Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Любимата ми бира?

Всичко останало
Семена марихуана
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Zafor19 написа: 21 Ное 2019, 22:43 Аз сега карам на Хайнекен зиро. Много ми хареса. А вътре в цигарата слагам цвят от липа. Дава мек и ароматен дъх. Като малки пушехме на тавана на баба ми цигари от липа. Празнехме истински цигари и си ги пълнехме с кибритени клечки и така потъвам в миналото
IMG_20191121_223830.jpg
Това с липата е много яко ! :) Як спомен!
Аз известно време бях на безалкохолни бири, обаче не ми действаха добре. В смисъл нямат алкохол, а някак си ме карат да се чувствам кофти с напрежение и замаеност. В един момент ми се стори, че 1 безалкохолно кенче, че ми влияе по-зле от 1 бира в кенче. Незннам дали е така, но просто тогава реших да пия крафт бири за вкус. Като съм с приятели и с бирени моменти просто пия 1 крафт бира или дори да не е крафт, да я някоя интересна. Но за шофирането наистина по-добър вариант е безалкохолната бира, защото има бая силни бири.
Mamadana написа: Моята любима бира е немската, тия хора знаят как се прави бира, особенно тяхната Хефе или Вайз бира е уникална, за предпочитане наливна в някоя немска кръчма, но и бутилираните стават.
Всичко, което съм пила ми харесва без тези сладките с л.....на. Бирата трябва да мирише на джибре ха ха ха
Специален поздрав с 2 л..ни бири и е 1 не :D . Mojo има не само папая и е уникална бира. :roll: :passg:
Мърфисa не е плодов, но е вкусен. Ирланците имат много добри бири.

И в България се произвежда уникална бира. :)

#БГКоноп
Прикачени файлове
Murphy's
Murphy's
bira3-min.JPG
Mojo, не само с папая :)
Mojo, не само с папая :)
Мърфис
Мърфис
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Аз карах лятото на Козел.....Харесвам по-слабовати,до 4.6%.
На Петела Джуката
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Дек 2019, 23:23
Been thanked: 1 time

Аз пия каменица и ми дреме на газа :)
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

На Петела Джуката написа: 01 Дек 2019, 23:24 Аз пия каменица и ми дреме на газа :)
Дълги години пиех Каменица и ми беше от любимите бири, но промениха рецептата и освен, че спря да ми харесва на вкус, а и почна да ме боли глава от нея. Яко наблъскаха бирата с царевица, защото е по-евтина и от това боли глава.
Туй нещо го направиха и с останалите масови бъгларски бири, като Бургаско, Шуменско, Пиринско и т.н., които също ми бяха от любимите преди да ги развалят и тях.
Преди време обмислях да отглеждам хмел. Обаче хмела е култура която живее 15-на години. (в смисъл това е дългосрочна инвестиция) Както и всяка бира използва уникална и различна рецепта, което означава, че не мога да ползвам, които и да е вид хмел. Реших да се свържа с Каралсберг България и използвах контакти за да достигна някакъв мениджър-директор с които обсъдих фючърсен договор. Един вид те да ми кажат какъв хмел им трябва и аз да го отглеждам. (трябваше ми някакъв сигурен пазар, колкото и евтино да го купуват) Тоя човек директно ми заяви, "Г-н, ние не ползваме вече хмел за направата на бирата... ние ползваме хмелови екстракти и есенций :D. "

Всеки пие каквото му е сладко и каквото може да си позволи. Така, че е напълно нормално да има различни предпочитания :)

#БГКоноп
onzi
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 02 Дек 2019, 10:07
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Щастливи хора сте в България с избора от бири които имате !
Тук бирите са меко казано ужасни. Почти всички са подсладени, което ги прави ужасни на вкус и гадни за пиене. Има някаква опция, ама само за някои и то трябва да са много , ама много судени. И поради липсата на избор си пия Стела, Хайникен или Карлсберг. Нооо като си идвам в България... си наваксвам здраво с Пиринско, Шуменско, Бургаско. Доста отдавна намразих Загорка и Каменица, защото имам усещането че ги пия заедно с водка, първата с една голяма, а втората с малка. Предпочитам наливните варианти.

НАЗДРАВЕ !!!
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Тая пробвали ли сте я, бира баш както тряя си ье!!! ;)
20191208_210554.jpg
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

firstcitizen написа: 02 Дек 2019, 09:02
На Петела Джуката написа: 01 Дек 2019, 23:24 Аз пия каменица и ми дреме на газа :)
Дълги години пиех Каменица и ми беше от любимите бири, но промениха рецептата и освен, че спря да ми харесва на вкус, а и почна да ме боли глава от нея. Яко наблъскаха бирата с царевица, защото е по-евтина и от това боли глава.
Туй нещо го направиха и с останалите масови бъгларски бири, като Бургаско, Шуменско, Пиринско и т.н., които също ми бяха от любимите преди да ги развалят и тях.
Преди време обмислях да отглеждам хмел. Обаче хмела е култура която живее 15-на години. (в смисъл това е дългосрочна инвестиция) Както и всяка бира използва уникална и различна рецепта, което означава, че не мога да ползвам, които и да е вид хмел. Реших да се свържа с Каралсберг България и използвах контакти за да достигна някакъв мениджър-директор с които обсъдих фючърсен договор. Един вид те да ми кажат какъв хмел им трябва и аз да го отглеждам. (трябваше ми някакъв сигурен пазар, колкото и евтино да го купуват) Тоя човек директно ми заяви, "Г-н, ние не ползваме вече хмел за направата на бирата... ние ползваме хмелови екстракти и есенций :D. "

Всеки пие каквото му е сладко и каквото може да си позволи. Така, че е напълно нормално да има различни предпочитания :)

#БГКоноп
За хмелът,понеже го намирам на най-различни места да реасте(не ги различавам има ли див или не)прочетох нещо интересно.Че много скъпо струвала салата с пролетни израстъци(копаят ги от под земята връхчета зеленки май),те самите се продавали на страшно високи цени за килограм ако са качествено набрани,само че не ставаше дума за БГ.Ще потърся самата статия.
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

20191220_221646-1.jpg
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Ето нещо по -екзотично, с леееекичък оризов привкус.
Прикачени файлове
20200124_144342.jpg
15798704688931807627557.jpg
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Малко да раздвижа темата. Досега съм срещал Mythos само в големите вериги и то кенчета, оня ден набарах стъкло и купих 2. Гледам етикета, добре.....Издънках ги с мезе и на сутринта бях свеж като репичка. Та реших да повдигна темата кои от популярните западни бири са боклук работа откъм съдържание и кои си струват?
Прикачени файлове
foto_no_exif (14).jpg
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Публикувай отговор