Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Любимата ми бира?

Всичко останало
Семена марихуана
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

В тази тема всеки може да сподели каква е любимата му бира. Темата я правя специално за любителите и ценителите на бира. След като отказах твърдият алкохол, бирата е от малкото алкохол, които си позволявам при това рядко и в умерени количество, при това с добра компания. ( то с моето рядко пиене от 2 бири се напивам, така че не може да не е умерено :D)

Започвам с поздрав с чаша бира :)
bira0-min.JPG
bira-min.JPG
bira1-min.JPG
bira2-min.JPG
bira3-min.JPG
bira4-min.JPG

Бирата е една от най-старите алкохолни напитки познати на човечеството. Има не 1 легенда, че пирамидите са построенни на бира и че на работници им се е плащало в бира. Като е имало специална бира за работниците, които работят от слънчевата страна на пирамидата и специална бира за работниците, които работят на сенчестата страна. Хмелът е съставката, която прави бирата горчива и принадлежи към семейството на конопа и всъщност е нещо като първи братовчед на канабиса, точно поради тази причина много пъти, като съм си отварял бира и ми е замирисвало на канабис / хмел. От личен опит казвам, че и тора от хмел има положителен ефект върху марихуаната.





Едно време бях голям любител на българските масови бири, но последните години развалиха всичките масово бири. Нито Арианата, нито Каменица, нито Загорка, Шуменското, Пиринско, Бургаско или някоя от другите бири е същата. Общо взето, като разваляха някоя марка сменях бирата. Истината е, че в масовата българска бира вече няма хмел. Освен, че няма хмел, освен, е предимно от царевица, а я и тъпчат с химия, точно защото няма хмел :D.

Като цяло всички знаем, че алкохола е вреден, но като с всяко едно нещо Dosis sola facit venenum / „Дозата сама прави отровата“ ! ( латинска пословица, чийто автор е Парацелз ) Така, че всичко трябва да се прави с мярка.

От няколкого години пия крафт бири и това са бири, които нямат нищо общо с масовите български бира на вкус и качество. Сигурен съм, че във форума има много любители на бирите. Вярно по-скъпи са, но си заслужава човек да се поглези, особено при положение, че сръвнително рядко пия, означава че мога да си позволя нещо по-специално, защото съм спестил от количество :D .




П.П. Шофирането в нетрезво състояние е опасно не само за вас, но и за трезвените участници в движението. Знайте, че някой ви обича и ви чака да се прибере във вкъщи, както някой обичай и другите хора и тях ги чакат да се приберът. Бъдете отговорни и когато пиете или си намерете някой, които да шофира вместо вас и да ви прибере или ползвайте обществен транспорт, такси или друго.
Аватар
Zafor19
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 354
Регистриран на: 19 Окт 2019, 09:53
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 855 times

Аз сега карам на Хайнекен зиро. Много ми хареса. А вътре в цигарата слагам цвят от липа. Дава мек и ароматен дъх. Като малки пушехме на тавана на баба ми цигари от липа. Празнехме истински цигари и си ги пълнехме с кибритени клечки и така потъвам в миналото
IMG_20191121_223830.jpg
Аватар
SativaLover
Градинар
Градинар
Мнения: 206
Регистриран на: 14 Ное 2019, 18:15
Has thanked: 87 times
Been thanked: 91 times

От foodpanda за 1.90лв ти ги носят до вас.
IMG_20191123_142153-min.jpg
Mamadana
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 95
Регистриран на: 20 Сеп 2019, 18:12
Has thanked: 75 times
Been thanked: 342 times

Моята любима бира е немската, тия хора знаят как се прави бира, особенно тяхната Хефе или Вайз бира е уникална, за предпочитане наливна в някоя немска кръчма, но и бутилираните стават.
Всичко, което съм пила ми харесва без тези сладките с л.....на. Бирата трябва да мирише на джибре ха ха ха
Аватар
bezoloven
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 109
Регистриран на: 11 Дек 2018, 10:03
Has thanked: 72 times
Been thanked: 260 times

Най любимата бира ми е Чешката. Bernard. Starobrno. И ПУСТИНЯК.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

arrogant bastard
Прикачени файлове
0000000.jpg
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Идеално изглежда. Остава да пратиш. Тя сигурно златна ще излезе до тука ама за какво живеем.СофияКан това за тебе.
По-горе безоловния спомена чехските бири: по-специално Бернард(другите 2 не) - това е за мен най -добрата бутилирана бира в масовите магазини(поточна не крафт).Лятото ни мина заедно.
Та се чудя от къде да почна. "Зима"(срам до тука) е - минах на тъмно(не че не пия по 1-2 светли в бързината) но отварям ли си бира да си наградя душицата - тъмно.
Столично тъмно си е не лош избор, но има няколко други български участия , които си струват ,колкото и да им е извратен състава.
Прикачени файлове
Взех си многократно. Не е за всеки вкус. Много висока летва на рецептата и пълен контрол на качеството - справили са се
Взех си многократно. Не е за всеки вкус. Много висока летва на рецептата и пълен контрол на качеството - справили са се
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Още една лятна. Може би най-доброто ИПА изпълнение за мен.(не че много видове ИПА съм пил но тази я запомних - добре беше а и е поточна с добър контрол на качеството).
Дълго време(2-3мин) се опитвам да мога да кажа като по горе някои от вас. Чешката е най добра, Немската е най добра или каквото и да е такова обобщение/категоризиране с държава. Почти съм готов ама ще е в следващата бира пост де.
Прикачени файлове
Photo0673.jpg
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

На мен всичките са ми любими, зависи от настроението. Тази която я показах просто е първият ми избор, но е далеч от единствен.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Айде няма да казвам Каменица, да не ме анатемосате... :D Почерпиха ме преди време със Stolichno Bocк и от тогава се влюбих във нея, балансиран вкус, лек привкус на меласа, айде няма да ви разправям повече , пробвайте и сами се убедете! :D
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Публикувай отговор