Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Ранен цъвтеж

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
onzi
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 02 Дек 2019, 10:07
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Привет на всички :)
В последната повече от половин година се опитвам да си отгледам цветенце, пробвах три различни сорта, но ефекта е, стигат до към 15 -20 см. височина и започват да правят цвтове. Първото семе ми го даде комшия, но и неговите направиха същото, съвсем малки започнаха да цъвтят. Реших, че е от семената. Но другите ги купих от магазин и би трябвало да са добри, но ...
Моля за съвет какво да правя.

предварително благодаря на всички !
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Здравей, добре дошъл във форума на Гръсти. Радвам се да те видя тук :)

След 3-ят одобрен пост ще можеш да качиш и снимки, които ще са ни много от полза.

Получават ли достатъчно слънчева светлина? Г-д колко часа средно на ден? На вън ли ги гледаш?

Важно е в началото да не ги преполиваш, преполиваш ли ги стават рехави и слаби растения.

Каква почва ползваш?

Поздрави
#БГКоноп
onzi
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 02 Дек 2019, 10:07
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Привет,
Опитах се да ти отговора в предишния форум, но не намерих опция, та се регистрирах тук.
Така, а сега :
Растениата са навън, на терасата ми. Светлината е дневната която е тук. От към 7:15 до към 19:00 ч. Температурата през дена е над 25 градуса. През ноща не пада под 18 градуса.
От малки тръгват много добре и са наистина приятна гледка, но ... до 15-20 см. и започват да правят цветове. Поливам веднъж на два дена.
Почвата я купих от магазина от който си купувам семената и ми бе препоръчана. Познавам се с продавачката, тъй като децата ни учеха заедно и дори ми прави отстъпки на всичко.
Реално май всичко се е ОК, ама не ми се получава :(
Прикачени файлове
Ето я последната
Ето я последната
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Какъв сорт са, да не са автомати? Ако започват да цъфтят около 30-тия ден, най - вероятно това е причината. А са малки, защото не получават достатъчно светлина.
onzi
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 02 Дек 2019, 10:07
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Да автомат е, но само последната. И , ДА започват да цъвтят около 30-тия ден всичките. Другите си бяха нормални. Лошото е, че нямам решение за свтлината. Да имаш идея за сорт който може да расте с толкова светлина ? Направих си инкубатор с ЛЕД, но е за малки растения. Големите не се събират.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Само от светлината от балкона, няма да ти е достатъчна, няма сорт който да се чувства добре, на тази светлина. Ще има нещо за пушене но толкоз, няма как да очакваш на голям добив.
Един автомат за да ти пусне повече за пушене, не трябва да го стресираш. За първите 30 дни, той расте, след това автоматично си минава в цъфтеж, без да се налага да му се променя светилния цикъл на 12/12, от там идва и името (автомат) Ако през първите дни претърпи стрес или както е при теб не достатъчна светлина, той си остава малък и започва цъфтенето. За различните автомати, цъфтежа започва между 20 и 40 ден, зависи колко Redualis Ген е влезнал в хибрида.

Гледал съм автомати на открита тераса, това преди повече от 4-5 години, терасата ми е с югоизточно изложение. От 9:00 до 17:00 получават директна светлина, (пак е не достатъчна) и най - големия автомат ми е 30-35 грама.
onzi
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 02 Дек 2019, 10:07
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Живея на Канарските острови. Тук почти целогодишно си е топло. На практика нямаме никакви зимни дрехи, защото не са нужни.
Та да попитам, направих си нещо като инкубатор. Може ли да го ползвам до като растението е малко ? Ще бъде ли голям стрес когато го извадя на терасата на открито ? В тъй наречения инкубатор мога да го държа до като стане около 10 см. , но не повече, защото това е големината. И друго нещо, ползвах нещо като тор. Тук ми го препоръчаха в един магазин за селскостопански продукти. Прилича на отработено двигателно масло от кола. Може ли то да оказва влияние за ранния растеж ?
Но до колкото разбирам, май трябва да сменя сорта с нормален ? Да се откажа от автоматиците поне до март месец ?
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3487 times
Been thanked: 4731 times

Ако искаш да му дадеш няколко допълнителни часа светлина е много лесно. Това е много стара практика тук при мен. Слагаш една лампа да свети от залез до 11:00 pm (23:00), след като е достатъчно голямо махаш лампата и ще си се развива по-слънцето.

Sativa видове са по-подходящи за климата в който се намираш.
Моята препоръка е винаги да си купуваш нормални семена а не auto.

Jamaica винаги е 12/12 през цялата година и са развили различни начини на отглеждане за този светлинен график. Може да разгледаш из гоогле как го правят те.
Прикачени файлове
IMG_20191202_105427.jpg
IMG_20191202_105456.jpg
IMG_20191202_105508.jpg
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
onzi
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 02 Дек 2019, 10:07
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Точно това ми се завъртя в главата и на мен. Снощи си монтирах 10 вата ЛЕД на терасата за по-добро осветление. Мисля да закача още и да ги ползвам като светлина. Така на практика ще има светлина от 6:30 до към 21:30, което май е достатъчно ? Терасата ми е с южно изложение и почти през целия ден е огрята от слънцето. Сега се чудя какъв ЛЕД да монтирам. Имам доста избор от наличности в къщи, от 1 ВАТ до 100 ВАТА, всичко плюс цветни. Вчера минах през магазина и ми подариха едно семенце, сега ще го пробвам при новите условия, първо в инкубатора, после на светлината на терасата.
Прикачени файлове
Това си сглобих за инкубатор
Това си сглобих за инкубатор
Това си сглобих за инкубатор
Това си сглобих за инкубатор
Това си сглобих за инкубатор
Това си сглобих за инкубатор
Това си сглобих за инкубатор
Това си сглобих за инкубатор
Ето какво ми подариха от магазина, но пак е ауто
Ето какво ми подариха от магазина, но пак е ауто
Аватар
SativaLover
Градинар
Градинар
Мнения: 206
Регистриран на: 14 Ное 2019, 18:15
Has thanked: 87 times
Been thanked: 91 times

Какъв инкубатор? Това не са яйца, а растения... Ще ги попариш в тази кофа нищо няма да стане. Виж Sofia Cannabis ти е показал какво ти трябва.
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”