Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

RSO в Домашни Условия / Масло от Канабис

Цялата важна информация на едно място
Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

new vilager написа: 23 Апр 2021, 13:38 Здравейте !
Вчера за пръв път опитах да си направя масло по метода на Рик. След подготовката по снабдяването с оризоварка и др.нужни неща, най-сетне направих експеримента и ето резултата (в снимките и описанието по-долу).
Преди това искам да благодаря специално на #Zafor19 за времето, което ми отдели, за подробните описания на детайлите по приготвянето, по начина на ползване и лечение и най-важно - за куража, който ми даде, че приготвянето е лесно :-)

Използвани материали :
-120 г отбрани глави (90г АК47 + 30г WW+WOGсмес) ;
-2 л медицински спирт 95% ;
-филтри за шварц-кафемашина (№4) ;
-оризоварка ;
-котлон ;
-дървена лъжица;
-купа ;
-пластмасова туба и подръчни материали;
-медицински ръкавици ;
-спринцовки за еднократна употреба 5 мл.

Начин на приготвяне.
1.Наситняване на главите;
2.Поставяне в купа и покриване със спирт.
3.Разбъркване с лек натиск за 3 мин.
4.Изцеждане на съдържанието на купата през филтър в друг съд.
5.Повторно промиване (за втората част не ми стигна спирта за повторно промиване) и отново прецеждане.
6.Готовата течност се слага в оризоварката.
7.След около 45-50 минути течността извира и на дъното остава само маслото.
8.Върху затоплен котлон (около 60-80 градуса) поставих съда от оризоварката с маслото и
9.Изсмукване на маслото в спринцовка.
При работа спазвах стриктна чистота (ръкавици) + безопасност (оризоварката беше обдухвана непрекъснато с насочен вентилатор).
Изпаряването на етанола наистина е взривоопасно и трябва много да се внимава точно в таззи част от производството.
Това е всичко ! Наистина е лесно !
Резултат : около 9мл CBD по метода на Рик. Гонех резултат около 10%, както е при него, но за пръв опит, смятам, че и това е ОК.
Нещо, което не очаквах и за което не бях подготвен :
-през филтъра течността се оцтцежда много, много бавно ;
-нужен ми беше гивгир или кошницка, с която по-лесно и бързо щях да прецеждам ;
-маслото е супер гъсто и дори на топъл котлон пълни спринцовката до някъде, а не цялата. След като влезе около 2-3 мл, става много и невъзможно да изтегля с буталото повече масло. Именно затова маслото е в няколко спринцовки, вместо да речем в 2. Вероятно има и друг начин да ги напълня, опитах няколко пъти, но не успях.
Това е опитът ми за сега :-) Още веднъж благодаря на Zafor19 за съветите !
Бъдете здрави !
:hookah: :hookah: :hookah:
Само че това си е ектракт от всичко, не само ЦБД да имаш предвид. Тези глави едва ли да си нямат от всичко😄. И така е по добре, Рик Симпсън също коментира, че примерно специално за рак е желателно да си има ТХЦ. СБД продават такива масла от коноп(hemp), който да не хваща за да може да се продава свободно. Е, помага за някои състояния и то само по себе си, но дори има такова нещо hole plant extract, където даже и клечки и тн добавят, просто да е повече и с всичко в него. Може да се направи просто от глави на дивак и така тхц е сведено до минимум. Но аз точно това не искам, искам да е фул спектрум. Аз не съм привърженичка да се разделя на отделни компоненти, само за да пасва на някакви законови регулации, единствено трябва да ни интересува медицинската му стойност, кое за какво помага, а не дали замайва. Дори в много случаи(изключвам може би само при деца, но ако помага дори и при тях е допустимо в зависимост от състоянието) "хващането" е необходимо и е част от тези ползи.
А междудругото не е нужно да се слага в спринцовки, при това е доста топло в този момент, а те да пластмасови. може докато е малко течно да се прехвърли в стъклено съдче удобно, там ще му изчезнат постепенно остатъците от спирт. и също за вътрешен прием е много по удачно да се разтвори в друга мазнина след като е готово(както по нагоре на София кана хапченцата с кокосово масло) иначе е неудобно и тежко се приема от организма. За мазане също, чисто да го мажеш така външно е ужас, пробвала съм и затова си разтварям в олио за тази цел.
new vilager
Градинар
Градинар
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Мар 2019, 14:13
Has thanked: 491 times
Been thanked: 223 times

Само че това си е ектракт от всичко, не само ЦБД да имаш предвид. Тези глави едва ли да си нямат от всичко😄. И така е по добре, Рик Симпсън също коментира, че примерно специално за рак е желателно да си има ТХЦ. СБД продават такива масла от коноп(hemp), който да не хваща за да може да се продава свободно. Е, помага за някои състояния и то само по себе си, но дори има такова нещо hole plant extract, където даже и клечки и тн добавят, просто да е повече и с всичко в него. Може да се направи просто от глави на дивак и така тхц е сведено до минимум. Но аз точно това не искам, искам да е фул спектрум. Аз не съм привърженичка да се разделя на отделни компоненти, само за да пасва на някакви законови регулации, единствено трябва да ни интересува медицинската му стойност, кое за какво помага, а не дали замайва. Дори в много случаи(изключвам може би само при деца, но ако помага дори и при тях е допустимо в зависимост от състоянието) "хващането" е необходимо и е част от тези ползи.
А междудругото не е нужно да се слага в спринцовки, при това е доста топло в този момент, а те да пластмасови. може докато е малко течно да се прехвърли в стъклено съдче удобно, там ще му изчезнат постепенно остатъците от спирт. и също за вътрешен прием е много по удачно да се разтвори в друга мазнина след като е готово(както по нагоре на София кана хапченцата с кокосово масло) иначе е неудобно и тежко се приема от организма. За мазане също, чисто да го мажеш така външно е ужас, пробвала съм и затова си разтварям в олио за тази цел.
[/quote]

Благодаря за инфото, Инна ! Да, грешката е моя, не е точно CBD, а масло. И - да - аз също предпочитам фулспектъра, и колкото се може по-високо съдържание на ТХС. Мен ме инетресува точно медицинската му стойност, а не "законовите" рамки, които ограничават. Тепърва ще опитам върху себе си и върху близки, за да видя ефекта и ще споделя с удоволствие ползите тук. Да, знам че стан амного гъсто, всъщност по съветите на Zafor следваше да го смеся с кокосово масло 1:1. Снабдих се с кокосово масло, но първия опит реших да е чисто. При следващите със сигурност ще опитам с кокосовото масло.
"Освен сега, има и после !"
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

И при мене си беше разправия с фитрацията, тая година мисля да пробвам с филтър за ликьор.
Прикачени файлове
Screenshot_2021-04-23 Коничното вино трябва да филтрира торбичка - 3 литра - – Garden Seeds Market Безплатна доставка.png
Screenshot_2021-04-23 Коничното вино трябва да филтрира торбичка - 3 литра - – Garden Seeds Market Безплатна доставка.png (78.25 KiB) Преглеждано 998 пъти
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Josep92 написа: 23 Апр 2021, 14:52 И при мене си беше разправия с фитрацията, тая година мисля да пробвам с филтър за ликьор.
Ха, това за пръв път го виждам. Платнено ли е? Може и да е удобно, стига да не е пък много едро? И аз с тия филтри за кафе малко се мъча, зарязвам го да покапва, отивам, доливам..... Иначе първо прецеждам грубото през по едър филтър поне то да не ми се пречка....
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

new vilager написа: 23 Апр 2021, 14:43 Само че това си е ектракт от всичко, не само ЦБД да имаш предвид. Тези глави едва ли да си нямат от всичко😄. И така е по добре, Рик Симпсън също коментира, че примерно специално за рак е желателно да си има ТХЦ. СБД продават такива масла от коноп(hemp), който да не хваща за да може да се продава свободно. Е, помага за някои състояния и то само по себе си, но дори има такова нещо hole plant extract, където даже и клечки и тн добавят, просто да е повече и с всичко в него. Може да се направи просто от глави на дивак и така тхц е сведено до минимум. Но аз точно това не искам, искам да е фул спектрум. Аз не съм привърженичка да се разделя на отделни компоненти, само за да пасва на някакви законови регулации, единствено трябва да ни интересува медицинската му стойност, кое за какво помага, а не дали замайва. Дори в много случаи(изключвам може би само при деца, но ако помага дори и при тях е допустимо в зависимост от състоянието) "хващането" е необходимо и е част от тези ползи.
А междудругото не е нужно да се слага в спринцовки, при това е доста топло в този момент, а те да пластмасови. може докато е малко течно да се прехвърли в стъклено съдче удобно, там ще му изчезнат постепенно остатъците от спирт. и също за вътрешен прием е много по удачно да се разтвори в друга мазнина след като е готово(както по нагоре на София кана хапченцата с кокосово масло) иначе е неудобно и тежко се приема от организма. За мазане също, чисто да го мажеш така външно е ужас, пробвала съм и затова си разтварям в олио за тази цел.
Благодаря за инфото, Инна ! Да, грешката е моя, не е точно CBD, а масло. И - да - аз също предпочитам фулспектъра, и колкото се може по-високо съдържание на ТХС. Мен ме инетресува точно медицинската му стойност, а не "законовите" рамки, които ограничават. Тепърва ще опитам върху себе си и върху близки, за да видя ефекта и ще споделя с удоволствие ползите тук. Да, знам че стан амного гъсто, всъщност по съветите на Zafor следваше да го смеся с кокосово масло 1:1. Снабдих се с кокосово масло, но първия опит реших да е чисто. При следващите със сигурност ще опитам с кокосовото масло.
[/quote]Но ако го пазиш продължително най дълго може да се съхранява чисто в хладилника, пък ти при прием да си разредиш колкото ти трябва. Това с хапченцата мен ми допада, да не се мацоти излишно, но не съм опитвала да си правя.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

Тук нищо не се купува или продава!

1г на ден и от двете ти трябва когато имаш сериозни заболяване като твоето.

Като RSO и CBD са добавки към традиционното лечение (химеотерапия).

Моят личен опит е много положителен - моя приятел имаше 4 степен на десния бял дроб който се беше разнесат в гръбначния стълб, ребрата , черния дроб и тръбата която свързва левия и десния бял дроб.

Докторите му дадоха 1г и малко, след две години имаше останало едно малко петно в десния бял дроб, всичко друго беше изчистено.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
gele76
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Фев 2023, 11:33
Has thanked: 3 times

Sofia Cannabis написа: 13 Фев 2023, 21:07 Тук нищо не се купува или продава!

1г на ден и от двете ти трябва когато имаш сериозни заболяване като твоето.

Много благодаря за споделения опит. Това търсих като съвет. Радвам се приятеля ви искрено. Но понеже новак в тази сфера , не мога да разбера какво означава "1г на ден и от двете"? Ако става въпрос за RSO и CBD, това е ужасно много. То трудно мога понеса като пари 400мг CBD, пък камо ли 1г + 1г RSO..... Или пък нещо не разбирам за какво става въпрос. А и от къде мога да си набавя тези неща. Сори ако звучат супер тъпи тези въпроси, но до сега не съм имал досег с тази материя.
Благодаря още веднъж.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

gele76 написа: 14 Фев 2023, 00:11
Sofia Cannabis написа: 13 Фев 2023, 21:07 Тук нищо не се купува или продава!

1г на ден и от двете ти трябва когато имаш сериозни заболяване като твоето.

Много благодаря за споделения опит. Това търсих като съвет. Радвам се приятеля ви искрено. Но понеже новак в тази сфера , не мога да разбера какво означава "1г на ден и от двете"? Ако става въпрос за RSO и CBD, това е ужасно много. То трудно мога понеса като пари 400мг CBD, пък камо ли 1г + 1г RSO..... Или пък нещо не разбирам за какво става въпрос. А и от къде мога да си набавя тези неща. Сори ако звучат супер тъпи тези въпроси, но до сега не съм имал досег с тази материя.
Благодаря още веднъж.
Точно така 1г на ден от всяко.

Най-лесния вариант е да си направиш някаква компания и да си купиш ЦБД на едро.

RSO най-лесния вариант е да намериш някой квартален който има Марокански или Афганистански хашиш, взимаш 150-200г и ще направиш RSO от него. Самото правене е много лесно. Като намериш пиши и ще ти обясня как се прави.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
gele76
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Фев 2023, 11:33
Has thanked: 3 times

Sofia Cannabis написа: 14 Фев 2023, 03:05
gele76 написа: 14 Фев 2023, 00:11
Sofia Cannabis написа: 13 Фев 2023, 21:07
Точно така 1г на ден от всяко.
Благодаря още веднъж. А това "всеки ден" колко във времето продължава?
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

gele76 написа: 15 Фев 2023, 00:00
Sofia Cannabis написа: 14 Фев 2023, 03:05
gele76 написа: 14 Фев 2023, 00:11

Благодаря още веднъж. А това "всеки ден" колко във времето продължава?
Докато се оправиш
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Публикувай отговор

Обратно към “Индекс на Важните Теми”