Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Манджа с Грозде ( Темата е обща за споделяне на снимки и рецепти от всички категории)

Нещо за хрупане
Семена марихуана
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

В тази тема могат да се споделят снимки и рецепти от всички категории Храна.
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Като видях тая риба и на секундата понечих да затворя темата, защото помислих, че това са поредните снимки с направата на рибна емулсия или не знам как се казва. Което малко ми се гадни на само да го гледам, а на живо като е ферментирало сигурно е още "по-приятно". :D

Обаче видях, че тоя път става въпрос за различно нещо. :)
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Незнам дали така се готвят скариди, но ги направих, както мога. Предпочитам раци пред скариди, но кот такова. Раците могат да са живи и пресни, както и да си ги хванеш сам или да ги купиш живи от развъднък, а скаридите е почти 0 шанса да са пресни. Приготвих ги след изплакване и накисване в студена вода за 5 минути, след това скаридите ги добавих във вряща вода подсолена с черноморска сол и добавен пресен Девисил. Като във врящата водата скаридите са държани 3-5 минути.

Овкусени с Лайм (зелен лимон) .

Благодарен съм за саможертвата на тези животи. Благодарен съм за изобилието, богатство, удоволствието, знанието и енергията, която е достигнала до нас.
skaridi0-min.JPG
skaridi-min.JPG
skaridi1-min.JPG
skaridi2-min.JPG
skaridi3-min.JPG
skaridi4-min.JPG
skaridi5-min.JPG
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Ухааа! С бяло винце...ммммм... :stone:
completely mad
Аватар
Zafor19
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 354
Регистриран на: 19 Окт 2019, 09:53
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 855 times

Сок от цвят на Бял Бъз.
1,5л вода се разтваря 2кг захар
30 едри цвята Бъз без да се мият и три нарязани лимона но без семки (това без семките е по съвет на Петър Димков- народен лечител). Престоява 48ч на тъмно и хладно. После прецеждаме и в шишета ако може пълни догоре да няма въздух.
IMG_20200531_123824_1-min.jpg
Аватар
rastafaska
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 81
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:32
Has thanked: 98 times
Been thanked: 165 times

Супичка с пресни челядинки

Продукти:

Около 0,5 кг. челядинки
Един - два моркова
Една - две глави лук /ако има пресен е по-добре/
Филийка /с дебелина,въпрос на вкус/ корен целина
Фиде

Накратко
С малко растителна мазнина се задушават нарязаните зеленчуците за да поомекнат,добавят се гъбките и когато леко им изври водата,всичко това се слага в тенджера с гореща вода /количеството вода е по желание/ и сол.След като се сварят гъбките /това отнема не по-малко от петнадесет минути/,се слага фиде,/може и без/.След сваляне от огъня се накъсва свеж магданоз.
Да ви е сладко :)
Прикачени файлове
20200602_220135.jpg
Последно промяна от rastafaska на 02 Юни 2020, 23:28, променено общо 4 пъти.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Това е страхотна супичка!!!!!Когато бяхме малки лелите в един хотел в планината(под Малъовица няква станция беше) ни направиха от нашите гъби цяла тенджера на всичките деца,разгледаха ги преди това,ноие брахме с госпожите:)обаче бяхме брали и киселец и е с него стана върховна!и тази е супер,много обичам такива супи:)така бих яла и другите гъби,в нещо подобно:)
Аватар
rastafaska
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 81
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:32
Has thanked: 98 times
Been thanked: 165 times

Така е Ина,така е!Няма нищо по-вкусно от натуралната храна,и подправки много не са нужни :).Специално за гъбите да кажа - Ако нямате опит хора,по-добре не берете
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Челадинките имат двойник,но той не е много опасен,мисля че добре с е разпознава,може да доведе най-вече до продрискване.аз лично знам масловка,пърхутка,сърнела,полска печурка и челадинка и се придържам към тях,като масловката и пърхутката не ги знам какво да ги правя и затова не ги бера.......панирана сърнела ,това адски ме кефи,а има някои места където стават като пици големи и широки,а на други са по като камбанка!!!!!!!!Манатарката е супер яка,обаче не смея д абера такива,те имат яко брутал двойник.Веднъж мъжа ми само си пипна физиономията след такава предполагаема "манатарка"9но е било явно дяволската гъба),яде малко джанки и тн по пътя в планината и после се скъса да драйфа,ако бяхме изяли и една......:(Чао хахаха А знам и пачи крак,кладница......но не бера много много,нямам опит.
Знам си и нашенските халюцки,те в такава супичка ще си паснат:D
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

На живо от село! :) Супер лесни пълнени чушки без кайма, всичко, с изключение на ориза е домашно.
Прикачени файлове
IMG_20200829_131719.jpg
Публикувай отговор