Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

За и против ваксините?

Всичко останало
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Тука в работата имаме един колега, който си е на години възпитан в старата школа и бивш военен. До преди месец, говореше и се подиграваше на тази тема. От това, как всичко е за пари, реално не работят и си правят тестове с хората! Когато разбра, че съм се ваксинирал пред 6 месеца, дори ми беше дал да чета на тази тема. Обаче, така се наредиха нещата при него, за една седмица загуби, Майка, за малко дъщеря и внучето му беше много зле, бебе на под годинка. Та в тяхното семейство, само зетя беше ваксиниран, който изкарал короната 2 дни с хрема и 1 с температура и до там. Всички други все още се лекуват и не са на 100%, а става вече повече от месец време. Беше в болница, той както и жена му, за този месец два пъти я приемат. От първа ръка казва, 2 болници 3 ковид отделения, никъде не е видял човек с тежки последици и да е бил ваксиниран. Видял е повече, повторно заразени, които са зле, но не и ваксинирани. Каза, само да спре лекарствата и до месец ще се ваксинира. Нарочно не искам да влизам в подробности, ама щом той се е навил, положението никак не било добре.
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Общо взето е много субективно, защото пък аз познавам няколко напълно ваксинирани, които го изкараха адски тежко, с инфекции в ушите, със сърдечни проблеми и какво ли не. Едно младо момиче, едва на 25 години, напълно ваксинирано с всичките дози и бустери си отиде без време и в никакъв случай не мога да кажа, че е от лекарска немърливост, просто Господ си я прибра. От друга страна аз и семейството ми не сме ваксинирани и го изкарахме леко всичките, аз го карах 3 пъти, като третият само по теста разбрах, че е ковид, иначе бях леко отпаднал един ден, направих си домашен "бустер" с две шепи билки, лимони и мед, следващият ден го изгладувах целия, само на зеолитна вода и после бях кукуряк. За други хора това може да се окаже много неадекватно решение и да е по-добре да посетят лекар незабавно. Във всеки случай, мисля че всеки трябва да има свободата сам да решава как да се грижи за здравето си. Относно грижата за здравето на другите, съгласен съм, трябва да сме отговорни един към друг, но не мисля, че ваксината е методът това да се постигне. Моето лично мнение е, че в приоритетите на СЗО, здравето на хората не е било на челна позиция никога, откакто тази фондация е създадена, иначе просто няма логика диабетиците да си плащат здравните осигуровки и да продължават да си купуват инсулин, който е с производствена цена от 2.37$ за флакон, но се продава за 80$.
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Допълвам, че не съм антиваксър, имам поставени абсолютно всички задължителни ваксини, както аз, така и детето ми. И също нямам нищо против ваксините срещу коронавирус. Просто на мен принципът на действие на RNK ваксините не ми допада и затова съм решил да не си поставям такава.
DeutschBuds
Градинар
Градинар
Мнения: 325
Регистриран на: 22 Ное 2021, 02:03
Has thanked: 293 times
Been thanked: 492 times

Аз съм против ваксинирането, защото виждам какво е западна Европа и при нас в БГ. Тука са постоянни драконови мерки, 70 % са по 2 дози има и голям процент с 3 дози. Сега вече говорят по с немското радио, че до другото лято ще започнат 4та да слагат, като това най - вероятно ще доведе до край на пандемията. При нас в БГ като се прибера всипко живо без маски, по магазини, навсякъде си обикалят така и процента е по нисък отколкото тука в Германия. Всеки ден от 3 седмици на работа ни карат тестове да си правим и излезнаха 3ма колеги с положителни тестове. След 2 седмици е карантина на единия още веднъж му показал положителен и вече 3та седмица го няма. С 3 ваксини са ваксинирани всички.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

DeutschBuds написа: 15 Дек 2021, 11:24 Аз съм против ваксинирането, защото виждам какво е западна Европа и при нас в БГ. Тука са постоянни драконови мерки, 70 % са по 2 дози има и голям процент с 3 дози. Сега вече говорят по с немското радио, че до другото лято ще започнат 4та да слагат, като това най - вероятно ще доведе до край на пандемията. При нас в БГ като се прибера всипко живо без маски, по магазини, навсякъде си обикалят така и процента е по нисък отколкото тука в Германия. Всеки ден от 3 седмици на работа ни карат тестове да си правим и излезнаха 3ма колеги с положителни тестове. След 2 седмици е карантина на единия още веднъж му показал положителен и вече 3та седмица го няма. С 3 ваксини са ваксинирани всички.
А за смъртността прави ли ви впечатление нещо? В Германия на ден се регистрират между 50 и 70 К позитивни, починалите са по 200 човека на ден.
Тук в България, когато беше пика, от 5500 заразени на ден, починалите бяха повече от колкото в там. България е на 1-ви място по смъртност, да за това не е виновен само Ковид, но той е основната причина. Всички страни, които имат по голямо ваксинирано покритие, имат в пъти по малко починали от тук. Това е само статистика, а вече сам всеки може да си прави изводите. Ваксината не пази от заразяване, а пази да не се гътнеш.
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Тази класация сме я оглавили много преди да се чуе за ковид:
1.jpg
2.jpg
И този ръст от 0.5 на година се случва от 20+ години вече и по мое мнение вируса няма нищо с това, защото както ясно се вижда през последните 2 години ръстът си е същия.
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

А не, даже е два пъти по-малък отколкото в периода 2014-2018..
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Но това, както казваш, е само статистика. Ако човек загуби близки от коронавирус, които не са били ваксинирали, а после се ваксинира, зарази се и го изкара що годе леко, или поне без летален край, е логично емпиричният опит да наделее над сухите статистики. При всички положения, за мен е най-важно всеки от нас да продължи да има правото си на свободно мнение и избор, без да бъде репресиран (и в двете посоки).
DeutschBuds
Градинар
Градинар
Мнения: 325
Регистриран на: 22 Ное 2021, 02:03
Has thanked: 293 times
Been thanked: 492 times

Дано всичко в най - скоро време да отмине и да забравим за маски, сертификати, тестове!!!
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

iKAR написа: 15 Дек 2021, 12:07 Тази класация сме я оглавили много преди да се чуе за ковид:
1.jpg
2.jpg
И този ръст от 0.5 на година се случва от 20+ години вече и по мое мнение вируса няма нищо с това, защото както ясно се вижда през последните 2 години ръстът си е същия.
В случая говорим за надвишена смъртност и за хора, които са били заразени с новия корона вирус. Ето в тази таблица това се вижда много добре. А това, че сме първи по смъртност и без короната е така, но сега разликата е в пъти за съжаление.
D_2_2021_W48.png
Публикувай отговор