Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

RSO в Домашни Условия / Масло от Канабис

Цялата важна информация на едно място
Семена марихуана
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

Това е всичко което използвам за направата на RSO в домашни условия.
След като буркана е пълен с трева се пълни със спир и се оставя да престой 2-3 минути и след това започвам да прецеждам през филтрите за кафе. Самото прецеждане става много бано, така че не бързайте. Това се повтаря 2 пъти, може и 3 ако искате.

След като всичко е прецедено го слагам на електрически котлон на средна температура докато заври ( алкохол започва да ври на 65-80С, за различните видове алкохол) след това намалям на минимално което поддържа алкохола във врящо състояние. Тук имам вентилатор който е насоцен към врящият алкохол през цялото време.

След като по-голямата част от алкохола е изврял го преливам в малка колба и го слагам на горещата плоча на кафеварката и го оставям да се изпарява на много ниска температура. Това отнема много дълно време ако има много останал алкохол. Аз го държа докато течноста стане много гъста и спре да бълбука.

След като е готово го дъджа на горещата плоча на кафеварката и го пълня директно в спринцовки.
Прикачени файлове
IMG_20191207_115701.jpg
IMG_20191207_115715.jpg
IMG_20191207_115724.jpg
IMG_20191207_115737.jpg
IMG_20191207_115801.jpg
IMG_20191207_115806.jpg
IMG_20191207_115844.jpg
IMG_20191207_115906.jpg
IMG_20191207_115917.jpg
IMG_20191207_115938.jpg
IMG_20191207_115952.jpg
IMG_20191207_120115.jpg
IMG_20191207_120055.jpg
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
SativaLover
Градинар
Градинар
Мнения: 206
Регистриран на: 14 Ное 2019, 18:15
Has thanked: 87 times
Been thanked: 91 times

Как се използва РСО ?? Слагаш по капка на езика или ?! Става ли за пушене?? :twisted:
Аватар
SativaLover
Градинар
Градинар
Мнения: 206
Регистриран на: 14 Ное 2019, 18:15
Has thanked: 87 times
Been thanked: 91 times

Аз съм правил BHO (Butane Hash Oil), ама много материал заминава.... иначе е по-лесно за направа от РСО, а екстракта е супер мощен - буквално слагаш само на върха на иглата! Това РСО само по енда капка май се ползва? Може ли да се пуши на изпарител?
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Аз го пуша на изпарител,но много цапа,затова го правя на топче с коз или пък с прашец ако имам пресят няй-добре(кийф).Иначе има и специални вейпове за масло само,но повече са за това прозрачно златистото нещо,което не съм имала щастието да опитам👌РСОто изглежда е повече за лечение.....Може да се разтвори една доза в конопено олио или зехтин и става за много неща,мазане,а за ядене определено е по усвои о от чисто.Ще покажа и моя опит тук,малко по успешен и прозрачен поне от предишния.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

Inna написа: 28 Дек 2019, 13:15 Аз го пуша на изпарител,но много цапа,затова го правя на топче с коз или пък с прашец ако имам пресят няй-добре(кийф).Иначе има и специални вейпове за масло само,но повече са за това прозрачно златистото нещо,което не съм имала щастието да опитам👌РСОто изглежда е повече за лечение.....Може да се разтвори една доза в конопено олио или зехтин и става за много неща,мазане,а за ядене определено е по усвои о от чисто.Ще покажа и моя опит тук,малко по успешен и прозрачен поне от предишния.
RSO не трябва да е прозрачно, по-начина по-който се прави, се извлича много хлоровил и това прави цвета доста по-тъмен.

Ако искаш RSO да е по-светло това което може да направиш в домашни условия е да замразис всичко, като трябва да го извличаш в много студена среда (фризер). Алкохола и тревата трябва да са на -20- 30С, Идеалните условия са -75С за да има свят на като на извличано с BHO.

Като винаги най-важното е да се използва високо качествен материал.

Най-доброто приложение за RSO е за медицински цели, има по-добри начини на извличане за пушене.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Като човек пушил RSO/ Rick Simpson Oil домашно правено и смея да твърдя, че това е грехота... и фира. RSO / Сълзите на Феникса са изключително лечебни и според мен трябва да се ползва от болни хора. Но не е като да не сме пробвали и да сму се радвали и на пушене, защото хваща много и има як вкус смоличката. Но ако ще пушите нещо, има толкова много и различни екстракти, които можете да направите специално за пушене, както каза Sofia Cannabis "Най-доброто приложение за RSO е за медицински цели, има по-добри начини на извличане за пушене." .

Когато RSO ( олиото / маслото ) се вземе перорално, това е най-безвредният и ефективен начин.

Пушенето на RSO е обвързано с пушенето на много смоли, което е вредно, защото смолите нали знаете по кое ще полепнат... Белия Дроб. (по алвеолите и дихателните пътища) Дали ще го сложи в джойната, дали ще си намаажиш цигарта или тютюнката, маслото при горене ще хване, но то направо цвърчи и тия смоли ако ползваш филтър ще видиш какво правят на Белия Дроб.
Както Inna каза, има специални вейпове за такива масла[/u], които трябва да се използват за не си вредите на Белия Дроб ИЛИ
RSO според мен е най-ефективно перорално и не случайно по-голям процент от хората го ползват перорално. Ползвал съм го за различни неща и различни мой роднини са го ползвали за различни неща и най-ефективно при тях е перорално... В смисъл възрастните хора трудно можеш да ги навиеш да пушат особено ако са непушачи, но се съгласяват да го ползват перорално или чрез мазане. (според случая)


Ако пушите RSO го пушете на Вейп, за да му усетите вкуса и за да не ви вреди на Белия Дроб!
Може да ги премесите с малко коз като топченце да стане. Има як вкус и напушва много. Ефекта е мигновен. Но задължително пушенето трябва да е на Вейп, защото RSO е смола и ако не е на Вейп лепне много по дихателните ви органи...


Rick Simpson да сте го чули някога да казва да се пуши маслото? НЕ! Той казва да се взема по малко перорално и постепенно да се увеличава дозата


Перорално вкарване (per os, p.o.). Лекарствените препарати се приемат през устата. Този начин се отличава с редица предимства и широко приложим, и е лесно достъпен начин. Не се изисква предварително стерилизиране на лекарствените средства поради бактерицидното действие на стомашния сок. Транспортът на лекарствата от храносмилателния канал до кръвообращението е свързано с преминаването през портната вена, а от там и през черния дроб. Тук част от лекарството се разрушава или инактивира в значителна степен. В други случаи някои съставки на храната може да променят свойствата на лекарствените средства, а често стомашния сок спомага за инактивиране на други или пък улеснява усвояването на трети. При друга част от лекарствените средства се проявява дразнещо действие в храносмилателния канал. Така може да се причини повръщане (ако не спазиш дозировката и преджасаш за първия път) потискане на апетита, апетит и други признаци. Дори собствените ни бактерии в микрофолората на стомаха играят голяма роля, как ще ни влият и лекарствата и наркотиците...


Местя темата, в Индекс на Важните Теми
viewforum.php?f=9




#БГКоноп
#Cannabis #THC #CBD #канабисмасло #медицина #medicine #лечение #Сатива #Индика #Sativa #Indica #Cannabisindica #CannabisSativa #Marijuana #Коноп #Марихуана
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Макар и да имам малък опит с RSO, това с цапането ме вбесява. Тъй като в известна степен имам досег с тия работи си мисля, че ще е готино да си напълниш масло в желатинови капсули,пълниш капсулите със спринцовката, колко му е, :) по биомагазините продават празни капсули, има всякакви видове, включително и веган капсули. Не са кой знае колко скъпи. Размерите на капулите варират, най-големите са размер 000, а най-малките - 5 , този размер, който ми се вижда най-стандартен е 0, побира до 500 мг билка, може и 200 мг да побере, зависи колко я напълните :lol: В Азариус продават поставки за пълнене на капсули, на мен лично ми се виждат скъпи, по китайските сайтове ги има за по без пари. Аз ще пробвам тази година!
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

Josep92 написа: 12 Мар 2020, 20:31 Макар и да имам малък опит с RSO, това с цапането ме вбесява. Тъй като в известна степен имам досег с тия работи си мисля, че ще е готино да си напълниш масло в желатинови капсули,пълниш капсулите със спринцовката, колко му е, :) по биомагазините продават празни капсули, има всякакви видове, включително и веган капсули. Не са кой знае колко скъпи. Размерите на капулите варират, най-големите са размер 000, а най-малките - 5 , този размер, който ми се вижда най-стандартен е 0, побира до 500 мг билка, може и 200 мг да побере, зависи колко я напълните :lol: В Азариус продават поставки за пълнене на капсули, на мен лично ми се виждат скъпи, по китайските сайтове ги има за по без пари. Аз ще пробвам тази година!
viewtopic.php?f=4&t=379&p=7599&hilit=%D ... 0%BE#p7599
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

Josep92 написа: 12 Мар 2020, 20:31 Макар и да имам малък опит с RSO, това с цапането ме вбесява. Тъй като в известна степен имам досег с тия работи си мисля, че ще е готино да си напълниш масло в желатинови капсули,пълниш капсулите със спринцовката, колко му е, :) по биомагазините продават празни капсули, има всякакви видове, включително и веган капсули. Не са кой знае колко скъпи. Размерите на капулите варират, най-големите са размер 000, а най-малките - 5 , този размер, който ми се вижда най-стандартен е 0, побира до 500 мг билка, може и 200 мг да побере, зависи колко я напълните :lol: В Азариус продават поставки за пълнене на капсули, на мен лично ми се виждат скъпи, по китайските сайтове ги има за по без пари. Аз ще пробвам тази година!
Да много по-удобно е. Не ти трябват поставки за капсули ако ще пълниш RSO, може да ги държиш с едната ръка а с другата да пълниш. Аз напълниш 30 капсули ( размер 1) за по-малко от 5 минути.
Прикачени файлове
IMG_20200309_215739 - Edited.jpg
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
airwalk
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Юли 2019, 21:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Може ли да се използва биоетанол за екстракция, този за камините? За цената си около 5лв/л е идеален, ако става за целта.
Публикувай отговор

Обратно към “Индекс на Важните Теми”