Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

За и против ваксините?

Всичко останало
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Може би си съвсем прав, и в никакъв случай не искам да споря. Просто аз лично съм много скептичен към това дали някой е "починал вследствие на усложнения причинени от коронавирус" или е "починал от нещо докато е бил заразен с коронавирус". Тия неща все още е много рано да се докажат със сигурност. Но и в двата случая според мен смъртта е много кофти нещо за близките на починалия, но не и за човекът, който е напуснал тленната си обвивка и физическия свят. Губил съм близки хора, и съм убеден, че последното, което те биха искали е да скърбя неутешимо. Ако се търси причина, защо е трябвало да си отиде някой точно сега, трудно се намира такава. Но ако се търси потвърждение, че е адски несправедливо точно моят близък да си отиде, то винаги се намират много.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Против задължаването съм, защото се предполагаше, че ваксиниран ще предпазваш останалите, но всъщност ти си го разнасяш и тн, както неваксинираните. т. е. накрая излезе, че само себе си предпазваш да не го изкараш тежко. Уж.... Но се оказва, че не става с една доза, трябва втора, после трябва регулярно през годината..... И здравната система да не се претоварела. От която до момента аз не съм се възползвала, нито моите близки, които го изкараха леко, аз пък бях с тях затворена и въобще две години в постоянна червена зона и всякакви контакти, с дете в училище не се разболявам видимо от тази болест, нито аз, нито мъжа ми, нито детето.Да си бия някакви неща на 3 месеца здрава, за да не съм била претоварвала здравната система, това не е мой проблем ако тя е неадекватна,да я крепя аз. А тя е неадекватна и над половината хора съм убедена, че умират от лечението, а не от болестта, просто седят и чакат сдухано 4,5 дни без нищо да правят или пък от първия ден личния лекар по телефона?! им препоръчва произволен?! антибиотик.И накрая и в двата случая свършват в болницата.
Иначе за тестовете в училище се съгласих, за да са присъствено, макар че много лошо може да се отрази на малките цялото тва нещо сутрин, не им дават и да ядат преди това, стресово е доста. Но хайде, това ще го преживеят, но да ме накарат да бия ваксина на моето дете, no f.... way!Тук ще ударят на греда Пфайзер, майзер и Урсула фон дер незнам си коя!
DeutschBuds
Градинар
Градинар
Мнения: 325
Регистриран на: 22 Ное 2021, 02:03
Has thanked: 293 times
Been thanked: 492 times

В Германия от Януари започват ударно Ваксиниране на деца от 5 до 12 години. Не знам какъв народ са немците, но доколкото говоря с тях нямат нищо против това, дори и ако им кажат 5 6 пъти ще си слагат бустерни дози..
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

„Според мен нямаме причина да се притесняваме особено за вируса. Единственото, което ме притеснява в момента, е фактът, че има хора, които изобщо не са ваксинирани.” - Угур Шахин, шефът на Пфайзер преди няколко дни на срещата на СЗО. Толкова октровено, че дори няма нужда да се чете между редовете.
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

DeutschBuds написа: 15 Дек 2021, 15:11 В Германия от Януари започват ударно Ваксиниране на деца от 5 до 12 години. Не знам какъв народ са немците, но доколкото говоря с тях нямат нищо против това, дори и ако им кажат 5 6 пъти ще си слагат бустерни дози..
Може само да казват, че нямат нищо против...
bum.jpg
Аватар
Focktor
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 366
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 15:13
Has thanked: 566 times
Been thanked: 320 times

Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Бил Гейтс: 2021 година беше много тежка за много хора, включително и за мен, но има много причини да се надявам 2022 да бъде по-добра.
Справка: през 2021 година богатството на Гейтс нараства рязко с 26 милиарда, за разлика от предишните - с 2, 4 до 6 милиарда годишно.
Така през 2021 Бил Гейтс излиза на 4-о място по богатство в света.
Наистина тежка година за него.
B1-min.jpg
Хора мислете, отворете си очите, че нито на големите фармацефтични корпорации, нито на СЗО, нито на политиците им пука за хората. Нещата с Ковид са умишлени и лобирани, защото много от нещата са в разрез с науката и логиката. Медията умишлено ни облъчва с пропаганда и страх. Не говоря за чипове, но говоря за много пари и много контрол над правителства и хората. Лобито си плаща, а после от кого ще ги избие тия пари? Замислете се. Няма безплатен обяд. Също така политиците откраднаха милярди заеми уж за справяне с ковид кризата. Такава спирала от кредити направиха, че деситилетия хората ще връщат тези пари. Няма да ги връщат политиците. Политиците ще си живеят охолно и защитени.
Всичко с Ковид е странно, дори начина му на "поява". Колко от нас ровят в гуано от прилепи и нищо ни няма? Колко човека отглеждат змии? Китайците се хранят с такива неща от хилядолетия. (е ясно е че това трябва да спре)
Но от змия, на прилет та на човек... :D Възможно е, но защо сега?
Целта им е по-малко население на Земята, по-малко възрастни и болни хора на издръжки на държавните апарати. По-голям контрол над робите. Това е модерното робство и новата 3-та Световна Война. Продължават със старата доктрина разделяй и владей. Насъскват ни един срещу друг, защото осъзнаем ли се...

Ваксини през 3 месеца е не сериозно. Грипната ваксина издържа 1 година, за туберколоза реваксинацията е на 10-14 години. Тука ти правят 2 дози и после трябва бустер... а после още един бустер ще трябва... Бустер на бустера... това е абсурд в средите на микробиолозите. Тоя цирк ще продължи поне до 2025 година, че парата и игарата е голяма.

Целта на "зеления сертификат" е хората да бъдат накарани да се ваксинират. Ваксинираните не са защитени! Задължителната ваксинация е фашизъм.Математици и фармацефти говорят врели некипели, а СЗО умишлено подтиква към страх и паника.

Страха тормози и убива. Липсвата на кислород също, а липсвата на свобода чупи съзнанието. Ограничават ти свободата, ограничават ти въздуха до мозъка, а мозъка е органа, който консумира най-много кислород от човешкото тялото (20% от кислорода отива за мозъка). Има правени експерименти и наблюдение над роби, че дълго стоене с маска и с ограничено количество кислород води до здравословни и психически заболявания, но пречупва и желанието за борба в хората.

Всеки сам си решава и избира, какво да направи. Искаш да се ваксинираш, ваксинираш се. Но не трябва ваксинацията да е задължителна.
За себе си съм решил да се въздържа от ваксинацията с екперименталната ваксина, която не е приключила тестовият си процес. Преболедувах го тежко, но в домашни условия без лекарства с глад, чай й медитация. Изолата от 100% тхц ми помогна много. Със семейството ми продължаваме да живеем изолирани от масатата с хора. Да, ходя и пазарувам до градовете, но се срещам с много по-малко хора. Гледам да свърша възможно по-бързо задачите и да се прибера с минимален контакт с хора, след което да се изкъпя и да си смена дрехите. Винаги има шанс да се разболеем, но каквато съдба ни отреди Твореца, такава ще бъде.

Клипа е от 2017 година и е направен от българина Lubomir Arsov, но е много вярен и точен за днешните времена. Изгледайте го до края.
https://www.youtube.com/watch?v=j800SVeiS5I



П.П. Ще започнат да убиват домашни животни на хората, ще унищожат и старите сортове семена за да се яде и купува само ГМО третирано с отрови.
П.П2. Ако можете се насочете към селата или планините. Снабдете се със стари сортове семена, провизи, дърва, ценни умения и оръжия. Скоро ще ви потрябват.
П.П3 В България ще оцелеем, но в другите държави натиска ще е по-голям.
MixedGreens
Градинар
Градинар
Мнения: 254
Регистриран на: 12 Дек 2020, 17:26
Has thanked: 491 times
Been thanked: 235 times

С ковид са същите спекулации, както за спин. На г-н Гейтс, бизнеса му е в най проспериращата индустрия. Нормално е да печели. На фондовите пазари it sector-a е на peak-a си от началото до сега и ще продължават да се покачват. Така е и с Гейтс, той е и изключително интелигентен човек. Това че е спечелил 26 милиарда не значи че не е загубил много добри кадри, близки, приятели заради ковид, както всички, и годината му да е била доста тежка. Пари се изкарват, загуба на любим човек, се преживява трудно.

За big pharma, също, опциите които остават на правителствата са или ред или хаос. Съответно всички решиха ред и за това има затваряне, мерки и ваксинация. Аз съм за ред-а само ваксинацията да си остане доброволна. Много пари се вляха и ще се вливат още дълго време, докато не отшумее и този вирус.

Можем да поспорим, но лично аз смятам че мерките за ковид предвид напечената ситуация са правилни.

Само ваксинацията на малки деца съм против. Само за деца от рискови групи.

Може наистина, да има такива хора и групировки които целта им е по малко население, и най вероятно се следят зорко. Все пак живеем в 21в. Не сме в 20в.

За мен ковида е в следствие на много неща, но не и лабораторно пуснат вирус това е само мнение и мога и да греша. Но да говорим че Гейтс е пуснал вирус в Китай е смехотворно.
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

В крайна сметка остава един единствен важен въпрос: аз като не нося маска, не съм ваксиниран и се движа свободно, застрашавам ли физическата неприкосновеност на останалите хора. И ако не е 100% доказано, че я застрашавам, а само с догадки тип "възможно е да я застрашаваш", не е ли въпрос на личен избор дали да се спазват каквито и да е мерки? Защото ако е просто хипотетично, то всеки човек навън може да носи нож, с който да ме наръга. По тази логика трябва ли всеки да бъде щателно обискиран когато напуска дома си, в името на всеобщата сигурност? По мое мнение е смехотворно човек да се води от страховете си, още повече да заставя всички останали да се съобразяват с тях, мнозинството не се отъждестява с гарантирана правота на мисленето.. защото по времето на ВСВ, мнозинството е смятало, че евреите трябва да бъдат изтребвани.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

За мен правилна е дезинфекцията, дистанцията, ограничаването доколкото е възможно на контактите и излизанията/пътуванията, самоизолацията при симптоми, както и носенето на маска в закрити помещения и градски транспорт. Тези мерки се отнасят до пазенето на останалите членове на обществото и до ограничаване на заразата. А и по принцип мразя да се врат в мен на единствената работеща каса в Лидъл в час пик?! и да ми кихат във врата!!!!!😆Тези мерки са common sense при епидемия, няма какво да се противим на тях.
Ваксината пък е пожелателна, допълнителня мярка за който прецени, че му е необходима.Тя допълва гореизброените. Би трябвало да е от полза, но напоследък се появяват съмнения, че друга е целта и или най-малкото, че не е толкова ефективна,че има опасни странични ефекти, които умишлено не се изследват и споменават..... Съмнения, които не биват опровергани, напротив. Задължителната ваксинация не само не разсейва тези съмнения, а ги подклажда и самото задължаване кара хората да се възпротивят и влошава нещата. Също така ако ще е задължително, то би трябвало поне да има много ваксини, не само рнк но и класически, каквито беше обявено, че се разработват(аз визирам Нова вакс, но имаше и др, както и "конопената"), за да можеш поне да направиш своя информиран избор какво да ти се постави. Но виждаме Пфайзер или... Пфайзер, а ако си поставиш друга в крайна сметка пак си задължен да си поставиш бустер... на Пфайзер. 😒
Публикувай отговор