглежда лук, пипер, домати и т.н. )Вярвам, че Канабиса в комбинация със Земеделие, може да помогне за изчистването на хората от наркотицит. Под земеделие не визирам само отглеждането на Канабис, но и отглеждането на зеленчуци, плодове, цветя и други билки. Дори вярвам, че Канабиса в комбинация със земеделието могат да се окажат полезни инструменти за промяната и интеграцията не само на бивши наркомани, но и на затворници.



Какво е научното изследване за CBD при пристрастяване?


Скорошно проучване на CBD от Freidbert Weiss даде положителни резултати при използването на CBD за лечение на зависимости. Изследването е проведено върху плъхове с или кондиционирана зависимост от кокаин или алкохол. Плъховете всеки ден в продължението на седмица получавали гел за локално приложение съдържащо CBD, преди да бъдат тествани, за да видят как реагират на някой от често срещаните тригери на пристрастяване.

Плъховете преминаха тестовете, което показва, че има по-малка вероятност да се повторят, дори когато са провокирани. Освен това, плъховете, които са били на CBD, показват намалена тревожност и импулсивност - и двете характеристики на пристрастяването. Изследването беше повече от успешно в доказването, че CBD е ефективен начин за излекуване на зависимостта.

В заключение, че без дългосрочно лечение за предотвратяване на рецидиви от наркотици, мечтата на наркоман за постигане на трезвеност остава само мечта. CBD маслото обаче предлага на зависимите дългосрочното решение, от което се нуждаят.

#БГКоноп

References:

Foster, L. (2019). Understanding Addiction Relapse. [online] EverydayHealth.com.
Expert Committee on Drug Dependence (2018). CANNABIDIOL (CBD). [online] World Health Organization.
Leinow,, L. and Birnbaum, J. (2017). CBD: A Patient’s Guide to Medicinal Cannabis. North Atlantic Books. [↩]
Volpe, A. (2019). Is Marijuana the Key to Solving the Opioid Crisis?. [online] Men’s Health.
Gonzalez-Cuevas, G., Martin-Fardon, R., Kerr, T., Stouffer, D., Parsons, L., Hammell, D., Banks, S., Stinchcomb, A. and Weiss, F. (2018). Unique treatment potential of cannabidiol for the prevention of relapse to drug use: preclinical proof of principle. Neuropsychopharmacology, 43(10), pp.2036-2045. [↩]
Публикувай отговор

Обратно към “Психично здраве”