Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Bruce banner ||| пълен дневник

Публикувай отговор
Семена марихуана
4yk4y
Градинар
Градинар
Мнения: 186
Регистриран на: 07 Апр 2019, 18:51
Has thanked: 672 times
Been thanked: 473 times

Mamadana написа: 27 Дек 2019, 10:59 Здравейте, днес е трети ден от режим 12/12. Цветята някак си не ми харесват, нещо ги мъчи, но не зная какво. Според мен не искат да растат. Стоят си мънички листата им жълтеят. Поливам ги през ден, но това им е малко. Изсъхват и клюмват и ще трябва всеки ден, общо 5-6 литра вода пият. Ползвам детска лейка за поливането. Бяха само на вода една седмица с 6.5 пх. Днес им дадох всички торове без растежните. Био блум, топ макс, акти Вера, алг а миг, Био хеван по 2 мл. на литър.
И едно некомпетентно мнение понеже не следя темата .... според мен са се стресирали малко от смяната на режима също и може азотните да са им дошли малко в повече и за това да се бавят но изглеждат добре и най вероятно ще избухнат здраво
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

На такова ми прилича.
Прикачени файлове
DSC05091.JPG
completely mad
Mamadana
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 95
Регистриран на: 20 Сеп 2019, 18:12
Has thanked: 75 times
Been thanked: 342 times

Crazy Train написа: 28 Дек 2019, 00:53 На такова ми прилича.
Благодаря за информацията. Няма от къде да купя магнезий в такъв вид. Питах гугъл и масово градинарите от държавата в която живея се оплакват от bio bizz и магнезивия дефицит до който води заради чешмяната вода в която не е достатъчно магнезият. Тук решават проблема с Епсомова сол.
Имаш ли някаква идея, какво друго мога да дам?
Препоръката за солта е една лъжица в 10 л. вода и да си я обогатят с торовете и да поливам.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Mamadana написа: 28 Дек 2019, 23:10
Crazy Train написа: 28 Дек 2019, 00:53 На такова ми прилича.
Благодаря за информацията. Няма от къде да купя магнезий в такъв вид. Питах гугъл и масово градинарите от държавата в която живея се оплакват от bio bizz и магнезивия дефицит до който води заради чешмяната вода в която не е достатъчно магнезият. Тук решават проблема с Епсомова сол.
Имаш ли някаква идея, какво друго мога да дам?
Препоръката за солта е една лъжица в 10 л. вода и да си я обогатят с торовете и да поливам.
Епсомова сол всъщност е Магнезиев Сулфат, каквото Crazy ти е показал. :D
Магнезиев Сулфат ( Magnesium Sulphate) Heptahydrate (or Hydrated) с формула MgSO4·7H2O.

Името на минерала е Epsomite (MgSO4 + 7H2O), но има и други често срещани имена .
Аз Магнезия обичам да го давам в комбинация с Калции и Желязо....


Тази тема ще ти е полезна:
viewtopic.php?f=9&t=13&p=32&hilit=%D0%B ... %D0%BB#p32

Но аз предпочитам да ползвам Доломит:
viewtopic.php?f=5&t=84


#БГКоноп
#Английскасол #МагнезиевСулфат #Доломит #Dolomit #минерали # MagnesiumSulphate
Mamadana
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 95
Регистриран на: 20 Сеп 2019, 18:12
Has thanked: 75 times
Been thanked: 342 times

Здравейте днес растенията ми стават на 7 дни в цъфтеж. Преди два дни им дадох магнезии и се съвзеха от липсата му. Смятам след 10-15дни да им дам още. Поливам през ден с 5-6 литра разтвор по таблицата на Био биз. Започнаха да дърпат на височина.
Прикачени файлове
IMG_20200102_105436-min.jpg
IMG_20200102_105338-min.jpg
IMG_20200102_105329-min.jpg
IMG_20200102_105418-min.jpg
IMG_20200102_105347-min.jpg
АУЕ БЛАТНОЙ
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 531
Регистриран на: 08 Май 2019, 14:42
Has thanked: 383 times
Been thanked: 781 times

Ще дръпнат още доста! Нагласяш ли pH-то когато поливаш? Гледаш ли го преди и след торовете?

Защото не мога да преценя от светлината, но ми се виждат пх проблеми! Поздрави
Когато правиш повече от колкото ти плащат, след време ще ти плащат повече от колкото си направил!
Mamadana
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 95
Регистриран на: 20 Сеп 2019, 18:12
Has thanked: 75 times
Been thanked: 342 times

АУЕ БЛАТНОЙ написа: 02 Яну 2020, 12:50 Ще дръпнат още доста! Нагласяш ли pH-то когато поливаш? Гледаш ли го преди и след торовете?

Защото не мога да преценя от светлината, но ми се виждат пх проблеми! Поздрави
Винаги правя ПХ6.5 на разтвора за торене имам си ПХ метър и регулаторни плюс и минус ПХ на Био Биз. Такъв факир съм станала, че го правя много бързо. Ще го видим как вървят, според мен се съвземат. Този път имам пълната гама торове на Био Биз и пак нещо все им липсва.
Започнах повече да им говоря и се чувстват добре от това. Даже се бяха оправили преди да дам магнезий.
Аватар
Val
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 31 Окт 2019, 09:46
Has thanked: 88 times
Been thanked: 162 times

Говори им, пей им,милвай ги и се отнася с тях като с твой деца, каквито всъщност са. Те усещат любовта и вибрацията, те са висши енергии пратени на земята с цел. Все пак растителния свят е преди животинския. Растенията ни говорят, мойте са много смешни помякога, особено когато ги виждаш ежедневно как се развиват,дебелея, щастливи са и нахранени... Обичат класическа музика, но и на мантри много избухват и ги вижда ежечасно как се променят и как вибрацията засилва растежа им... Просто са щастливи.
Успех с проекта, ще го следя с интерес 🙏
Mamadana
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 95
Регистриран на: 20 Сеп 2019, 18:12
Has thanked: 75 times
Been thanked: 342 times

Здравейте време е за ъпдейт. Днес цветята ми стават на 14 дни в цъфтеж. Поляти са вчера с по литър вода на саксия по схемата на Био биз. Установих, че не ги поливам правилно, беше им много малко водата и се засушаваше почвата за един ден и увисваха, тъжни и гладни. Подобрих поливането с малка кафена чашка и вече поемат повече вода и издържат 3-4дни. Вчера и дадох и магнезии.
Забелязвам светло зелени листа, на една от снимките се вижда. Просто не са достатъчно зелени, а са светло зелени всичките. Търсих информация за проблема, но не намерих нищо.
Днес като отидох да ги видя ухаеха невероятно, на лавандула и мента. Напълни ми душата този аромат. Преди миришеха
на мръсни чорапи ха ха ха.
Кажете ми къде бъркам и какво да подобрят за да станат пак красиви зелени цветенца.
Прикачени файлове
IMG_20200109_065845-min.jpg
IMG_20200109_070006-min.jpg
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

Mamadana написа: 09 Яну 2020, 08:14 Здравейте време е за ъпдейт. Днес цветята ми стават на 14 дни в цъфтеж. Поляти са вчера с по литър вода на саксия по схемата на Био биз. Установих, че не ги поливам правилно, беше им много малко водата и се засушаваше почвата за един ден и увисваха, тъжни и гладни. Подобрих поливането с малка кафена чашка и вече поемат повече вода и издържат 3-4дни. Вчера и дадох и магнезии.
Забелязвам светло зелени листа, на една от снимките се вижда. Просто не са достатъчно зелени, а са светло зелени всичките. Търсих информация за проблема, но не намерих нищо.
Днес като отидох да ги видя ухаеха невероятно, на лавандула и мента. Напълни ми душата този аромат. Преди миришеха
на мръсни чорапи ха ха ха.
Кажете ми къде бъркам и какво да подобрят за да станат пак красиви зелени цветенца.

От снимките не се вижда проблем с листата, може ли да опишеш какво те притеснява + отделна снимка?
- от колко време мислиш че имаш проблем
- как е започнал проблема
- развива ли се проблема след като оправи схемата с поливането
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”